Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

renatkas
5. aug 2010

@vanesska ja ked som ho v tom videla tak ma aj porodne bolesti presli, to je tak ked sa spolahnes na chlapa ked ti povie ze si pribalil slapky 😀

fialka81
5. aug 2010

ahojte mamicky,

ja som tiez cerstvo po porode tak mozem napisat svoje dojmy. Musim sa priznat, isla som tam s malou dusickou na zaklade toho co ste tu niektore popisali, ale realita bola uplne super. Nemala som nikoho zazmluvneneho, porod prebehol v pohodicke, vsetci sa o nas vzorne starali, malu mi prilozili hned po porode, sestricky na novorodeneckom boli fajn, vedeli poradit a boli stale ochotne, rovnako aj tie z gynekologie. A lezala som par dni pred porodom na 10tom poschodi, a tam to bolo tiez uplne v pohode. Kto caka hotel namiesto nemocnice tak sa samozrejme stale bude mat na co stazovat, alebo ak si niekto predstavuje ze ho budu vodit za rucicku tak bude asi tiez sklamany, treba sa ich vela pytat ak je nejaky problem,ja som sa za cely pobyt nestretla ani raz s tym aby tam niekomu nepomohli.
Tak buduce mamicky, drzim Vam vsetkym palce, najma aby ste nemali strach lebo to tam vooobec nieje tak zle🙂

karmelka77
5. aug 2010

@fialka81 uz by ste tu mohli prestat vsetci pouzivat prirovnanie ze nemocnica nie je hotel, prepac, ale mozno ja som vadna ked si myslim ze to ako to tam vyzera je otrasne...ked raz zistis ze si tam nieco chytila (co ti samozrejme neprajem) asi nepovies to co tu pises este raz. Nehnevaj sa na mna, ale na sestonedeli si myslim ze by mala byt trochu ina hygiena aka je tam, zachody prinajmensom ciste a nie hrdzave a spinave, lezala som na 10 tiez tam to bolo pekne a ciste a aj tak som tam nieco chytila tesne pred porodom som musela brat este antibiotika. Nikto nema predstavy o nemocniciach najidelanejsie, ale pozrite si niekto ako to vyzera v takej nemocnici v Trnave, v Nitre atd...a to nehovorim o vychode...a potom porovnavajte, a je mi luto ze prave jedna z najvacsich nemocnic je v takomto stave, kebyze mozem prispejem na prerabky a nie lekarom do vackov, ako to mnohi robia.

bibulienka
5. aug 2010

@karmelka77 ...suhlasim, jedna velka porodnica v hlavnom meste by mala vyzerat inak...ale mozem sa opytat kedy sa ma dane oddelenie zrekonstruovat? ved BA ma len 3 porodnice, a tie su aj tak casto uplne preplnene, neviem ci by to zvladli pocas rekonstrukcie len dve..mozno aj tam treba hladat pricinu...a klopat na spravne dvere, zriadovatelov nemocnic, kam sa podeli porodnice? a co sa tyka nemocnicenj infekcie...kazda nemocnica ma svoje "nozokomialne kmene" ktore su tam a nijakym sposobom sa ich nezbavime..... mozes prerobit a namalovat vsetko, aj nova nemocnica je po kratkom case kolonizovana... a ruzinov uz nie je davno nova nemocnica...

nibiru
5. aug 2010

@karmelka77 no uz mozem potvrdit ze to sestonedelie vizera naozaj co sa tyka zachodou a sprch katastrofalne tiez som sa obavala ci nieco nechitim z 10poschodim na ktorom som tiez lezala sa to neda porovnat!! dokonca si neviem predctavit co by povedal hygienik na to keby ich videl ak by boli niekde take hrdzave a hnile v hoteli alebo niakom inom zariadeni v momente by ho dali zavriet 🙄 zase na druhej strane je pravda ze je to tam nonstop preplnene a odctavit zachody a sprchy by bol asi problem ale keby chceli dalo by sa to niako spravit ved prerobenu cast dali ako nadstandart za ktory si musis priplatit ...ked prerobili tu cast mala by sa dat aj ta druha ...

nibiru
5. aug 2010

@bibulienka ved to hlavne ze zochovu a bezrucovu zavreli a teraz v byvaju bezdomovci a narkomani 🙄 pri tom zochova bola jedna z najlepsich porodnic 😠

zucha
5. aug 2010

ak hodnoti niekto nemocnicu podla vzhladu, tak naozaj ruzinovska nie je najkrajsia. Ale ak podla odbornosti, ja osobne uplne s kludnym svedomim tam pojdem rodit treti krat.

ziza55
5. aug 2010

baby a ako to prebieha na tych ambulanciach kam sa chodi do poradne posledny mesiac?aki lekari sa tam striedaju?myslim mena konkretne?su v pohode?a pytaju sa ta ci mas dakoho zazmluvneneho?a epiduralka?vysvetlia co a ako?alebo sa musis pytat..kedy to treba uhradit..a pod.?

karmelka77
5. aug 2010

ja ked som bola na 10 tom v aprili tak akurat prerabali na 10 tom tu cast od vytahov vpravo kde som lezala, vtedy nas prestahovali na druhu stranu na 10 te, bolo nas sice aj 5 na izbe ale nejakym zazrakom sa to dalo, a mozem povedat ze ked porovnam toto na 10tom co prerabali z 9tym to sa ani neda porovnat, lebo na tom 10 tom aj ked sa prerabalo sa ani nemalo co...takze dalo by sa to, len mozno by to chcelo porozmyslat trosku a ostatne oddelenia prestahovat aj na ine poschodia ako 9, 10...no je to hanba v kazdom pripade, a totam chodia rodit trosku ine baby ako sme my obycajne...🙂)) ale tie su asi zavrete na nadstandarde tak to ani nevidia...co sa tyka lekarov - ano su tam asi najlepsi doktori, to je jedine co som mohla naozaj v dobrom aj ja ohodnotit, aj ked som pochopila na mieste ze bez zazmluvnenia a znamosti sa v niektorych pripadoch nic nezmoze...ja som lekara vybavovala az ked som tam bola bohuzial som to podcenila ale neratala som s tym ze skoncim v nemocnici v 37 tt. Ale druhykrat budem vediet🙂)

karmelka77
5. aug 2010

@ziza55 tych lekarov je tam vela tazko menovat, treba si to pozriet na internete, ale vacsina z nich je super...skus povedat konkretne ty o koho mas zaujem...ked prides tam tak asi nemas nikoho zazmluvneneho, lebo to by si isla rovno za nim, ale mozes si tam niekoho dohodnut, lenze ked nemas, moze sa stat ze pojdes do kazdej poradne k niekomu inemu...co sa tyka epiduralky, musis ist na poucenie ohladne toho, no oni ti toho moc nepovedia ale daju ti do ruky Dvojstranovu A4 a tam mas vsetko napisane co ti hrozi🙂) vybav si to potom cim skor najlepsie ako zacnes chodit do poradne tam, zaplatit by sa to malo do porodu, ale keby ti ju aj nepichli peniaze ti vratia.

ziza55
5. aug 2010

@karmelka77 ...dakujem...ja nebudem mat zazmluvneneho...len epi a nadstandard..je to podla mna zbytocnost si platit...ak by u nas bolo sukromne centrum kde sa zaplati jedna suma a je o teba tiptop postarane ,sestricky a vsetko ostatne je podchytene..nepoviem ani slovo...ten lekar si dojde len odrodit a kasle na teba...a sestricky nema podchytene...ze toto je moja pacientka budte na nu mili...aby som si kazdeho zvlast podplacala sa mi zda zbytocne

karmelka77
5. aug 2010

@ziza55 nepodplacas, v tom je trosku rozdiel, ved ako myslis, ale ja uz by som bez toho rodit nesla...

ziza55
5. aug 2010

@karmelka77 ..ved jasne..kazdy ma na to svoj nazor...kazdy si spravime podla svojho uvazenia

catharinaa
5. aug 2010

@karmelka77 bebu? no ja som zatial vyskusala nutrilon ale tak uvidime je to dost drahe tak si myslim ze to zmenime a uvidime..ved aj moj malicky ma dva mesiace aaa6330g mal naposledy 🙂 tak sa ani nedivim z emu nestaci moje mliecko lebo mam tak ypocit ze mne sa nestaci tolko vytvarat kedze on je taky papkac... 🙂
co sa tyka pani doktorky ano pocula som nanu velmi vela negativneho ale neodradilo ma to stale som k nej chodila a vobec to nelutujem..lebo nejde o to aka je k Tebe ale aka je profesionalna...aj pri mojom porode nadavala ale vobec mi to nevadilo lebo som nadavala aj ja :DD
preco si isla cisarskym? boli nejake komplikacie?

catharinaa
5. aug 2010

ja som bola rada ze som mala zazmluvnenu doktorku pretoze starala sa o mna v podstate cele tehotenstvo a aj ma odrodila...cize su tam urcite veci pozitivne ze Ta pozna ako tak ze co a ako....ale jasne kazdy ma nato iny nazor

zucha
5. aug 2010

@ziza55 ja som mala zazmluvneneho porodnika a ten moj sa staral o mna aj po porode. Dokonca pri druhom tehotenstve som sa ocitla v nemocnici v 32tt, kedy som samozrejme este ziadnu zmluvu nepodpisovala a aj napriek tomu som lekarovi volala a on sa o mna postaral. Na druhy den rano prisiel za mnou, urobil vysetrenia a dozeral na mna.
Velmi zalezi aj od toho, na akeho lekara narazis.

ziza55
5. aug 2010

@zucha ...nooo asi je to vtom ze na akeho lekara narazis...a ked to je zaroven aj tvoj gyndos...tak duplom..ze knemu chodis cele tehotenstvo

emily327
5. aug 2010

ahojte, tak aj ja patrim k cakatelkam co sa rozhodli rodit v Ruzinovskej nemocnici. Ja som bola iba raz na prehliadke u Dr. Foltina a bola som spokojna. Dalsiu poradnu mam u neho. Neviem ci si ho mam aj zazmluvnit alebo je to jedno, ci ma zena zazmluvneneho v Ruzinove alebo nie. Mate s tym skusenost? Epiduralku si davat nebudem ale rozmyslame a uz mame doma aj zmluvu na odber pupocnikovej krvi. Mate v plane alebo davali ste si to robit? Ako je to s vlozkami po porode? Treba si ich doniest do zasoby alebo davaju ich v nemocnici? A co tie sietkovane nohavicky? Mozu sa v tejto nemocnici? Citala som,ze nie kazda nemocnica ich dovoluje mat zenam po porode. Budem vdacna za kazdu odpoved. Drzim palce cakatelkam ako ja a tym co uz rodili, budem vdacna za kazdu radu 🙂 Ratam s tym,ze to tam nebude ako v sukromnej nemocnici. Chcela by som si zaplatit nadstandard, aky je rozdiel medzi standardom a nadstandardom?
Neviete nahodou kedy je dalsia navsteva oddelenia - den otvorenych dveri v porodnickej casti?

marina111
5. aug 2010

Ja ked som tam rodila v zime pred dvomi rokmi , tak zrovna bolo straaasne moc mamičiek a babatok a nemali náhradné oblečko (dost kusov) ..takze som pouzila, to co som mala zabalené, ze v tom pojdeme domov a manzel doniesol dalšie..takze ja odporúčam si zobrat zo sebov aj - 1 x supravicku s čiapockou ...s tými kosielkami je to fakt, ze chýbajú gombíky 🙂) ale v pohode 🙂

karmelka77
5. aug 2010

@emily327 precitaj si tu o Dr. Foltinovi a uvidis, mozno ked si ho zazmluvnis bude o.k. ale inak je to taky chlap co ho vsetko obtazuje a je dost arogantny...mne bol sice doporuceny, ale nestihla som ho, aj ked sa snazil dat mi vyvolavacku, a vtedy som si povedala ze dobre ze som za nim nebola...nie je jedno ci mas niekoho zazmluvneneho alebo nie, ale je lepsie to spravit...bez epiduralky chces rodit??? Pekne, drzim palce🙂) vlozky tam su nemusis si brat svoje, maju ich dost...sietkove nohavicky su o.k. neviem si predstavit nemocnicu kde by to zakazali a ja by som ich pocuvla, lebo nie je nad to...pri vizite ich nemozes mat aj tak, ale v podstate iba pri velkej vizite. Co sa tyka nadstandardu, neda sa dopredu zazmluvnit a musis mat stastie na to sa tam dostat ale to je o tom ci je akurat plno alebo nie, ale je to lepsie byt na nadstandarde uz len koli zachodu a sprache v izbe a inemu pristupu sestriciek, aj ked aj na to musis mat stastie na koho prave natrafis...a preco sa chces ist pozriet na porodne saly??? nic moc to nie je a mozno sa len zbytocne vystresujes, lebo ked tam budes budes to uz inak citit...

karmelka77
5. aug 2010

@catharinaa jasne KOZOLOKOVA je super🙂) Bebu papame preto ze Nutrilon ho zapekal a uz som nemala na to nervy tak som mu to zmenila a je dobre, sem tam je trosku problem, ale vzdy ho hned zvladneme...Beba je trosku lacnejsia, ale tiez dobre draha...cisarskym preto ze mi maly prilahol pecen, a snazili sa mi porod vyvolat, ale vyvolavacka nezabrala a koli peceni nemohli dat dalsiu tak som musela ist cisarskym🙂)

zucha
5. aug 2010

@emily327 tusim to je utorky a stvrtky. Ale urcite to bude na stranke nemocnice a pokial viem, musela som tam predtym telefonovat. Ja osobne som rada, ze som sa tam bola pozriet. Necakala som totiz, ze to tam tak vyzera. Ale aspon som potom vedela, do coho idem a pred porodom som vobec nestresovala. Pri tej prehliadke sestricka povedala uplne vsetko, co si treba doniest, hovorila o epiduralke, ukazovala na izby a aj sme si pohovorili s mamickami, co isli prave rodit a aj s takou, co uz odrodila 😉 Bolo to fajn

emily327
5. aug 2010

@zucha dakujem pekne, iba ma to napadlo,ze sa pojdeme pozriet ako to vyzera. Este mam cas ale je lepsie byt informovana,ze nieco take je mozne a pristupne. A ty mas zazmluvneneho lekara? resp. rozmyslas o tom?
@karmelka77 dakujem za info, aky je rozdiel ak ides rodit so zazmluvnenym lekarom ako bez? A co sa tyka Dr. Foltina, tak ja som s nim zatial spokojna. Bola som u neho iba raz ale bol uplne v pohode. Tak uvidim. Ja ani neviem ci mozem vobec mat nejakeho zazmluvneneho lekara pretoze ja budem rodit na europsku karticku. V podstate je to asi jedno, kto ta odrodi nie? A davala si si aj odber pupocnikovej krvi robit?

karmelka77
6. aug 2010

@emily327 pupocnikovu krv som nedavala odobrat, podla mna je to blbost a je to len komercny tah aby na tom zarobili ti co to uskladnuju...ale to je moj nazor, kazdy sa musi rozhodnut sam...co sa tyka toho zazmluvnenia, pokial to pride na teba doma a prides do porodnice po odteceni plodovej vody, trochu sa potrapis a babo bude vonku, ano nemusis mat nikoho zazmluvneneho, odrodi to ten kto bude mat sluzbu. Trochu riziko toho ze na teba nikto ani nepozrie, ked nemas zazmluvneneho lekara by bolo keby si isla do nemocnice uz skor koli nejakemu problemu...vtedy sa inak chovaju...vzdy je rozdiel ked si za nieco platis, bohuzial taka je realita.

emily327
6. aug 2010

@karmelka77 dakujem za info. Ja pravdepodobne nebudem moct mat zazmluvneneho lekara, kedze budem rodit na EHIC karticku. A k porodnikovi chodim do poradne a na vysetrenia, takze ak by som potrebovala, tak pojdem urcite k nemu. A pocas porodu mi to asi bude jedno, kto ma odrodi.

Este mam otazocku. Co vsetko ste brali do porodnice pre babatko? Brali ste aj nejaku kozmetiku?
A co sa tyka klystiru? Ako to funguje v Ruzinove?

karmelka77
6. aug 2010

@emily327 o.k,:)) pre babatko zober iba ciapocku, rukavicky, deku a mozes aj jednorazove plienky a navlhcene utierky. Plienky budes sice dostavat, ale iba 5 na den, takze aby si mala. Klystir no - ja som bola v nemocnici tyzden pred porodom, ale vecer mi dali cipky asi 3 ks, a tie som si musela davat...inak nic. Nahradili to tymi cipkami, ale pri normalnom porode neviem, ked prides na rychlo...to ti niekto iny poradi.

aktak
6. aug 2010

navlhcene utierky su nutne, tie nedavaju, ciapocku pre istotu ked je prievan, rukavicky tiez pre istotu (nie kazde babo sa skriabe) a deku zas kvoli prievanu, zopar jednorazoviek pre istotu

dara76
6. aug 2010

@emily327 rodila som tam 2x - prvy krat 2004- davali klistyr, druhy krat 2009 - bez klisyru - dali mi cipky do ruky a staraj sa 🙂

emily327
6. aug 2010

@karmelka77 dakujem velmi pekne. A nieco specialne pre mna do porodnice, co z vlastnej skusenosti mozes odporucit? Zacinam mat z porodu aj strach. Ale to je asi normalne,ze?

@aktak dakujem pekne.

Budem vdacna za kazde info. Je to predsa nieco nove a mat aku taku predstavu o tom ako to chodi nie je na skodu 🙂

A inak sa mate ako? Ako babatka?

Chcem sa opytat, co sa tyka vybavenia zdravotneho poistenia babatka po porode, staci ak mm zajde do poistovne s rodnym listom babatka? A rodny list sa vybavuje dlho?

dara76
6. aug 2010

@emily327 a urcite odporucam nadstandard, stoji to za to, len je problem najst volne miesto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre