Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kfox
5. máj 2010

Babenky, viete mi niektorá dať referencie na dr. Sečanského z Ružinova? Chcela by som si ho zazmluvniť k pôrodu. Prípadne mi prosím poraďte ktorého lekára si mám zazmluvniť. Skúšala som už DR. Oťapkovú, Križka ml. ale títo v deň môjho termínu nemôžu a ten sa už nezadržateľne blíži (9.6.2010). Ešte som dostala odporučenie na dr. Divekyho a dr.Drába. Rodili ste niekto pri nich? Pomôžte mi prosím.

zuzuliq
5. máj 2010

kfox dr. Secanskeho mozem len odporucit. Chodim k nemu uz zopar rokov a mala som ho aj pri porode. Je to skvely odbornik a ma naozaj ludsky pristup. Rodila u neho aj svagrina aj mm sesternica... proste je to nas rodinny gynekolog 😀

tocikova
5. máj 2010

Ahojte , ja odporucam doktora Divekyho , aj ja by som chcela unho rodit , mne ho odporucila kamoska , je velmi starostlivy , pedantny a mily , tak dufam , ze bude aj na mna ! Este si musim pockat , termin mame az 7.8 . Tak sa drzkajte a dakujem za informacie , ktore sa tu o Ruzinove docitam

kfox
5. máj 2010

ďakujem za info. Zuzuliq a tocikova neviete mi poslať na nich kontakt alebo povedať kedy ordinujú v Ružinove? Zajtra idem 1. krát do poradne do Ružinova,mohla by som teda rovno za nimi skočiť. Dúfam, že aspoň jeden z nich bude v deň pôrodu voľný.

cherryblossomgirl
5. máj 2010

Kfox, aj ja velmi odporucam Divekyho, je super!

vevuska18
6. máj 2010

ahojte, tak ja mam termin dnes (6.5.). Sunny mozno sa tam stretneme...dnes idem este do poradne tak uvidime co povie doktor.

maj15
6. máj 2010

no aspon trosku sa to rozbehlo🙂 aj tak mam pocit ze je nas nejako malo na Ruzinov...aspon sa nam ujde nadstandard 🙂 😵 vevuska vidim ze si z PK, aj ja🙂 nedas foto? ci sa nahodou nepozname..? ja mam termin o 10 dní tak sa mozno stretneme🙂

vevuska18
6. máj 2010

pridala som nejake foto, ale ja ta asi nepoznam...no neva ved sa mozno spozname v porodnici 😉

maj15
6. máj 2010

ani ja teba🙂 presne tak, ked ty este trosku vydrzis a ja pojdem na termin tak sa vidime🙂 a ako sa citis? uz mas aj nejake kontrakcie? a som bola vcera u doktora a povedal ze som otvorena na 2 cm, a citila som prve cvicne kontrakcie, doteraz som to nemala...zvlastne take silne pichnutie v podbrusku a bolest ako pred ms tak na par sekund...potom to preslo....ale uz ma z toho hned zacala chytat panika...som zvedava ako to bude vyzerat pred porodom ....

vevuska18
6. máj 2010

citim sa dost unaveno..brusko je uz dost tazke a hrozne ma boli panva niekedy mi v nej pukne ako keby sa mi zlomila na dve polky...aj ja pocitujem tak ms bolesti ale to hned prejde ale inak nic zvlastne, no obcas mi tvrdne brusko ale dr.mi povedal ze to su ti poslickovia a to robi to tvrdnutie bruska 🙂 ja mavam take chvilky ze ma chyta panika ze uz to pride... 😖 aj ja som velmi zvedava ake to bude ked to pride...

maj15
7. máj 2010

tak co vevuska? este nic? ja sa citim presne tak isto...🙂 uz sa tesim na drobca ked ho uvidim, ale aj sa trosku bojim ako to prebehne, snad rychlo🙂))) 😅 😕

vevuska18
7. máj 2010

este stale nic....malinkemu sa nejako nechce...aj ja sa velmi tesim na malinkeho, uz by som to chcel amat za sebou lebo dnes nejako nevladzem ☹

sunny323
7. máj 2010

ahojte baby, hlasim sa, ze este ani ja nic :((( V pondelok mam ist na kontrolu a asi by som si to uz aj dala vyvolat.. Ja uz to nevydrziiiiiiiiiiiiiiiiiiiim !!!

sunny323
7. máj 2010

vevuska ty mas ake zlate brusinko!! Cela si chuducka, len brusko trčí, hihihi...

vevuska18
7. máj 2010

sunny ja uz vobec nevladzem...no na fotke to vyzera inak ale pribrala som riadne 😒

jkorculka
7. máj 2010

Ahojte, chcela by som sa vsetkych , ktore rodili sekciou v Ruzinove spytat, ci mali nadstandart aj ked si ho nehradili. Niekde som totiz citala, ze davaju automaticky po cisarskom nadstandartku.Ja som rodila prvy krat v r.2008 sekciou, to som mala ale nadstandart zaplateny dopredu, mala som planovanu sekciu.Tentokrat bude zrejme znovu sekcia planovana, tak by som chcela vediet, ci je teda nutne platit za nadstandart a este ci sa nahodou nieco nezmenilo na izbe.Vtedy tam boli este stale otrasne vysoke kovove postele:/...a liezt na ne po sekcii nie je sranda, to snad da za pravdu kazda, ktora zazila..dakujem za odpovede.

cheerlady
8. máj 2010

korculka kazdy nadstandard sa musi hradit! a postele su tam urcite este stale tie iste 😒 a na ne nie je sranda liezt ani po normalnom porode 😝

maj15
8. máj 2010

suhlasim vevuska mas len brusko v predu🙂) kraaasne🙂 tak co ako to s vami vyzera sunny? vevuska?
ja uz som pribrala 16 kg a mam teda strasne velke brusisko🙂) nas maly uz ma 3,7 kg a v stredu ideme na kontrolu k dokymu, som zvedava co povie, ci sa otvaram viac alebo ci stale tie 2 cm...
nikto iny v Ruzinove nerodi? zda sa mi ze nie..🙂 baby neviete aka je tam teraz situacia ci je vela porodov, ci malo..?
jkorculka k sekcii ti neviem povedat ...ja mam zatial naplanovane ist normalne, ale clovek nikdy nevie ako to dopadne...

vevuska18
8. máj 2010

nooo ja som pribrala za cele tehotenstvo 10 kg....a staaaaale som v celku malemu sa vobec nechce 😉

fanta
8. máj 2010

jkorculka ja som síce nemala sekciu, ale kamoška áno, rodila minulý rok v septembri, bola na štandarde, ale v izbe, ktorá sa dáva ženám po sekcii a mala na izbe, teraz neviem či WCko alebo sprchu, jedno z tých dvoch určite

jaja25
8. máj 2010

Vevuska, no ty si ako moja sestra. Tá mala termín 4.5. a aj ona bude mať asi Šimonka- teda keď presvedčí svojho manžela že je to to správne meno... Aj ona je ešte kinderko 😅

cheerlady
8. máj 2010

fanta ja som bola na standarde na izbe,kde sa davaju mamicky po sekcii a teda izba rovnaka ako vsetky ostatne,ani wc-ko ani sprcha 😕

fanta
8. máj 2010

ona rodila v septembri 2009 a mala tam, fakt nechcem klamať, buď wcko alebo sprchu, ešte sa tešila že ako dobre dopadla, lebo rozmýšľala nad nadštandardom, tak nakoniec bola rada, že si ho nezaplatila

cheerlady
8. máj 2010

no tak fakt neviem,ja som sa prave kvoli sprche a wc-ku pytala na nadstandard vsetkymi desiatimi-lebo tie na standarde su fakt hroza, na nadstandarde su pekne cistucke ako v hoteli 🙂

fanta
8. máj 2010

cheerlady, ja som to takto od nej počula, tiež som bola prekvapená. A nebolo plno? Možno preto sa ti taká izba neušla. Lebo ona bola dokonca niekoľko dní na izbe sama.

cheerlady
8. máj 2010

ja som ale nemala sekciu,len nas bolo vela vaginalnych porodv,preto nas davali aj na izby,kde mali byt sekcie.

veronika33
8. máj 2010

V Ružinove na štandardnom oddelení sú dve izby hneď zo začiatku oddelenia, kde na jednej je sprcha a na druhej WC, určite tam taká izba bola v auguste 2009, ležala som hneď vedľa tej s WC pár dní a hneď po pôrode mi sestrička povedala, aby som išla na WC tam, bolo to bližšie, ale v noci, ak je to možné, aby som ich nerušila a hádam zájdem aj na tie spoločné.
Po sekcii nikdy nedávajú automaticky na nadštandard, ak oň rodička nežiada, leda, že bol preplnený štandard - možno.

cicus13
8. máj 2010

baby, ten nadštandart treba dopredu platiť ? Lebo som mala pocit, že sa platí až potom či nie? A ak sa naňho nedostanen tak mi akože peniaze vrátia?

cheerlady
9. máj 2010

cicus netreba,ked sa na neho dostanes,tak ti daju papier,aby si zaplatila 4noci zalohu a podla toho kolko tam vlastne budes,tak sa pri odchode vyrovnas. ja som sa tam dostala az na treti den, bola som tam 3noci a manzel tu zalohu ani neplatil,isiel do pokladne az ked nas prepustali a mal razitko od sestricky s poctom noci,kolko som tam v skutocnosti bola.

maj15
9. máj 2010

ahojte, mam otazku na maminky, ktore uz to maju za sebou... osusku pre drobca po kupani treba zbalit do porodnice? ci to mi tam daju? dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre