Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

biancaneve
12. júl 2010

kadulka, ja som mala tiež Suchánka pri cisarskom ako asistenta mojej doktorke, tiež sa nemôžem sťažovať, už len tá jeho čapica operaterska stala za to, všetci mali riadne chirurgicke, evidentne erarne a on jediny mal taku s nejakou tigricou, čiže je to asi "dobry" tipek...ja osobne som bola s Ružinovom veľmi spokojna, rodila som v 02/2010.

zucha
12. júl 2010

@ponyxx ja som sa tiez rozhodla rodit tam, lebo tam rodi moja gynekologicka a ju som mala zazmluvnenu. Ale aj keby nebolo jej, tak idem tam, lebo Antolska.......je sice pekna zvnutra, ale mali dost problemov s lekarmi a na Kramoroch by som pravdepodobne skoncila CR, tak ako vacsina mamiciek a to som teda nechcela

nibiru
13. júl 2010

kocky ako odbornik moze bit super to netvrdim v ten den mu asi isla karta sme boli na izbe tri a vsetky sme ostali v nemom uzase za tie poznamki vtipne teda neboli a v podctate na kazdej vizite iny doktor co sluzil iny nazor 🙂 na tom sme sa dost bavili mna takto 3dni posielali domou jeden ze ,mozem druhy den nemozem a na treti ma pustili 😀 mi sme mali izbovu lekarku vargovu mlada ale strasne sa mi pacil jej pristup ze mi naozaj vsetko povysvetlovala aj napriek tomu ze naozaj tam mali fofri neustale primmi a malo lekarov ☹ takze uz viem ze na vsetko sa treba pytat lebo inak sa nic nedozviete 😀

nibiru
13. júl 2010

@kadulka no na 10tom su sprchy pekne ruzovo sede aj wc su pekne a ciste mi sme ich mali hned oproti izbe dalsie wc boli sice zastarale ale vzdy ciste 🙂 takze ja som stym problem nemala 🙂 umyvala ich taka ukecana teta 😀 😀 😀

egres
13. júl 2010

ahojte kočky.....tie čo máte skusenosti poradte mi prosím!!!! Moja gynekologička šla na matersku a zastupuje ju starý doktor.Dnes som mala poradnu, začínam 14 týžden a chcem sa spýtať či je normálne ked ma len sestrička odvážila,zmerala tlak a doktor dal další termín o 3 týždne na skríning AFP. Čakala som,že ma i pozrie ,spraví ultrazvuk aby som bola spokojna,že bábo je OK, že srdiečko bije ako mi to robila moja doktorka a on,že to netreba....tak teraz neviem,či je to bežný prístup????Ďakujem a prajem pekný dník 😉

nibiru
13. júl 2010

@egres ak nema v ambulanii ultrazvuk a robili ten v 12tt naozaj ti nemusi robit dalsi poistovna bezne preplaca 3 12tt,20tt,30tt mne ich tiez takto robili pretoze moj ultarzvuk nema a ten co som k nemu nanho chodila mi sam povedal pokial je vsetko ok je zbitocne ho robit kazdy mesiac 🙂 vobec sa neboj mna tiez na kazdej poradni zvazili,zmerali tlak a skontrolovali moc no moj ma vzdy pozeral aj zo spodu niektory to vraj nerobia na kazdej poradni vobec sa nestresuj a uzivaj si tehulkovanie 🙂 od 7-8 mesiaca mi zacal počuvat aj srdiecko takym mikrofonom 😀

kadulka
13. júl 2010

@nibiru áno, tiež som pár dní ležala na desiatom...tam je to úplne na inej úrovni...čisté, nové sprchy....tam kde boli sprchy aj nové wc....

didulka85
13. júl 2010

Ja som lezala na desiatom a bolo to strasne... Zachody spinave, na sprche ziadne sukromie... Jeden krvavy flak bol na dlazbe na zachode 3 dni. A par krat sme museli nahanat holuby po izbe.

ponyxx
13. júl 2010

Baby veľmi pekne ďakujem za vaše skúsenosti..... 🙂

kadulka
13. júl 2010

@didulka85 ja na desiate nemôžem povedať ani jedno krivé slovo... záchody boli čisté, teta upratovačka chodila každý deň a pekne všetko poupratovala....s tým súkromým je to pravda, mohli by na sprchy dať tie záclony či ako sa to volá ale dá sa to vydržať...chodila som sa sprchovať okolo desiatej-jedenástej večer a nikto tam nebol....treba si uvedomiť, že je to štátna nemocnica...

didulka85
14. júl 2010

@kadulka ja som tam lezala, ked bolo cez 30 stupnov a chytit volnu kupelku bol zazrak. Kedze sa nikdy nesprchovali 2 zeny naraz.
Naozaj mi tam vadila ta spina... A nehoviac o tom, ze za 4 dni nam na izbe nikto neumyl umyvadlo.

nibiru
14. júl 2010

@kadulka tak zaclony tam uz su 😀 a fakt ta teta co upratovala kazde rano nam vravela ze je tam len 3mesiace kazde rano upratovala a pred velkou vizitou nam chodil sanitar umyvat parapety a stoliky ja sa fakt stazovat nemozem je pravda ze rano v sprchach bolo sice plno ale dalo sa to v pohode zvladnut ja som sa sprchovala aj 3krat za den kedze tiez boli horucavi vratila som sa odtial pred tyznom skor ma zarazilo ze niektore slecny alebo slecna hodila vlozku za zachod a nie do kosa ktory v tej sprche bol na to urceny ☹ ale upratovacka to hned upratala 🙂

keishatko
14. júl 2010

Ahojte, tak ja to mám už konečne za sebou. síce sekciou ale už sme pekne doma :D Môj maličký ma 53cm a 4140g, pekný valibuk. Musím povedať že doktori a sestričky boli veľmi milé, samozrejme že sa nájde nejaká tá výnimka, ale nemôžem si sťažovať. Na šestonedelí sme sa mali dobre, keď som mala problém sestričky pomohli zo všetkým :D takže s ružinovskou nemocnicou som nadmieru spokojná. Som mala veľké šťastie čo sa týka izby, bo som dostala izbu aj so sprchou aj so záchodom a boli sme na izbe iba dve, takže som sa mala ako v nebi, samozrejme až na tie bolesti po sekcii ale to patrí k tomu. :D

egres
14. júl 2010

...no práve,že ultrazvuk majú v ambulancii, robili mi ho v 10tt a teraz pôjdem do poradne až v 16tt .Len ma zarazil ten prístup starkého 😨 čakáš kým sa dostaneš na radu 2 hodiny a za 3 minuty ťa pošlú preč ☹ to som im mohla rovno zatelefonovať kolko vážim+tlak a nemusela som strácať čas!!!Ďakujem za reakciu nibru 🙂

karmelka77
14. júl 2010

@egres to je normalne ked to nerobi tvoj lekar na ktoreho si zvyknuta, moja lekarka pocas mojho tehotenstva mi tiez robievala pokazde ultrazvuk a ked vypadla na 2 mesiace lebo ju operovali tak som prezivala presne co ty, lebo sa so mnou nikto nebavil iba si odbili kontrolu mocu a ani na mna nepozrel. Dokonca mi pokazil vianoce, lebo mi nieco nasli a postavil sa k tomu tak ze kym je to dole je dobre, kym sa to nedostane k babu a na to mi povedal ze to aj tak nemozu liecit. Skoro ma porazilo. Ale potom som pochopila ze nikto nic nespravi ked to nie je tvoj lekar, je to tak aj s porodom. Tak klud o nic nejde...kym sa citis dobre je to o.k.

vlasa
14. júl 2010

@keishatko gratulujem 😉 teraz ty mozes druhym radit 😀 co maju obavy z ruzinova...prajem veeeela zdravicka a spokojne babatko 😵 😵 😵

livia333
15. júl 2010

ahojte dievcata...tak som docitala konecne diskusiu v tejto teme...tiez budem rodit v Ruzinove, brala somt o automaticky, nakolko moj gynekolog tam mava sluzby, ale este nie som rozhodnuta, ci zazmluvnim prave mojho al. ci nedam na na lacnejsiu variantu odporucani na Kirzka ml.
Je tu inak niekto, kto rodil u MUDr. Janeka ml.?
A aby som nadviazala na vasu debatu, myslim, ze je dolezite si zrovnat v hlave, ze rodit sa ide do nemocnice a nie do hotela...a par dni sa to podla mna musi dat vydrzat. Netreba tam ist s velkymi ocakavaniami a mozno potom clovek nie je natolko zaskoceny. Ja neznasam pobyt v nemocnici, ale tak nejako to tam uz vydrzim, ked pride cas 😵 , Ved za ten maly zazrak to stoji.

byggyt
15. júl 2010

livia333 jedna známa rodila u Janeka ml. obe deti a bola spokojná, plne s tebou súhlasím nemocnica neni hotel ja som chcela ísť pôvodne na nadštandard ale nebolo volné, po dvoch dňoch sa tam uvolnilo, ale boli sme na izbe dobrá parta a nechcelo sa mi sťahovať sa bola som tam 9 dní a nesťažujem sa, depku som mala akurát z toho že som tam musela byť cez Vianoce a nemohla som byť doma so staršou dcérou, ja som sa tam bála ísť lebo som si tu prečítala kopu sťažností na sestričky ale oni boli super

karmelka77
15. júl 2010

@livia333 nehovor hop kym nepreskocis ako sa hovori🙂) este je skoro na to aby si sudila niekoho zle skusenosti..tak drzim palce a nech sa tam mas dobre

livia333
15. júl 2010

@karmelka77 ja nikoho nesudim, len nemam velke ocakavania a s tym tam aj pojdem. A nepochybujem o tom, ze by tam niekto mohol maz zle skusenosti. A prave preto, necakam ziadnu slavu. Mozno napriek tomu budem zaskocena, ja len vravim, ze od nasho zdravotnictva netreba cakat nic a o to menej to potom bude boliet.

Ale mne niekedy staci, ked vidim, ako vyzeraju WC v praci, tak necakam nic lepsie v nemocnici. A to si hovorime nezne pohlavie, takze do urcitej miery si to mozeme my. 😠

karmelka77
15. júl 2010

@livia333 nejde ani tak o to ako to tam vyzera, ale o to aky pristup ludi tam je, tie zachody a sprchy sa daju vydrzat za tych par dni, ale ked niekto kto robi taku robotu ako sestricky na novorodeneckom a nema k tomu vztah a dava to najavo celemu okoliu tak nech tam nerobi a nezneprijemnuje take krasne chvile ake su s malym novym cloviecikom mamickam. Ja som bola po cisarskom na izbe so zachodom a boli sme tam dve dokonca jendu noc som bola sama kym ma nepremiestnili, sok som mala z tych zachodov aj ked spinave neboli ale to ze sa nedali zavriet dvere ani a vsetko bolo hrzdave a zasle a plesnive, vies ked tam su baby s takmer otvorenymi ranami po porodoch mali by si na tomto dat trochu zalezat. Divne bolo ze na 10tom ( a to nie na pooperacnom) sa to vsetko akurat prerabalo co ani nebolo treba lebo tam to bol luxus, ale na 9tom je to fakt otrasne. No ved uvidis, kazdy si to musi skusist.

livia333
15. júl 2010

@karmelka77 ja s tebou uplne suhlasim v tom, ze ak na to niekto nema, nema tam co robit...pretoze zdravotna sestra je viac-menej tiez poslanie...a neda sa tam zarobit...no neviem v akom stave tam budem ja po porode, ale si ma tam mozno zapamataju...pretoze som chronicky frflos...hlavne, ak niekto zacne takymto stylom vyskakovat..som z toho tiez v soku, ako to tu niektore mamicky popisovali, ze doniesli babo na dojcenie a po 20 min. bez zaujmu chceli vziat...ja dufam, ze ak sa mne nieco takehoto stane, ze budem mat dost sil sa tomu vzopriet. Lebo naozaj, ak sa nebudu mamicky stazovat, nic sa nezmeni. A ano mas pravdu, mali by dbat o to, aby to tam vyzeralo inak...ale zial toto je nase zdravotnictvo ☹ mne je z toho vzdy do placu, ked to vidim...a nechapem kam tie peniaze z nasich dani idu...ocividne nie tam, kam by mali...ale to je debata uz i niecom inom.
V kazdom pripade, zial musime niekde rodit...ale ako vravim, ja o tom nepochybujem, ze by niekto vymyslal a zamerne vrhal zle svetlo na tu ktoru porodnicu.

karmelka77
15. júl 2010

@livia333 ja som si aj povedala a dopadlo to tak ze mi prisla detska doktorka vynadat ze co to rozpravam. Maly mal zltacku zobrali ho pod lampu s tym ze mi ho budu kazde tri hodiny nosit na prikladanie. Ale az rano som zistila o 5 tej ze ma za celu noc nikto nezobudil, tak ked mi maleho o tej 5tej priniesli som sa pytala ze co preboha jedol za celu noc ked ho nepriniesli. A oni ze ved pred hodinou sme mu dali. Chapes??? A ked som to povedala na vizite ze co to ma byt ze na mna zazeraju jak na vrahynu ze nekojim a ako mam kojit ked mi ho prinesu najedeneho tak potom prisla za mnou lekarka vytocena do nepricetna a zacala na mna utocit ze co si to dovolujem hovorit!!! Vies po porode s tebou veeelmi lomcuju hormony a uz sa nezmozes na nic iba plac. Aj ked som jej argumentovala aj tak bola protivna. A toto je jedna z pricin preco som mojho maleho vobec nekojila...Lebo kym som stihla ja nieco vyprodukovat tak ho uz krmili oni...










trpezliva
15. júl 2010

@didulka85 nahanali ste holuby na izbe? Ved tam mate jasne napisane, ze Holuby prosim nekrmit 😀 😀 😀 .

@karmelka77 ja mam tiez rovnaku skusenost ze mi Johanku dokrmovali, aj ked som mala mlieko. Len ked mi ju nechali na 20 minut, tak som ju nestihla poriadne prebudit a kym sa pekne prisala a papala, tak uz sestricka prisla a brala mi ju prec. Aj som prosila viackrat, aby mi ju nechali, ale sestricka dosla, strcila SVOJ! malicek do pusinky malej a tak mi ju odtrhla.... 😠 😠 😠 . A jedna sa zase pohorsovala nad tym, ze ako mozem kojit tak, ze si nedrzim prso..ze ved to sa tak nesmie.../haha, to mi vravela ako druhorodicke, ked som prvu dceru vyse roka tak kojila/.
Inac nezavidim vam rodit v tychto horucavach, tam hore to musi byt peklo..ja som rodila na stastie v aprili/decembri. 😵

karmelka77
15. júl 2010

@trpezliva hlavne ze oni vedia co sa nemoze, teda co nemozeme my 🙄 tie sestricky ktore sa o nas starali po cisarskom boli v pohode je tam jedna mladucka blondinka velmi zlata bola...ale tie kravy z novorodeneckeho, dufam ze toto citaju!!! A hlavne herecka so spustenymi nohavicami po kolena, z ktorej pachnu cigarety 😠 Ked uz nijak inak aspon takto sa da do sveta vykricat co su zac. A s tymto stav zdravotnictva nema nic spolocne bohuzial.

byggyt
15. júl 2010

Baby som fakt dosť prekvapená ja som sa tam s niečim takým nestretla, moja malá mala tiež žltačku a dosť dlho ležala na lampe povedala by som že skoro celý čas čo sme tam boli až na pauzi čo mi ju nechali aby uvideli či jej bilirubín vyskočí alebo nie, na kojenie mi ju nosili a keď ešte jedla a prišla pre ňu sestrička tak povedala že nevadí že keď sa napapá mám ju priniesť na novorodenecké, bolo aj tak že mi ju nemohli doniesť a vtedy som si mlieko odsala a oni jej ho dali, pre mňa bolo prvoradé aby sa z toho dostala lebo pri prvej dcére som zažila tiež silnú žltačku a takú silnú že ju museli ako trojdňovú previesť na Kramáre a tam jej menili krv. Vytočila ma iba jedna doktorka keď mi ani neprišla povedať že malá má zlé výsledky a čo s ňou bude ďalej. Nikdy nezabudnem s akou radosťou mi prišla povedať sestrička že ideme domov, tešili sa so mnou lebo už som bola z toho fakt dosť na nervy.

trpezliva
15. júl 2010

hej, ta blondinka je super!!!!! tak este stale tam pracuje? no ma moj velky obdiv. bola strasne mila.
a na anesteziologa sa nepamatas? ja som mala takeho mladeho chlapika,tiez bol vyborny.
tento druhy porod som zvladla ovela lepsie,lebo som vedela co ma caka. 🙂
@karmelka77

karmelka77
16. júl 2010

@trpezliva ja som mala taku mladu doktorku anesteziologicku aj ta bola zlata..no ved uz aj ja by som vedela co a ako, ale ked to bude co len trosku mozne ak bude druhe dieta ja uz do tychto nemocnic nevlezem. A ked urcite nie RUZINOV a urcite si dopredu zabezpecim vsetko keby ma to malo aj neviem kolko stat.
Byggyt - no ako hovorim kazdy ma ine skusenosti, mozno si len mala stastie, ja som tam bola 14 dni takze som videla vselico.

byggyt
16. júl 2010

@karmelka77 fúúúha boli ste tam 14 dnííí??? no tak to si si tam teda tiež užila svoje, hlavne to čakanie na výsledky bolo dosť na nervy

livia333
16. júl 2010

baby a take nieco tam nefunguje, ze poviete, ze jednoduche si nezelate, aby prikrmovali UM? Ved urcite su tam aj aj mamicky (ak nenabehne mlieko hned), ktore maju mlieka na rozdavanie...No ja si asi zacnem spisovat, nejake svoje poziadavky, viem, ze istotu mat nebudem, ci naozaj dodrzia...ale ked vas tak pocuvam, tak je to dost desive...
@karmelka77 to mi je luto, ze si mala tak zle skusenosti, ale dobre si urobila, ze si nieco povedala...14 dni v tom blazinci je dost dlho 😒 a este s tym pristupom. Ale hlavne, ze ste v poriadku.
Ja naozaj nechapem, co tam personal s tymto pristupom robi, nemaju tam co hladat, ak nedokazu vykonavat svoju pracu zodpovedne. A ano, ja verim tomu, ze v zene sa po porode buria hormony a prave preto nechapem, ze to nezohladnuju. No uz sa velmi "tesim" na november 😠 Ale treba sa baby stazovat, ked nieco taketo nastane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre