Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

marushka
30. dec 2009

ahojte,
slniecko - jajajaj, veruže sa na pôrod ešte necítim...ani nechyrovať!!! som sama zvedavá, kedy sa to spustí 😉 😉 😉
a ty ako, máš nejaké pocity, že už???

slniecko01
30. dec 2009

Ani nie, v utorok mi aj tak povedali že malá je ešte vysoko, ake myslela som si že tento týždeň to bude 🙂

marushka
30. dec 2009

hm, aj my sme vysoko, sestrička keď ma chcela napojiť na monitor, šmátrala s tou sondou v spodnej časti bruška a potom hovorí , že preboha na 40tt je to dieťa dobre vysoko...no tak aj ja som zvedavá...ozaj a kedy ideš teraz opäť do poradne? v utorok? ja idem až 7.1 ☹ , teda, ak ovšem si to malinká dovtedy nerozmyslí a nevypýta sa na svet 😉 😉 😉

macam
30. dec 2009

take pliesne na oknach ako su v ruzinovskej nemocnici som nevidela este nikde. co najskor odtial prec po porode, najviac infekcii a chorob mozte dostat akurat v tych sprchach a wc, ktore byva na standarte dost casto znecistene krvou - prirodzene, a cistia ho tam raz denne. mamickam po cisarskom pustaju navsetvy prvy den na izbu, a vobec ich nezaujima, ze ina mamicka tam uz ma svoje babetko pri sebe, kaslu na moznost dovlecenia nejakej chripky, alebo na to, ci to inym mamickam nevadi, musia dojcit svoje dieta pred cudzimi ludmi, ktory tam otravuju vzduch. sestricky aj upratovacky su na chodbach hlucne, ved na izbach su iba pacientky, ktore maju za sebou tazky porod a trosku kludu si nezasluzia. a hlavne sa pytajte a otravujte ich, aj detske doktorky, lebo len jedna jedina je tam taka, co vam povie o dietatku sama od seba. a novorodenecke sestricky - baby friendly hospital ma daleko od ruzinovskej nemocnice. tot vsjo, zatim.

slniecko01
31. dec 2009

Áno Maruschka do poradne idem aj ja 7.1., veď uvidíme kedy to na nás príde 😉 Podľa fotky som ťa tam v utorok nevidela. Možno som si nevšimla.Tašku už nosíme pre istotu od utorka v aute. 😀

supi
31. dec 2009

baby nejdete niektora nahodou 4.1 pondelok na tu prednasku?

och
31. dec 2009

Ahojte tak ja tu lezim uz 4 den, mala ma zltacku, tak to vidim na dlho 😵 ja sa len smejem, som na nadstandarrte a to jedlo co tu podavaju 😀 este ze kojim kazde tri hodiny a zozraala by som aj topanky. Dnes smemali mat zapekane rybie file so syrom a zem kasa, realita studene rezance so struhankou a jednou broskynou 😀

Inak personal, no to zalezi od toho kto sa ako vyspi, vcera rozdavali vyplat pasky, tak to bolo dost huste

doporucenie: nememu ani vlastna mater nerozumie, takze pytat sa, pytat sa aj sto krat, inak nic nepovedia a neporadia

na baby friendly hospytal sa dotahuje len novorodenecke kam nie je pristup, inak 0 bodov

v zasade by som sem sla rodit kedy kolvek, doktori su fakt profici aj vysvetlia a to je pre mna podstatne 😉

bibulienka
31. dec 2009

och gratulujem k babatku....dufam, ze bude te obe OK a skoro vas pustai... aky bol porod???

tilly
31. dec 2009

lenka, my plne dojčíme, ale asi len vďaka tomu, že som prvého dojčila bez problémov, tento sa od začiatku zle nasal a ukazovala som to sestričke a ona na to, a vy si myslíte, že už máte mlieko a šupla mu nutráč z flaše 😠 , našťastie som už aspoň približne vedela ako na to, mám dosť mlieka (laktáciu som si tiež rozbehla po cr sama), tak nemáme väčšie problémy, aj keď si myslím, že sa malý stále nevie poriadne nasať...

och
31. dec 2009

Bibulienka dakujem 😝
porod trval 9:25 bo mala mala omotanu pupocnu snuru okolo ramena a neslo jej zostupit dole aj mi kolabovala, no zazili sme si svoje 😎 nobelovku tomu co vymyslel epidural pomnik a klanat sa mu, obety nosit
inak samotny porod 6xsom zatlacila a bola vonku ani si to nepamatam, sitie bolo hnusne som ako ihelnicek a zasita az po usi 😝 skor mi vadi tento stav, ked si nemozes sadnut, pohyb obmedzeny, vsetko ta picha, gejsa nacvik chodze s vlozkou medzi nohami bez nohaviciek 😀 prsia nalite, bradavky ozuzlane ale to vsetko prejde hned ako kuknes na mimi a vyda tie neskutocne knucave zvuky a hodi ksicht ;-D

bibulienka
31. dec 2009

to poznam, moja dcerka mala omotanu pupocnu snuru okolo nozicky...ale neboj po par tyzdnoch zabudnes...babo ti vsetko vynahradi...

broni
31. dec 2009

Kika, držím palce

kika25
1. jan 2010

Vdaka broni, vcera som uz mala pred polnocou kontrakcie, cca kazdych 7-10 minut, trvali asi hodinu a pol a ja ze si idem este lahnut a spat a same to preslo...mozno maly zostupil nizsie a cochvila to zacne...ale doktorku uz mam v meste tak uz nestresujem...

sasrnka
1. jan 2010

Baby, tak ja mam porod uz rok a pol za sebou a ako som si precitala vase prispevky, tak zistujem, ze este stale v pamati, ako keby to bolo par dni spat 😀 Hlavne, ked som si precitala prispevok od "och"..... Presne si pamatam, ako som bola tiez cela ubolena, nemohla si poriadne sadnut, chodit ako mrzak, prsia asi cislo 8 😀
Teraz sa uz zabavam na tom, bolest presla a hlavne, ked pozriem na malu a je vesela, usmiata a zdravucka...
A Ruzinovska porodnica? Tusim sa tam nic nezmenilo. Ak sme sa nepytali, tak nikto nic nepovedal. Ale boli tam aj zlate sestricky, velmi mile a aj take tie "stara skola", co tam na nas pozreli, ze co tam vystonavas, ved to je "iba" porod 😉 Na mna bola jedna velmi neprijemna pri porode, ale mali ste vidiet, ako hned zmenila ton hlasu a spravanie, ked som jej zahlasila, ze moja mama robi prave zo sluzbukonajucim lekarom (len smola, ze u nas v nemocnici, kde zrusili porodnicu). To hned, ze som to mala hned povedat a blablabla... 😀
Inak, co sa tyka izieb, tak to by som za nadstandard nepovazovala, ale tych par dni sa to da vydrzat. Stravu sme mali celkom fajn a to som teda ja fajnovka, co som vyhlasovala, ze v nemocnici nic jest nebudem. ALe asi to kojenie malo na mna taky ucinok 🙂
Drzim palce vsetkym, co cakaju babatko a gratulujem vsetkym "novopecenym" maminam.

kika25
3. jan 2010

Zajtra nas caka den D, ideme rano na vyvolavacku tak nam drzte palce...uz to chcem mat za sebou a stiskat si nasho synceka v naruci 😵 😵 😵

boise
3. jan 2010

kika držím palec, nech máš taký krásny pôrod ako ja 😉 Budem na vás mysliet 😉

broni
3. jan 2010

Kika, budem na teba myslieť, aby bolo všetko v poriadku, a Oťapkovej môžeš veriť vo všetkom, však vieš ako to bolo s nami, tak sa držte a aby už maličký bol pri tebe 🙂

marushka
3. jan 2010

ahojte, tak kika asi sa tam nestretneme 😉 každopádne držím palečky, nech všetko dobre dopadne...

len som sa chcela spýtať, mi to asi ušlo - podľa nicku máš termín 4.januára? tak prečo už zajtra vyvolávačka?... 😉 😉 😉

kika25
3. jan 2010

Vdaka dievcata za podporu...

Broni, mas pravdu, z Otapkovej mam zatial uzasny pocit, v piatok som jej volala lebo uz 2 dni som necitila pohyby, poslala ma pre istotu do nemocnice na monitor, bola velmi mila a ochotna...skoro si ma tam uz nechali, teda babo je v poriadku ale uz som na 3 cm otvorena a mavam kontrakcie uz asi tyzden, maly ma podla uzv uz 3.5kg tak aj preto vyvolavacka...podla doktorky netreba viac cakat a kedze mam este 2rocnu dcerku suhlasila som s takymto naplanovanim 😉

slniecko01
4. jan 2010

Marushka takže ešte stále si čakateľka ?

filipi
4. jan 2010

Kika držím palce.... 🙂 a ticho závidím bodaj by som to už aj ja mala za sebou...

alenk
4. jan 2010

ahojte, viete mi niekto prosim do ip poslat telefon na doktora krizka? diky moc

nikollette
4. jan 2010

Ahojte baby..
držím vám palce k pôrodom, a tým čo to už máte za sebou gratulujem.
Tiež som rodila v Ružinenove.. Dnes sa mi o tom dokonca snívalo, tak som sem nakukla 😉

filipi
4. jan 2010

Baby, pred chvíľou som sa dozvedela že Kika to už má za sebou....... 🙂

filipi
4. jan 2010

KIKA GRATULUJEM NECH SA VÁM DARÍ A MÁTE LEN RADOSŤ S FILIPKA........

ellit
4. jan 2010

KIKA moc ti gratulujeme a co najrychlejsie zotavenie z porodu 🙂)
Otapkova je uzasna lekarka, dufam, ze sa mi ju podari mat aj teraz v marci.....ma ludsky pristup a je profesionalka. Akurat sa chystam za nou zajst a dohodnut sa ci ma zoberie.

broni
4. jan 2010

Kika, gratulujeme

slniecko01
4. jan 2010

Babulky čo ste rodili v Ružinove, chcem sa spýtať či tam je aj nejaký nadštandartný rodiaci box.

jaja25
4. jan 2010

Všetkým vám držím palce aby ste mali rýchly pôrod a zdravé detičky. Presne pred 5-timi rokmi som v Ružinove dnes porodila svojho prvorodeného syna. O tomto čase som ho už mala pri sebe a tešila sa z neho. Držte sa 🙂 😉

slniecko01
5. jan 2010

Marushka pozárám, že máš nové foto, veľmi moc gratulejem k babatku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre