Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

emily327
7. aug 2010

@lucia.kl fuuha to si mala asi velke stastie,ze vas tam nebolo vela rodiciek naraz. To je dobre,ze si sa tam mala tak dobre 😉 Z toho co tu citam, tak som si asi dobre vybrala Ruzinov 🙂

iinuska
7. aug 2010

@lucia. to si rodila sekciou, ci?

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@emily327 moja dcerka sa vola Lana. aj ja som rodila v ruzinove, velka spokojnost. Inak pytala si sa na sudocrem, ten je super, iny nepouzivam

emily327
7. aug 2010

@cherryblossomgirl pekne meno, nezvycajne ale pekne 🙂 No ja mam ja mam male balenie z IRL ale nie je problem to tu kupit, tak uvidim ako bude mala reagovat na sudocream. Dakujem pekne. A co malinka? Necha vas aj vyspinkat v noci?

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@emily327 ja som si nechala doviezt sudocrem z anglicka, vyjde ovela lacnejsie ako tu na slovensku. Mala je perfektna, nemozem sa stazovat, spinka krasne celu noc - casto od 9 vecera do 10 rana 😀 takze som asi najvyspatejsia mamicka pod slnkom.. ale cez den mi da paradne zabrat 😀 uz sa tesis na malu Sonicku, co? 🙂

emily327
7. aug 2010

@cherryblossomgirl no ja som zvazovala nakupit si v IRL, ale nakoniec som si doniesla len male balenie. A to nejaku tu chvilku vydrzi 🙂 Mam kamosa v UK a tak ked pride v decembri, tak prinesie 🙂 To mas super,ze malinka ti v noci tolko spinka. Aj ju kojis v noci? Aspon si oddychnes. Spanok v noci je najdolezitejsi. A malinka bola taka od narodenia kludna v noci? Tak ale zase ak by bola kludna aj cez den, tak by si ani nevedela,ze si mama :-P Ano tesime sa velmi. Ale zaroven mame aj obavy, ci to zvladneme a ci bude vsetko ok, ale to je normalne. Ale tesime sa na malu princeznu. Hlavne v priatelovej rodine sa tesia velmi lebo od roku 1985 nemali v rodine dievcatko, iba chlapcov. A v mojej rodine je to prve vnucatko 🙂

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@emily327 Ano, je plne kojena, v noci sa iba trosku zvykne prebudit, par krat sa napije a uz dalej spinka.. ale nebolo to tak stale, prve tri mesiace to bolo dost tazke, nastastie som mala priatelovu podporu, pomahal, ako vedel, takze som mohla aspon co-to dospat cez den. Inak aj nasa je prve vnucatko aj z jednej, aj z druhej strany a presne ako pises, prve dievca narodene po 30 rokoch 😀 sami chalani sa im rodia, az som neverila, ked mi lekarka povedala, ze je to baba 😀 a neboj, zvladnete to na 1* 😉

emily327
7. aug 2010

@cherryblossomgirl 🙂 tak to mame v rodinach podobne 🙂 Urcite prve mesiace su tazke ale to je ten cas, ktory matka s babatkom potrebuje na to, aby si na seba zvykli a nasli si system,ze? Tak to je super,ze teraz je to takto u vas 🙂 A ty si mala porod v pohode? Aj s epi, ci bez?

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@emily327 porod bol relativne ok, celu noc som mala kontrakcie, o 7 rano mi praskla voda a o 12 uz bola mala na svete. Mala som vyborneho porodnika - MUDr. Divekyho, vdaka ktoremu prebehol porod v poriadku, aj ked na konci boli male komplikacie, takze malu musel vytiahnut VE. Ale mal vsetko pod kontrolou, takze ok. Potom som lezala na nadstandarde, sestricky boli mile, ale ked som nieco chcela vediet, musela som byt proaktivna. Ja stale hovorim, ze sa spravam k ludom tak, ako chcem, aby sa oni spravali ku mne a nebol ziadny problem. 🙂 mas niekoho zazmluvneneho?

emily327
7. aug 2010

@cherryblossomgirl aha tak to si mala v pohodicke. No to presne robim aj ja, ze sa spravam k ludom tak ako by som chcela aby sa oni spravali ku mne. Zase treba chapat aj tie sestricky a pochopit asi,ze tam nie sme jedine co rodia alebo porodili. Nie nemam nikoho zazmluvneneho a ani neplanujem. Resp. nemozem mat. Lebo ja nemam poistenie na Sk a preto budem rodit na EHIC karticku. Ale z toho co ste mi tu napisali, tak su tam super porodnici a je asi jedno u koho porodim.

lilithka26
7. aug 2010

až tak jedno to nie je, hlavne sa nedostan do ruk vyzenej pani dr. Harbulakovej, doteraz sa neviem spamatat 10 mesiacov po porode. Diveky je super..bol chvilu pri mojom porode a hned som bola kludnejsia..vyzeral ze naozaj vie co robi. Skoda ze potom ho zavolali k nejakej inej, ktora bola vo vaznom stave. Myslim ze by to dopadlo uplne inak. A este mi vtedy povedal ze hodinu a pol a presne o hodinu a pol som aj porodila.

emily327
7. aug 2010

@lilithka26 no ja moc na vyber nemam, kedze si zazmluvnit lekara nemozem. Tak verim,ze to bude v pohode. Ono vzdy sa najde niekto kto ma zlu skusenost s nejakym lekarom. Ale dakujem za info. Mozno tam uz nie je 😀 A ty si mala tazky porod, alebo preco si s nou nebola spokojna?

emily327
7. aug 2010

este mam otazocku, davali ste dievcatkam v porodnici prepichovat uska pri odchode z nemocnice?

arrett
7. aug 2010

@lilithka26 Harbulakova? To je taká mladá dr, hnedé vlasy?

lilithka26
7. aug 2010

Je tam urcite, sudim sa snou. Vies ja ti prajem len dobre..ja som bola presvedcena ze vsetko bude ok, nestresovala som, nie som ziadna citlivka ani hysterka, ale uplne vazne kvoli tej zene mam traumu z porodu. Je tam kopec dobrých porodnikov, tiez dr. otapkova, jedna uzasna lekarka, ale ak by som mala ist este raz tak uz tam asi nejdem..sedela som tam celu chodbu s kontrakciami na chodbe na umelohmotnej lavicke, lebo boli plne boxi..proste takto som si to naozaj nepredstavovala. Ani mamu ku mne nechceli pustit, napriek tomu ze som to mala dopredu vybavene a zaplatene..ze az neskor. Ale ako hovoris..to iste moze byt aj inde. JA by som si vsak tzentokrat urcite niekoho vybavila, aj keby to nemalo ist cez papier ;) dost to urobi. A neviem ci tam vobec ta moznost je ale ja som davala pichat malej uska az ked mala 4 mesiace. myslim ze sa to tam nerobi, no mozes sa opytat

lilithka26
7. aug 2010

@arrett ano asi hej. Je mlada a ma hnede vlasy...mala ich tak v cope

emily327
7. aug 2010

@lilithka26 aha no tak to ma fakt velmi mrzi,ze mas takuto zlu skusenost a poznacilo ta to az tak velmi. ☹ Je to urcite neprijemne. Predpokladam,ze si rodila prvy krat. Myslim,ze lekari by mali brat ohlad na prvorodicky,ze fakt netusia co ich caka. Ale je to asi len o tom v akej nalade lekar je a ci ma vobec zaujem to zene pocas porodu a pred nim sprijemnit resp. ju ukludnit a pomoct jej. Dakujem urcite sa na to v nemocnici opytam 😉

arrett
7. aug 2010

Tak tá má asi rodila 😀 To meno mi bolo povedome. Nemôžem na ňu nič povedať, lebo som ju videla 5 minút keď som prišla a potom 5 minút keď má rodila. Pôrod som mala taký, že by som kľudne porodila aj sama doma a smiala som sa so sestrickami, že ju ani volať nemuseli🙂

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@emily327 nie, dala som jej nastrelit nedavno u nasej lekarky. Znasala to velmi dobre

arrett
7. aug 2010

@lilithka26 Je mi ľúto že si mala takú skúsenosť☹ Je fakt, že sa dr niekedy správajú ako keby sme boli kravy na bitunku a rodilo telata nie našich anjelikov🙂

lilithka26
7. aug 2010

Ano je to o tom ci chcu byt napomocny. Ona uz nasrata dosla, lebo ju odvolali. A tak sa ku mne aj chovala. Ten pocit ked je zena v tak intimnej chvili z roztiahnutymi nohami..roztrhnuta az po krcok a niekto kto vas v bolestach bez epi zasiva vam este nadava..ten ponizujuci pocit a nemoznost branit sa neprajem nikomu. Je to jedna vulgarna osoba ktorej nic nehovori lekarska etika. Miesto toho aby pomahala, je protivna v ten najnevhodnejsej chvili. Ale je to ok..uz som to nejako prekusla..mam doma kraaasnu dcerku a ked ju vidim, tak aj zabudam. Ale uz len kvoli tomu pocitu ponizenia to nechcem nechat tak. Nech si jednoducho nemysli ze si to moze dovolit ku kazdej, bez nasledkov. Drzim ti moc moc palceky..mas termin v oktobri..mne sa mala narodila 30.10 takze budes rodit rok po mne.

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@lilithka26 to je fakt drzost 😠

emily327
7. aug 2010

@lilithka26 dakujem moja a verim,ze tato zla spomienka na porodenie malinkej coskoro zmizne a ty budes mat mozno pri druhom babatku len krasne spomienky ako si ho priviedla na svet 😉 Je to hrozny pocit a uz viac o nom nemusis pisat a mna mrzi,ze si to bola prave ty, ktorej sa to stalo. Hlavne,ze je malinka v poriadku a aj ty cmuk
Ano ano termin porodu mam 7.10. co je presne o 2 mesiace 🙂 Len mam strach aby som neporodila skor, lebo ze vraj mam skrateny krcok a tuhy. NIe zeby som tomu velmi rozumela ale si to nie je prilis dobre ..... ☹

@cherryblossomgirl aha no uvidim ako to bude ci to vobec bude mozne. Je lepsie pockat po porode s tym nastrelovanim nausnic alebo je to lepsie hned? Je vela nazorov, tak som sa chcela opytat, ako ste to urobili vy 😉

zucha
7. aug 2010

@emily327 poznam baby, co mali skrateny krcok a neboli este ani tehotne 😉 Krasne donosili. Tuhy znamena, ze sa nic zatial nepripravuje na porod, takze by to malo byt dobre 🙂

emily327
7. aug 2010

@zucha hej? To si ma potesila lebo lekar mi k tomu nic nepovedal, iba,ze mam oddychovat a nesexovat 😀 Dakujem pekne 😉

emily327
7. aug 2010

pre dnesok sa s vami lucim a prajem dobru nocku. 🙂

lilithka26
7. aug 2010

@cherryblossomgirl najsmutnejsie je ze zatial som moc nedosiahla. Kryju si chrbty. Ked som sa stazovala este v nemocnici primarovy, tak ten ma poslal do ... ze som precitlivela a nemam objektivny pohlad na vec, vraj som bola unavena a mam to skreslene a este sa ma spytal, ze ci som nemala uz v tehotenstve psych. problemy ..ako na slak trafenie..este zo mna urobi psychopatku. Ked som pohrozila ze to nenecham tak, tak sa mi zrazu za doktorku ospravedlnoval, ale nemienil vyvodit dosledky. Ked som to dala na urad na dohlad nad zdravotnou starostlivostou, tak zistili ze moje zapisi su falsovane..ze nebola pravdivo uvedena strata krvy a podla odberov som stratila podstatne viac nez napisali do zdrav. dokumentacie. Zistili ze som chronicky anemicka, vsetky zlozky podhodnotene a pytali sa ako dokazem stat na nohach a este sa starat o malu. Ale na to ze mi vulgarne nadavala povedali ze to sa neda zistit. Takze dievcata ak budete mat po namahavom porode a pri zasivani vam dr. povie ze kvoli takej precitlivelej krave ako vy da zajtra vypoved tak je to uplne ok a nikto s tim nic nebude robit. ☹

lilithka26
7. aug 2010

@emily327 ja som dosla za doktorom ked mala dva mesiace a povedal ze mam dojst ked bude mat min 3 lebo ze ten lalocik je vyvinutejsi a da sa lepsie odhadnut kde to ma prepichnut aby to vyzeralo dobre. Ze on to skor nez po 3 mesiaci ani nerobi. Inak to neni nic hrozne. Trosku zatnete zuby a pochvili je potom. 😉

lucia.kl
8. aug 2010

@iinuska nie, ja som rodila prirodzene ale pri pôrode ma tak roztrhlo napriek tomu, že ma aj nastrihla ☹ že môj gyn. potom zalamoval rukami, že kde všade som pozašívaná. no malá musela isť von vákuovým zvonom

vivianaba
8. aug 2010

@emily327 si si ista ze si nemozes zazmluvnit nikoho kvoli zahr. poisteniu? Mne sa to nezda, ved zazmluvnenie nema s poistkou nic, je to platena sluzba. Ja by som uz bez zazmluvnenia nesla, mala som Krizka ml. a najradsej by som ho potom vybozkavala. Bol uzasny, jemny a citlivy a perfektne sa o mna staral aj pred porodom, pocas neho a aj po nom (bola unho este na kontrole v sestonedeli). A co sa mi tiez unho velmi ratalo - nerobi rutinny nastrih, ja som mu vopred povedala ze cvicim s balonikom epi-no (je tu o tom samostatna diskusia) a ze to chcem skusit bez nastrihu. Kebyze narazim na nejakeho debila tak mam smolu, ale Krizko fakt spolupracoval super, chranil hradzu a ako prvorodicka som porodila bez akehokolvek poranenia, nastrihu a sitia hradze. Je to super pocit moct sa starat iba o maleho a nemat so sebou vobec ziadnu zdravotnu komplikaciu, citila som sa hned akoby som ani nikdy nerodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre