Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
16. sep 2010

@jedina30 v suterene pod ambulanciami kde sa chodi do poradne posledny mesiac. Myslim ze kazdy den, ja som to vybavovala az ked som uz bola v nemocnici, tak mi to nejak uz vyfucalo. Ale ten cas je spravny

jedina30
16. sep 2010

@karmelka77 ...
Velmi pekne dakujem...ja som si epidural vybavovala uz davno(hoc mi ho nestihli dat,no teraz budem na tom trvat)a vtedy to bolo trosku inac a chcela som sa len uistit...V pondelok idem na poradnu do Ruzinova a chcela by som hned zajst aj tam a vybavit si PEDU..nech to mam vsetko z krku..Ved cas rychlo uteka.. 😉 tak vdaka...

ziza55
16. sep 2010

babyyyyy..ktore ste rodili v ruzinove alebo planujete...ste tu aj take ktore nemali zazmluvneneho lekara ale sa snim dohodli nejak?

karmelka77
16. sep 2010

@ziza55 ano ja som to nestihla ale nakoniec som to vybavila priamo tam aj ked trochu tomu pomohli znamosti, preco sa pytas??

jedina30
17. sep 2010

Cauko,
ja som mala pri prvom synovi svojho gynekologa a aj mojho porodnika zazmluvneneho a nemozem sa stazovat..A som s nim velmi spokojna..Spisali sme dohodu asi par tyzdnov pre porodom myslim (2-3 tyzdne) a bola som kludnejsia..Ved o to ide,nie???aspon sa trosku ukludnit,pred tymi obavami 😉 Pozname sa obaja,kedze uz k nemu chodim dlho..Nie som s tych co potom tlaci peniaze do jeho vrecka..
Teraz to urobim znova..O chvilku ma to caka zas... 😎

akdarka
17. sep 2010

@ziza55 myslis dohodu ohladne platby za porod? je to asi na dohode s konkretnym lekarom...

zucha
17. sep 2010

@ziza55 ja osobne taku ani nepoznam. Lebo to by si mu musela dat zrejme peniaze "do vrecka" po porode, co mne pride hlupe a druha, ovela podstatnejsia vec je, ze by si si ho dohodla len ustne a v den "D" ti nemusi zdvihnut telefon a nikdy mu to nedokazes, ze ti nepomohol po ustnej dohode.
Moj osobny nazor je, ze ked sa im da zaplatit oficialnou cestou, tak to urobim radsej tak, ako podplacat a davat im nieco do vacku. Uz aj tym, ze som chranena zmluvou a obe strany vedia, na com su.
A teraz ma este napadlo, ze ak si ho dohodnes len tak, nemali by ho na salu ani pustit, ak nema sluzbu, takze si to neviem prakticky predstavit.

Hadam som spravne pochopila, ze si nechces lekara oficialne zazmluvnovat, len sa s nim dohodnut.

ziza55
17. sep 2010

@zucha este ani neviem ako to chcem..lebo pocula som aj take pripady ze si zazmluvnis lekara...a bohuzial je v divadle alebo ma iny program a jednoducho nepride...peniaze ti sice vratia...ale tiez sa nemozes nato 100%spolahnut...takze je to sumafuk 🙂

zucha
17. sep 2010

@ziza55 to som este nepocula. Teda v mojom okoli sa to nastastie nestalo. Mne hrozi, ze porodim, ked bude moja lekarka na konferencii, ale o tom som oboznamena a dostanem kontakt od nej na druheho porodnika, ktory ma odrodi. Tak som to mala aj posledny krat, ale nastastie sa to spustilo az vtedy, ked sa vratila.

smejko1
17. sep 2010

mne vcera dr. tiez spomenul, ze kedze mam s nim zmluvu tak ma moze prist odrodit aj ked nebude mat sluzbu, z coho mi vyplyva, ze ak si ho nezazmluvnim a nebude mat sluzbu tak nemoze prist ku mne.......

lucia.kl
17. sep 2010

@ziza55
@zucha ja som mala v čase pôrodu môjho dr. na dovolenke, planovany pôrod som mala o tyždeň ale baby sa poponahlali vdaka čomu som nakoniec nerodila sekciou ale prirodzene...

iwet001
17. sep 2010

najlepsie su pripady, ked si zazmluvnite lekara a on to vymysli tak, ze vas prehovori, aby ste sli rodit v nejaky presny den, aj ked vtedy by sa porod este sam nespustil a on vam da vyvolavacku len preto, ze je v ten den v sluzbe a nemusi k vam potom vstavat niekedy v noci alebo nemusi zabit den volna v praci. potom to ma zaplatene aj z vasej zmluvy a aj z nemocnice za beznu sluzbu 🙄

zucha
17. sep 2010

@iwet001 tak to je strasne neeticke. Ale hadam kazda pacientka si zisti, co a ako robi jej buduci porodnik. Ale zas poznam baby, ktorym to perfektne vyhovuje. Ja som trosku proti tomu, aby sa porody vyvolavali skor len kvoli pohodlnosti lekara. Je ine, ak sa vyvolaju, lebo mamicka prenasa a uz moze dojst k ohrozeniu babatka. Ja mam stastie na lekarku, ktora v ziadnom pripade nechce urychlit porod, aj ked sa obe obavame, ze porodim v case, ked bude prec.

emily327
18. sep 2010

Takze, ak lekar nestihne prist k porodu a mam s nim zmluvu, tak sa mi peniaze vratia??? Myslela som,ze je to len pri epi takyto postup. Ale ak by to tak fungovalo aj pri zmluve s lekarom, tak to by bolo fakt fer.

karmelka77
19. sep 2010

@emily327 ano je to tak, ked nestihne, peniaze ti vratia...aj za EPI aj ked otec nestihne prist, alebo pride neskoro...vsetko sa potom vracia..

emily327
20. sep 2010

@karmelka77 dakujem za info 🙂

ziza55
21. sep 2010

baby ktore uz maju deticky pouzivali poporodny pas...odkedy ste tento pas pouzivali?pocula som ze sa to moze po spontannom porode hned pouzivat..tak hho mam zbaleny do porodnice uz 🙂 ...neviete mi poradit?dik

sunny323
22. sep 2010

Ziza, ja som ho pouzivala ked som prisla z porodnice, ale mozes ho uzivat aj v porodke,ale nebudes mat na to cas 🙂 Stale si ho davat hore dole popri starosti o malu a tak. Doma som si ho vklude dala na hodinku denne a schudla som 30cm v pase za Mesiac. Strasne rycvhlo mi to pomohlo.. a kilá isli dole len taka radost, ani som nevedela ako, a mala som 21kg dole. Este mi ale chybaju asi 4 kg,ale to uz ma netrapi. Kojenie robí zázraky..

aktak
22. sep 2010

@sunny323 ano pametam, ako prvorodicka som v porodke tiez nemala na nic cas, a pri dalsich porodoch som si mohla nechty okusavat od nudy 😀

@ziza55 ja som pri vsetkych pouzivala hned od prveho dna, z porodnice som odchadzala bez bruska, ale to je aj genetika, urcite odporucam 😵

btw. keby ste mali nektora zaujem predam stahovaci pas, kupeny v Ruzonovskej nemocnici v zdravitnickych potrebach, velkost S/M 😉

smejko1
23. sep 2010

@aktak zavidim Ti genetiku, ja som sa bruska zbavovala 9 mesiacov, a aj tak to nebolo dokonale, a mala som stahovacie nohavicky, ale kedze som mala cisarsky, tak som si to nemohla hned dat......

zucha
23. sep 2010

ja ani neviem, co je to ten stahovaci pas 😅 😕

sirinka
23. sep 2010

baby idem od mojho dr. a vraj je momentalne ruzinov preplneny, ze ani poriadne neprijimaju...ake mate info vy?

emily327
23. sep 2010

@sirinka coze? o tom ja nic neviem... Dufam,ze to tak nie je....

emily327
23. sep 2010

aky je rozdiel medzi stahovacim pasom a nohavickami? Ja mam nohavicky.....

gangulienka
24. sep 2010

ja mam pocit, ze ruzinov je preplneny stale, ale ved hadam ked zacnem rodit tak ma neposlu prec, ze maju plno 😀

emily327
24. sep 2010

@gangulienka tak v to dufam aj ja 😀 Uz sa nam to blizi,ze?

gangulienka
24. sep 2010

@emily327 veru ja uz cakam kazdy den 🙂

sirinka
24. sep 2010

tak pred troma rokmi, ked som cakala klarku veru posielali alebo aj vozili rodicky do ostatnych dvoch porodnic, ale aj tie sa rychlo naplnili...uz tu taka situacia bola... 😅

karmelka77
24. sep 2010

ruzinov je stale plny, ked som rodila ja, tak prisla baba s odtecenou plodovou vodou s 5 minutovymi kontrakciami a zavolali jej sanitku aby ju previezla na Antolsku...pokial mate zazmluvnenych lekarov by sa to stat nemalo, ale pokial nie ratajte so vsetkym...

emily327
24. sep 2010

ja mam zazmluvneneho lekara, tak dufam, ze ma nikam posielat nebudu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre