Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jankaslamka
27. jún 2011

@petrinka aaaa sak ja som vsade 😀 😀 to vies..som jak burina 🙂))
neuzivam uz zelezo..mi robili testy a uz som bola skoro na hranici a dr. povedala, ze nemusim uz..tak neviem..

akurat som vcera na teba myslela, ze ci si uz neporodila..a ty furt nic? kokso ta mala sa ta drzi..vies..uz dvakrat si snou bola v nemocke tak sa jej tam doteratice nechce 😀 😀
ale teda mohla by sa uz narodit nech nas dojdete kuknut nech si tu knizku konecne precitam 🙂))
neboj dobra bude co bojis ...sak ty si taky zlatuch, tak aj babo take budes mat 🙂

petrinka
27. jún 2011

@jankaslamka ze burina...🙂 uz som s nou bola 3x v nemocnici, 1x som myslela, ze som potratila, to bolo este na zaciatku...
no adam je divoch, tak dufam, ze ema nebude ako on...ved kludne babo by som si zasluzila, ne? neboj aj tvoje druhe bude kludnejsie a lara tiez za chvilu uz bude pohodovejsia. skoncia sa koliky a reflux a bude pohoda!

tak neviem s tou unavou, ci ti nechybaju nejake vitaminy alebo tak... alebo len mas jednoducho toho vela☹ aj sa chystate niekam v lete ist?

jankaslamka
27. jún 2011

@petrinka tak dokonca trikrat 🙂)) mala sa nezda...sak jej dohovor, maminy sa maju posluchat 🙂
som zvedava ako malu adamko prijme 🙂 a jasne, ze si zasluzis kludne babo...ja ti ho prajem 🙂 o akom mojom druhom hovoris..zartujes? 😀 😀
vidis skusom si nasadit nejaky multivitamin...no chceli sme ist k moru, ale asi z toho nic nebude...asi len do senca do aqua budeme chodit...uz sme boli na predlzenom vikende dva tyzdne dozadu....vy asi nic toto leto, co?

petrinka
27. jún 2011

@jankaslamka sak nemoze byt lara jedinacik...a nemusite mat druhe hned, tak za dva roky ako my🙂 a samozrejme aj ja ti prajem kludne babo! ale hlavne nech su zdrave, zvysok uz musime vydrzat 🙂
my mozno pojdemev auguste niekde na par dni do hor, ale to je este otazne... kde ste boli na predlzeny vikend?
multivitamin si v lete nenasadzuj, skor jedz veeela ovocia a zeleniny, teraz to nie je problem. multivitamin si nechaj na zimu 😉
inak, aby sme zostali v teme... ty si chodila na poradnu do ruzinova? mna to cakanie tam uplne zabije. minuly tyzden som tam cakala 3hodiny!!! zajtra rano mam prist na monitor a neviem, ci aj tam sa tak dlho caka 😖
skusim zavolat evke rybanskej, ci ma nevezme ona a nech mi urobi aj ten monitor. je to moje zlaticko! 😉

jankaslamka
27. jún 2011

@petrinka jak tak ako vy..sak adam este nema 2 roky 😀
my sme boli na liptove..bobrovnik cast tvarozna..pri liptovskej mare ...kusok od besenovej
hej ja som chodila na poradnu do ruzinova..ale vies ja som chodila priamo vzdy ku doktorovi a on si ma objednaval mimo ordinacnych..jemu koncili ordinacne o druhej a ja som chodila na pol tretiu a dakedy aj na piatu alebo v piatok ked neordinoval vobec...a na monitore som bola co sa tyka poradne len raz, to si ma hned zavolal na druhy den znova a to som tam uz ostala a dalej ako to prebiehalo to uz poznas 🙂)) mala som ist este raz na monitor v poradni, ale bolo tam vela ludi a povedal, ze nemusim tam cakat ze nabuduce..takze dakedy sa tam aj dost dlho caka .. no a preco ty vlastne nechodis priamo na poradne k nej..ci to sa neda?

petrinka
27. jún 2011

@jankaslamka joj, som zabudla, ze ty si bola prominentna... 😀 😀 😀
eva nema ordinaciu, takze ja ked k nej idem, idem na oddelenie. povedala, ze by ma mali evidovat aj v ambulancii, tak preto chodim aj tam. ale napriklad na ultrazvuk som isla k nej.
ak mas link ubytovania, kde ste boli, tak mi ho posli do IP.

a nebud detailista, par mesiacov hore-dole... neboj, zabudnes aky bol porod a hned budes vymyslat nad dalsim babom😀

jankaslamka
27. jún 2011

@petrinka ale nerob si zas srandu zo mna 🙂
jaj jasne, som zas zabudla ..no v tej vseobecnej to je na prd tam sa vzdy dlho caka 😖
a sak ja som neni detailista..ja len ze to nejako nevychadzalo no 😀 a neboj ja som uz zabudla v podstate 🙂

petrinka
27. jún 2011

@jankaslamka 🙂🙂🙂 chlapcenske veci ti potom pre druhe babo poziciam🙂

silviatko
27. jún 2011

kto bol teraz niekedy rodiť v Ružinovskej nemocnici?
ako ste boli spokojné?s personálom,doktormi atď??

jankaslamka
27. jún 2011

@petrinka tak ja dufam, ze budem mat dievca ..sak kto vynosi to co mam doma 🙂) inak mame uspech..tento tyzden zaciname nosit 62ku 🙂)) sice este par 56tiek oblecieme, ale tesim sa jak mala ze konecne skusim aj ine vecicky 😀

jankaslamka
27. jún 2011

@silviatko ja som rodila 12.aprila a bola som nadmieru spokojna..nemozem sa stazovat 🙂

silviatko
27. jún 2011

@jankaslamka
ahoj a mala si zazmluvneneho aj nejakeho lekara? ja tu nijakeho nepoznam tak preto sa pytam.
a inak ako to bolo s nadstandartnymi izbami? alebo obycajne kolko mamiciek steboli na izbe?
vraj je tam trochu problem ze sa sestricky moc nevenuju neviem som prvorodicka a velmi sa obavam,ked mozes tak posli nazor dakujem.

jankaslamka
27. jún 2011

@silviatko ja som mala zazmluvneneho...pokial nemas ziadny problem a nikoho tam nepoznas tak si netreba zazmluvnovat..je tam kopa vybornych lekarov a zazmluvnit si len preto aby si niekoho mala je blbost...
ja som bola na nadstandarte takze neviem porovnat...boli sme tam dve, kupelka + wecko..strava na izbu..den dopredu si vyberas zo 4 druhov jedal...ja sa na nezaujem sestriciek stazovat nemozem...boli velmi ochotne..len co som vysla z izby tak sa pytali co potrebujem a ked bolo treba inu sestricku tak zavolali...ked velmi v noci plakalo babo prisli a utisili..ja som mala velky strach ci uz z porodu ako aj nemocnice a vsetkeho naokolo, no bola som maximalne spokojna....upozornujem, ze hotel to nie je 🙂

minizu
27. jún 2011

@silviatko ahoj...sice som nebola na nadstandarde, ale aj v casti s obyc izbami boli velmi mile sestricky a nemozem sa stazovat 🙂

silviatko
27. jún 2011

dakujem.zajtra sa asi pojdeme pozrieť kde to je..
a musela si si nejako nadštandartnú izbu rezervovať alebo ako to je?
a kolko ťa vyšla na 1 deň?

minizu
27. jún 2011

@silviatko nadstandard sa zial neda rezervovat. Ked som prisla na salu, tak sa ma spytali, ci mam o nu zaujem a poznacili si to do karty. A ak je volne, tak ta tam po porode odvezu, ak nie, ostanes na obyc. V pripade, ze sa pocas tvojho pobytu uvolni nadstandard a si prva v poradi nan, tak sa opat pridu opytat, ci ju este chces a ci sa chces prestahovat. Bolo to nejakych 17€/den

petrinka
27. jún 2011

@silviatko podla mna vela bab si chce niekoho zazmluvnit aj preto, aby mali istotu, ze sa im bude niekto venovat aj ked tam bude vela inych porodov... suhlasim s @jankaslamka, ze lekari su tam fajn, len na druhej strane, ak tam maju vela porodov naraz, tak je to celkom fajn mat tam niekoho "pre seba".

petrinka
27. jún 2011

@jankaslamka tie veci co mas, predas... ved chces mat doma parik, nie? len si uzi aj chlapca 😉

jankaslamka
27. jún 2011

@silviatko nadstandart sa neda rezervovat...ked prides rodiz tak pri prijme sa ta sestricka bude pytat par veci a jedna z toho bude ci mas zaujem o nadstandart...a stala 16,70 na den
a inak suhlasim tiez s @petrinka

@petrinka no ja to necham na prirodu 🙂)) chcela som dievcatko a to mam...druhe je uz jedno co bude 🙂 inak mam klobuciky na predaj a masticku na bradavky, nechces?

petrinka
27. jún 2011

@jankaslamka klobuciky nechcem, tie som nepotrebovala ani pri adamovi... masticku mas aku?

jankaslamka
27. jún 2011

@petrinka multi mam lanolin

jussti
27. jún 2011

@jankaslamka mozem sa opytat, ake veci sa pytaju na prijme? choroby v rodine a take tomu podobne??

asma
27. jún 2011

@jussti ha tak ja sm ta prisla so sanitkou a na prijme ze chodte hore na deviate a povedzte ze idete rodit tak ja zobrala cestovku a kedze boo rano 3h a nikto tam nebol sama do vytahu a tam som zazvonila reku ja rodim a bolo xixiix ako urgent des ale zas oddelenie svetove

jankaslamka
28. jún 2011

@jussti no ja som lezala pred porodom tyzden na gynekologii tak ja som pri prijme tam vypisovala dotaznik, alergie, ake lieky beriem a podobne ..a potom na porodnej sale sa ma pytali ci budem mat EPI (trebalo ukazat potvrdenie o zaplateni + potvrdeny ten papier z ARO, ci bude partner pri porode (tak isto ukazat ucet o zaplateni), ci mam zazmluvneneho lekara, ci budem mat zaujem o nadstandart ...takze ak prides priamo na porod len tak asi aj tie veci co sa pytali mna pri prijme na gynekologiu

jussti
28. jún 2011

@jankaslamka vdaka, takze nic take co si treba v pamati drzat a zistovat zdravotnu historiu celej rodiny 🙂

jankaslamka
28. jún 2011

@jussti nie 🙂 nic take...kto by myslel na take veci este ked rodiii 🙂))

sirinka
28. jún 2011

@jussti ano, mna sa pytali na anamnezu rodiny...aspon zakladnu rodicov a starych rodicov najzavaznejsie ochorenia je dobre vediet....

anaxamon
29. jún 2011

ahojte chcem sa spytat ci poradne v nemocnici funguju kazdy den alebo iba niektory vybraty? uz ma moja gyndoska odoslala do nemocnice tak neviem kedy by som tam mohla prvy krat ist..vdaka🙂

ivulik20
29. jún 2011

@silviatko ahoj, ja som rodila v Ružinove pred týždňom. Akože, čo sa týka doktorov, som spokojná, ale ležala som na nadštandarte a teda na tom oddelení som spokojná nebola. A to konkrétne s novorodeneckými sestričkami. Samozrejme česť výnimkám asi trom. Inak, totálna ignorácia a hlavne v noci. A keď som došla za nimi s prosbou o niečo, ešte sa tvárili akože ich vyrušujem. No vrcholne sklamaná. Ak ich to nebaví robiť, nech to nerobia. Niekedy nebolo ani možné zohnať novor. sestričku. Ale zase sestričky gynekologické, tie boli velmi milé a ochotné. Toto je moja skúsenosť.

sasrnka
29. jún 2011

Nemozem tu teraz v rychlosti nikde najst a v zmluve uz vobec nie: Ako je to, ak vas zazmluvneny porodnik ma prave sluzbu a vy rodite? Platite i tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre