Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

claudinka
29. sep 2008

adulik ja som zupan pouzivala erarny, naco spinit svoj 😀 a pyzamo si radsej zober svoju nejaku koselu alebo nieco, lebo ta nemocnicna je sialene nepohodlna, ja som v nej vydrzala len prvy den 😒 a vlozky si neber vobec ziadne, skor si nakradni aj domov v nemocnici, je ich tam pozehnane 😉

kakusa ja som platila pred porodom 😉 ale da sa aj ked prides rodit..

pipka ee nepytali sa ani ziaden doklad neceli..

lante a koho si mala zazmluvneneho?

adulik16
29. sep 2008

ivankaba dakujem a tak isto tebe claudinka, takze o vlozky sa nestaram, nakradnem este aj domov a hotovo🙂
A tu podlozku na postel tiez netreba?

ivankaba
29. sep 2008

adulik..nie, netreba, to ti tiez daju..

caruzo19
29. sep 2008

adulik,na porod musis mat ten ich erar(a bud rada,po porode bude mat vsetky farby,len nie bielu 😀 ),ale mne potom dobre padlo mat svoje nocne kosele.podlozky si radsej vezmi,ale inac ich tam maju,len malokedy tam zozenies niekoho kto ti ich da 😀 .ale toaletny papier si vezmi svoj

pipka
29. sep 2008

claudi...tak sme vlastne vsetky mohli prepasovat ockov na salu zadarmo....ked od nas nic nechceli 😀 😅 😀 😀

pipka
29. sep 2008

adulik, vlozky aj podlozky maju habadej na chodbe, koselu erarnu si urcite nechaj, kym budes silno krvacat...naco si spinit svoju 😅 a vezmi si radsej z domu taku na kojenie, uvitas ju najma v noci 😉

a este dobra rada : vezmi si z domu aj svoj pribor, lebo ten ich hlinikovy je dost des 🙄 😅

kakusa
30. sep 2008

No a mohli ste nosit tie jednorazove nohavicky? a mali ste niekto ten stahujuci pas po porode na brusko? Mna asi zacina chytat panika 😀

claudinka
30. sep 2008

adulik aj podlozky som si nakradla 😀 😉

pipka presne tak 😉 maju v tom aj tak bordel 😝

kakusa kluuud mohli sme nosit, ale pred vizitou rychlo dole 😀 a lepsie sa to hoji len tak, bez gatiek a vloziek, najma v noci som si ja nedavala, iba na navstevy a ked som isla papat..

a ked pojdete na vikend, tak nech vam poto mangelia donesu pree istotu ciste oblecko pre drobcov, ked sa ogrckaju alebo zaspinia.. a jeden toaletak pre istotu do tasky 😉

kakusa
30. sep 2008

tak pre miminko nic ,len ak tak tak na vykendik? a est sa chcem spytat na holenie a klystir....

lyrra
30. sep 2008

klystir nedavaju, daju ti glycerinovy cipok, sama si ho pojdes zaviest a oni sa ta o chvilu spytaju na vysledok 😀 ak nezaberie, nic sa nedeje 🙂 a holenie ano, oholia ta len co si overia ze naozaj ides rodit.

kakusa
30. sep 2008

Aha tak ak budem schopna a oholim sa doma vyhnem sa tomu skrabkanie, mne to na porode pred tym vadilo, ze ma holili oni, takze ak dam dole perie nemusim cakat na sanitaka🙂 a ten cipok to ej super spravicka🙂 dakujem...Baby aj ste niektora pili malinikovy cajik? ja viem, ze je tu taka tema,len je dlha a ja chcem vediet ci aj zabral 😅

caruzo19
30. sep 2008

kakusa,pre mimi vezmi par plienok navyse,mne nestacili 4 denne a vlhke utierky na prdelku.inac daju vsetko,a este na chodbe je docela prievan,ked som chodila za navstevami,dobre padla ciapocka

pipka
30. sep 2008

no ja som sa oholila radsej este doma...teda nechala som tuto uzasnu cinnost na mangela, taaak si to vychutnal 😀 😅 😀 a cipky som dostala dokonca dva, no podla mna aj tak zo mna este cosi vyslo jak som tlacila 😅 😒 no oni su asi zvyknuti 😅 😀

ja som si z domu brala 4 kotuciky wc papiera a 3 som minula,a vezmi si aj nejaku nebublinkovu vodu na pitie, a vineu, ta je dobra na tvorbu mliecka, ale treba ju pit vyprchanu, aby babo nenaduvalo 😉

katavinka
30. sep 2008

Ja by som do budúcna brala všetko.. Keď sme chceli čistú plienku látkovú, tak sestrička začala húkať, odkiaľ ich má brať, že je víkend a neperie sa, keď sme potrebovali klasické plienky, tak vraj vrchná nedala kľúče a máme zatiaľ používať svoje. Čiže ja som mala od nich na 4 dni 10 plienok a keby nemám svoje, tak neviem. No a jednu mamičku spucovali hneď v 1.deň, vraj kde má ponožtičky pre bábo a ona na to, že kázali mi doniesť iba rukavičky a čiapočku, tak jej sestrička hneď nakázala, aby jej čím skôr doniesli z domu. Hotový bordel...

adulik16
30. sep 2008

Takze tie cipky si budem zavadzat sama?A islo to???ved s tym bruchom sa neviem nijako zohnut...
Baby, mali ste aj Vy v poslednych tyzdnoch pred porodom depky?Ja strasneeee, ani nie tak koli porodu, na to zatial nejako nemyslim, ale normalne mi hrabe z toho, ze som cele dni doma, ze uz nechodim do roboty, ze nemam ziadne povinnosti, stale som sama doma a napadaju ma rozne blbosti a priatela iba v kuse obvinujem, ze sa flaka a ze ma nelubi a taketo somarinky:((

pipka
30. sep 2008

adulik, ano tie cipky si budes davat sama, neboj, v pohode to zvladnes 😵

caruzo19
30. sep 2008

ozaj baby,na cas po porode doporucujem si vziat slivkovy dzus,ak sa chcete vyhnut zavadzaniu glycerinovych cipkov 😀
fakt ocenite 😀 😀 😀

adulik,to je normalne.este si uzi nudu,je to posledna v tvojom zivote,tak nech stoji za to 😉

dula_renka
30. sep 2008

adulik....uži si nudu a tie depky sú v tehotenstve normalne...hormony s nami cloumají 😉 a máme na to výsostné právo..trochu sa nám zatemní mozog, lebo začíname hniezdiť a snažíme sa mať všetko dokonalé 🙂

claudinka
30. sep 2008

adulik neboj, cipky si normalne zavedies, ked budes na zachode sediet.. bez problemov 😀 nemas sa coho bat..
aj mne uz doma sibalo 😀 ale keby som vratila cas, pekne by som viac hajala a citala knizky o babatkach a nie furt len o porode, ale aj dopredu.. lebo teraz nestiham 😒

a neni to az take hrozne, jak hovorila katavinka.. drze sestricky su, to je pravda.. ale my sme vymakli akurat vikend a v pondelok este k tomu sviatok, tak sa nepralo.. a zachodak sme mali cely cas a ked uz nebol, tak sup som isla za sestrickou a dali tam dalsi 🙂 a plienky som ani jednu svoju nepouzila..

ivankaba
30. sep 2008

ale zas ako ktore sestricky, ja ked som rodila, tak boli vsetky fajn...sa ku mne aj pekne chovali,aj na porodnici, aj na oddeleni...

dula_renka
30. sep 2008

ivankaba...na aký personál natrafíš je naozaj o šťastí a asi nepomôže ani zaplatený lekár, zdrží sa pri mamičke minimum času a sestričky sú tam tie čo majú smenu a keď je ale 11 pôrodov za deň, tak už je to ako na bežaiacom páse a na nič nie je čas. Pre nich je to práca a pre Teba rozhodujúci medzník v živote. Takže sa ťažko nájde dáke spoločné merítko.

kakusa
1. okt 2008

Takze pobalit co sa da ved auto odvezie🙂
No kocky mna zatial depky nechytju,ale este nie som doma a ak aj budem sa tesim na to, ze trosku kludu🙂
Vcera som boal na psychoprofilaxii a takm nas tedta presviedcala, ze je mozne pozitivnym pristupom a usmevom takto naladit aj personal,ale ja si myslim, ze pri 11 porodoch si skor budu mysliet,ze som prisla zhulena,ako dobre naladena 😉 Som rada, ze ziadny klistyr,ale cipky, takze pozitivna spravicka. A co deka pre miminkko? Tu ste mat nemuseli?

caruzo19
1. okt 2008

nemusis,ale dobre padla.ja som malu nemala zabalenu v perinke,ani sa tam nezmestila,tak perinka bola pod nou a deckou bola zakryta

lante
1. okt 2008

Tak mne najviac na celom pobyte vadilo to, že detské sestričky boli väčšinou namrzené a keď sa moja spolubývajúca niečo povedala, tak na rovnakú otázku dostala rôzne odpovede......dokonca aj od tej istej sestričky.
Takže som sa nepýtala na nič (pokiaľ som nemusela) a robila som ako som uznala za vhodné.
Ale sestričky na šestonedelí boli dobré. Hlavne som mala rada takú jednu mladú tmavovlasú, veľmi príjemná. Ocenila som, že jej vyšla služba práve na deň pôrodu, keď ma museli poumývať od krvi po cisárskom.
Malý mal čiapočku erárnu, lebo ho pri vyberaní rezli na hlavičke (nič strašné, bol to iba škrabanec, ktorý ani nebolo potrebné šiť) a aby mu na jazvičke lepšie držal leukoplast a nestrhol si ho tak vyfasoval čiapočku.

kakusa
1. okt 2008

No som s avcera kamoske smiala , ze ma zbalene 2 tasky a asi dopadnem nakoniec tak isto🙂

lante
1. okt 2008

Kakusa, ja som tiež mala dve 😀 Nakoniec som tú menšiu nechala doma, lebo tam bola deka, zavinovačka a oblečko pre Vilíka na cestu domov. Manžel mi ju doniesol v deň odchodu domov.

kakusa
1. okt 2008

No to asi nachystam v detskej izbe a nech to potom vezme...takze sa za dve hambit nemusim 😉 😀

adulik16
1. okt 2008

Boze som asi uz otravna,ale cim sa mi viac blizi termin porodu, zacinam byt nervozna🙂 a mam plno otazok.
Prosim Vas, aky prasok pouzivate na pranie malinkych veciciek?Vsetky nove vecicky ste predtym ako ste ich obliekli malinkym oprali?Aj latkove plienky?

seva
1. okt 2008

ahoj adulik, no ja som na tom dost podobne co sa tyka tych obav, no hadam to nejako zvladneme 🙂
na vecicky pre dietatko som si kupila tekutu Lovelu ( biela flasa a na obrazku je maminka s babatkom 🙂 ),
a prala som vsetko, aj zehlila ... aj latkove plienky, aj vybavku do porodky ...

medka29
1. okt 2008

Ahoj ja som vsetko mala vyprate v Lovele bez avivazu a samozrejme ozehlene na pare, tym sa vsetko dezinfikuje.
Latkove plienky som prala vzdy na 60 stupnoch a raz za dva tyzdne som ich vyvarila. Po troch mesiacoch som ich uz len prala na 60tke a zehlila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre