Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

ajca123
1. dec 2011

@rainbow0508 ahoj ja som tam bola dnes a o tyzden tam mam ist zasa 🙂

rainbow0508
1. dec 2011

@ajca123 A nepytala si sa na situaciu na prodnici? Kedy mas termin?

siwinka1717
1. dec 2011

@rybenka79
@ajca123
Baby dajte vedieť, tak ten môj keď mi povedal, že sa ma to netýka, tak je asi z tých 2-3 čo ostávajú.... 🙂

siwinka1717
1. dec 2011

@monicka23 nepoznám ho, keby si mala nejaké nové info, prosím Ťa, napíš mi

katussska24
1. dec 2011

Dievcata, neviete nahodou nove info kto v Ruzinove ostava? Ja som sa dnes dopocula, ze medzi vypovedami je aj mlady Krizko ☹ ☹ ☹ Porod ci operacia sa ma momentalne netyka, ale aj tak mam hlavu v smutku...snad sa to este dako utrasie inak to nebude dobre...a ako tu niekto pisal, vraj je pravda, ze skoro vsetci na gynde dali vypovede a nestahuju ich 😖

ajca123
1. dec 2011

@rainbow0508 to som sa bohuzel nepytala :( :( ale ked mam byt uprimna lutujem sestricky,co tam na okol boli lebo pacienti boli trocha nahnevani:(
A aj sestricka u ktora nam brala vzorku mocu a vazila nadavala na nich 🙂
Vzdy aj telefonovala ci robia ultrazvuky a nebo ci je niekdo na Epi.. No bola strasne ochotna 🙂 voci nam pupkacom...
Ja mam termin podla gynekologa 2.1.2012 ale podla mojho vypoctu mam 29.12.2011 a aj mam tusaka ze to bude v decembru...

jaavaa
2. dec 2011

@rainbow0508 zatial sa rodi normalne,vraj dnes mali 15 porodov,sestra prisla dnes z porodnice,tak mi spominala 🙂

biancaadamko
2. dec 2011

@kohutovci prosim ta ku komu chodis na antolsku? ja mam presny opat, gynekologa z ruzinova ale ruzonov mi je nesympaticky a tak mi nakoniec robili kyretaz na antolskej, ja to tam musim iba chvalit, bola som z toho cela na nervy, sestricky mile, zlate, podrzli ma a lekary to ani nehovorim parada!

myshatko
3. dec 2011

@monicka23 tiez ku nemu chodim, super clovek🙂myslim,ze on urcite nedal vypoved...

breslerka
3. dec 2011

@rainbow0508 ..Ahoj, nie si netaktna, v pohode.Ten HELLP je vlastne najhorsie stadium gestozy, co su ochorenia vyvolane len tehotenstvom. Najcasiejsie su preeklampsia a eklampsia. Tam ide o vysoky tlak, bielkoviny v moci, co stazuje zivot babatku v maternici, zle sa tam ma a prospieva. Niekedy...pricina sa nevie..to skoci do HELLPu vtedy je tlak extremne vysoky, moze skocit z hodiny na hodinu,, ako aj bielkoviny v moci, co je znak, ze oblicky uz nepracuju dobre, ale pri HELLPe sa extremne zvysia aj pecenove testy, teda pecen nepracuje dobre, az zlyhava (myslim pecen maminy), krvne dosticky sa ti uplne znizia a co ostanu sa zrazia, co je nebezpecne, kedze pre babo musi prudit krv a ked pojde o zrazeniny, moze sa vsetko upchat a babo moze zpmriet. Vtedy treba vacsinou okamzite operovat dat babo von a stabilizovat matku, lebo tej hrozi zlyhanie pecene, obliciek a pod.....v najhorsich pripadoch aj ochrnutie alebo poskodenie mozgu alebo smrt..ale to len ak nejedes do nemocnice!!!!

Ja som to mala take rychle, ze rano mi bolo ok a v noci sa mi tlak zvysil, ked sme dorazili do nemocnice, mala som 220 na 180, pecen a oblicky mi uz zlyhavali, babo uz bolo mrtve, ale muzovi povedali, ze nech sa o to nestara, lebo nevedia, ci zachrania mna.

Potom som mala este skoro rok problemy s tlakom, chodila som po lekaroch...hlavne ma bysetrovali na hematologii, lebo casto tento HELLP je vyvolany dajakym trombofilnym stavom (tromby su krvne zrazeniny), ci uz vrodenym alebo ziskanym.Vrodeny mi nezistili, ale vraj som ho mala asi v tom tehu ziskany, preco, to sa nevie.....ja si myslim, ze mozno aj tym, ze som predtym dlho brala vkuse antikoncepciu.....potom som bola sledovana u hematologa, ale uz sa nic so zrazanim nepotrvrdilo..ani teraz nie, teda nic tomu nenasvedcuje

Ja si nemyslim, ze tam ide o vek, resp. iba o vek...hlavne si treba sledovat pohyby, ci neslabnu, lebo to znamena, ci sa babo ma dobre (mne vtedy slabli, ale nemala som to s cim porovnat, zdalo sa mi ze je to tym, ze je akoze babo vacsie), ci je podla UZV take velke ako ma byt, teda ci nezaostava vzrastom prilis no a jasne ze tlak si kontrolovat, ak mavas s tym problem.

Ale neboj sa, stres len k tomu zbytocne vedie, urcite to dobre dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kto ta tym strasi preboha, to je take daco vzacne a len vynimocne babo nezachrania, to len v extremnych pripadoh, ako som bola ja!!!!

rainbow0508
3. dec 2011

@breslerka Mam doktorku, ktora "preventivne" "informuje" o vsetkom, co by mohlo nastat. A kazala mi kontrolovat si tlak. Ja mam skor problem s nizkym. Bezne mavam 90/50. Ale mame doma tlakomer, takze z casu na cas premeriame. Aj pri prvom drobcovi som mala problem s tlakom. Bezne ho mam nizky. A ked sa mi dvihne uz na nejakych 110/70, trochu ma boli hlava. Takze ja by som zrejme velmi rychlo prisla na to, ze cosi nie je ok. Moc aj ostatne bolo zatial v poriadku, tak dufam, ze nic take nas necaka. I ked trochu mam obavy, ako to vsetko dopadne. A kedze prveho drobca sme rodili sekciou a nie je to este ani uplne dva roky (toto druhe sme neplanovali...akosi to samo vyslo, aj napriek snahe nesplodit ho tak rychlo po prvom), takze si idem vytlct od doktorov, ze by sme radi aj druhe sekciou. Aj ked viem, ze po sekcii je to narocnejsie. Uvidime, ci mi to schvalia.

monicka23
4. dec 2011

@myshatko tiez som s nim maximalne spokojna 🙂 uvidime po porode, bude to moja premiera 😀

breslerka
4. dec 2011

@rainbow0508 ..No to je ale teda lekarka, takto ta strasit a este ked mas taky super tlak.....uuuplne zbytocne.
A u koho chces rodit v Ruzinove?
Ja idem tiez sekciou, ale u mna je to uz iste, lebo to prve babo po HELLPe dali von sekciou, pri druhom cakali, ci sa to samo nespusti, napr. ci sa nebudem otvarat a pod, ale nic, takze to dali von sekciou,. Teraz je sekcia uz ista.
Nepisala si, ze mas cukrovku?Vtedy to ide skoro vzdy sekciou predsa......

sona3
4. dec 2011

Ahojte, mate niektore skusenosti s Dr. Secanskym z Ruzinova? Alebo vedeli by ste mi poradit nejakeho dobreho porodnika v Ruzinove? Termin mam 3.2.12, dakujem

rainbow0508
4. dec 2011

@breslerka Nie, cukrovku nemam...nastastie. My pojdeme urcite sekciou, lebo mne sa nejako nechcu otvarat porodne cesty. Aj pri prvom sa mi ani po niekolkych hodinach neotvorili viac ako na dva prsty. A je to prilis kratko od prvej sekcie, takze aj druha podla doktorky musi byt sekcia. A mozno bude aj tak lepsie.
Este neviem, u koho budem v Ruzinove, lebo normalne chodim do KOCHU ku svojej doktorke, ale tam rodit nechcem, lebo je to trochu od ruky pre manzela aj pre rodinu. Takze radsej Ruzinov.

errilo
5. dec 2011

ahojte, mate niektora skusenosti s doktorom Hrabcakom? aky je pri porode? dakujeeeem.

m.i.r.i
5. dec 2011

@sona3 ja mam svojho porodnika Dr. Janeka a je super. Absolvovala som u neho cele tehotenstvo a aj kamaratky pri nom porodili a velmi si chvalia..no ale mne nevyslo porodit pri nom, ale rodila som u Dr.Krizka st, aj ml. pred dvoma rokmi...niekolkohodinovy porod, ktory musel skoncit ale sekciou, ale spravili to uzasne..skvely pristup, velmi mili obaja a aj sekcia super a aj ma doktor prisiel niekolkokrat pozriet na sestonedelie...dobry je aj doktor Diveky...v Ruzinove celkovo mas vacsinu lekarov super, ja som tam bola na cakacke skoro 2 dni a videla som niekolko porodov u viacerych lekarov a vsetci boli uzasni...ja co sa tyka porodnikov na Ruzinov nedam dopustit..uz to sestonedelie a pomoc sestriciek a ine aspekty maju svoje rezervy..ale myslim si, ze akykolvek porodnik ta tam odrodi tak bude dobre.
Moj maly sa narodil 3.2.2010 🙂 Oficialny termin som mala na 2.2 ale nakoniec si ten jeden den pockal..takze to budes mat akurat 2 rocky po mne🙂

nina55
5. dec 2011

@vika34 tak to ti gratulujem (aj ked trocha oneskorene) - konecne to mas za sebou. Pozeram, ze maly ma uz 1 mesiacik. Clovecko, ten cas tak rychlo letiiiiii 😵

katkamarosova
5. dec 2011

@sona3 ahoj Ja som rodila obe deti u DR. Drába....super doktor odporúčam,k nemu som chodila aj do poradne

vika34
5. dec 2011

@nina55 dakujem pekne už som pomaly aj zabudla že som bola v nemocnici 😉

cervicek25
8. dec 2011

Ahojte xcela by som sa opytat, ako to je zo zamluvnovanim lekarov. Kedy sa uzatvara dohoda? Staci az ten mesiac pred porodom ked zacnem xodit do porodnice na poradnu?

lutsy
8. dec 2011

@cervicek25 ano staci vtedy ked budes chodit na poradnu do ruzinova, podpises zmluvu ty, lekar, on ju da este riaditelovi na podpis a vrati ti ju spat, platit ja som platila az po porode

cervicek25
8. dec 2011

@lutsy super dakujem, vazne sa v tom vsetkom trosicku stracam 😅 Pri dalsom uz to bude lepsie 😀

nikolet_89
9. dec 2011

ahojte maminy a buduce maminy, prave si vyberam porodnicu a neviem si vybrat medzi Ruzinovom a Antolskou, chcela by som ist tam, kde je aj JISKa pre deti viete mi niektora poradit ?

sirell
9. dec 2011

@nikolet_89 v tom pripade si vyber Antolsku

nikolet_89
10. dec 2011

@sirell ty si tam rodila prve dieta ?

sirell
10. dec 2011

@nikolet_89 nie, rodila som v KE, ale pokial viem, tak v pripade vaznejsich problemov babetka by ho z ruzinova previezli na antolsku alebo na kramare.

siwinka1717
11. dec 2011

@katkamarosova potešila si ma, za pár budem u neho rodiť(-:

majmunka
12. dec 2011

Ahojte.Neboli ste niekto v Ruzinove kvoli vybavovaniu epiduralky?Ci vsetko funguje ako predtym?

fanta
12. dec 2011

Čaute baby, neviete ako je to po štrajku lekárov? Vrátili sa všetci späť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre