Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lenusiatko
20. feb 2009

Borkax, pises asi o nas, tiez sme mali hranicnu zltacku a pediatricka v nemocnici povedala, ze to je V POHODE. Skoro som odpadla a pustila nas domov, ako keby sa nechumelilo. Nastastie nasa obvodacka prisla hned na druhy den a nasadila liecbu, este dlho sme mali zle aj hepatalne testy a mala sa z toho dostavala 2 mesiace.
No a o podpore dojcenia v Ruzinove ani nebudem rozpravat, tolko zlych, zmatocnych a nervoznych informacii som v zivote nedostala. Sestricky nervozne, podrazdene a otravene, ze co sa ich ja vobec vypytujem. Potom to zaklincovala pediatricka, ze ked mlieko nemam, tak nemam, ved dam umele. Pritom mala netahala a spale prave kvoli zltacke. Neviem, na co sme tam 5 dni vobec lezali, strateny, zabity, uplne zbytocny cas, pre mna aj pre dieta. Kamoska ked sa nemohla rozkojit, tak sestricka na nu nahulakala, ze ma doma internet, nech si to nastuduje a vylepila na nastenku papier ako spravne kojit. Ja okrem toho, ze by som zobrala titul baby friendly hospital, by som odtial vyhodila aj podaktory personal. Nehovoriac o tom, ze este 3 mesiace po navrate mi vyvolavali poistovaci a ini financni poradcovia, aby ponukli "vyhodny produkt" pre babatko. Takze sestricky by si mohli ist zarabat tymto sposobom, ked im to viac vyhovuje.

lenusiatko
20. feb 2009

A este gratulujem Nikol k chlapcekovi, tesim sa, ze to ma za sebou 🙂 🙂 🙂

plumka
20. feb 2009

No tak nas, aj kvoli zltacke nechceli pustit vobec domov a to sme mali tiez hranicne hodnoty mierne prekrocene, ked to uz bolo ako tak dobre, tak nas nechceli zasa pustit kvoli tomu, ze mala schudla 200g, ale tiez mi nikto nevysvetlil ako kojit, sestricka sa ma vzdy len opytala, ci uz som si prestudovala letaky na nastenke, nakoniec som musela vysvetlit!!! doktorke, ze pokial tu budem, co i len o den dlhsie, kvoli tomu, ze mala schudla, tak jasne ze nebude priberat lebo z tych stresov, co mam v nemocnici,sa mi ani mlieko tvorit nemoze a umele jej stale davat nebudem, ze doma je predsa pohoda, mam tam mamu, manzela...a ona mi na to povedala, ze mozem byt rada, ze som vobec v nemocnici, vsak doma to bude este horsie, nakoniec sa za mna prihovorila, este jedna sestricka a pustili nas domov. Doma to bolo uplne paradne,robila som si cajiky,brala homeopatika, ziaden stres, maminka mi vyvarala polievky na podporu mlieka 😉 a pekne som zacala kojit. Inak tie jedla co varili v nemocnici, by som normalne zakazala, bola som sice na nadstandarde, ale sama strukovina, kapusta,...ale ked som bola hladna musela som zjest aj to, lebo na rozkoch sa nedalo tolko fungovat, to sa mi potom ani nemalo z coho tvorit mlieko ☹

zabka1003
20. feb 2009

Baby to ja zase naopak..nás tam kvôli hodnotám bilirubínu držali 10 dní!!! aj ked nám už klesol, tak čakali deň či zase nevyskočí, a kedže vyskočil, tak nás tam držali..asi som mala šťastie na lekárku, alebo neviem..

Ale čo sa týka toho kojenia, tak sa pridávam, to je tam úplne katastrofa.. nikto neporadí, kašlú na to..potom je to fakt už len o mamičke..ja som sa tam najviac naplakala kvôli tomu..ale kojili sme napokon do 1 roka 😵

vevusiatko
20. feb 2009

lenusiatko uplne s tebou suhlasim 🙂

lenusiatko
20. feb 2009

Este by ma zaujimalo, preco sa nadstandard vlastne vola nadstandard, ze co je tam vlastne nadstandardne, ked vsade vo svete je normalne, ze izba v nemocnici ma kupelnu (a zvlast porodnice). Strava nekomentujem, ale bola som hladna, tak som jedla vsetko. Okrem toho, mi ZABUDLI malu zaockovat proti TBC, asi mali sestricky vela roboty.

vevusiatko
20. feb 2009

Ved to je zaujimave ze niektore ine oddelenia maju kupelne ...Aspon co ja si pamatam dve izby jedna kupelna.....Ked otec lezal v ruzinove tak to tak bolo 🙂

a.d.r.i.k.a
20. feb 2009

lenusiatko,s tým očkovaním by to zaujímalo aj mna,malého som celého preskumala,ale nenasla som miesto po očkovaní..... 😕 normalne uvažujem,či ho tiež nezabudli....ale tak preukaz nám dali,aj sa tam nejaka fesanda podpísala,tak snad nezabudli 😀
malo by to byt na ramienku,nie??? aspon pri staršej dcerke sa pamatam,že tam mala dast dlho taku jazvičku,a poriadne velku,to by som neprehliadla...

babulka123
20. feb 2009

ahojte babulky prosim vas neviete mi poradit mal by robit v ruzinove nejaky lekar vola sa Ferenec alebo feranec..
mam ist k nemu na ultz. a tak som si chcela nieco precitat o nom .. vraj je velmi dobry na prenatalny ulzt.
dakuujem

borkax
20. feb 2009

babulka123: kamaratka u neho rodila a bola velmi spokojna. inak porodnici su tam skvely - napr. Oros-ma sukromnu prax a rodi v Ružinove, Kriško ml.- mlady chalan, ale strasne zodpovedny, vazne - porodnici su tam super.

babulka123
20. feb 2009

borkax.. ale ako sa presne vola nevies?
mne ho dohodil na ulzt. moj gyndos.. len som si chcela aspon nieco najst.. dakujem

caruzo19
20. feb 2009

myslim ferianec?

babulka123
20. feb 2009

baby dakujemeee.. idem hladat.

diuska6
20. feb 2009

Ahojte baby. Zaujimalo by ma, zi je to stym kojenim naozaj take hrozne. mam si zo sebou vziat radsej odsavacku? Neviem si predstavit, ako podla navodu na nastenke sa naucim ako mam kojit ☹

pipka
20. feb 2009

babulka123 ja som bola u Ferianca na ultrazvuku tiez a mozem vrele odporucit, je skvely 😉 myslim, ze mava aj ambulanciu, tak sa skus spytat tam 😉 Lebo ja som unho nebola v Ruzinove ale v Gynfive kam chodi robit morfologicke utz a amniocentezy kazdu stredu 😉

a.d.r.i.k.a
20. feb 2009

diuska,vlastnu odsavacku si neber,oni ti daju,maju svoje,ktore sterilizuju.
A treba sa pýtať,pýtať,pýtať...Aby sme tu na tie sestričky zas len nekydali....niektoré boli fakt v pohode-ale majú toho,myslím,dosť...
V praxi to tam vyzera tak,že ked ti 1x prinesú na izbu bábo,tak ti tá sestra povie,že más prikladať,poučí ohladne prebalovania...atď... Čiže tak z rýchlika 😒 No ale ked sa budeš pýtať,odpovedia,,, 😀

babulka123
20. feb 2009

pipka dakujem .. mne to bude dohadovat moj dr co k nemu chodim oni sa nejako poznaju.. takze preto ..

diuska6
20. feb 2009

dakujem. trochu si ma upokojila. dufam, ze mi potom mliecko cim skor nabehne, aby som tam nestresovala ani seba, ani tie setricky. asi mas pravdu, ked sa ich vzdy slusne opytam na nieco, tak mi neodchryznu havu 😀

a.d.r.i.k.a
20. feb 2009

veru,a hlavne nestresuj seba 😉 to pri kojení nepotrebuješ... prikladať často dietatko,pitný režim,a dobrá nálada 😉 a mliečko sa rozbehne...držím palce!

pipka
20. feb 2009

diuska, najlepsie, ked budes na izbe s nejakou maminkou, co uz ma babo a ko druhorodicka...tie ti tam v klude vecer na izbe mozu radit a radit...az budes mat z toho hlavu ako melon, dojdes domov a aj tak sa budes riadit vlastnym neomylnym materskym instinktom 😀
prvykrat privonias k vlastnemu babatku a bude ti vsetko jasne 🙂

diuska6
20. feb 2009

epiduralku musim dopredu zaplatit, ist na niaku prednasku? alebo to mozem zaplatit, ked pojdem rodit? ja nechodim k doktorovi tam do nemocnice, ale kazdy tyzden bude chodit sem do ambulancie. uz teraz som mala ist k nemu, lenze on teraz mal ine povinnosti, ale buduci tyzden uz idem k nemu. 😨

caruzo19
20. feb 2009

diuska,na epi musis absolvovat pohovor s anesteziologom,kde ta poucia co to je a ake su rizika atd,daju ti papierik ze si tam bola a potom to mozes zaplatit.bez tej prednasky ti epi nedaju.zaplatit ju myslim mozes aj dodatocne,niesom si ista,kazdopadne je dobre mat to pre istotu vybavene,ja som bol apresvedcena,ze rodim bez a veeeeeelmi som rada ze som to mala istene.ja bez epi nejdem rodit ani nahodou 😉

sirinka
20. feb 2009

ak mate pocit, ze niektora porodnica ma titul BFH nepravom, mozete sa obratit na unicef zo staznostou...ale treba byt konkretny a nie anonymny...
http://www.porodnice.sk/bfhipopis_halamova.htm

diuska6
20. feb 2009

tak buduci tyzden sa musim opytat dr. kde a kedy sa ten pohovor robi. Dufam, ze to este stihnem vybavit. 🙂 podla lekara to bude vacsie babo, asi 4 kilove, tak to asi aj budem potrebovat 😀 .

caruzo19
20. feb 2009

vitaj v klube matiek rodiacich slonikov 😀
pohovor robia denne od 13-14 v poliklinike,ako vojdes dnu,ides uplne dozadu,je tam schodiste,ides dole a tam hned prve dvere sklenene doprava(myslim),na koniec chodby,tusim cislo 14
kazdopadne teta na vratnici ti povie.nepotrebujes nic od lekara.skor tam pojdes zbytocne,maju inu robotu a tehulky neberu 😀

diuska6
21. feb 2009

dakujem. tak buduci tyzden sa tam pojdem pozriet. 😉

vevusiatko
21. feb 2009

adrika neviem i pytat sa staci....Vies niektore neodpovedia ale keby si nasli cas dve minutky a by si vsimli co robis zle ked si babo prikladas a povedali tak by to bolo lahsie a za dalsie keby si odviedli pekne na zaciatku svoju pracu tak by mali menej roboty podla mna 🙂

caruzo19
21. feb 2009

no baby nejak to tu viazne ako niki porodila 😀

zaburka28
21. feb 2009

ahojcek tehulky aj maminky,
caruzo19 - ved nechaj este Niki vydychnut ... ona urcite napise vsetky podrobnosti o porode ked bude mat viac casu 🙂 to urcite - ved viacere sme zvedave 🙂 ... a pisala to aj patricia 1971 - myslim, ak sa nemylim ... takze vytrvat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre