Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

majuska29
12. jún 2009

baby, ktore ste uz rodili v ruzinove. Treba si doniest aj zupan alebo mi tam daju aj erarny. Totiz mam iba hruby na zimu, a teraz neviem ci si mam koly tomuto kupovat novy. a este otazocka koselu na porod mi tiez daju alebo ste si brali svoju. mam nachystane tri nocne kosele do porodky...len ci k porodu treba nejaku kratsiu alebo tak.
a este otazocka ohladom priborov a taniera. pocula som uz vselico. vy ste s cim stretli, museli ste si doniest vlastne?

facovka
12. jún 2009

majuska, daju erarny 🙂
kosele mi tiez dali,ale mala som aj svoje 😉
pribory nafasujes erarne, krasne hlinikove 🙂

majuska29
12. jún 2009

no super, tak sa tesim............. 😀

patricia1971
12. jún 2009

majuska29 všetko ti dajú,ja som mala tiež aj svoje košele,ale rodila som pred rokom 6.6. a bolo strašne teplo,tak som používala len tie erárne košele,pretože tam to prali a každý deň som mala čistú,aj župan som používala ich,ale skoro som v ňom zhorela,také bolo vtedy teplo 😵 a príbor,no mala som tiež ten super hliníkový,až mi bolo z neho zima,ked som jedla,ale prežila som to 🙂

sirinka
12. jún 2009

majuska akurat ten erarny zupan je tiez hruby 😅

bublinka34
12. jún 2009

mary36 - medzimojimi dcérami je rozdiel 12 rokov a som rada.. vychutnávam si to tentokrát pri Simonke úplne inak (no aj sa viac bojím než pri Barborke) a je úžasné pozerať sa na nich keď jedna ševelí a tá druhá sa na ňu usmieva.. no tiež som si pripadala ako idiot, keďže som kopec vecí vypustila a po 12tich rokoch nie a nie naskočiť a každý sa tak čudoval s tým, že veď som druhorodička.. 🙂 chápem Ťa a držím palce!!! 😉

majuska29 - dajú Ti tam pri nástupe všetko - dokonca na oddelenie musíš ísť v erárnych veciach a ak chceš, tak až tam sa môžeš prezliecť do vlastného.. no nech sú tie košele a župany akékoľvek (teda košele sú biele a župany modrobielo prúžkované.. 🙂), tak sú čisté a menili nám ich vždy keď sme potrebovali bez problémov.. ja som bola aj na nadštandarte aj na klasickom oddelení, ale príbor som mala normálny - nie hliníkový.. možno šťastie.. 🙂 - to však veľa miesta nezaberie a tak si zober svoj - pre istotu.. čo som ocenila bolo to, že som si nezabudla pribaliť malý vankúšik - možno to znie divne, ale ležalo sa mi lepšie a používala som ho aj na opierku pri kojení.. dávaj na seba pozor a drž sa!!! 😉

nikollette
12. jún 2009

Ako píše bublinka,všetko ti dajú..
ja som mala pre istotu tiez dve košele nočne svoje, ale na porod som mala tu ich erárnu, aby som si svoju nešpinila zbytočne na porodnom stole 😅
župan som mala tiez svoj, dobre hrubý.. tie ich boli ovela tensie.. ale aj tak som ho pouzivala iba ked som isla jest, inak mi bolo furt teplo...
a pribor som mala tiez normálny, nie hliníkový, a celkom v pohode 😉

ludika33
12. jún 2009

baby davaju ererne pyzamo, teda nocnu koselu a aj zupan. je dobre si zobrat aj svoje aspon koselu, lebo mne sa stalo, ked som sla na prijem, ze este nemali ciste dodane, takze som sa v satni musela prezliect do svojho. po porode si mozes zobrat kazdy den cistu koselu od sestriciek. na pulte su vylozene a aj oblecka pre deticky a bavlnene plienky s podlozkami. tak potom uz je na tebe v com budes chciet byt, ale na porod by som si dala ich koselu radsej.

sirinka
12. jún 2009

aj ja som od nich dostala normalny pribor a v pohode som s nim jedal, aj ked som mala aj svoj, nechcelo sa mi vybalovat, brucho bolelo a tento bol po ruke... 😝
a mala som zo sebou vankus na dojcenie, to bolo super...odporucam vziat ak sa da

ludika33
12. jún 2009

sirinka aj ja som mala svoj a ked som bola na gynekologii, tak tam som ho pouzivala, alebo ked som bola na cakacke a ked som bola na sestonedeli, tak tam som automaticky dostala ich. ja som bola na nadstandarde aj pri natalke aj pri andrejkovi, tak neviem ako to je na normalnom sestonedeli. ja som nemala vankus na dojcenie, ale klasicky hajacik a bola som rada, lebo aj ten posluzil na dojcenie a aj na sedenie

lea79
14. jún 2009

robili Vám niektorej kyretáž z dôvodu...že zostali zvysky placenty v maternici ?? Ako to prebiehalo??

pezincanka
15. jún 2009

AHojte, viete mi povedat, co je na 10. poschodi? Je tam normalne odd. gynekologie, alebo sestonedelie?
Dik

lea79
15. jún 2009

sestonedelie je na deviatom poschodí, takže odd. gynekologie

sirinka
15. jún 2009

niki prosim ta ako tvojho maleho ockovali...resp. kedy proti tbc ked mal stale zvysene hodnoty bilirubinu?

nikollette
15. jún 2009

Sirinka, maly mal v nemocke 313 najvyssie, a prepustali nas s hodnotami okolo 200umol.. mozno aj viac..
a normalne ho posledny den pri preppustaní, zaockovali proti tbc, aj ked mal zvýšené hodnoty... preco tebe malú kvoli tomu nezaočkovali?

sirinka
15. jún 2009

niki nie...ani prvu ani tuto...a teraz ma infekciu v ockach a tak dnes sme boli na uskach, ale tiez sosm ju radsej nedala kvoli tomu zaockovat, ale ze sa to ma stihnut do 6 tyzdnov...tak asi buduci tyzden uz budeme musiet...

nikollette
15. jún 2009

To som ani nevedela.. mojkh oautomaticky hned zaockovali v nemocke... teraz som aj rada, ze sme sa kvoli tomu nemuseli nahanat.. ajtak sme toho mali dost..
ale co mal byt ockovany v 3 mesiacoh, to este dokina radsej odlozil,a, nakolko je anemicky, ze tak radsej ked bude zdravy.. ale tou zje to druhe ockovaniee.. ako vravím to prvé dostal hned v ružibove pri odchode, a aj iné deti.. co som mala spolubývajúcu, tiez ju prepustali s vyššími hodnotami bili, a tiez jej ju zaockovali pru prepúštaní.. inak aj násmu kraopvie ocko... ☹ mali sme uz aj ATb, na chvilu zabralo ale stale to má, raz silnejsie, inokedy len troska.. ale bojim sa ho zobrat spat na očné nma kramare, bojím sa toho preplachu, asi viac ako malý 😅

nikollette
15. jún 2009

Sirinka, ked sa nemoze ockovat pri zvysených hodnotách a zároven sa to má stihnuť do 6 tyždnov, tak u nás by to bol asi problém, keď malý žltačkoval až do 3 mesiacov 😒

ludika33
15. jún 2009

ahojte babule,

pezincanka, na 10. poschodi je gynekologia a aj rizikove tehu, alebo ked su koplikacie pocas tehu. tu tam tak isto dve chodby a je to podelene. ja som na 10 lezala teraz pri malom na tehu chodbe.

Andrejko mal tiez zvysene hodnoty a aj tak nas ockovali na stvrdy den pred odchodom domov, ale ked som bola na cakacke, tak som si vsimla, ze sa podaktore mamicky vracaju o par dni nazad s babom a idu na to prve ockovanie, co sme mi nakoniec dostali pri odchode. neviem ci nemali dostatok vakcin alebo preco, ale v urcite dni tam prisli nazad

sirinka
15. jún 2009

nikived preto som sa ta pytala...no to sukrasne sposoby, jedneho zaockujuinehonie... 😠
ale zase ja chcem, aby pri tom bola fakt zdrava...

nikollette
15. jún 2009

Tak ano, naprikald moaj znama tam rodila 3 mesaice predomnou a tiez jej nezaockovali,a ani nemala zlatcku bola 100% zdrava, lebo nemala vakcinu.. tak museli potom behat...
Ale asi to neni takíá zavada ta zltacka, ked inym tiez zaockuju, ved vidis... nemyslim si ze by si dovolili nieco riskovať, a vies ked niektore deti maju tu zltacku fakt dlho, to by sa do tych 6 tyždnov ani nmestihlo.. no veru my teraz cakame na to druhe ockovanie, kvoli chorobe tiež, pani dr. somogyová to radsej odlozila ked bude mat 4mesaice aby bol uplne zdravý 😉
a s tymi sposobm,i ze jedneho zaočkujú, iného nie, to máš teda pravdu... zaujímavé... hm.. 😒

sirinka
15. jún 2009

niki praveze vakcinu mali, ostatne deti v ten den zaockovali...no co uz

ludika33
15. jún 2009

baby ja som si myslela,ze prednostne ockuju tie deticky co su na nadstandarte, ale prd, neni to pravda, kamoska tam rodila pred 2 tyzdnami a bola tiez na nadstandarte ako ja a nezaockovali malu, ze si maju zavolat a objednat sa a ani nemala zltacku vysoku, bola uplne ok mala pri odchode z nemocky.

nikollette
15. jún 2009

To je podla mna hlupost ze by uprednostnovali tei deticky co su na nadstandarde 😒

ludika33
15. jún 2009

nikol ja som si iba myslela, ze to tak je, lebo ked som bola na cakacke, tak som videla, ze sa vracaju mamicky, ktore odisli pre dnom, dvomi, tromi z klasickeho sestonedelia, ale nebola to pravda, lebo kamoska co bola na nadstandarte, ale to som uz pisala vyssie. neviem ake maju na to pravidlo. Natalka dokonca dostala ockovanie na stvrty den a pritom sme odchadzali az na 7 ako sa ide po cisaraku, ked je vsetko OK.

zabka1003
15. jún 2009

Siri, aj nás očkovali na desiaty deň, a tiež sme mali ešte zvýšený bilirubín..
Tak to je fakt zaujímavé, prečo vás nezaočkovali, keď ostatných hej..
Ozaj a ako to zvládaš s dvomi detičkami? Som minule na teba myslela, že sa musím spýtať, že ako vám to ide..

bublinka34
16. jún 2009

ahojte, my sme odchádzali po cisárskom na 5ty deň a malú v pohode zaočkovali (ani som v tom čase - malá sa narodila 1.4.09 - nepočula, žeby niekoho nezaočkovali a to tam bol blázninec, pretože bolo veľa pôrodov, t.j. aj viac detičiek než je oddelenie nastavené).. my sme mali problém, že nám nestihli spraviť skrining sluchu a to aj dosť trvalo, kým sme sa naň vôbec dostali - dlhá čakačka.. 😒 ..a ten vraj robia vždy pred prepustením z nemocnice..

sirinka
16. jún 2009

ja som bola s obidvomi na nadstandarte a aj tak mi nezaockovali ani jednu 😝
standartne by sa malo na stvrty den ak je babo ok...nas aj tak pustali domov, na stvrty den a to som bola po cisarskom...

zabka no zvladam...zatial mi pomahaju dost sestry, ale da sa. urcite tu nebudem mat poriadok, navarit si musim vzdy den dopredu, lebo doobedu nestiham, velke plus je, ze mame zahradu, tak klarku vypustim von a ja si stihnem co to porobit, aj malu mozem nechat von ak nahodou spinka v kociku.
najhorsie to je s vybavovanim doktorov a papierovaciek...ale mam uz doma manducu, tak hadam nejako vsetko zvladneme.

ludika33
16. jún 2009

tak babule dozvedela som sa, ze neockuju pri odchode, ked nemaju otvorenu vakcinu. dost divne 😒

nikollette
16. jún 2009

čóooo.. no tak to je teda... 😒
este ze pri nás mali otvorenú 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre