Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

maruskaaaa
24. júl 2013

@silviami Pokiaľ by sa mi spustila laktácia v poriadku a nepotrebovala by som pomoc sestričiek, tak by som na Ružinov nepovedala ani jedno zlé slovo. Pôrod som mala ukážkový na prvorodičku, skoro až bezbolestný, môj dr. bol úžasný. Zo štandardu som išla na nadštandard a to bola asi chyba. Dostala som zápal prs, nikto mi nevedel a hlavne nechcel pomôcť, musela som si poradiť sama, nakoľko sestričky boli neochotné, v papieroch som mala, že dojčím a ja som nemohla to mlieko dostať zo zapálených prsníkov. Pokiaľ žena nemá žiadné problémy a podarí sa jej pekne rozbehnúť dojčenie, tak nepotrebuje žiadne sestričky a vie si poradiť sama, nie je to také hrozné. Ale ak je problém, tak by mali nastúpiť sestričky, ktoré by s ochotou mali pomôcť mamičke a hlavne, ak ide o prvorodičku. Toto mi strašne pokazilo dojem, ak by sa to nestalo, tak verím, že teraz plne dojčím a nemusím odsávať mlieko každé 2 hodiny pre malého, lebo sa nevie prisať, nakoľko ho v nemocke krmili z fľaše, namiesto toho, aby mi pomohli so zdurenými prsiami.

dejna20
30. júl 2013

Pridam svoju skusenost. Rodila som pred 3tt
Bola som na standarde a som velmi spokojna. Mali sme problem s prisatim. Pomoct sa mi snazili najviac 3 sestricky. Najviac taka starsia hnedovlasa s copom. Nakoniec sa podarilo a uz sa len kojime. A to vyzeralo, ze na moje ploche bradavky sa nikdy neprisaje. Pre mna v ruzinove bola podpora dojcenia. Snazili sa aj s cievkou na prsniku vzbudit u maleho zaujem o bradavku. Dokrmovali len striekackou.
Vlozky sme dostali taky sakel, posledny den uz som minala svoje, wc papier nebol 2 dni, 2dni bol. Plienky davali 4 na den. Podlozky podomna mi stacili.
Aj gyn sestricky boli ok okrem jednej. Pri porode som hucala ako rusalka u splavu, nikto ma nezahriakol, nakoniec to skoncilo sekciou kvoli nadrozmernemu plodu 🙂
Vyvolavacku-tbl prostin mi dali 8.30, 9.30 som uz bola na 8cm ale maly neklesal, zhodnotili to ze je velky a 13.20 sa narodil sekciou. Takze nejak dlho ma trapit nenechali. Moze byt, ze to bolo tym, ze som mala dr. zazmluvneeho.

nikitka444
30. júl 2013

Rodila som u Redechu a chodila k nemu celé tehu.uzasny človek!bola som mesiac na rizikovom a každý den za mnou chodil,staral sa ,vybavoval..podporoval a vsetko vysvetlil..po porode za mnou taktiež každý den chodil,nie je z dr kt si človek zazmluvni,odrodi a tym vsetko konci..každý den dosiel ci je vsetko v poriadku.zlaty,milý,ochotný,Velky odborník aj ked je mladý a hlavne šikovný!rodil ma kliestami,nemám žiadne bolesti,parádne ma zasil..je citlivý,vie sa s tebou normálne porozprávať ,pochopiť,je ľudsky..nedám na neho dopustiť!a každej odporúčam !!!je to hotový anjel.jeden z mala kt sa stara a ktorého to baví..

katkaajurko
31. júl 2013

@nikitka444 ja som u neho rodila pred 2 rokmi a mam rovnake skusenosti-on bol chodiaci dobrodinec v hentejto pakarni... kazdy den po porode prisiel,pozrel ma,maleho,spytal sa,ak sa mu nieco nezdalo,hned riesil sestricky..ale tie boli teda mega kravy - z novorodeneckeho - nevedeli mi ukazat preco sa maly nedokaze prisat ked ho drzim na rukach,nepomohli rozkojit,akurat ma tak vystresovali,ze som si pripadala najneschopnejsia pod slnkom - madarky sa naschval pred mamickou rozpravali madarsky,ked ju ohovarali-akoze otras! myslim,ze by dostali totalny sok ak by som im povedala,ze som sa nakoniec doma v klude rozkojila tak-ze som maleho kojila rok a pol... ale z pobytu tam mam traumu, niekto by s nimi mal nieco robit uz... a maly nakoniec mal slabsie svaly,takze preto nevedel byt pevny v polohe na rukach a kojit sa,cize pre oboch to bolo prilis namahave a kojil sa nakoniec len v leziacej polohe pri mne... takze sice si tam niektore hovoria laktacne poradkyne ale mali by si este dostudovat co - to ...

nikitka444
31. júl 2013

@katkaajurko presne.bola som na nadstandarte,sesricky detské otras,bola som na rizikovom s preeklampsiou a mala este aj po porode vysoky tlak,malu mi dali hned,hlava sa mi tocila,chcela som aby ju vzali ,aby som s ňou nepadla a neboli ochotne☹ked prišiel nakazal a vsetko bolo ok!a uz boli ok sestry na mna.ale detské hnus!stresovali ma každú chvíľu sa pytali,ze ci kojim,ze uz mam mat mlieko!nadavali mi,ze ako to,ze nemám,ale neukazali!nerozkojila som sa a mala je od začiatku na UM a to ani nechci vedieť ako som sa cítila ked som ich prosila o mlieko pre malu!zufala som bola,lebo mala bola papkac.uz som chcela aby mi muž doniesol z domu!na to,ze si tam clovek platí dosť veľké peniaze na to ,ze je na materskej,tak prístup 0 bodov !!tv nefungovala,z jedla som si nemohla vybrať.otras,rodila som kliestami,pozasivana vnútri ,vonku ale nepomohli !!!na sále som robila cirkus ,nezaucinkovala mi epi a taká sestra mi začala nadávať,ze nech nevykrikujem,tak jej Redecha povedal svoje a sklapla!!!cele tehu som k nemu chodila do sukrom.ambulancie,a musím zas a zas povedať,ze clovek s veľkým srdcom!!!!!!

regolamento
3. aug 2013

Mile mamicky
To co tu citam ,ako sa vyjadrujete o sestrickach,tak sa mi z toho robi velmi zle .Ak chcete mat komfort sluzby,aby sa vam venovala sestra cely den a nonstop,odporucam chodte rodit do sukromnej kliniky,kde pripada jedno dieta na jednu sestru,a nie ako v ruzinove,ze sestra ma na starost 10 deti a este musi chodit aj k porodom a este robit aj ine cinnost ako napriklad ;rozne vysetrenia,ktore nerobi lekar,ale podotykam sestra a niekkedy ma 1 sestra na starosti aj 15 aj viac deti.Ked sa postarate o to,ze bude v sluzbe viac sestier,tak to tam bude vyzerat inac.Ale kolkokrat sestra si cely den nesadne,obeduje niekedy az poobede okolo 16-17hod.,do vtedy je hladna,ale na to vy nepozerate,zaujimate sa iba o vase pohodlie a neviem ktora sestra odmietne dat mliecko dietatku,ked je hladne,ja som take nezazila.A uz ked sme pri doktoroch,doktorovi zaplatite za porod a ine vysetrenia,samozrejme,ze sa bude tocit okolo vas za tie peniaze a na nadstandarde co platite z toho sestra nema ani cent v tom si sestru neplatite.Je velmi smutne,ze sa takto vyjadrujete,pretoze sme ludia a vsetko sa da vysvetlit.pochopit ked clovek ma zaujem a nie len kritizovat.Sestricky sa snazia vzdy mamickam vyhoviet ,vsetky poziadavky,podotykam vsetky poziadavky aj ked niektore sa nedaju pochopit.Samozrejme nie su vsetky sestry rovnake,ale nehadzte vsetky do jedneho vreca.!!!!!! 😢 😢 😢

m.i.r.i
3. aug 2013

@regolamento ja chapem tvoj prispevok, ale nada mi nezareagovat..jedno je keby som videla tie sestry unavene, ze sa nezastavia a ine je, ze ano, potrebuju cas na ine cinnosti, z ktorych sme ich strasne vyrusovali - lakovanie nechtov, pozeranie serialu v telke, facebook,kvakanie na chodbe a podobne.....a toto som ja zazila este pred 3 rokmi..tiez hlavny problem s dojcenim...a neochotou sestriciek pomoct..ja ked som tam bola tak tam jedina nam taka starsia sestricka pomahala a sama hovorila, ze tie mlade teraz zial su velmi neochotne, ze mamicky sa stale stazuju, ale nikto oficialne napoda staznost k primarovi...ze ona tam chodi za primarom sama vysvetlovat aky maju tie mlade pristup, ale potom je ona za zlu...mamicky len medzi sebou a na MK kritizuju...nemocnica si hovori baby friendly a ze pomahaju s laktaciou, ale nula bodov..radsej daju babatku UM alebo glukozu, mne maleho nosili jednoznacne najedeneho a spiaceho( po sekcii) na kojenie a ked sa mi ho podarilo zobudit a snazila som s cely cas aby sa prisal, tak ho uz brali prec, ze 30 minut sa skoncilo...to co je za system...?? Pri kupani vsade pisu, ze ked si na nadstandarde, tak naucia kupat..mne maleho ani do ruk nedali..ked som sa opytala, ci si to mozem vyskusat, ze to maju mamickam umoznit, tak ma sestricka ohriakla, ze na to nie je cas..tak potom aspon nech nezavadzaju, ked to akoze nestihaju...jedno je ochota, ine je unava...ked vidis kysly ksicht sestricky, ktoru som vyrusila pri pozerani TV, ze nieco chcem a dojde s nechtami jak Madonna a akoze mi ma pomoct s dojcenim...len okrikovanie mamiciek ked nemaju mlieko zial nestaci...nemocnica by si s tymto mala urobit poriadok, lebo toto je dlhodoby problem a ako vidim nemeni sa nic...a Ruzinov ma vseobecne dobre meno co sa tyka lekarov, najviac staznosti je na toalety a hrozne sestricky, hlavne co sa tyka pomoci s dojcenim....nechapem, ze tam nie je nik, co toto nevie zmenit...☹

regolamento
3. aug 2013

@m.i.r.i,ale nechapes,pretoze zase je to o tom istom ,sesra ako sestra,tak potom konkretizujte,ktora si lakovala nechty,ktora pozerala telku a podobne.Nie su vsetky sestry rovnake....Novorodenecke sestry nemaju televizor,nemaju ani sestersku miestnost,nemaju ani kreslo kde by si na chvilku vystreli nohy,kavu pijeme za pochodu,alebo nachodbe,tieto podmienky su pre nas ubohe.U z ked musim...gynekologicke sestry maju telku a sestersku,kde o polnoci privru dvere a spia,samozrejme cest vynimkam.A doktory,kazdy ma izbu s telkou a postelou,uz ked sme pri tom ,prisiel v noci za vami mamicky nejaky doktor a opytal sa ako sa mate?Neberte s prepacenim do huby,len tie sestry,oni su najlepsi terc,pretoze od nich kazdy najviac ocakava,ale kritizujte na spravnom mieste a konkretne 😒

maruskaaaa
3. aug 2013

@m.i.r.i pekne si to napísala, čistú pravdu 😉

magimary
3. aug 2013

teda, ja celkom nechápem, o čom hovoríte v tej kritike sestričiek 😨 😕
je to asi fakt o nastrafení na konkr. ľudí (resp. sčasti aj nA našich očakávaniach-asi), alebo som pred vyše tromi mesiacmi rodila v "inom" ružinove - už som to tu opakovane písala, ale ja som sa tam za ten týždeň NESTRETLA s jedinou "zlou" sestrou, či ich reakciou (až na jednu detskú-tu viackrát spomínanú, ale tú tam poznám už od pôrodu najstaršieho syna, takže tú som brala od začiatku s rezervou a reagovala som tak, aby som ju "nepobúrila", aby "nevyštartovala"), a to platí aj pre gynek., aj pre pôrodnícke, aj pre detské sestry... ja naozaj nemôžem povedať jediné zlé slovo (pred tými 10rokmi mi tam chýbalo to laktačné poradenstvo, ale teraz už nie, tým že som nebola prvorodička a veľa vecí som si "naštudovala" ešte pred pôrodom, ale viem, že to by tam ozaj mohlo byť lepšie)...

ale teda nemyslím to v zlom-len som musela vyjadriť svoj názor, že ja som tam zažila úplne niečo iné, takže to nie je len také čierne akko sa tu píše...
...
@nikitka444 nepísala si minule, že si cez tehu chodila k janekovi? 😕 a len na pôrod k redechovi?

kacatko
3. aug 2013

@magimary úplne s tebou súhlasím 🙂 ani ja som sa počas mojich troch pobytov v Ružinove nestretla s nejakým nepríjemným správaním,či už sestier alebo doktorov. Možno som mala šťastie na ľudí....neviem, ale každopádne ja mám len dobré skúsenosti 😉

margarita
3. aug 2013

@magimary
uplne s Tebou suhlasim (a nielen v tomto 😉 ), ja som tam rodila 2x, a nemala som konflikt ani problem s nikym, aj ked su tam niektore osoby dost svojske, po prve, uz som davno plnoleta, a este stale aj svojpravna. a ked som slusne a milo poziadala ktorukolvek o cokolvek, nikto mi nevynadal ani ma nebili....
s tym laktacnym poradenstvom je to zial, pravda, ale aj to je fakt, ze pri tolkych porodoch denne a tolkych pacientkach na oboch oddeleniach, asi tazko mamicka dostane samostatnu lekciu dojcenia, je to vsetko rychlo rychlo a za pochodu.
Ja som aj preto studovala najma pred porodom a otravovala uz detne kamosky s praktickymi radami, lebo mnohe zeny si precitaju o tehu len do porodu, a potom sa kojenie samostudiom uz tak rychlo dohanat neda....

magimary
3. aug 2013

@kacatko presne, tiež som tam už bola 3x a ani raz nemám zlé zážitky so sestrami (ani doktormi)...
až na tú jednu a tú tak beriem...hoci ani ona nemusí byť zlá, len má taký štýl a mnoho rokov odrobených (ja mám dokonca aj s ňou jednu pozit. skúsenosť)...
ale na druhej strane-stretla som sa tam aj s tým, že mamička, čo so mnou ležala na izbe (len chvíľu) bola nespokojná s tými ostými sestrami, ktoré mne v pohode vyhovovali, takže to zrejme nie je len o sestrách ako takých, ale ozaj aj o našich nastaveniach a očakávaniach

magimary
3. aug 2013

@margarita aj ja úplne súhlasím 😅 😉 🙂
nech to zneje akokoľvek klišoidne, aj tak to myslím úprimne 😉
presne tak-ak mi niečo chýbalo, alebo som niečo potrebovala, vždy som si vypýtala, opýtala som sa, NIKDY mi nikto na nič neodvrkol, ale vo všetkom, čo mohol, pomohol...
ja som tam dokonca mala takú epizódku-akoby taký kolaps a sestričky tam okolo mňa lietali a behali a nepohli sa odo mňa, akoby som bola neviam aký VIPklient (a to som teda rozhodne nebola 😅), urobili okolo m§a taký servis, že mi sánka padala...fakt nemôžem povedať nič zlé, lebo by som klamala...

ono, vždy je to aj o tom, že sto ľudí = sto chutí...
len asi to nie je úplne OK paušalizovať a kritizovať všetkých rad-radom (aj celý ružinov so všetkými údržbármi a neviem kým všetkým), bez ohľadu na niektoré pozitívne momenty

kacatko
3. aug 2013

@magimary úplne presne si to vystihla 🙂

margarita
3. aug 2013

@magimary
ved aj ja, presne tak.
mozno je to u mna aj tym, ze som si nemocnicu vseobecne a aj gynekologiu zazila najskor z tych neprijemnych stranok - tak ked som tam sla rodit, vedela som, co ma caka, v zmysle ze to nie je 5hviezdickovy interhotel s usluznym personalom, kde mi budu neviemco robit, co mi na ociach vidia 😎
a to som zazila svojho casu aj Kocha, a ked to mam porovnat, citila som sa fakt lepsie v Ruzinove, napriek tym wckam atd a pod. Mala som dojem,ze tu su na mna mili normalne, nie preto, ze im platim 😉
ale je to kazdeho osobna vec....

moja teta je Svedka, a ked jej moja mama licila zazitky z porodov spred vyse 30 rokov, tak sa divila, ze ak to naozaj takto vyzera v slovenskej porodnici, ako je mozne, ze Slovenky maju tolko deti? 😉

magimary
3. aug 2013

@margarita 😉
nemám, čo dodať, len opätovný súhlas 😉 🙂

margarita
3. aug 2013

jaj, a este uplne posledny postreh - ked uz kritizujeme to ich takmer neexistujuce laktacne poradenstvo.
posledne sme so spolubyvajucou na izbe usudili, ze by mozno aj stacilo taka blbost, ze by napr., vramci moznosti, nedavali na izbu spolu na nadstandart 2 prvorodicky, aby napr. taka, co uz dojcila, vedela maminke prvorodicke poradit.

napr. ja som 1. pobyt bola s prvorodickou, a 2. zase s 2 druhorodickami....dojcenie sme vobec neriesili ziadna z nas....

regolamento
3. aug 2013

@magimary,@margarita,ja vam dakujem za pozitivne nazory,niekedy je to naozaj velmi smutne,ked clovek sa snazi vyhoviet tomu druhemu vsemoznym sposobom,len aby uspokojil jeho potreby a nakoniec sa docita velmi skaredu kritiku na svoju pracu.A k tomu laktacnemu poradenstvu skoro an jedna nemame absolvovany kurz dojcenia/az na jednu/,takze vsetky svoje skusenosti k dojceniu praktizujeme z roboty alebo z vlastnych skusenosti. Totiz,zamestavatel nam neumoznuje sa vzdelavat na kurzoch naozaj potrebnych ku svojej praci,tym sa nechcem obhajovat,len objasnujem nase vzdelanie . ☹

nikitka444
4. aug 2013

@magimary hej,máš vlastne pravdu,v posled mes.som chod.k nemu,ale aj medzi a to som nepisala.to je uz jedno,,na hentoho som uz aj zabudla!!!!!!!fuj!ani mi ho nepriponinaj.nenapisala som o všetkom ,a nechcem o ňom ani pocut

cejara
6. aug 2013

@dejna20 Prosím ťa, ktorého gynekológa si mala zazmluvneného? Ďakujem 🙂

dejna20
6. aug 2013

@cejara tiez u dr redechu a ako baby vyssie pisali, on je uplne super.

Inak k tej kritike sestriciek, neviem si pomoct ale ja mam dojem, ze zle nazory na sestry maju tie co boli na nadstandarde a dobre co boli na stsndarde, takze asi priplacat sa neoplati.

magimary
6. aug 2013

@dejna20 asi to nie úplne platí, lebo ja som bola na nadštandarde a (bola) som max.spokojná 😉

cejara
7. aug 2013

Kamarátka rodila minulý rok v zime, platila si nadštandard a bola veľmi spokojná aj so sestričkami. Ono je to individuálne... Pokiaľ by sa ku mne sestričky tak chovali, ako písali dievčatá vyššie, určite by som tam spravila vietor. Nie som zvedavá na nejaké emocionálne výlevy nejakej sestričky, ktorá sa zle vyspala, alebo ju niekto iní nahneval... Ku každému sa má pristupovať individuálne, pretože povedzme si na rovinu, nie je človek ako človek. Ak tam je vyslovene konfliktná pacientka, prečo by si mali sestričky nechať liať maslo na hlavu. Dúfam, že u mňa prebehne všetko v poriadku a pôjdem odtiaľ rýchlo preč 🙂

miub
7. aug 2013

@cejara
Hmmmm, nie vzdy "urobeny vietor" zabera. Ja som uz bola donutena ho urobit - sice na ucel, ktory som potrebovala dosiahnut to pomohlo - aby mala dostavala mlieko kedy ma - lebo ja som mlieko nerozchodila, ale 2 konkretne sestricky svoje spravanie aj tak nezmenili a spravali sa katastrofalne.... A to podotykam som velmi slusny clovek...na ostatne sestricky nedam dopustit. Zial, kym to nezaujima vrchnost - v priamom rade vrchnu sestru, bohuzial to vrha zle svetlo na cele oddelenie a system, aky tam vladne resp. skor nevladne :(
Takze drzim palce a rychlo domov!

barchee
8. aug 2013

ja som rodila v ružinove pred 3 týždňami...rodila som predčasne, 3 dni som bola na 10.poschodí a bola so spokojná, aj sestričky ok, aj lekári, potom som bola dva týždne na 9.posch a úplne spokojnosť so všetkým, sestričky zlaté, lekári tiež, o malého sa na novorodeneckom starali úžasne...hneď na druhý deň mi ho začali prikladať, neskôr mi ho nosili na izbu a potom som ho už mala stále pri sebe...nemám ani jednú výčitku na nič ani na nikoho, dokonca som bola oveľa spokojnejšia ako na antolskej, kde som rodila prvého syna...tam som preplakala celé dni, prístup na oddelení rizikových novorodencov bol oproti ružinovu katastrofálny 🙄

a čo sa týka kojenia, ja som nemala s tým problém, ale baby na izbe mali a sestričky z novorodeneckého odd. k nim stále chodili sa pýtať ako im to ide, ak nešlo, tak pomáhali, radili....

čo sa týka izieb a sociálnych zariadení, izby sú úplne v pohode na štátnu nemocnicu, sprchy sú tiež v pohode - nie je to 5* hotel, tak nemôže človek čakať zlaté kľučky...sprchy stále dezinfikovali....wc úplne v pohode, normálne nemocničné...strava klasická nemocničná...

podotýkam, bola som tam dva týždne kvôli tomu, že som čakala na malého...takže som tam strávila nejaký čas a naozaj som nemala žiadne výhrady 😉

miub
8. aug 2013

@barchee
Pls a bola si na standarde? Myslim na 9..poschodi...

salome_82
8. aug 2013

Ahojte. Ja som v Ružinove rodila tento rok v zime a bola som veľmi spokojná. Lekára som mala známeho, takže ten bol samozrejme OK, ale veľmi príjemne ma prekvapili sestričky. Všetky boli milé, ochotné, pomáhali - aj na pôrodnej sále aj na 600nedelí. Sestričky z novorodeneckého chodili stále kontrolovať ako nám to ide s dojčením a s bábätkami. Keď vedeli, že ide o prvorodičku, venovali sa jej ešte viac. Kým sa mi rozbehlo mliečko, tak malú dokrmovali materským mliekom, iba raz ju dokŕmili umeláčom. Dali mi aj odsávačku na stimuláciu tvorby mliečka a to, čo sa mi podarilo odsať odložili a potom dokrmovali malú týmto mojím mliečkom. Dali mi kopu brožúr o dojčení a odpovedali na každú moju otázku, nikdy mi nedali najavo, že by som bola otravná alebo sa hlúpo pýtala. Plánujeme ešte jedno dieťatko a už teraz viem, že rodiť pôjdem opäť do Ružinova. Ležala som na nadštandarde.

barchee
9. aug 2013

@miub bola som normálne na šestonedelí na 9.poschodí na normálnych izbách, nie nadštandard. Bola som naozaj spokojná 😉 keďže viem porovnať dva pôrody v dvoch nemocniciach, jednoznačne bol lepší ružinov. Pôrody som mala oba predčasné-nemala som zajednaného pôrodníka, ale spontánne a bez komplikácii, prvý na antolskej - pôrod ok - pôrodný box na prd - pôrodný stôl bol veľmi blbý, nemala som sa kde chytiť, zle som bola napolohovaná, 3/4 roka po pôrode som nevedela otáčať krk do strán, mala som ho nejaký zaseknutý, lebo som mala zle napolohovaný pôrodný stôl a tú opierku na hlavu, neboli na stole ani opierky na ruky a nohy 🙄 , oddelenie po pôrode ok, ale starostlivosť o malého na JIS a komunikácia so mnou ako matkou nebola nič moc, som to veľmi zle znášala, nemohla som ostať ani v nemocnici s malým, zle sa mi mlieko spúšťalo, stále som plakala, nechceli mi ho prikladať...ochotné boli len keď tam bola primárka 😠 Na antolskej ma rodila dr.Féderová a NIžňanská - s pôrodom bolo všetko ok, obe boli veľmi zlaté, príjemné 🙂 V ružinove pôrod ok - rodila ma Kozolková a taký mladý okuliarnatý doktor, neviem priezvisko, ale volal sa Matúš, lebo srandičkoval a sa akože tešil, že sa moj malý volá po ňom 😀 pôrodný box super, pôrodný stôl super, opierky na nohy, úchytky na ruky pri tlačení, oveľa lepšie sa mi rodilo 😉 JIS-ka pre malého úplne super, sestričky úžasné...s malým som tam mohla ostať celý čas...hneď mi ho priložili k prsu na druhý deň...jednoznačne vedie ružinov u mňa...keďže už rodiť neplánujem, aspoň sa podelím o skúsenosť a vyvrátim tie bludy o tom, aká je ružinov hrozná pôrodnica 😉

miub
9. aug 2013

@barchee
Dakujem, takze sa mi potvrdzuje, ze ked bude druhe, tak idem jednoznacne na standard - aj ked to bude asi sekciou :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre