Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kika25
19. nov 2009

boise, hlavne sa nestresuj, babo to citi...prajem Ti pohodovy porod nech ti vynahradi tieto muky na poradniach...

boise
19. nov 2009

No veď to baby, som si povedala že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku 😀 Možno to robia naschvál, aby ma už potom nič neprekvapilo. Je vždy lepšie vopred sa zmieriť s tým, že ma vyšmaria na chodbu a zašijú do mňa nejaký ten nástroj, prípadne natrúsia kus desiaty/olovrantu/večere...Keď sa nič také nestane, tak sa budem cítiť ako v súkromnej nemocnici s meganadšandardom 😀

byggyt
19. nov 2009

boise 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tilly
19. nov 2009

boise a to kto bol? ten doktor? 😲

iwa1
19. nov 2009

boise pan doktor spanek, bol dnes straaasne ftipny...mne povedal, ze ved v pohode odrodite KP ako tretorodicka, naco vas mame prijimat? 😕 ale ked mu sestricka povedala , ze by sa malo tyzden pred, tak povedal, ze dobre nech dojde v pondelok na prijem, lebo aj tak by ma dnes neprijal, lebo maju plno 😠 😠
a to ma uz v poradni zacalo prehanat a boliet podbrusko, tak stale cakame ci sa to rozbehne...ale uo doki to odignoroval, ze ved a co dojdete a normalne odrodite...no zivot gombica, este , ze som tam bola posledny krat 😎

boise
19. nov 2009

tilly no bol to pan doktor Španka či jak sa volá... 😒 No a vidím že bol milý na každého...
No Iwa už ja som na tebe videla že sa necítiš trikrát ok, ale ja som len bankár a nie pôrodník, takže to asi neviem odhadnúť...

iwa1
20. nov 2009

boise, tak sme to ustali a zatial to preslo, tak pockame...ved v pondelok aj tak idem na prijem 😉 a mozno mi bolo zle,ked som videla kto ma poradnu 😀 😀

inak lia uz je v nemocnici, mala zle ctg 😒

boise
20. nov 2009

no ja som stále v celku a stále mi nič nie je...čo je ale divné, že mňa nikto na ctg neposlal 😲 Ale zrejme keď ma malý tak rozkopáva, asi to nie je potrebné alebo čo 😒
Iwa tak aj mne došlo zle keď som počula ako si povedala to jeho meno. 😀 Alebo teda tam z tej tvojej strany odznelo 🙂

tilly
20. nov 2009

jaaaj, špankaaa... nooo, tak ten mi minulý rok po kyrete povedal, že "to" bolo už dlhšie mŕtve a také rozbredlé... no veľmi povzbudivé slová pre ženu po potrate... ale neva, urobil to a asi ro urobil dobre, keďže som otehotnela a porodila potom... a aspoň to urobil, to veľavážená pani harbuláková ma nechala trčať o deň dlhšie v nemocke, lebo sa jej nechcelo v sobotu robiť zákrok...

lia, drž sa 😉

iwa, ani mňa neprijali na prvý krát, lebo mali plno... skrátka ma nebolo kam dať...

boise
20. nov 2009

Ehm baby ešte ma teraz napadlo...Viem že sa toho o tom už popísalo dosť, ale tie čerstvé maminy...Čo ste potrebovali v tej pôrodnici? Konečne si balím tašku a už som zúfalá lebo zisťujem že každá taška mi je malá 😕 Viem že bábu stačia rukavičky, čiapočka a deka...jednorázové plienky, vlhčené utierky...mne župan, nejaké to pyžamo, uteráky. Treba alebo netreba tie popôrodné vložky a podložky do postele? Sakra mám z toho chaos...A hajzlák? Prezuvky...hmm...Čo ešteeeeee? ☹

broni
20. nov 2009

Boise, popôrodné vložky nepotrebuješ, ani podložky, ale toaleťák si určite zober 🙂 aj prezuvky, najlepšie dvoje - jedny do sprchy a jedny po izbe

broni
20. nov 2009

ešte som zabudla 😕 , zober si aj kalciovú masť, zíde sa ti potom na bradavky

tilly
20. nov 2009

vložky netreba ani podložky, na nadštadarde netreba ani mydlo a toaleťák...

papuče do sprchy aj normálne papuče, košele niekedy sú, niekedy nie, oblečko niekedy je, niekedy nie... takže treba sa asi tak baliť... ja som mala dve tašky, jednu pre dieťa jednu pre mňa

boise
20. nov 2009

Ďakujem holky, tú masť už mám pripravenú, botky do sprchy musím ísť kúpiť, snáď pán Baťa v Petržke ešte nejaké skladuje, lebo nemám také gumáky 😒
A aj odsávačku mám zbalenú pre istotu... Ak vás ešte čokoľvek napadne tak píííšte, keď vybalím z tašky tie vložky a podložky tak hneď tam mám miesto na iné veci 🙂

aktak
20. nov 2009

podloziek by som si par vzala, sicee ti daju ale si musis pytat a tomu je lepsie sa vyhnut 😀 a ked somja bola tak toaletak nehrozil 😀

broni
20. nov 2009

ja som bola na nadštandarde a toaleťák tam nešiel ani okolo 😀 mi musel manžel priniesť 😀

iwa1
20. nov 2009

tilly tak dufam, ze ma v pondelok prijmu 🙂 alebo to mozno stihneme skor 😀

hej a maminy zaujima ma , ze kolko bab je na normalnych izbach? lebo som pocula, ze 6??? 😕

boise ani mna neposlal, ale bayb s ktorymi si pisem v teme najkrajssi vianocny darcek vravia, ze ich uz posielaju 😕 tak ja neviem, ci to je len ked si platis porodnika? 🙄

boise
20. nov 2009

keby ma tak dnes niekto sledoval ako striedavo vyberám a vkladám tie vložky a podložky do tašky v takých hodinových intervaloch, tak si asi pomyslí že mi načisto hrabe 😀 Nevadí, však mám manžela, keď bude niečo chýbať tak mu budem opilovať uši kým mi to neprinesie 🙂
Iwa no keď ešte neposlal ani teba, tak si nerobím nádeje že mňa budúci štvrtok pošle 🙄

iinuska
20. nov 2009

iwa, ked som bola ja , tak boli 3 a 4 postelove izby.No 6 si neviem dobre predstavit....

iwa1
20. nov 2009

boise ja som bola len na prietokoch, aj to mi sestricka vybavila hned tam,, aby vedeli ci je furt zadockom 🙂

iinuska, lebo v poradni mi baby vraveli, ze su aj po 6 na izbach, tak zvazujem nadstandart...

tilly
21. nov 2009

ja by som na standard dobrovolne nesla, bolo to tam desnééé, štyri postele po bokoch izby + bábätká a tuším ešte jedna v strede, možno tam už narvali a dve...

iinuska
21. nov 2009

ja som boa na standarde, a prezila som to.Tych par dni sa to da vydrzat.Ani na nadstandarde si nevyberies spolubyvajucu....Moze byt horsia ako 3 na standarde 😨

marinakk
21. nov 2009

tak baby vraciam sa ... mam to za sebou... vsetko bolo v poriadku a lekarka Kozolkova je profik !!
je svojska, ale kto z nas nie je... a okrem toho sa jej nedivim, lebo niektore maminy su velice premudrele...
plodova voda mi odtiekla o 15:00 a o 22:00 som bola po sekcii... mala isla obrovskym tempom von a kedze som mala v minulosti plucnu emboliu, tak som nemohla rodit prirodzene... okrem toho mala isla von neplanovane a kedze si picham inekcie na riedenie krvi, tak ma nemohli otvorit hned, ale cakalo sa spomalenie ucinku... stihli sme to tak, tak... mala som kontrakcie a mala uz bola v porodnych cestach / hlavickou/... spinal mi pichli 5x lebo zakazdym som mala kontrakciu a bolo to take.. no trochu bolestive...
no a za par minut prisla mala fesanda 🙂) je to uzasne ... personal bol neuveritelne profi a nemozem sa stazovat...
jedine co ma zarazilo, bola detska sestra/ ciernovlasa 45-50r./, ktora kupala novorodencov a na oboch rukach mala obrovske naramky a zbytocne sa predvadzala v manipulovani s babatenkami / brutalne sa mi to zdalo a hlave zbytocne/... totalne som sa vytocila!!!
ok... este sa pripravte na hormony... bola som hotova a stale som bez dovodu ronila slzy / stastia/ a hlavne je to sok.. za ste zrazu dvaja...... ok dievcata drzte sa a prajem vsetko dobre

marinakk
21. nov 2009

foto adresa malej Mariny https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 🙂 😉 😅

tilly
21. nov 2009

marina tá sestra mala okuliare a krátke vlasy?

lia
21. nov 2009

ahojte,

tak ma pustili 😝 chvalabohu 🙂.vcera mi pov.dr.Petrova,ze asi ideme rodit 😅a nist 😀 kontrakcie som dnes mala cez den slabsie,ale snad je vsetko ok
marinakk gratulujem 🙂 marina je kraasssnaaa 😵
ja som mala nadstandart chvalabohu 🙂

boise
21. nov 2009

marina malá je nádherná 🙂
Lia takže už tam nie je tak narváno ako ma strašil fešák v poradni? A pekne vydrž v celku ešte, tuším som teraz na rade ja 😀 OMG... 😕 Vlastne nie, ešte Iwa to musí zvládnuť. Neviete či je ešte v celku?

iwa1
21. nov 2009

boise este som vcelku ...a hadam uz vydrzime do pondelka 😉

marina kraaasna je malicka 🙂

lia
22. nov 2009

v pondelok ides hned na deviate iwa??
nooo nechapem boise,ja som revala jak pavijan ked mi krizko povedal ,ze mam ist hned na prijem,bala som sa,ze tam budem s nejakymi rigolinami a samozrejme hormony presibavali jeden cez druhy a dosla som a tam pohodicka,zlata sestricka,no kukala som jak blazen 😅 .este som aj povedala lekarovi,ze spanka je fakt taky mily ze az,tak sa smial,ze spanka??tak som mu povedala,ze to je nezvykle,ze?? 😀 smial sa.prijat vas musia a basta.
to je .... 😠
ja idem v pondelok na kontrolu do nemocky,tak som zvedava,ale este tt by mohla vydrzat nech sa dam troska do poriadku 🙂
pili ste niekto ten malin.caj??

iwa1
22. nov 2009

lia v pondelok sa mam hlasit na 10B 😉 teda najskor dole v poradni po papiere do osmej a potom mam napisane 10B 😉 na deviate ma daju az ked nebudem kinderko predpokladam 😀 uz sa normalne tesim, ze to budem mat za sebou 🙂

muz jaky je nervny? 😀 od rana vari pecie, pobehuje tu 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre