Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

vriend
3. mar 2011

@bobora ahoj ja som tam bola dneska a nic som neplatila, bola som na prizemi c. dveri 53, len si nezabudni zobrat cislo poradia cestou na informaciach, ja to vedla polikliniky vojdes dnu, pojdes rovno a za bufetom doprava

martinaaaaa
3. mar 2011

@mimifred super to len na mna seru ved ja uz mam skoro 4 kg dieta a nechcem rodit cisarskym ☹ drzim palce nech aspon ty to mas za sebou a preco ta prijali ked este nemas termin

vriend
3. mar 2011

Dnes som od sestricky dostala aj zoznam co do porodnice
I. Potrebné dokumenty:
karta poistenca
identifikačná karta (občiansky preukaz)
tehotenská knižka
ak nie ste zosobaseny vyhlasenie z Matriky o otcovstve

II. Osobné veci:
hygienické potreby (mydlo, 2-3 uteraky, toaletny papier, zubna pasta, zubna kefka, balicek vloziek podla vlastneho uvazenia)
kojenecké podprsenky 1-2 ks
vložky do kojeneckej podprsenky
župan
prezuvky, ponožky
prezuvky do sprchy
odsávačka mlieka podľa uváženia

III. Výbavička pre dieťa počas pobytu v pôrodnici:
jednorázové plienky podľa uváženia
jednorázové vlhké hygienické vreckovky podľa uváženia
deka
čiapočka a rukavičky (bavlnené)

IV. Výbavička pre dieťa - treba priniesť v deň odchodu z pôrodnice:
bavlnené plienky 3 ks
Poštolkove nohavičky
košielka, svetrík, dupačky, čiapka, ponožky - doporučujeme bavlnené
zavinovačka alebo spací vak s kapucňou
nánožník alebo teplejšia deka podľa aktuálneho počasia
jednorázové plienky a vlhké hygienické vreckovky

Prosíme mamičky, aby si ešte pred pôrodom zistili meno detského lekára , ktorý prevezme dieťa po prepustení z pôrodnice do starostlivosti.

asma
3. mar 2011

Ahoj baby ja už mam vypisany papier na prijem na 9,3, pri terajšej poradni mi povedal ze som otvorena na 3 prsty, je normalne ze ma poslal domov?? Teraz sa len sledujem a čakam kedy ma zaleje voda alebo nieco podobne..

martinaaaaa
3. mar 2011

@asma preco teda ides na prijem az 9.teho ja mam termin 7.3 dieta ma skoro 4 kg teda v utorok ked som bola na poradni tak mi kazali prist 8. v utorok a ktory doktor ta to poslal na 3 cm domov

asma
3. mar 2011

@martinaaaaa Ahoj ja chodmn do rizikovej poradni v Ružinove...
DR. Foltin...

sharmana
3. mar 2011

@zaira301 neskutočne mi je lúto, že si toto prežila, to musí byť pre každú ženu ten najhorší pocit, čakáš vytúžené dieťatko a bohužial ☹ a ešte tá arogancia v tej nemocnici... ja som tam rodila, a viem, že je tam personál neuveriteľne odmeraný .... tiež tam už rodiť nechcem, aj ked som z Ružinova, radšej pôjdem do inej nemocnice...
prajem ti z celého srdca, aby si sa dočkala vytúženého a zdravého dieťatka 😵

lul1
3. mar 2011

Ja som rodila obe deti v ružinove a bola som tam zo všetkym spokojná, rodil ma DR. Redecha velmi príjemní a dobry doktor odporučam mal ma pri prvom porode syna ten bol kasicky a aj pri druhom ten bol cisarsky .

slniecko.15
3. mar 2011

@zaira301 Ja som to osobne nezažila, ale zažívala som to stetou, ktorá tiež v 5 mesiaci musela porodiť. Ona rodila v Bb a dali jej na vyber či nechce aj sekciu, ale ona povedala, že už keď nebude moct mat malinku v naručí a este by sa mala pozerat na jazvu, že to určite nechce. Išla tam 12.12 a prepustali ju 28.12 jeden lekár ju hned napichal injekciami, ale nic sa nedialo 3. dmi, on išiel potom na dovolenku a personal ju tam necal len tak aby sa kukala na to svoje hybajuce sa brusko....Lekar sa vratil po sviatkoch a ked ju tam zbadal tak sa zhrozil ,,,hned jej to napichal a ona porodila, potom si este dva mesiace musela prevezovat prsniky bo s jej spustilo aj mlieko,. Chudtko bola stoho velmi znicena, plakala pred tým a hodne dlho aj po tom, este sa snažila za tým , ale 7.krát potratila, čiže už na to kašle,,,no ma aj dost vysoky vek ...takže je mi ťa velmi ľuto, lebo viem čo prežívaš, je to velmi tažke. Ale ak niesi velmi stara ....no moja teta to zažila ked mala 43. tak máš možnosť znova otehotnieť a mat zdravucke babenko, tak nezufaj...a nevzdaj sa svojho sna držať vonavy batožtek v náručí.Ale všetko potrebuje svoj čas ...a ked budes pripravena tak to určite príde. Hlavne sa držkaj a snaž sa naplanovať si čas až do spanku, aby si na to nestihla myslieť, tetke to tak pomohlo ...Drž sa.

lucia963
4. mar 2011

@asma Foltín? s tým mam zle skusenosti, hodil po mne tehotensku knižku a poslal ma preč z poradne lebo som mu nechcela zaplatiť epidural,chcel odo mna aby som mu hned podpísala papiere že suhlasim s epiduralom a hned aj zaplatiť,tak som odmietla.. ☹(

asma
4. mar 2011

@lucia963 fuuuj este ze som si ho nedala k pôrodu, dlho som uvažovala či ano alebo nie... Ja som z neho tiez nebola nadsena lebo ked som lezala v nemocnici tak na mna nakrical ze a co ked krvacam doma môzem lezat tiez a nie zaberat postel im tam... takze asi tak... je asi aj lepsie ze ma tam nenechal lebo by som bola iba v strese ale zas doma takto cakat kedy a co tiez nie je bohvie co...

aktak
4. mar 2011

@zaira301 mrzi ma co sa ti stalo ☹ malo babetko nakoniec dow.syndrom?

bobora
4. mar 2011

@vriend ďakujem ja som bola včera ešte u svojej

ajkask
4. mar 2011

ahojte pozeram ze s bavite o Foltinovy 😖 ja som u neho rodila ...teda mala som rodit .Kedze som tyzden prenasala napichal do mna vyvolavacky,pozrel na mna a zo slovami "to bude najskor okolo pol noci , mozno az zajtra " a odisiel. Lenze dcserka sa uz o pol 5 poobede pytala na svet.Zhanali Dr Foltina ale marne akoby sa pod zem prepadol.Nakoniec mi odrodili sestricky bez Dr 😒 Dopadlo to tak ze ma zle vycistili a nakoniec po neustalom krvacani aj po sestonedelke som musela ist na kiretaz 😠 a to vsetko len vdaka panovi doktorovi. Teraz cakam dalsie babo a dufam ze ho pri porode nebudem mat.

lucia963
4. mar 2011

@asma @ajkask no tak to dúfam aj ja že sa tam tentokrát s ním nestretnem,lebo som povedala že keby že ho zbadám ako prídem rodiť a mal by službu tak idem radšej rodiť inde,ale u neho nie i ked som pár ohlasom počula dobrých ale to bol asi zaplatení inak je strašne drzí a nepríjemný aj pri vyšetrení mi tam tak vrazil ruku že som hned nadskočila na tej koze,bolesť ako svina

@ajkask a nesťažovala sa si sa? nechápem ako sa môže niekam zašiť ked ma službu,ved sa môže stať aj hocičo horšie..
@asma dopriala by som aby sa k nemu tak správali ako sa správa on,taký lekár by tam nemal čo robiť,ved tam nejde o to či budeš mať chrípku týždeň alebo dva ale ide o život bábetka, naše zdravotníctvo je ukážkove...

slniecko.15
5. mar 2011

Maminky viete mi poradiť. Manžel je chorý, má zápal priedušiek, už som to od neho dostala aj ja bolí ma hrdlo a to poriadne .... bojím sa aby to nedostal maličky má 2 mesiace. Kojím ho. Čo možem brať, alebo piť aby som jemu neuškodila? Ďakujem za všetky odpovede.

zaira301
5. mar 2011

@sharmana ...ďakujem veľmi pekne...aj ja tebe želám len to najlepšie.....ahoj

zuzka6.6.
5. mar 2011

@lucia963 @ajkask baby a je vobec ok, ze odrodili sestricky bez DR? 😨 ved co keby sa nedaj boze niekomu nieco stalo?? alebo kto by mal ako rozhodnut, ze napr nejdu veci ako maju, treba cisarak. a kto by ho odoperoval, tiez sestricky??? nehovoriac o tom, co si ajkask musela absolvovat este po tom... ☹ to je normalne na podanie, ved moze niekto umriet, takemu dr mi mali normalne zakazat dalsiu cinnost

tara2
5. mar 2011

@zuzka6.6. - podla zakona mozu porodne asistentky same odvadzat porody (v zahranici je to bezna prax), ak su nejake komplikacie a nemoze sa zohnat zazmluvneny doktor, tak pride ten, co ma sluzbu a ma na starosti porodnicu. Oni su vzdy v sluzbe minimalne 2-3 gyndosi. A ak vazne treba sekciu, tak ju urobia ti co su v sluzbe...

zaira301
5. mar 2011

@slniecko.15 ...díky moc za pochopenie....ja som t. č. tehotná opäť a opäť ma čaká amniocentéza....tak mám zasa strach, ako to dopadne.....ale výsledky som už mala lepšie ako prvýkrát z krvi, takže uvidíme......
@aktak ...díky aj tebe....ano, vtedy dieťatko naozaj malo daw. syndrom....

tara2
5. mar 2011

@zaira301 - drzim vam palce 😉

slniecko.15
5. mar 2011

No droec to už od nás dostal, horučkuje a hnačkue

avenev
6. mar 2011

Ako je to s patrnermi v Ruzinove? Babatka im ukazuje len na chodbe cez sklo alebo ich pustia aj na izbu?

miika
6. mar 2011

@slniecko.15 mne lekarka vzdy poradi Bioparox - do hrdla aj do nosa zaroven, je to hnus, ale pomaha - je to lokalne antibiotikum. A potom - doteraz som to nerobila, ale uz verim ze to ucinkuje, synovia sa zbavili kasla - nakrajat cibulu na osminky a zaliat niekolkymi lyzicami medu a nechat cez noc odstat, aby cibula pustila stavu. A potom to po lyzickach konzumovat. Cibulovy extrakt moc nemusim, preto robim tento babsky recept s vacsim mnozstvom medu, aby bola cibula menej citit a vtedy je to znesitelnejsie pri konzumacii 😖
Drobcovi hlavne odsavat sopliky, aby mu to nezliezlo na priedusky.

slniecko.15
6. mar 2011

@miika Ďakujem, ale drobček má len 2. mesiace a nekašle, len má horučky a hnačky ... Lekárka na kramároch len povdala, že mu máme kupit panadol sirup a davat čierny čaj, smektu...ale to je humus...čo nedam ani ja do seba, bo ma stoho napína ...tak na takéto informácie sme sa ani nemuseli trepať na pohotovosť ... Ale v lekárni nám odporucili namiesto smekty prasok kulíšek ...to je ako infuzka na zavodnenie a upravuje to aj podrazdene vnutornosti ... a malinky to pekne pije ....A od večera mal hnačku už len raz tak hadam mu to zaberá ....Si zlatá dakujem .... Keď máš choré dieťa tak to je naozaj to najhoršie na svete a hlavne miminko, ktoré ti nepoovie, že čo ho bolenká.

slniecko.15
6. mar 2011

@avenev
Keď budeš po sekcii tak ho pustia 1. deň za tebou do izby a dieťa ti budu nosiť každé 3. hodky, tak môžeš poprosiť nech ti ho nechajú dlhšieaby ho aj partner videl a pomojkal, mne muža pustili do izby 3 dni za sebou, ale to som ta bola sama, keď si po normálnom pôrode ideš na chodbu a tam pozeráte na drobca cez sklo ..Ak máš ešte nejaké otazky pýtaj sa...ete si niečo pamatám, rodila som pre dvoma mesiacmi.

slniecko.15
6. mar 2011

@zaira301
Hlavne sa neboj. Uvidíš už všetko dobre dopadne a Ty si už konečne svojho drobčeka postískaš v náručí.

avenev
6. mar 2011

@slniecko.15 Zaujima ma cokolvek 🙂 Kolko si tam lezela? Pocula som , ze niektore sestricky vedia byt protivne, je to tak? A je pravda, ze vlastnu odsavacku nemozem mat? dakujem

asma
6. mar 2011

@slniecko.15 ahoj slniečko... ja sa chcem tiež opitať.. ako je to tam s doktormi, kedze som si ziadneho nezaplatila k pôrodu tak len budem čakať komu sa ujdem, aky je tam personal.. Manžel sa na to ist k pôrodu neciti, ak bude stepovat na chodbe nevyrazia ho? Povedia mu aspon ci sme v poriadku a tak?

zuzanka1983
6. mar 2011

Ja som rodila v Ružinove v oktobri a maximálne som bola spokojná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre