Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bay
19. jún 2009

Niki, ja chapem vsetky tieto argumenty ze nastrih je lepsi ako sa roztrhnut. Ale panicky strach je preto panicky ze sa rozumne vysvetlit neda a mas hrozu z niecoho z coho ju fakt netreba mat. Viem o tom ze tento moj strach je hlupy a snazim sa so sebou bojovat a presvedcit samu seba ze je to ok.
Ja som len chcela vediet ako to prebieha ked nie je zazmluvneny lekar, keby nahodou. Ked viem ze to nerobia automaticky ale iba ak treba, tak ok. S tym sa mi uz za tych par mesiacov podarilo psychicky zrovnat. Ale s tym ze automatika, prvorodicka, strih, tak to nie 🤐 brrrrr

kvacinka
19. jún 2009

AHOJTE všetky

Prosím vás o nejaké podrobnejšie vysvetlenie - opísanie ako to prebieha alebo aký je postup keď si chcem ísť obhliadnuť pôrodnicu v Ružinove. Ako mám postupovať s kým sa s kontaktovať a tak. Teraz som v 30 tt, už môžem začať pozerať pôrodnice?

Ďakujem za rady

bublinka34
19. jún 2009

ahoj Bay,
poznám čo je to pamický strach - ja ho mám z pavúkov a slová akože sú to neškodné chrobáčiky nezaberajú.. 😒
..mám švagrinku, ktorá je jednou z najskvelejších ľudkov akých poznám a má paniku z injekcií - no a choď tak rodiť!.. 🙂 dnes má o 3 týždne staršiu dcérku Romanku než je naša Simonka.. 🙂 zvládla to..
vieš keď si zoberieš zrkadielko a pozrieš sa tam dole akým otvorom musí prejsť hlavička a ONA FAKT PREJDE, tak Ťa v momnete prestane nejaký nástrih rozrušovať (tak ako strach z injekcií.. 🙂).. prežilli iné, prežiješ i Ty.. 🙂 znie to drasticky, ale je to fakt.. a ver mi, že ten úžasný pocit, keď príde na svet taký malý a dokonalý človiečik 😵 , ten Ti nikto na svete nezoberie.. a stojí to zato!!! 😉 držím palce!!!

vevusiatko
19. jún 2009

Baby uz som tu dlho nebola
Nicky ako sa mas???
Zoldy gratulujem sexi sestricka 😀

zoldy
19. jún 2009

ahoj sexi mamina,ako sa dari???

nikollette
19. jún 2009

Ahojte...
veve v pohoducke, maly je stale taký dobručký... 😉
zajtra máme krstinky, tak idem chystat potrebné veci 🙂
tak pekný večer babulky 😵 😵 😵

vevusiatko
20. jún 2009

Niki my sme este nemali, sa bojim ze nam nebudu chciet pokrstit lebo nie sme zobraty....
Zoldy vzdy spravis cloveku dobru naladu 😀

nikollette
20. jún 2009

Ahojte.. no uz sme absolvovali krstinky,obedík v reštike,a už sme aj domka.. počasie nejak nevyšlo ale čo už.. pridala som jedno foto z kostolíka, 😉
Veve ani my nie sme zobratý 😉 to už dnes nemusite byt, a co potom slobodne mamičky, alebo nezobratý ludia?? Ich dieeta nemá právo byť pokrstené?? To je hlupost.. su sice vselijaký aj zásadový farari, ale my sme mali pohoďaka 😀

patricia1971
20. jún 2009

ahojte moje....aj ja som tu dlho nebola

niki super 🙂

vevus v Blumentále nikdy nebol problém,ak chceš,skúste tam 🙂

zoldy,bublinka,adrika ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

sirinka
20. jún 2009

my krstit nebudeme...

zoldy
20. jún 2009

Siri.budes vitat do zivota???

sirinka
20. jún 2009

zoldy ved uz som privitala... 😀 ale nie, ak nas pozvu a budeme mat vtedy volno, tak mozno pojdeme...ale toto nejako moc neriesime.

hanam
22. jún 2009

baby ako prebiehaju poradne od 36tt v porodnici Ruzinov. Ku komu sa chodi a ako sa tam mam objednat. Moj gyn. mi nedal ziadny papierik. Robi sa klasicaka poradna alebo aj CTG monitor? Caka sa tam dlho? Kde to najdem? Za info dakujem.

nikollette
22. jún 2009

Hanam kukni IP 😉

lenka03
22. jún 2009

kvacinka, v ruzinke som este nerodila ale chystam sa tam, som v 31tt a prve dnes som tam volala ohladom obhliadky porodnej saly - takze uplne cerstve info : kazdy utorok a stvrtok o 13:00, nie je treba sa nahlasit, staci prist sama alebo s partnerom na 9 poschodie. Hovorila som s p. Pasiarovou, 02/48234609. Potom som hovorila sj s pani Dvorskou ohladom predporodnej pripravy a trosku ma sklamalo, ze sa na nu nemocnica odvolava ale ona robi len individualne konzultacie, celkom 6 sedeni po 17EUR, ja som mala skor predstavu o niecom skupinnovom. Idem kuki porodne saly zajtra alebo vo stvrtok a hned sa aj povypytujem na pondelkove prednasky, pravdepodobne ide skor o prednasky ako o pripraavu s nacvikom dychania, len co budem vediet viac dam vediet. Tu individualnu pripravu - ak by nebola ziadnna skupinova tak radsej absolvujem s dulou, ale aj to az ked mi potvrdia moznost prir porodu, pretoze zatial stale visi vo vzduchu cisarsky ...

mary36
23. jún 2009

ahojte.Tak prvu poradnu mame za sebou. Bola som na c.d. 41,celkom mila dr. Maly je stale zadockom dole a pre bolesti nohy ma chcu hospitalizovat.Pokusim sa vyhovorit nejak.Doma mi je lepsie.
Baby, mam taky cudny pocit, ze sa maly malo hybe. Cez den len tak trosku a potom vecer viac a dost. Myslela som, ze mi v 9 mesiaci bude skakat brucho od rana do vecera a hlavne ked hovoria, ze je velky / neviem co to znamena no v 30 tyzdni mal podla UTZ 1900g/ .29.6. ideme opat na UTZ.

hanam, neboj, aj ja som bola 1.x minuly tyzden. Poradna je len vo stvrtok. Na informaciach ti daju listok s poradovym cislom, ale nechodi sa podla cisel ale podla toho, kto kedy prisiel... a su dve ambulancie. ja som bola hned v prvej c.d.41
Ja tam idem vo stvrtok okolo 9.00 hod,mozme sa stretnut ak chces.

byggyt
23. jún 2009

mary36- jééj aj u teba je presne taký istý vekový rozdiel detí ako u mňa, chystáš sa zazmluvniť si v Ružinove doktora?

nikollette
23. jún 2009

Mary poradne su vo štvrtok, len pre maminy ktoré nemajú zazmluvneného lekára 😉
poradne su aj v iné dni, podla toho kedy ktorý lekár ordinuje, a ku ktorému tehulka chodí, respektíve ktorého má zazmluvneného 🙂

bay
23. jún 2009

Bublinka, ved aj ja to zvladnem 😵 a mozno sa takto aj zbavim toho svojho strachu 😀 No na vyber moc nemam, maly bude musiet ist von 😀 😀 😀 Nemoze ostat v bruchu do tridsiatky (jeho), kto by s nim chodil na rande??? 😀 😀 😀
Leni, pondelkove prednasky su len prednasky. Povedia ti co ta caka (hodne v skratke) a potom je moznost sa pytat otazky. Ziadne prakticke cvicenia sa nerobia 😉
Mary, moj mal v 30tt 1400g a to vraj zodpovedal 31tt (teda podla rozmerov a vahy 😉 )

zoldy
23. jún 2009

Zabka,dakujem za fotky malej...som v uzase,je velmi krasna...aj ked ja ju mam pred ocami ako maly citronik v porodnici,uz je z nej slecna....tak nelen sup na dalsie,vyroba krasnej dcerky ti s manzelom vysla na vybornu,tak treba este dalsie a dalsie....bola by skoda taky dar aky mate nevyuzit....

livika
23. jún 2009

Ahojte!!!
Ja total nestiham...
Chcem si otvorit u nas na dedine,zoldy.

babica
23. jún 2009

Mary36, neobávaj sa, koncom tehotenstva je už bábo dosť veľké a nemá v brušku toľko miesta, aby skákalo. Možno aj preto sa zdá, že sa hýbe menej. Pravidlom je, že ak cítiš aspoň 3 pohyby bábätka za hodinu, je to ok. Nestresuj sa.

lenka03
24. jún 2009

Dik Bay, nevies ci tie pondelkove prednasky prebiehaju aj pocas prazdnin?

bay
24. jún 2009

Leni, mali by byt, nehovorili nic ze nebudu 😉

zoldy
24. jún 2009

Livi,daj blizsie info...ja velmi rada nakupujem topanocky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kvacinka
24. jún 2009

Lenka03, ďakujem ti za info. Ja som teraz v 34tt a moja gynekologička mi stále hovorí, že na tú obhliadku mám ešte čas, že to stačí od 36tt. Neviem čo je na tom pravdy, ale zdá sa mi to už dosť neskoro. Keď prídem do Ružinova na to 9 poschodie aj s manželom, tak tam nájdem aj tú pani Pasiarovú? Je tam stále k dispozícií alebo sa mám s ňou radšej vopred dohodnúť kedy prídeme? Ona je tá osoba, ktorá mi ukáze pôrodnicu a aj izbu (mám na mysli izbu, ktorú si chcem zaplatiť ako nadštandard), dá mi aj nejaké pokyny že čo si mám priniesť do pôrodnice pre seba a pre bábätko? Vieš mi odpovedať aj na tieto otázky? Budem rada ak mi v tom poradíš. Ja mám úzku panvu, tak neviem či aj ja nepôjdem cisárskym...

bay
24. jún 2009

Kvacinka, staci prist k porodnici pred jednou a ona si vas vyzdvihne. Treba pockat. cca o 13tej vykukne z dveri a opyta sa kto ide na prehliadku. Dopredu netreba o sebe davat vediet 😉 Izbu vam ukaze iba ak bude nejaka volna alebo budu mamicky suhlasit. Povie co si treba zobrat a co dostanete.

mary36
24. jún 2009

nikollette, vidis, to som nevedela, ze je to tak. Nejdem si zazmluvnit lekara. Myslim, ze tie peniaze budem potrebovat na ine veci. A odrodit ma musia. Len mi lekarka hovorila o cisarskom a to neviem ci budem musiet platit,alebo tym ze mam problem tak to bude normalne. Zajtra tam idem uz s taskou-ale dufam,ze zabudla na hospitalizaciu.No uvidim.Ak sa nebudem ozyvat, tak lezim. Drzte palec. papa

ludika33
24. jún 2009

ahojte babule,

mary za cisarak neplatis ak ho mas naordinovany. platis iba za zazmluvnenie lekara, ktory ti ho vykona, ale to je to iste ako pri porode.

zabka1003
24. jún 2009

Ahojte baby,

tým, ktorým sa to blíži držím palce nech to máte rýchlo a bezproblémovo za sebou..a hlavne potom nám sem dajte vedieť čo a ako..

Livika a vy kde vlastne bývate? Ja som myslela že v BA 😕

Zoldy, ďakujem ti moc, no nevieme sa na to druhé odhodlať..najprv ma desí, že sa zopakuje pôrod 😝 a potom, že sa zopakuje ten ťažký prvý rok s malou 😖 ale tak uvidíme, hádam sa dokopeme k tomu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre