Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

slniecko.15
17. apr 2011

@jankaslamka skús homeopatiká Ricinus communis 5ch mne veľmi pomohli, lebo babské rady mňa vôbec nezabrali. A nezúfaj, môj sa mi začal prisávať až keď mal 1 a pol mesiaca dovtedy len odsavanie a dokrmovanie striekačkou ale aj um. Potom som si kupila flašku mam a myslím si, že vďaka nej sa mi začal prisávať, lebo mu to išlo ťažšie ako cez striekačku. Drž sa

lucia1181
17. apr 2011

@nina55 no to som aj ja pocula,ze ked je viacnasobna rodicka,tak sa to stahuje horsie a je to bolestivejsie.mne davali injekcie len nejake 2-3 dni po cisarskom,uz si nepamatam,ale viem,ze ked mi doniesli babo na prilozenie a krpcek zacal tahat mliecko,tak to zo zaciatku tiez dost bolelo v bruchu.tak budem muset teda tie injekcie prezit

nina55
17. apr 2011

@lucia1181 neboj, vsetko bude dobre 🙂 . Na injekcie a aj na bolest sa zabudne a zostane len to krasne 😀

lucia1181
17. apr 2011

@nina55 tak-tak 🙂.po tyzdni si uz na porod ani nespomeniem 🙂.sice este mam cas,kedze az 30.5 mi dal lekar termin na plan.cisarsky,ale prejde to rychlo,tak zistujem co a ako🙂.akurat sa mi nepaci,ze uz 29.5 musim ist na prijem do ruzinova,podla mna by v klude stacilo prist az v den porodu 🙂

nina55
17. apr 2011

@lucia1181 ved to 😠 . Pacientky, ktore maju porod planovany idú na 10-te vzdy den pred planovanym porodom. Vraj si ich tam musia "pripravit" (moc, krv, tlak + nejake tie papiere, bla bla.....).
Co uz narobime.

nina55
17. apr 2011

@lucia1181 ale vies co, ma to aj jednu vyhodu. Ak si den dopredu, nemozu ta poslat na Kramare alebo Antolsku ak bude porodnica praskat vo svikoch 😀

sirinka
17. apr 2011

@lucia1181 mne sa po prvych dvoch porodoch maternica stiahla sama a velmi rychlo, dokonca ani som to necitila, ziadne bolesti (druhy porod bol CR) a teraz pri tretom mi injekcie davali, uz to asi neslo tak rychlo a pri kazdom kojeni som maternicu riadne citila...no ale co ja viem, myslim, ze maternica sa tak ci tak dostane do povodneho stavu, len mozno o nieco pomalsie, ved v zahranici posielaju rodicky par hodin po porode domov a netusim, ci im to tam niekto kontroluje a picha lieky...

lucia1181
17. apr 2011

@nina55 no tak to by bolo dost blbe keby ma poslali inde rodit,lebo moj lekar robi porody iba v ruzinove....a vyjde to dost,platim 700 eur za porod,uz mam aj zmluvu k porodu,tak snad sa tam nejak dostanem a odrodim to tam 🙂

nina55
18. apr 2011

@lucia1181 😀 ale jasne ze ano, mas to dohodnute tak uz len odrodit 😉

zucha
18. apr 2011

@lucia1181
@nina55 to, ci odrodis v Ruzinove zavisi od toho, kolko budu mat ludi na prijme, ked pojdes rodit. Ak budu mat preplneny stav, tak ta poslu inam. Take sa stava dost casto a nikto neberie ohlad, ci to mas zaplatene, alebo nie. Tiez som velmi trpla pri poslednom porode, ako to bude, lebo 3 dni pred mojim porodom sa presne stalo to, co opisujem. Upozornovala ma na to sama moja porodnicka. A v den mojho porodu som dokonca dostala hned nadstandart a dokonca tam bolo este vela volnych miest. O dva dni na to sa zopakoval zas scenar vela prijatych zien.
To si nenavyberas. Pocas tych 6 hodin, co som bola na porodnej sale sme rodili tusim len tri mamicky. Takze tam bolo uplne prazdno. O tie 2 dni (bol to piatok), si mamicky nemali kam sadnut.

elllla
18. apr 2011

@lucia1181 700E za porod? wow... co vsetko je zahrnute v tej cene?

hmmmm, a preplneny stav maju vzdy len v ruzinove? to maju malo lozok alebo preco? nejako mi to nejde do hlavy, ked to porovnavam s petrzalkou alebo kramarmi..

danka86
18. apr 2011

@elllla presne toto zaujima aj mna.. ze ci na kramaroch plno nemaju? Nie ze pridem do ruzinova, poslu ma na kramare a odtial na antolsku.. 😀 😕 Uz sa mi o tom kazdu noc sniva, ako nemaju pre mna miesto.... 😅

sirinka
18. apr 2011

hej, vela ludi nadava na ruzinovsku porodnicu a aj tak je tam najviac porodov 😝

@lucia1181 ak mas zazmluvneneho doktora, je mozne, ze ta zoberie aj ked bude plno... 😉 len mu hned zavolaj, ked budes citit, ze to zacina...
ja ked som teraz rodila tretiu, tak tiez pocas mojho porodu zastavili prijmy, ale podla mna vzdy maju este aj nejaku rezervu....

lucia1181
18. apr 2011

@elllla no veru je to dost,viem si predstavit aj inac minut tie eura ako ich dat za porod,ale co uz narobim.no co je v tom vsetko?doktor mi teraz dal zmluvu k porodu,teraz sa platilo 450 eur,je tam uvedene,ze je to poplatok za nadstandardne sluzby,plus za cislo na mobilny telefon,ktory ma len ku porodom a dava ho iba zazmluvnenym pacientkam a potom 250 eur mu este zaplatim po porode v nemocnici.nic ine v tej zmluve nie je.ale hovoril,ze ma daju na nadstandard a to uz nebudem platit.som zvedava ako to chce vybavit,ked bude plno 🙂
@sirinka veru tak,vzdy je tam najviac porodov,na antolskej,alebo na kramaroch je pritom poloprazdno.ja som praveze pocula na ruzinov vacsinou iba same chvaly,aj ked urcite zalezi aj cloveka aky je a ake ma poziadavky,niektorym ludom proste nevyhovieme nijak a vzdy budu len frflat na vsetko.len treba pozerat aj na to,ze sestriciek je tam malo,mamiciek a babeniek vela,tak sestricky maju co robit a nesedia len tak na zadku.inac ked som rodila maleho a malu,tak nikto tam neukazoval ako spravne dojcit,rozniesli deti a viac sa nestarali.ja som nastastie s tym problem nemala,ale boli tam maminky ktorym sa deticky nevedeli prisat a tak drobci plakali od hladu a mamicky zase od zufalstva,ze im to nejde.dufam,ze sa to tam aspon v tomto zmenilo za tych 6 rokov co som tam bola naposledy a ze aspon trosku radia ako spravne prilozit dieta.mne dal termin na 30.5,takze nastupujem uz poobede 29.5,tak som zvedava.inac cez leto je tam vzdy naval...ale nevadi,aspon skor prepustaju domov 🙂.ja som isla pri malej na 4 den domov a to som bola po sekcii

sirinka
18. apr 2011

@lucia1181 no a asi najhorsie izby su tam, co som pocula, len si neviem predstavit, kedy asi by mali a mohli urobit rekonstrukciu 😝

hej, aj ja som bola po prvom porode sklamana, ze velmi nepomohli ohladne dojcenia, teraz uz som to nepotrebovala, ale spolubyvajucim radili super, pomahali, nasli si na kazdu dost casu.

lucia1181
18. apr 2011

@sirinka tak to je fajn,ze pomahali a na kazdu si nasli dost casu.ale sak nejak to tam prezijem,najviac sa desim tej spinalky,pri malej mi ju pichli hned,ale pri malom to takej mlade lekarke nejak neslo a vzdy asi trafila nejaky nerv,lebo som citila strasnu bolest v lavej nohe,trvala iba kratulinko,ale bolo to strasne neprijemne.uz nech to mam za sebou,uz nech je aspon treti den po sekcii 🙂

rebecca16
18. apr 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci nahodou neviete o moznosti dohodnut si v Ruzinove s niektorym z lekarov sekciu. Pocula som, ze niektori z lekarov sekciu robia (neoficialne) po dohode s rodickou. Neviete niekto poradit meno alebo sposob ako sa k tomu dostat?

sisulita
18. apr 2011

taak este raz a co vravite na dr. Linhartovu? 😒

daniela1974
18. apr 2011

@lucia1181 jasne ze sa vrati aj bez nich do povodneho stavu. Ak KOJIS teda. Inak nie. Ale kojenie ju krasne zmensi bez blbych injekcii.

byggyt
18. apr 2011

@rebecca16 toto asi nie je možné, všetky sekce schvaluje prednosta
@sisulita ona nie je zláááá 🙂 🙂 🙂 😉 , možno len tak pôsobý na ludí 😉

sisulita
19. apr 2011

@byggyt ja nevravim ze je zlaa🙂 len som chcela pocut ake s nou maju ine baby skusenosti a tak..🙂

byggyt
19. apr 2011

@sisulita ona raz zastupovala môjho dr. na poradni a prvý krát sa mi zdala taká noooo ako to povedať...... nie moc príjemná, potom mi robila 2x sono a bola v pohode, inak podla mňa vie čo robí odborne by som jej dôverovala

sisulita
19. apr 2011

@byggyt tak ja mam za sebou jednu poradn us nou..a tiez sa mi nezda prijemna... no uvidm ako to bude dalsi krat🙂

dankadina
19. apr 2011

@jankaslamka ahoj stretli sme sa v porodke, skus si kupit vitaminy more milk plus su sice dost drahe ale mne to pomohlo, tiež som malu v porodke prikrmovala, ale už dva dni fičime na materskom mlieku

jankaslamka
19. apr 2011

@slniecko.15 dakujem 🙂 dnes sme sa prvykrat prisali..sice len na jedno prso, ale prisali..tak sa tesim ako mala..dufam, ze sa to rozbehne..sice este musime prikrmovat UM, ale verim, ze len docasne

jankaslamka
19. apr 2011

@dankadina ahoj jasne pamatam si 🙂 urcite vyskusam..dakujem..a teda uz v pohode vsetko? jej zavidim vam 🙂

dankadina
19. apr 2011

@jankaslamka nas pustili v nedelu, takže sme už chvalabohu doma, lebo nadštandard nenadštandard bolo tam hrozne, doma máme konečne klud. Malinká je zlatučká v noci spinká 6 hodín v kuse, takže sa aj vyspíme a cez den iba papá a spinká a občas zamrnčí.

jankaslamka
19. apr 2011

@dankadina nemas ty nahodou moje dieta doma? 😀 my sme na tom tak isto 🙂) veru ja som tiez rada, ze som doma..ja som sa tak modlila v sobotu ked malej brali krv nech je to dobre a pustia nas..sice sme nezaockovani a jedno usko nevybavne..ale nevadi..aj na sono mozgu a bliciek mame prist este..uz som tam nechcela ostat ani den..tie laktacne sestricky..bohaca..to bol zazitok

auroruska
19. apr 2011

@lucia1181
ahoj prepac, ze pisem az teraz. Nakolko som na nadstandarde nebola neviem ti presne povedat. Ale co som videla, deti na oddelenie nepustali. Takze skor nie ako ano. A co sa tyka injekcii tak tie davaju urcite. Je to na stiahnutie maternice, takze je to nevyhnutne.

sirinka
19. apr 2011

@auroruska nevyhnutne to urcite nie je, mne po prvych dvoch porodoch nedavali a mala som maternicu stiahnutu velmi rychlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre