Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nevestickaaaa
17. sep 2013

@bejbi777 bábatko je za sklom a ty ideš na chodbu za návštevou. Návštevy sa k bábatkam nepúšťajú, je to prevencia proti chorobám. Ako som písala, niektoré bábatká majú dosť čo robiť so svojimi problémami a nie sa ešte pasovať s nejakými bacilami. Tiež som počula, že na kramároch je to inak, ale naozaj si neviem prestaviť, že by som svoje dieťa brala medzi 30 ľudí a 20 detí na chodbu, keď sa neodporúča chodiť s bábom prvé týždne na miesta, kde je veľa ľudí. To dieťa má iba pár dní, príp. hodín a vystavovať ho takému riziku je trošku sebecké. Naozaj to tie 4 dni manžel vydrží a ostatní by ho aj tak veľmi pestovať nemali.

@mirka_st 18 € na deň je cena za nadštandard. Hneď prvý deň treba zaplatiť zálohu na 4 dni a ak by si tam bola bola dlhšie, tak pri odchode doplatíte zvyšok

matuskova003
17. sep 2013

@kazunomiya pozeram, že terminovo nam to vychadza naraz a tiež budem rodit v Ružinove 🙂 možno sa aj stretneme, ale hold, treba šťastne dotehulkovat ( čo samozrejme prajem z celeho ♥ 🙂 ) ja som si pisala od začiatku prveho tehu s jednou kočkou , ona bola z ineho miesta a nakoniec sme naraz rodili a spolu sme boli na izbe , to sme mali termin 3 tyždne od seba tak nahoda je blbec 🙂 🙂 😅

ja možem inak reagovat na to babatko za sklom. ja osobne som to hrozne ocenila, nemala som v plane davat ho všetkym do ruk aby si ho mačkali, ved su s nim od vtedy až do teraz a tie štyri dni patria tebe a babatku, vasmu spoznavaniu bez zatial dalších osob . ale tak ak by si to moc chcela, tak sa možno da neak dohodnut s nimi aspon ak budes na nadstandarde tak otecko na izbu 🙂

snopkulka
17. sep 2013

@nevestickaaaa ak máš nadštandard, môže ísť návšteva, resp. aspoň otec dieťaťa priamo na izbu???

tulky
17. sep 2013

@snopkulka nie, ale mozes si zaplatit izbu kde bude s tebou pocas celeho pobytu aj manzel. Ale asi len v pripade ze bude volna izba a dostatocna rezerva pre pripadne nove rodicky /neviem ake kriterium na to maju/

snopkulka
18. sep 2013

@tulky áno, o tej izbe som čítala na stránke - je to nadštandard s jednou posteľou, myslím 🙂 no veď mi bolo divné, že je na nadštandarde povolené mať návštevy 🙂 ako je to vlastne s návštevami? Na stránke píšu od 15-17h, dodržuje sa to striktne alebo sa dá s nimi dohodnúť? Manžel totiž vtedy pracuje a môže za nami prísť len doobeda 😕

kazunomiya
18. sep 2013

@matuskova003 super, tak sa mozno stretneme. Ja inak nemam problem s tym ako su tam riesene tieto navstevy, tiez si myslim, ze je pre babatko lepsie, ked nie je zo zaciatku s vela ludmi.
Bola si aj predtym v Ruzinove? Ja som teraz tehotna po prvy raz, na Ruzinov mam od znamych a kamaratok dobre referencie, akurat vsade pocujem, ze ked nieco chces, musis to sama povedat, aj vcera na predporodnom kurze kde chodim (sukromny) mi to tak povedali a predstava ze sa kazdej veci budem domahat mi nie je velmi prijemna. Zato tu v teme citam, ze sa da vselico, tak dufam, ze to nakoniec vsetko pojde dobre.

tulky
18. sep 2013

@snopkulka myslim ze sa to dodrziavalo. Ja som mala stastie na termin, bolo vtedy poloprazdne oddelenie, bola som 2 noci sama na izbe a dokonca par hodin po CR bol s nami na izbe pocas navstevnych hodin aj manzel. Kebyze mam spolubyvajucu, nedovolili by to. No co si ja pamatam raz bol za mnou rano, len mi nieco doniest, kecali sme na chodbe vonku asi 10min. ale myslim ze to sestricky nemaju moc radi 😎

kazunomiya
18. sep 2013

@magimary mozem sa opytat? musela si o to ziadat, aby bolo babo hned s tebou, alebo to robia bezne?

snopkulka
18. sep 2013

@tulky tak to si ma veľmi nepotešila, počas ich vymedzených hodín je jeho návšteva bez šance 😒

magimary
18. sep 2013

@kazunomiya nie, vôbec som ani slovkom nenaznačila (automaticky som rátala s tým, že to bude ako pri starších=rovno do inkubátora "na 2-hodinové zohriatie") a ony (sestričky) to tak urobili úplne samé od seba 🙂 😉

jarmila82
18. sep 2013

ahojte,kedy mate termin a idete rodit do ruzinova?ja okolo19.10.s kym sa stretnem? 🙂

kazunomiya
18. sep 2013

@magimary perfektne, lebo mne vcera na kurze rodicovstva kam chodim a maju skusenosti zo vsetkych BA porodnic, tvrdili, ze si to treba vypytat, inak to nerobia; a ze treba strazit, aby babo neodniesli... a to ma vydesilo, ja nemam chut o taketo veci bojovat, budem radsej, ked to urobia sami bez toho aby som o to musela neviemako ziadat.
Takisto to hovorili o polohe na porodnej posteli, ze ak nepovies ze to nechces, tak si rovno na chrbte a s nohami hore. Dufam, ze to nie je pravda.

santana
18. sep 2013

Ja som 2x rodila v ruzinove obidva sekciou, bola som na nadstandarde a manzel bol oba razy so mnou na izbe ked mi priniesli prvykrat dieta. Ale mohol byt len chvilku, len sme sa spolu potesili, vyobzeral deticky a isiel.
Mne tiez vyhovovalo babo za sklom, ked som rodila prveho, tak bola prave chripkova epidemia takze vtedy to bolo uplne tvrde.
@snopkulka urcite moze prist manzel aj mimo hodin za tebou. Proste oznamis sestrickam, ked sa vies po porode pohybovat tak nieje problem a ked prave nebude vizita. Babo za sklom a ty chvilku pokecas s manzelom.Neboj, urcite to nebude problem, ved aj do bufetu sa da v pohode vybehnut ked sa dohodnes ze ti postrazia babo.

snopkulka
18. sep 2013

@santana jéj, tak to som rada 😉 dúfala som, že by nemuseli robiť problém na tú pol hoďku, čo by prišiel pozrieť, lebo poobede sa mu nedá a nechcem aby si bral dovolenku, keď budem v pôrodnici, tú šetríme na dni po príchode domov 🙂

mon84
18. sep 2013

@jarmila82 so mnou 🙂 Zajtra idem prvy krat na poradnu, termin mam na 17.10. ale urcite to bude skor 🙂)

maminab
20. sep 2013

Ahojte! Tak ako som sľúbila, že dám vedieť aké máme čerstvé skúsenosti s nemocnicou............ 🙂 Malý Marko sa nám narodil 13.9.2013 (3550g 51cm). Pôrod som mala plánovaný sekciou pod celkovou anestézou. Ležala som jeden deň na JIS-ke a potom na nadštandarde..... 🙂 Personál ............ 🙂 🙂 🙂 SUPER 🙂 Ak budete mať problémy s dojčením určite sa obráťte na sestričku HANU , je úžasná!!!! 🙂 🙂

jarmila82
21. sep 2013

@mon84 ahoj,ja idem prvýkrat az 26.9.Ako si dopadla?prisla si do nemocnice,zaregistrovala si sa a vybrala si si hociktore dvere?lebo nie su tam dvoje?u akej si bola doktorky?

nevestickaaaa
21. sep 2013

@snopkulka navsteva manzela na izbe je povolena podla tvojho zdravotneho stavu. Mojho manzela pustili za mnou na izbu po porode, pretoze som nebola este schopna ist na chodbu, navyse mi prave priniesli maleho na prilozenie. Bol tam asi 2,5 hodiny a nikto nic nenamietal ani ho nevyhanal aj ked bolo uz po navstevnych hodinach. Mala som aj spolubyvajucu, tej to nastastie nevadilo. Ale toto zavisi asi od sestriciek, ktore budu prave sluzit a od ich ochoty.
Na druhy den mi priviezli na izbu spolubyvajucu po cisarskom a tiez jej pustili na izbu manzela bez problemov. Ale to urcite povolia iba prvy den, potom uz musis ist ty na chodbu.
Co sa tyka navstevnych hodin, tak tiez za mnou prislo par ludi mimo navstevnych hodin a nikdy s tym nebol problem, stacilo povedat sestrickam, ze keby teba alebo malinke niekto hladal, ides von za navstevou. Bola tak za mnou kamoska v sobotu o 12-tej, dalsia kamoska v nedelu o 18-tej a tiez manzel po 17-tej, nikto nic nenamietal, len ked bola vizita alebo nieco, tak ma prisla zavolat sestricka, ze uz musim ist na izbu, lebo ide vecerna vizita.

magimary
21. sep 2013

ak môžem, tak ťa doplním, @nevestickaaaa , v jedno voľnejšie popoludnie som si tam čítala "izbový poriadok" a tam bolo vyslovene napísané: "k posteli nechodiacej mamičky môže prísť manžel na návštevu" 😉 , takže to nie je len o sestričkách, ale celkovo to tak majú nastavené (pričom za nechodiacu sa považuje aj mamička po prirodzenom pôrode, kým neprejde sama 1x do sprchy 😉 , takže aj so mnou bol dovtedy manželík na izbe. Samozrejme nesmie to prekážať spolubývajúcej 😉
/ @snopkulka / 😉

snopkulka
21. sep 2013

@nevestickaaaa
@magimary vďaka kočky, dobré správy 😵 tak budem na tom tak ako po prvom pôrode, tak budem musieť simulovať, aby ho pustili na izbu za nami 😀 ja som totiž ráno o 9.18h porodila, zašili ma, previezli na vozíku na izbu a už na obed som sedela na posteli s nohou pod zadkom, sestrička skoro odpadla medzi dverami, keď to videla 😀 😀 😀 Som rada, že sa dá dohodnúť, hlavne návštevy mimo ich predpísaných hodín, bohužiaľ, práve vtedy sa nám nedá 🙂

snopkulka
21. sep 2013

@jarmila82 aj so mnou - mám termín 21. októbra 😉

snopkulka
21. sep 2013

@maminab GRATULUJEM k malinkému 😵 😵 😵 ďakujem za infošky 😉

magimary
21. sep 2013

@snopkulka ja som akosi "simulovať" zabudla (a najmä som nevedela, že treba 😅 ) a tak, ako ma priviezli na izbu, priviezli mi malého, tak som asi do 2 minút od dovezenia zo sály, zoskočila z postele a hajde do sprchy a na wecko (veeeeľmi som už potrebovala cikať, keďže do mňa naliali hektolitre tekutím v infúzkach a aj ja som sa nimi hneď po pôrode nalievala, lebo som z tých liekov, čo mi dali, skoro uschla; síce zakázali, ale ja som musela piť 🤐 😅), sestrička hneď skočila, nech nebláznim 😅 a ja že pohodičká, ja potrebujem (niežeby ma nič nebolelo, práve naopak, ale táto potreba bola silnejšia 😅), tak sestrička stála za dverami a čakala, kým sa dosprchujem, aby som tam náhodou niekde nespadla (ako ona povedala 😅), mužík tam bol zatiaľ s malým...no ale vyšla som zo sprchy (wecka) a sestrička nám následne ozrejmila pravidlo o "nechodiacich maminkách a ich návštevách pri posteli" a mužík potom teda odišiel (ale už aj musel, tiež mal toho dosť, bol so mnou v nemocke od 7mej a bolo už asi 17,00h, tak sa musel ponáhľať za deťmi domov 😉) 😉

magimary
21. sep 2013

@snopkulka jo a normálne tam za mnou mamina na druhý deň prišla so švagrinkou doobeda (úúúúplne mimo návštevných hodín), zazvonili mi na mobil a ja som ich čakala na vonkajšej chodbe a malinkého som mala pri tom skle zvnútra (a bolo to aj lepšie, lebo tam nebolo toľko národa ako počas návštev, to sa tam nedalo ani "zaparkovať" 😝), potom na tretí deň prišiel mužík v návštevných hodinách aj s deťmi a štvrtý deň sme už fičali "home" 🙂
takže návštevy v pohode kedykoľvek (ale vonku na chodbe)

snopkulka
21. sep 2013

@magimary no teda, na slovenské pomery (aspoň čo čítam) mu dovolili byť s tebou dlho 😉 ja budem teraz porovnávať s írskom, tam za mnou chodil manžel prvým autobusom ráno o 8h a odchádzal večer okolo 20h, celé dni bol s nami priamo na izbe, tam to bolo bežné 😉 teraz to síce možné nebude, ale už viem do čoho idem a hlavne slovenské osadenstvo, takže tu nebudem ako "vydedenec" 😀 😀

maminab
21. sep 2013

@snopkulka neboj sa! V nemocnici sú sestričky v pohode 🙂 Ked sa budeš cítiť slabo, tak muž môže byť pri tebe ako dlho budeš chcieť ty!!! 🙂 Ked som prišla z JIS-ky, tak prišiel muž na izbu za nami........ 🙂 Boli sme tam sami aj s malým, dokedy sme chceli. Sestričky sa chodili len pýtať, či niečo nepotrebujeme 🙂 Držím palce, nech to dobre dopadne 🙂

snopkulka
21. sep 2013

@maminab ďakujem, určite dám vedieť 🙂

bellss
23. sep 2013

Zdravím🙂 Chcela by som sa spýtať, i keď nám sa má narodiť bábätko až v marci, ale nemohla som celú noc spať a tak si tu čítam a čítam...🙂 Trochu sa obávam rodiť v Ružinove...jednak som čítala dosť diskusií a príspevkov o tom, že sú tam nepríjemné sestričky, i keď tu skôr píšete opak🙂 To ma celkom teší🙂 Ale...neviem sa rozhodnúť, celý čas som myslela, že budem chcieť nadštandard, ale teraz neviem neviem, dosť sa v názoroch čo je lepšie rozchádzate🙂 A hlavne sa chcem spýtať, ako to tam vyzerá s hygienou. Nebola som sa tam pozrieť, nemocniciam sa ak môžem vyhýbam a zrejme by som z toho mala ešte väčší stres🙂 A úplne mi stačilo čo som bola na poliklinike, v tej starej alebo ako ju mám nazvať, ako vyzerali wc tam...mala som dosť. I keď aj v tej vynovenej - ja ju volám žltá🙂 to bolo otrasné. Tak sa chcem spýtať, ako to vyzerá s wc a sprchami v nemocnici. Ďakujem🙂

magimary
23. sep 2013

@bellss hygiena v poliklinickej časti sa s nemocničkou NEDÁ porovnať 😉
keď som bola najprv na gynek.odd (pred pôrodom)-na štandarde a potom aj
na odd.600nedelia na nadštandarde-na oboch miestach bola hygiena na bežnej, primeranej úrovni
(hodnotenie zo 100%, pričom 100%nú považujem hygienu napr. doma, alebo niekde na ****hoteli,
takže na oboch miestach bola-podľa mňa hygiena na pohodových 70-80%, resp. i viac a na poliklinickej časti by som dala asi 10% spokojnosti 😝)

ejprilka
23. sep 2013

Prosim vas, neviete, ci pri spinale v Ruzinove moze byt pritomny aj moj manzel? Zaplatene uz mame, aby bol pri porode, ale ak to nahodou skonci tak, ze mi budu musiet robit spinal, moze byt aj vtedy pri mne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre