Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

dula_renka
12. okt 2008

enyka1....a hlavne, že si sa dovolala.....a pozreám podľa veku dieťatka, som ťa možno aj stretla na šestonedelí, naposledy som tam bola pri pôrode 2.10. 🙂

etnicka
12. okt 2008

🙂 jej, ku Drabkovi chodim do poradne 😉 je mily, ale malo rozprava, musim sa ho na vsetko pytat... ale to mi nevadi 😀 nevedela som, ze robi aj porody. Pacilo sa mi na nom, ze ked som mu povedala, ze sa chystam rodit do vody, mal pozitivnu reakciu 🙂 akurat bol prekvapeny, ze to robia v Dunajskej Strede 😉 Inak aj ja som ucitelka 😉

dula_renka
12. okt 2008

etnicka.... ja viem, že si učiteľka 😉 a mám veľa kamarátiek učiteliek...aj tie kameňákovské 😉

enynka1
12. okt 2008

dula_renka je to mozne, ja som rodila 30.9 😉

dula_renka
13. okt 2008

ja som tam bola pri porode 24.9 a 2.10 😉

pipka
13. okt 2008

etnicka, aj pri mne zo zaciatku malo rozpraval, no kedze mne sa pusa nezavrie, asi dostal strach, ze by bol pozadu a tak teraz uz rozprava az az 😀 😀 😀 uz aj vtipkujeme spolu 😀 ja ho mam velmi rada, je super odbornik a fajn clovek 😉
a chces ho mat aj pri porode? 😕 pojde do Dunajskej stredy? 😕

pipka
13. okt 2008

aj zo mna si kvoli ucitelskym poznamkam robi muz srandu, no v zasade mu veeelmi vyhovuje, ze ho ma kto kontrolovat, lebo inak by z 10 veci 9 zabudol 😅 😀 😀 😀

etnicka
13. okt 2008

😀 o porode sme sa este nebavili, ale v DS vraj porody do vody "robi" len primar, tak si asi vybavime jeho. Okrem toho je asi lepsie mat tam niekoho, kto s tym ma vela skusenosti 😉

dula_renka
13. okt 2008

etnicka...tak sa mi zdá, že aj v bojniciach robí pôrody do vody len primár...je to škoda, keď to robí len jeden človek v celej nemocnic, keď sa nieč opritrafí, tak je to v keli ☹

pipka
13. okt 2008

etnicka jasne, sak si ani neviem predstavit, ked to na teba pride, ako by tam letel...a co keby nestihol? 😕 😅

etnicka
13. okt 2008

pipka no ved my tiez poletime, az to na mna pride 😉 do porodnice v Dunajskej Strede je to od nas z Dolnych Honov 40 minut cesty, a to sme este sli dost pomaly, takze sa vobec nestrachujem, ze by sme to nestihli 🙂 aj doktor by asi stihal, ale pripada mi to zbytocne, ja by som najradsej rodila len s manzelom a porodnou asistentkou, doktor by tam mal byt len pre istotu, keby sa nieco zvrtlo...

renka je to skoda a pripada mi to ako nezmysel, preco sa to nenaucia vsetci? Ved to snad nie je take tazke, podla toho, co som citala... Ani by mi nevadilo, keby sa pri mojom porode 1 doktor/ka zaucali 😉

dula_renka
13. okt 2008

etnicka...neviem kde je problém, či sa toho boja, alebo ich k tomu nepustia ☹ ....asi je to jedno, pre maminku je ten výsledok nie dobrý, nech je dôvod akýkoľvek

etnicka
14. okt 2008

suhlasim 😒

dula_renka
14. okt 2008

etnička, trochu som sa *rozčarbala* v IP 🙂 🙂 🙂

skrecok
16. okt 2008

Ahojte, rodila som 24.9. v Ruzinove. Bola som velmi spokojna so vsetkymi (az na jednu sestricku z novorodeneckeho, ale velmi som si ju nevsimala, asi mala zlu naladu)...Porod bol super, mala som cisarsky so spinalkou a epi, tie poporodne bolesti boli ..., ale dalo sa to vydrzat. 😉
Nadstandart som nedostala, uvolnil sa az den pred prepustenim co uz bolo zbytocne. Ale aj tak som mala zrejme najlepsiu izbu na normalnom oddeleni, kde bol aj zachod s umyvadlom 😝 .

vevusiatko
16. okt 2008

skrecok :gratulujem k malickemu 😉

enynka1
17. okt 2008

skrecok, jeeej pripajam sa ku gratulacii, ja som tam tiez rodila 30.9 a tiez mame Riska 😵 😵

pipka
17. okt 2008

skrecok, gratulujem a nech pekne rastiete 😵 ty si mala izbu na zaciatku chodby, pri jedalni, ze? Tam davaju baby po sekcii, aby ich mali blizko 😉

jaja257
17. okt 2008

ahjte babulk,
ako dlho pred terminom je potrebne si zajednat nadstandard a zazmluvnit lekara? Ved clovek nikdy nevie kedy porodi. Alebo sa to riesi s tym nadstasndardom za pochodu? A kolko je tam izieb nadstandard?

emogeon
17. okt 2008

jaja nadstandard si zajednavas az ked prides do nemocnice skor sa to neda zato lekara si mozes aj skor 😉

skrecok
17. okt 2008

Dakujem za gratulacie 🙂 .
Pipka, mala som izbu c. 902, teda presne oproti sestrickam 😉 . Bolo to na zaciatku chodby, ale sprchy boli na konci chodby 😀 . Nevadi, dalo sa to v pohode.

Enynka, mna prepustili akurat 30.9. Takze sme sa takmer minuli.

Jaja, nadstandart sa objednava ked nastupis do nemocky, teda v prvy den na sestonedeli, je tam poradovnik. Mna sa pytali tesne predtym ked som rodila. Rezervovat sa dopredu neda aj ked som priblizne vedela kedy budem rodit. 😒

adulik16
17. okt 2008

Ahojte baby, tak ja som sa vcera dozvedela na poradni (39 tt), ze sa moj malinky otocil dole zadockom, tak pravdepodobne pojdem rodit cisarskym lebo uz teraz vazi 3600g. S doktorom som sa dohodla, ze pockame este tyzden, cize este jedna poradna a ked uz sa neotoci naspat, dohodneme presny termin na ten cisarsky.
Mam par otazok, tak budem velmi vdacna, ked mi na ne niektora, ktora ste mala cisarsky odpoviete, kedze som sa doteraz pripravovala psychicky na normalny porod a o cisarsky som sa vobec nezaujimala.
Ked je cisarsky planovany, prichadza sa do porodnice den predtym alebo pridem napr. v pondelok rano a hned idem aj rodit?Tu na konikovi som sa docitala, ze ked je planovany cisarsky, tak su potrebne predoperacne vysetrenia, fakt je to nutne?Ved na to sa caka minimaln tyzden..
Uvazujem nad spinalom, plati sa za neho?Tu som sa docitala, ze pri cisarskom otecko byt nemoze, bude ale na chodbe cakat, bude moct potom hned aj on vidiet maleho a bude moct prist za mnou aspon na chvilu?Hned po operacii ma daju na izbu?Docitala som sa, ze budem po spinale musiet lezat 24 hod., malinkeho mi budu nosit alebo ho uvidim az na druhy den?Starat sa o maleho asi nebudem moct hned,ze?Asi budem mat problemy sama so sebou...
Ked sa rodi normalne a nie su ziadne komplikacie, zena ide domov po styroch dnoch, po cisarskom je kolko zena v nemocnici?Na ktory den sa uz budem moct postavit z postele a ked budem mat bolesti, daju mi nejake lieky?
Na ktory den sa vam pustilo mlieko?Vraj po cisarskom to nie je hned, zatial co budu davat malinkemu?
Viem, ze je toho vela, co ma zaujima, ale doktor sa somnou este o tomto bavit nechcel, povedal mi, ze sa porozpravame o tyzden no a to ja dovtedy nechcem nic nevediet🙂
Budem velmi vdacna za kazdu odpoved.

skrecok
17. okt 2008

Adulik,
ja som rodila cisarskym so spinalkou a epi.
Ked je planovany cisarsky, tak sa prichadza den predtym na odd. gynekologie na 10.poschodie. Tam ti urobia vsetky rutinne vysetrenia (CTG, UZV... aj krvny obraz). Rano v den porodu ti daju 2 infuzie na doplnenie tekutin, lebo uz nebudes moct pit a este hnusnu tekutinu, ktoru musis vypit.
Na izbu v odd. sestonedelia (9.posch.) sa dostanes az po porode. Veci budes mat zatial ulozene v skrini na chodbe cakateliek.
Spinal a epi pri cisarskom sa vobec neplati. Otecko bol pri porode (malokomu sa podari), ale uz by druhy krat nesiel. Radsej by cakal na chodbe kym sa narodi babatko a siel s nim kde ho budu umyvat, merat a vazit. Otecko moze byt aj chvilku s mamickou a s babatkom na izbe 😉 . Len musi mat plast, ktory bude na chodbe.
Ano, hned po operacii ta daju na izbu, nie na JISku. Po operacii nebudes sa moct velmi hybat, sice to nie je 24hod lezat, mozes sa trosku otocit na bok ak budes moct. Tie bolesti sa ani nedaju opisat, ale da sa to vydrzat. Ja som uz po 15hod musela sa sama postavit na nohy a chodit co bolo dost tazke. Samozrejme ti daju injekcie a antibiotika proti bolestiam, treba povedat sestricke.
Mne sa spustila laktacia na 3.den, spolubyvajucej na 4.den. Dovtedy mu budu davat Nutrilon a glukozu pomocou striekacky.A kazdy den sme museli babatka casto prikladat k prsniku aj ked nic sme nemali v prsnikoch.
Babatko uvidis hned po narodeni, potom par hodin po narodeni (musi byt chvilku v inkubatore v teple). V prvych dnoch sa snaz co najviac oddychovat a spat, lebo po 3 dnoch ti daju babatko na cely den a na oddych nebude cas. Jedine ked ho zoberu na kupanie.
Nas prepustili az po 6. dnoch, normalne sa po 5.dnoch ak nie su komplikacie. 😉
Tak dufam, ze som ti aspon trosku pomohla. Drzim ti palce.

anelis5
17. okt 2008

Adulik,ja som tiez pred 4 mesiacmi rodila v Ruzinove a tiez cisarskym,otecko nemohol byt vnutri,ale ja som bola pod celkovou anestezou,bo nestihali polonarkozu,teda,ta zabera 20 minut a to uz nemohli cakat,ale mali otvorene dvere,takze vsetko mohol vidiet,malemu davali nutrilon,pustili nas na 5 den.Bola som tam spokojna a ,ked budem znova rodit,tak jedine tam.

Skrecok,tiez tam bola jedna sestricka na novorodeneckom,ktora mala zlu naladu,ale ta bola na nadstandarde.A tiez tam je jeden gynekolog,ktory ked vysetruje,je dost bolestivy,neviem meno,ale je zo zahranicia,mlady,som mala stastie,ze som nanho pri porode nenatrafila,iba pri vysetreniach.

anelis5
17. okt 2008

skrecok,

ja som platila epi.a rodila som neplanovanym cisarskym,tak neviem ako je to mozne

slavica2
17. okt 2008

ahojte, aj ja si spominam na jednu prisernu sestru na nadstandarde, taka mala cierna, to bol fakt horor.
skreci,ked som rodila, nutrilon nedavali, davali odsate mliecko od inych mamiciek.

babica
17. okt 2008

Mile mamicky!Pracujem na sestonedeli v Ruzinove ako porodna asistentka,dost casto chodim na vasu stranku.Pravdupovediac, som zaskočená niektorými príspevkami. Čo sa týka vložiek - dokladajú sa na každú izbu každý deň, dosť veľké množstvo pre dve mamičky, ktoré sú na izbe. Toaletný papier dávame tiež, na požiadanie, pretože my nemôžeme vedieť, kedy sa vám minie. Je tak trochu aj vašou vinou, že neviete a nepýtate sa, ktorá sestrička má na starosti bábätko a ktorá mamičku, hádžete nás všetky do jedného vreca. Všetko je to len o komunikácii - rada vám odpoviem na to, čo vás zaujíma a ak máte potrebu sa na niekoho sťažovať alebo chváliť, PROSÍM VÁS, zistite si jeho meno a hovorte o konkrétnych ľuďoch. Ja mám totiž svoju prácu rada a neteší ma, že sme všetky posudzované jedným ťahom. Verím, nájdu sa aj tu ľudia, ktorí možno nemajú ten prístup až taký ako by mal byť, ale práve preto by ste mohli konkretizovať, o koho ide. Ďakujem, pozdravujem vás a rada vám poradím, ak vás niečo bude zaujímať.

pipka
18. okt 2008

no ja som sice nelezala na nadstandarte, lebo sa mi neusiel 😅 ale na normalnej izbe, kde sme boli 4, ale o toaletnom papieri sme mohli iba snivat 😠 😅 to maju len nadstandartene mamicky narok utriet si ritku? 😕 😀 Nastastie ja som mala 4 kotuciky z domu...sak som s tym ratala 😅
a na nedostatok vloziek sa tu myslim nestazovala ani jedna maminka, aspon si myslim, skor naopak, alebo sa mylim 😕 😉 aspon my sme ich sice nemali na izbe, ale na chodbe ich bolo stale habadej 😉 🙂
skor o pristupe niektorych sestriciek tu bola rec...aj ked ja sa stazovat nemozem, nastastie 😵

enynka1
18. okt 2008

pipka, ja som bola nadstandartna mamicka a nemala som narok si utriet ritku, tak neviem 😖 😀 . Ale takisto som mala nastastie so sebou par kotucou 😉 Toaletak nam nedavali vobec, ale ako vravis tych vloziek tam bolo prebytok

tucika
18. okt 2008

Ahoj babica, ja som rodila v Ruzinove 4.4. a porod bol super aj personal bol super, len som mala zmiesane pocity z celkoveho stavu porodnice. Najprv som bola na normalnej izbe a potom na nadstandarde. Rozdiel tam sice bol ale vetranie tam strasne chyba, taktiez pani upratovacky moc tomu upratovaniu nedali...a to jedlo! O chut ani tak nejde ako skor o zlozenie - same alergeny a naduvacie potraviny. Ale s tym ty asi nic neurobis 😉 . Je pravdam ze to velke mnozstvo personalu bolo velmi matuce. Clovek je cely rozbity po porode a zmeteny, musi si zvykat na novu rolu matky a naozaj som nemala silu skumat kto je aka sestricka alebo doktorka. Fakt som bola rada, ze zijem a uvelicena z dcerky...Rozhodne by rozdielne oblecenie sestriciek a doktorov pomohlo, ale aj menovky by mohli nosit a mohli by byt napr. farebne rozliseny - detsky a zensky personal. 🙂 A hlavne keby mali menovky, tak by sme ich mohli aj pochvalit, napr. Mne velmi pomohli 3 sestricky ked sa mi zapalilo prso,cela som bola stastna ze mam mlieko a vobec som nevedela, ze ho mam az moc a ze to moze byt problem. Ale doteraz neviem ako sa volali...co je skoda! Ked uz som mala prso ako tak v poriadku, tak mi zas malinka plakala a ja hlupa som jej hned nedala prsko lebo mi sestricky povedali, ze nedavat babu po menej ako 2 hodinach - co je hlupost, teraz to uz viem, ale vtedy som to nevedela a snazila som sa robit vsetko co mi povedali... 😢 Ono je to velmi tazke, sklbit precitlivene mamicky a castokrat unavene a podhodnotene sestricky, ktore robia co mozu ale niekedy nemaju svoj den, taky je zivot. Aj na to treba mysliet! Odporucam aj mamickam aj sestrickam mysliet pozitivne a vsetko bude lepsie! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre