Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
12. máj 2009

tak mi o aj poradili,tak vyskusam... 😀 uz sa na neho tesim...ale neni tam pocet,tak si dam mozno aj dve,idem do prace,tak to v noci vybeham...

patricia1971
12. máj 2009

zoldy keď nemáš určený počet a množstvo,tak si môžeš dať koľko chceš......ja som si robita aj takú čínu,že som tam šupla aj sojovú omáčku,také rezančeky a to bolo chutnejšie,ako osmahnúť suché prso

sirinka
12. máj 2009

ahojte baby...tak som si polezala jeden den na porodnici kvoli kontrakciam, ale brusko sa umudrilo a este sme doma...
ale poviem vam, vsetko komplet plne, ani jedna postel volna...baba, co rano porodila musela ostat na cakacke, lebo ani na desiatom nemali volnu postel ☹
ale sestricky na porodnici vsetky velmi zlate...no uz sa tesim... 🙂

vevusiatko
12. máj 2009

Zoldy boli sme cez vikend v Zuberci v penzione Jantolak pekne tam bolo

patricia1971
12. máj 2009

ahoj sirinka.....teda,tak to je nepríjemné,ale aspoň že ťa ešte pustili domov.....ja som rodila minulý rok 6.6. a pôrodnica bola komplet plná,sme boli 4 na tej malej izbe,aj s bábätkami,ako sardinky,ale bolo dobre,aspoň sme si kecali s babami a pomáhali s detičkami....tak ti držím palce,nech to ešte tie 2 týždne vydržíš 😵 😵 😵

bublinka34
12. máj 2009

ahoj Sirinka,
drž sa a uži si tie posledné dni 2v1.. teraz je asi sezóna, ktorá začala 1.4.09 keď som rodila, to boli nútení zrušiť na 3och izbách nadštandart a dotlačiť tam ešte jednu posteľ, lebo bolo už všetko plné a tam kde sa zdal byť nejaký priestor už bolo lôžko navyše.. 🙂
držím Ti palce, aby to bolo rýchle a v pohode.. 😉

sirinka
12. máj 2009

dakujem baby 🙂

byggyt
12. máj 2009

miluska.h- prosím ťa robili ti aj cytológiu na prvej poradni? Kamoška je zdrav. sestrička a hovorila,že si to nemám nechať robiť teraz, ale ja neviem veď doktor by to mal asi zvážiť či to je vhodné a myslím že Diveky vie čo má robiť.

sirinka
12. máj 2009

bygbyt ak mozem...mne dr. cytologiu odlozil, ked som bola tehu az na obdobie po...

patricia1971
12. máj 2009

byggyt cytologia sa počas tehu nerobí,až po,mne ju robili 6 mes. po pôrode 😵

zabka1003
12. máj 2009

Sirinka, tak si ešte uži posledné chvíľky doma a potom nech to máš bleskurýchlo za sebou a drobca pri sebe..už som zvedavá čo to bude 😎

A ja som bola tak ako Paťka, na štandarde, v 3-ke izbe sme boli 4 a ked som chcela vyviesť malú v postieľke von, tak som musela vytlačiť 2 postieľky aby sme vyšli 😀 ale bolo aspoň veselšie to je pravda..

a cytologiu mi robili tiež až po pôrode...nemyslíš ten ster na streptokoka?

miluska.h
12. máj 2009

byggyt: cytologia sa nerobi pocas tehotenstva. skus sa na to popytat na kontrole po sestonedeli, potom ti ju urcite spravia.

sirinka
13. máj 2009

zabka diky...aj my uz sme zvedavi, co zo mna vyjde... 😀

a.d.r.i.k.a
13. máj 2009

babule ahojte....nikto tu "nestraší"??? len ja??? 😵

patricia1971
14. máj 2009

ahojte 🙂
adrika máte nové foto,že???? malý je pekný bucko a ty si zas pekná kočka 🙂 🙂 🙂

sirinka to bude iné prekvapenie,ja som tiež pri prvý dvoch nevedela čo čakám,to bolo super, ale pri tej tretej som vedela,som musela ísť na amnio kvôli problémom z istého dôvodu.....ale teraz to hovoria,že čo čakáš,ale sama viem,že pre mňa bolo krajšie to nevedieť...Paulínku som rodila na ešte Zochovej a sestričky z nočnej čakali,že či to bude tá Paulínka,bolo to super,lebo ona sa narodila 7.30hod. ráno,ale tie sestričky boli úžasné a ten pocit neopísateľný.....pri Lili som to vedela,jasné,že sme sa tešili,ale to sme už čakali len na ten termín....takže ťa plne chápem a viem aké krásne pocity prežívaš 😵 😵 😵 😵

niki kde si??????? si sa stratila????? 😵 😵 😵 😵 😵

zoldy ako???? 😵 😵 😵

vevu a ty ako???? 😵 😵 😵

tigri
autor
14. máj 2009

mam za sebou druhy super porod v Ruzinove, porodnica je neskutocne preplnena, nielenze na standarde davaju na izby po 4, ale niektore mamicky museli lezat aj na 10.poschodi...mala som smolu, na nadstandard sa mi ani nepodarilo dostat, takze som si "odtrpela" sprchy aj WC, aj ked ku koncu mojho pobytu tam robili poriadky s upratovackami, takze sa to trochu zlepsilo....strava klasiky niekedy dobre, niekedy zle, sestricky boli super 🙂

vevusiatko
14. máj 2009

Patkaa ahoj dietujem zase az od buduceho tyzdna ale ideme k svokrovcom na vikend a ti ma budu napchavat takze tam mi to nevyjde ale jeden den som vydrzala 🙂
a ty ako sa mas??

patricia1971
14. máj 2009

tigri gratulujem!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vevu ja si váhu držím,ale od pondelka idem na to 🙂musím!!!!!dcéra ma 31.5.to prvé sväté prímanie,tak sa musím vtrepať do šiat 😀 😀 😀 😀 vevu a podľa čoho ste dali malej meno??? 😵to mi pripadá také juhoslovanské 😵

vevusiatko
14. máj 2009

Drzim palce, ja aspon koli letu chcem schudnut ale to mi dieta nepomoze lebo brucho mi bude kysnut nadalej
Malej som mebno vybrala po mojej kamoske a hej je to juhoslovanske, kamoska bola srbka 🙂

patricia1971
14. máj 2009

vevu ale je pekné,také nezvyčajné 🙂

a.d.r.i.k.a
14. máj 2009

Patka,veru malý je riadny chlap....v poslednej poradni mal 8,5kg...asi chodí vyjedat v noci klobásky z komory.. 😀 😀 😀
A ja kočka??? No...neviem,neviem...ale velmi pekne dakujem!

patricia1971
14. máj 2009

si to ty na tej fotke???? ak áno,tak si 🙂 podobáš sa na moju švagrinú 🙂 ....teda to pekne váži, to moja bude mať rok a váži asi 7300g,no uvidím,v utorok idem do poradne 🙂

a.d.r.i.k.a
14. máj 2009

som to ja.... 😀 no moj muž vždy hovorí,že "tie najlepšie roky už máš za sebou drahá..." ,chápeš???? 😀
A ja neviem prečo,ale asi rodím "mischellinkovské" deti...Aj Leuška bola taká velká,potom po 1.roku už začala sa tahat viac do výšky...naštastie,som myslela že zostane taká tučnučká 😖

patricia1971
15. máj 2009

manžel môže byť rád,že ťa má 😵 😵 😵 😵 a na roky kašli,ja budem mať 38, ale cítim sa na 25 😵 no a detičky z toho vyrastú,to ja zas rodím paličky,všetky sú chudunké,len ja mám tie nejaké kilečká navyše

bublinka34
15. máj 2009

ahoj dámy.. nejako nestá´íham a tak poväčšinou len rýchlo prečítam čo sa tu medzičasom udialo.. my sme mali podozrenie na "ružienku", čo sa nepotvrdilo - je to vraj "kojenecká puberta" - paráda, to mám teraz o jednu pubertiačku naviac.. 😉 no už je to lepšie a vyrážky sú na ústupe, tak snáď krst budúcu sobotu už budeme znova v pohode.. 😵
mali sme ísť 13.5. na skrining sluchu no nevyšlo to, pretože bol Martin v Mníchove a tak mi odporučili ohlásiť sa na Kramáre, pretože v Ružinove majú toho moc a voľný termín až 2.6.. 😒 nuž čo už, skúsime!
hlavné je, že Simonka nám pekne rastie i keď som mala obavy, či mám dosť mliečka.. v poradni nám namerali 59cm a 5160g, takže je to asi ok..

Paťka, vieš, že sme váhali medzi menom Lili a Simonka? nakoniec rozhodlo to, že Barborke sa zdalo spravodlivejšie, aby aj jej sestrička mala dlhšie meno ako ona.. takže máme Barču a Simču.. ale sú skvelé a je super pozerať ako na Barču malá Simča reaguje keď na ňu hovorí.. to sa škerí od ucha k uchu a tvári sa ako keby jej rozumela.. 😀
Janulka ako sa máš? chlapci ešte držia v domčeku?

patricia1971
15. máj 2009

ahoj bublinka 🙂 no strašne to letí,veď teraz si bola ešte s bruškom a malá už zrazu má 1,5 mes....no Simonka fakt pekne rastie,to naša Lili bud emať rok a váži asi 7500g,ona je teké tintitko,ale papá pekne,len ona je v kuse v pohybe....no Lili je pekné meno,ale už ich začína byť veľa,aj tu na koníkovi,aj vonku...a neboj, ušká budú super a ružienka určite prejde 🙂 tak veľa šťastia 😵

zoldy
15. máj 2009

caute babulky...som bola posledne dni ako od vas odrezana...bola som doma,u mami...ta bola zo mna uplne zufala,ze jej nechcem nic ine okrem rozpisu jest...takze v diete pokracujem, uz piaty den...dnes som ale zhresila,dala som si na obed rychly chickenburger...ale od vtedy nic...v robote to bolo peklo,tak som to hned aj vybehala...mame oddelenie obratene na ruby....a este k tomu stres zo skusok...no des...
Niki je mimo,lebo ma daco s netom...chodi s malym po vysetreniach,stale ich trapi bud bilirubim a krvny obraz....

mata222
16. máj 2009

ahojte, tak my sme sa vratili z nemocnice pred tyzdnom, 4 dni na porodnici, nakoniec mi urobili sekciu a 6 dni na novorodeneckom..vsetko ok, v porodnici super sestricky..inak odporucam zazmluvnit lekara, co tam so mnou robili..keby som mala zazmluvneneho lekara, asi by to dopadlo inak...inak upozornujem na nadstandarde je taka starsia novorodenecka ciernovlasa sestricka, myslim ze sa volala Ruzena..total mrcha, tak ma deptala, ze som nakoniec prisla o mlieko... ale sme radi, ze to uz mame za sebou, na porodnom boxe som sa priatelovi dusovala, ze si druhe adoptujeme, tak uvidime ci mi to vydrzi.. 🤐

zoldy
17. máj 2009

mata,to akoze si si ista,ze to je Ruzena???

patricia1971
17. máj 2009

mata gratulujem 🙂

zoldy zajtra sa pridávam k tebe v diéte,musím,som pribrala 1 kg,len žerem,ale zajtra idem na to,tak budeme hladovať dve ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre