Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

caruzo19
13. nov 2008

este dodam,ze od uplneho zaciatku-aj ako mi davali prostaglandin tabletku,este som bola uplne zavreta,inak maju oni v predpisoch ze partner moze byt pritomny ak je postupujuci,rozbehnuty porod,niekto mi tam vravel ze ked si na 3 prsty,tak uz sa to tak berie

sophy
13. nov 2008

manzel nemusi byt pri plateni na pokladni, pytaju len jeho meno (alebo meno sprevadzajucej osoby) a datum narodenia pre identifikaciu, takze ak to vies, tak len nadiktujes, platila som to tento utorok, nemusela som predkladat ziadne jeho doklady

zuzpolka
13. nov 2008

ahojte 😅
ja som mala mamu pri porode...ale zavolali ju až ked mi išli epiduralku pichat 😠 😝 no ale aj tak ešte trvalo 5 hodin kym som porodila 😅 😖

lyrra
13. nov 2008

no mne kazali zavolat manzela a zazmluvneneho porodnika ked som bola otvorena na tri prsty a kym som porodila ubehlo este 13 hodin 🙂 a manzel nemal vopred nic zaplatene, takze si odbehol zaplatit do pokladne ked uz bol so mnou na sale 🙂

dula_renka
13. nov 2008

adulik, nevzdávaj to, malého si stále prikladaj, po cisárskom naozaj mliečko môže pristúpiť neskôr, niektorým ženám dokonca po mesiaci 🙂

marya
14. nov 2008

Baby, dakujem velmi pekne za info 🙂 no tak snad to bude v pohode, a hlavne manzel je dost asertivny, takze keby nieco, on si vsetko "vyfrfle" 😀 😀

mimina123
15. nov 2008

Dula_renka,
mozno odveci otazka v tomto fore, ale na porodnej sale mi teda vobec nepomohli, ani sa nestarali co ako robim, tak sa opytam: ty ake dychanie odporucas pri jednotlivych fazach porodu? 🙂
Mna 3 roky spat pri prvom na profylaxii v ruzinove naucili, aby som sa nehyperventilovala, dychat napr od 5 nadych/10 vydych, cim sa kontrakcie zhustuju nadychy skracovat az po 2nadych/4doby vydych. Zacala som s tym od druhej kontrakcie este doma, a myslim, ze to uslo ustat tie bolesti. Moc som nekecala, len predychavala. Este aj vtedy ked mi lekar povedal, ze na nasledujucu kontrakciu zatlacit tak som miesto tlacenia tu bolest predychala. Skoro ho porazilo, ked nic nebolo, co cakal. 😒 🙂
Este ohladom tlacenia,
manzel mal odomna za ulohu drzat mi hlavu, davat bacha na zavrete oci a hlavne, ci nahodou necervenam v tvari, cize tlaky nejdu na spravne miesto.
Cim to je, ze vo vypudzovacej faze, proste neefektivne zena tlaci. Da sa na to pripravit?
Vyzera to, ze som momentalne uz len na lezanie doma odkazana, takze nejaku profylaxiu nestiham.
Dakujem
PS: Ja sa takeho uzasneho pomocnika pri porode akym bol moj manzel veru nevzdam, budem ako levica, psychycka pohoda nadovsetko 🙂 🙂 , uzkost a strach len negativne vplyvaju na cely priebeh porodu.

misutovo
18. nov 2008

Ahojte,

chcela by som sa spytat, ako je to v ruzinove s kojenim. Chcela by som ist na nadstandard (aj ked neviem ci bude volne) a vraj tam maju mamicky babatka cely cas pri sebe. Takze sa ma clovek pokusat o kojenie kedykolvek alebo tam maju sestricky neaky harmonogram? Vraj na standarde sestricky na kojenie deti nosia takze to bude asi v neakych intervaloch?
No neviem, nieco mi prosim poradte.

Dakujem,

ivankaba
18. nov 2008

aj na standartnom oddeleni maju mamicky babatka stale pri sebe, teda okrem kupania a ked robia nejake vysetrenie....

misutovo
18. nov 2008

To je dobre, som myslela ze je to neak oddelene. Chvalabohu. Takze si maminky prikladaju babatka tak
kazde 2-3 hod alebo ich sestricky neako naviguju?

caruzo19
18. nov 2008

tak tak,pokial je dieta a matka ok,tak su stale spolu na oboch oddeleniach,na nadstandarde stale,na standarde okrem kupania

claudinka
18. nov 2008

misutovo tak tak, jak babulky hovoria.. vsetko je len v tvojej rezii 😉

dula_renka
18. nov 2008

mimina123...som sa rozčarbala do IP a úžasnému pomocníkovi gratulujem 😉

dula_renka
21. nov 2008

V ruzinove sa prestlo rodit? ☹ Kde ste mamky? 😉

enynka1
21. nov 2008

asi vsetky rodia 😉

dula_renka
21. nov 2008

a nemaju cas na pisanie? 🙂 🙂 🙂

sophy
21. nov 2008

caute, urcite sa neprestalo rodit 😉 ja to mam naplanovane na zajtra, takze potom dam vediet...

enynka1
21. nov 2008

sophy, tak drzkame palce nex mas maleho co najskor pri sebe 🙂

dula_renka
21. nov 2008

sophy drzim palce, mas zazmluvneho lekara?

evka_
21. nov 2008

sophy ides normalne ci sekciou? ked ides tak skoro?? 🙂

evka_
21. nov 2008

...mozno sa stretneme, ked sa mi drobec konecne "umudri" 😀

evka_
22. nov 2008

uf... ten "ruzinov" nam fakt nejak spi... kde ste vsetky maminy z ruzinova?? 😉

dula_renka
22. nov 2008

v ružinove to žije, ale tu na chate je ticho ...všetko rodí....... 😀 😀 😀

bibula
22. nov 2008

😀 joj,ja uz som stara mamina.... 😉 ale obcas tu kuknem..-)

zuz11
22. nov 2008

ja mam vyhlad zo spalne na porodne saly a tam sa 24 hodin svieti tak sa asi vo velkom rodi 😀
ale ja chcem rodit az po novom roku, aj ked obcas by som sla uz aj hned 🤐 😀

dula_renka
22. nov 2008

bibula...stará? sa pozri na mňa.... 😀 😀 😀

dula_renka
22. nov 2008

zuz11 ty mas na pôrod ešte časúúúúúúú....tak môžeš pekne chatovať 😉 v ružinove je stále veľmi veľa pôrodov 😀

zuz11
22. nov 2008

hej viem ze mam cas a cakam na ten prispevok, len uz som taka nemozna obcas ze by som sla aj hned 🤐

bibula
22. nov 2008

dula_renka- 😀 -no cumim-parada-vtedy bolo zdravotnictvo na inej urovni,co? ja som dcerku rodila v biskupiciach-parada-porod a jstarostlivost jedna radost. 😉

mandy55
22. nov 2008

ahojte maminky a nastavajuce maminky,
budem rodit sekciou v Ruzinove, nemate skusenosti, ktory den je lepsie nastupit do nemocky? niektore pisete, ze v pondelok byva hromadne prepustanie domov, nerada by som sa dostala do tlacenice a tiez by som chcela ist na nadstandardku, vo stvrtok sa mam dohodnut s doky, kedy ma prijmu
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre