Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

yara2
24. júl 2008

enynka - termin mam 23.9. to by sme ich tam riadne nasimi otazkami spolu zbombardovali 😀

lenki - dik za super obsiahlu odpoved. urcite sa pojdem pozriet,obzriem si tam kazdy kutik,nech viem kde sa potom skryjem,ked sa budem velmi bat 😀 . a nebolo z tej druhej saly,kde sa rodilo pocut nejake zvuky,vykriky,stonania a potom velky plac a krik,ked uz bolo zabiatko na svete?? 🙂
a zeny co sa na porod este len pripravuju a chodia tam po chodbach ,tie navstevy neobtazuju??? ja teda nechcem,aby ked sa tam budem prechadzat v bolestiach,isla prave okolo nejaka exkurzia... 😒

tessa
24. júl 2008

yara, keď som ja rodila, tak tam zrovna bola exkurzia 😀 😀 teda, keď som bola v bolestiach na izbe čakateliek ale pohoda, sestričky na to dávajú pozor, aby to neobmedzovalo rodičky 😉

apropo, rekonštrukcia kúpeliek na nadštandarde už bola nutná... 😖

cicushka
24. júl 2008

yara) ja som mala exkurziu priamo na sale 😀 a potom si ma nasla aj jedna mamina tu v teme, ze ona bola na tej prehliadke saly, ked som rodila. Ale samozrejme, najprv sa ma spytali, ci mozu...a ked isla na mna kontrakcia, slusne som ich vyhanla von. Aj tak len pri dverach vsetci stali a bali sa ist dalej, ked ma tam videli. 😀

a ja so videla trosku do druhej saly (cez nakrivo zatiahnute zaluzie) ale moc som toho nenavidela a pocut som pocula iba doktorovo, ked kricali, ze rodia...mamicka moc nekricalala, tak tu som nepocula.

zabka1003
24. júl 2008

Cicushka, ja som tiez videla do druhej sály cez tie žalúzie..a ked mamičky kričia je to počuť dosť..teda skoro ako v priamom prenose 😀

tessa
24. júl 2008

heh, tak ja som počula babu, čo sa snažila tlačiť krpca von, keď mňa pripravovali na sekciu 😀 Dokonca ju mám nahratú aj na kamere, ako reve 😀 Pikoška je, že sme spolu potom ležali na šestonedelí 😀 A dodnes sme dobré kamošky 😉

cicushka
24. júl 2008

v ktorej sale si lezala? v tom "americkom boxe" s tymi rebrinami? Vraj to je najlepsia.

zabka1003
24. júl 2008

ja som si tam z vedlajšej sály vypočula aj pár "slušných vybraných" slov od rodičky 😀 😀

Ja som ležala vo všetkých troch, lebo ma premiestňovali hore dole..ale z toho amerického je vidieť do toho vedlajšieho..aj ty si odtial videla?

aktak
24. júl 2008

lenki u dr.draba budem rodit, termin mam 20.8. ale kedze uz nemam ziadny krcok a som druhorodicka tak by to mohlo byt skor, teda rada by som 🙂

ked som ja rodila tak nikto ani necakal na porod a ta co rodila tak ju odviezli na cisarsky nakoniec takze som tam mala uplny klud

cicushka
24. júl 2008

zabka) ano, tam som lezala (vdaka doktorovi) , tusi mam aj v albume.

zabka1003
24. júl 2008

aktak, tak to máš ideálny scenár pôrodu..že nikde nikoho, iba ty 😀
ja som rodila s dvanástimi babami..
a mala si Drába aj pri prvom pôrode?

zabka1003
24. júl 2008

Cicushka, ty si nerodila u Divekyho? Tuším si to tu už písala..ak si dobre pamätám..
Aj my máme Nelku 😉

tessa
24. júl 2008

aktak, tak to si mala šťastie, keď som rodila ja, tak bolo 14 pôrodov 😕 A keď som vo februári ležala v nemocke, tak sa rodilo aj na izbách, elbo už nebolo voľné nič...mali 21 pôrodov za deň 😅

yara2
24. júl 2008

cicushka - 😨 😨 😖 exkurziu na sale???? pomooooc.... ja by som nedovolila nikomu cudziemu,co s mojim porodom nema nic spolocne,aby sa na mna v tej chvili pozeral. ale ved ty si tu uz spominala,ze ti take veci nevadia... no kazda sme ina,co zena to ine pocity... 🙂
a ked zena trochu viac krici,tak personal sa na nu neosopi s nejakou poznamkou,nech je tichsie,nech tak nekrici???

cicushka
24. júl 2008

zabak) nie dr. Simko ma rodil. Co tu citam temu, tak zatial iba ja som u neho rodila. Je to aj moj Gynekolog.

Pozdravujeme Nelku 😀

aktak
24. júl 2008

ano aj adamka sme dorili s dr.drabom
tessa nestras 😅 moje nervy, tolko tehotnych ako je teraz to bude zuuuzo 😅 😀

tessa
24. júl 2008

ja som išla rodiť večer, neplánovane... 😀
Mala som plánovanú sekciu na 31.3....ale sme si v piatok 28.3. s mužíkom užili 😀 , potom som sa išla najesť a ako som sedela pri kompe, vravím, že mi je nejako divne..asi kontrakcie 😀 Môj muž bol na prášky, lebo mal ísť do nočnej...volala som dokine a ona že aby sme išli do pôrodnice, že nech mi natočia monitor a uvidíme... 😀
Na monitore som mala Mont Everest vykreslený, tak volala dokinu, a o 23tej mi urobili sekciu, 23:25h bol Domi na svete 😉 Bolo to super rodiť večer, lebo okrem mňa a tej kamošky mojej, tam nikoho nebolo, všade kľud 😉

tessa
24. júl 2008

Takto pred 2mi rokmi som rodila aj ja,prvého synátora....aaale to letíííí 😔 😉

zabka1003
24. júl 2008

Cicush, Simko chodil celý pobyt, čo som tam bola na vizity..bol v pohode, taký kľudas mi pripadal..

Aktak, a aký je dráb? Je to aj tvoj lekár? Ja uvažujem, že začnem k nemu chodiť..a potom pri ňom aj rodiť, ked by bolo druhé baby..

Cicushka plánujete aj druhé babenko?

tessa
24. júl 2008

Ja som pri prvom synovi nemala nikoho...a to bola chyba... 😠

A pri druhom teraz som mala MUDr. Oťapkovú, zlatá to žienka, nedám dopustiť na ňu, je to aj moja gyndoška 😉

lenki13
24. júl 2008

Aktak to som prekvapena....lebo vraj je bezne ze aj desat rodiciek naraz 🙂 tak to si musela mat velke stastie. Ale je pravda ze ked som bola minuly piatok, bola len jedna kocka na sale a dve na chodbe, takze pianko...ale to je skor vynimka. Navyse mi dula hovorila, ze piatky byvaju aj koli tomu take pokojnejsie, ze si doktori nenavyvolavaju rodicky, lebo ide vikend a chcu mat pokoj 😀 ...takze sa asi oplati rodit v piatok...mozno aj cez vikend?

zabka1003
24. júl 2008

tessa a kde k nej chodíš do Ružinova?

aktak
24. júl 2008

drab je super, uz ho mam aj ako gynekologa
verim ze sa nejak napasujeme na salu a odrodime tam a nie na chdobe 🙂

cicushka
24. júl 2008

zabka) ja ho uplne "milujem" ako doktora...velmi dobre sa pri no ciitm...isto a doverujem mu a to je to najdolezitejsie.

Nooo ja by som chclea vacsi odstup medzi detmi tako okolo 5 rokov

tessa
24. júl 2008

zabka, chodím do Senca, ja som z Vajnor a poviem ti, že som skôr v Senci, ako keď sa trepem do Ružinova v zápchach... 😖
Ale posledný mesiac som chodila pred pôrodom už aj ja do Ružinova k nej 😉

tessa
24. júl 2008

Drába môžem pochváliť aj ja..často mával službu, keď som tam bola ja a je veľmi milý a ochotný...robil mi aj UZV párkrát 😉

zabka1003
24. júl 2008

Tessa a ona tam má súkromnú ambulanciu, či ako to je..

tessa
24. júl 2008

V Senci nemá súkromnú ambulanciu...teda aspoň nič tam neplatím, len UZV,ked mi robí...
kukni www.fedgyn.sk

ciska
24. júl 2008

pekny vecer,
prepacte ale neda mi napisat. prestante mat paniku z vizity je to uplne normalne. ked som lezala po porode tak na vizitu chodil jeden lekar + sestricka s takym cudom v ruke s ktorym odokryla vlozku aby lekar videl ako sa hoji rana a ako velmi krvacas. nebolo to nic ponizujuce a ani tragicke. je to uplne normalna kontrola. ja som nosievala take tie jednorazove nohavicky a pred vizitou som si ich dala dole a prikryla sa sestricka ma odokryla uvolnila vlozku doktor kukol a hotovo. inak na mna sa pred porodom chodili pozriet tusim vsetci co tam boli lebo mala sa nezosuvala. prisli posparali skonstatovali cosi a zase odisli. nebolo to sice nic super uzasne ale aspon som vedela ze je vsetko ok.
dalej sestricka s tebo po porode musi ist prvy krat na wc ja som myslela ze na co a hned ma ostatne miminy museli ratovat lebo som sa zlozila hned vedla postele. mne sa tocila hlava este aj na druhy den a sestricka bola so mnou aj ked som sla do sprchy rano poporode je to pre vasu bezpecnost nie ich rozmar ani hobby.
tak z toho nemajte paniku je to ako u zubara len neotvoris pusu ale rozkrocis nohy🙂))

claudinka
25. júl 2008

lenki13 cize kupelne na nadstandarde.. zacina sa to dnes a konci cca o tyzden? tak to je paradicka 😝
akurat sme sa o tom v septembrovkach vcera bavili, kazda mame tie svoje "zarucene" informacie.. a toto je zase nieco nove 😉

yara2 aj ja sa na tu prehliadku este len chystam, som mala v plane ist tuto stredu, ale nerobi sa ani tento, ani buduci ani ten dalsi tyzden.. skoda, som bola sklamana, lebo som sa tam uz tesila.. mame podobny termin, ja mam 17. 09. s tym, ze malinky je o dva tyzdne vacsi, ale aj tak uvidime, kedy sa mu bude ciet vyliezt 🙂

aktak drzim palceky, nech vydrzis, kym to bude hotove 😉

lenki13
25. júl 2008

Claudinka tak nam to hovorila stanicna v Ruzinove, ked som tam bola presne pred tyzdnom, tak neviem ci sa nieco odvtedy zmenilo .Ale ak chces ist na prehliadku, zavolaj tam dnes, naozaj mam pocit ze tie piatky su lepsie lebo nie je tak vela porodov. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre