Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

szilvia31
27. aug 2009

ahojte babulky
rodila niektora z vas u dr spanku?Ake mate skusenosti?V poradni je taky uponahlany stale a nema cas vykecavat 😖 tak neviem co si mam mysliet.
byggyt aj my cakame dievcatko Vivien 🙂 ,nevies kedy ma meniny?

bublinka34
27. aug 2009

ahoj Niki,
malý je super.. ako rýchlo sa tie naše poklady menia.. 🙂

radeli
27. aug 2009

Ahoj

nerodila niektora z vas u doktora Kriska ml.?
Chcela by som si ho zazmluvnit, najskor som vsak zvedava na nejake nazory.

liluska
27. aug 2009

radeli ja som ho mala zazmluvneneho pred dvomi rokmi a teraz idem tiez k nemu 😉

byggyt
27. aug 2009

szilvia31- vidíš, tak toto som ešte neriešila 🙂 keď to zistím dám ti vedieť a keď to zistíš skôr ty budem rada keď napíšeš

radeli
27. aug 2009

liluska - mne pride Krisko ml trochu flegmaticky a trochu sa toho bojim aky bude pri porode. 😒
aby to nebral priliz pohodovo a ze na vsetko je kopec casu.
aky bol uz pri samotnom porode ?

liluska
27. aug 2009

radeli no je trosku menej ukecany ale som s nim spokojna. Robi mi aj 3D utz a jedine co mi na nom vadi je to ze malinko rozprava, inak je super. Ja som bola s nim ako porodnikom spokojna a aj pri porode bol fajn a svoju robotu si urobil fantasticky 😉
Teda mozno to bolo tym ze som mala porod bez komplikacii ale urcite si ho zazmluvnim aj teraz 😉

simonova815
27. aug 2009

petulik29: cisla na laktacne poradkyne som nasla v casaku dieta, je ich tam cely zoznam pre cele uzemie SR. jedna z nich (Sycova) je znama mojej kamaratky, tak jej chcem zavolat, dnes som sa k tomu nedostala, takze volam zajtra.

radeli: Krizko ml. sice posobi flegmaticky (skor by som povedala uzavreto a ticho), ako lekar je fakt dobry a aj zodpovedny. A viem, ze ked je zazmluvneny je fakt v pohotovosti 24 h a odvedie si pracu tak ako ma.

szilvia31: ja som na Spanku moc dobre veci nepocula, vraj je dobry na vyjadrovanie sa do medii, ale ako lekar priemer. Viem aj o par kiksoch co sa stali pri porodoch od kamaratiek co u neho rodili, ale ako som uz pisala, urcite sa najdu aj take rodicky, co si ho pochvaluju a co su s jeho pristupom a vykonom spokojne. Takze kolko ludi, tolko chuti. Zial ja som ho pri prvom porode zazila v sluzbe a bol hrozne neludsky, neosobny, no urcite by som si ho dobrovolne nezazmluvnila.

tily: aj o Dr. Foltinovi som pocula, ze je dobry.

tinyleaf
28. aug 2009

radeli, ja som mala Krizka ml. pri prvom porode ako druheho lekara pri cisaraku. Bola som vtedy dost otapena, tak som ani nevnimala ci a o com sa bavili. Vysetroval ma este kym neprisla moja Dr. a bol celkom v pohode, aj ked je pravda, ze vela toho nenahovoril.

szilvia31
28. aug 2009

byggyt urcite ti dam vediet ked nieco najdem,zatial som nehladala 😒
simonova815 dakujem za postreh,tiez som pocula kopu negativnaho ☹ ,dobrych veci menej.
prajem vam pekny den

byggyt
28. aug 2009

szilvia31- našla som to poslala som ti to internou poštou prišlo ti to?

szilvia31
29. aug 2009

ano mam to odpisala som ti dakujem

badzova
29. aug 2009

ahojte, este by som sa chcela spytat: 🙂
ked uz zacnem chodit do ruzinova, tak mi niekto vravel, ze poradna pre tehotne je v jeden den a je tam naraz aj 40 mamiciek... ☹
je to pravda?
alebo ked si vyberiem lekara, tak by som mohla chodit ku nemu a on tam ma menej pacientiek?
treba sa s nim dopredu dohodnut?
ako ste to mali vy?
dakujem za hocijaku pomoc.... 😀

hanka274
29. aug 2009

radeli, radim, mozes pokojne u nho rodit, alebo u otca jeho, obaja su skvely...
simonova815, to mas recht aj na Krizka ml. aj na Spanku, vystihla si to, aj ja som to pocula a aj tak posobi...

cmukinka29
30. aug 2009

badzova, mesiac pred porodom som chodila do poradne,tusim,ze to bolo vo stvrtok,ja som chodila skoro,asi uz o pol 7 som tam bola,ja som si tiez myslela,ze tam bude vela bab,ale zasa 40 ich tam nebolo,asi okolo 15,ale islo to rychlo,takze podla mna si nemusisi vyberat lekara,
do vnutra nas islo asi 6, stali sme v rade, zmerali nam tlak,vazili sme sa a nakoniec nas jedna doktorka vysetrila, bola to nejaka madarka, tusim,ze Fullopova a isli sme domov,takze v poho

badzova
31. aug 2009

cmukinka29: dakujem
este mam otazocku, ako je to s navstevami? 😉
je mozne ist na navstevu len medzi tou 15.00-17.00.
co ked to niekto nestihne? vie prist napr. o 19.00 a mozem ist za nim? alebo?
a este otazocka, myslite ze sa oplati zazmluvnit lekara, alebo je to jedno?
mali ste porodny plan?
dakujem

hanka274
31. aug 2009

co je porodny plan?? nemusis mat vobec zazmluvneneho lekara, su tam odbornici...
co sa tyka navstev, daaaa sa vsetko, staci sa dohodnut so sestrickou...a pekne sa usmiat... 😉

cmukinka29
1. sep 2009

co sa týka návštev,sestričky moc neboli ochotné mimo navštevných hodín,ja som osobne nemala zazmluvneného lekára a ani som nad tým neuvažovala a porod som mala skvely,rodila som u Dr. Papcúna,bol fajn,takže ho odporúčam,mimochodom aj sestričky boli zlaté a čo sa týka po porode už by som išla na nadštandard, lebo tie izby ,Wc aj sprchy sú hrozné,teraz by som si dala vačší pozor na ubytovanie po porode,možno by som už nešla ani do Ružinova

iinuska
1. sep 2009

ja som bola v Ruzinove spokojna, personal super, ale az na tie sprchy a WC, ako pise cmukinka. Tak to bolo dost nechutne.

simonova815
1. sep 2009

neviem ako je to na deviatom, ale 10. poschodie je komplet zrekonstruovane, nie len nadstandard, aj standard, aj kupelna aj WC, vsetko nove, tak mozno je aj na deviatom standard, mohli by napisat baby co tam rodili nedavno. badzova, jasne ze mozes mat nevstevu aj inokedy a vyjdes von na chodbu. Za posledny rok boli v Ruzinove aj svokra, aj svokor aj moja mama a nikdy som nebola na navsteve od 15-17, vzdy vecer, ked som mohla a nikdy nebol jeden jediny problem. Len vstup je vtedy cez centralny prijem. A je viac nez jasne ze pracujuci oteckovia nemozu chodit kedy sa im zachce, ale po praci a ked aj budes cokolvek potrebovat tak ti to moze priniest. Akurat ho nepustia na izbu.

co sa tyka porodneho planu....treba prekonzultovat so svojim lekarom, ale ja by som nad nim vobec neuvazovala. Ajtak v zasade nevies co ta caka a budes mozno rada, ze ti bude pokyny davat personal a lekar. A ked odrodis, ajtak budes rada, ze si rada a nie to mysliet ci vsetko bolo podla planu. Viem ze su na porodnej sale dovolene vonne tycinky ci lampy, tusim aj ticha hudba, ale ked na vedlajsej sale bude nejaka mamicka kricat, tak ani hudbu nebudes pocut. Neviem. Mozno keby u nas existovali porodne domy tak ako v zahranici, kde mas svoju izbu, tam vsetko tak ako chces ty, cely cas pri sebe asistentku, mozno porodny plan vyznam ma. Ale v takejto nemocnici, kde za jednu sluzbu odrodi niekedy aj 8-10 zien, je to asi fakt jedno. A hlavne kludne sa moze stat, ze sa ti pocas porodu vymeni personal.

byggyt
1. sep 2009

simonova815- ako si to myslela, že muža po návštevných hodinách nepustia na izbu? Oni tam nikoho nepustia aj cez návštevné hodiny na šestonedelie,neviem ako to je keď je niekto po sekcii ale ani bábo na ruky nedovolia nikomu iba cez sklo.

badzova
2. sep 2009

...mhhh dakujem za odpovede...
simonova815 a ako sa citis vsetko v poriadku? mi pomaha, ze mas tolko informacii za co ti dakujem. 🙂

bay
2. sep 2009

Badzova, pridam moje cerstve spomienky 😉
Co sa navstev tyka, tak je mozne mat navstevu aj mimo danych hodin, ale nesmies zmeskat vizitu. Pri navstevach musi byt babo za sklom a tato si ho moze chytit, az ked si vezie svoje poklady domov.
Co sa socialnych zariadeni tyka, tak ako spominala Simonova, na desiatom su pekne, zrekonstruovane. Na deviatom to tak nie je a je fakt dost zleeeeeee 😝 a pri sucasnom navale ich asi ani tak skoro nezrekonstruuju 😔 Na nadstandarde su uplne v pohode.

Co sa tyka zazmluvnenia. To je individualne. Podla mna su tam vsetci Dr. odbornici a z tohto hladiska netreba. Ale na druhej strane ak ta ma odrodit niekto kto ta pozna (ako mna moj gynekolog) tak je to vyhoda, tak je to vyhoda, pre ktoru sa to oplati.
Porodny plan, ten som nemala a nemyslim si ze je nevyhnutny. So sestrickami a doktormi sa da velmi dobre dohodnut aj za pochodu 😉

simonova815
2. sep 2009

badzova: dnes som sa dozvedela verdikt, v utorok buduci tyzden nastupujem do porodnice a v stredu 9.9. rodim. Takze to budem uz mat za sebou, hrozne ma bolia krize a panvova kost, ledva sa v posteli pretacam.

Co sa tyka navstev, ja som pri prvom bola na nadstandarde a manzel bol so mnou tam za tym sklom, tam sme sedeli a kecali, nie na chodbe. A aj malu som tam bola doniesla mu ju ukazat. A po porode bol chvilku na izbe manzel so synovcom, taku polhodinku citali mi smsky, ale neviem ze ci to bolo tiez "protekcne", lebo manzel bol so mnou na sale aj pri cisarskom (anesteziologicka sice nadavala), ale lekar si presadil svoje, vraj nech otec vidi, ako matka musi trpiet 😉 Ale je pravda, ze po porode som bola na izbe sama, dalsiu babu priniesli az v noci.

je to asi fakt zaleziotost toho, aky ma kto vztah s lekarom, lebo ked lekar vezme navstevu na izbu, sestricky nic nepovedia. A nam zas sestricky hovorili, ze navstevy nie su povolene na izbach, lebo predsa su tam zeny, ktorym by mohlo vadit, ze ich niekto vidi ako koja, alebo tak, takze toto ja osobne chapem.

szilvia31
2. sep 2009

ahojte kocky,chcem sa vam podakovat ze sa nam zverujate zo svojimi zazitkama,aspon sa citim pripravenejsia. 😉
bay prosim ta mozes mi napisat co si si musela zo sebou zobrat do porodnice,pre seba aj babatko?dopredu ti dakujem 🙂
prajem vam pekny vecer

byggyt
2. sep 2009

simonova815- držím ti palce 🙂 🙂 🙂 , potom nám čakajúcim prosím podaj najnovšie infošky.
Ja som tam bola pred 13 rokmi a také že by si tato mohol bábo na ruky zobrať to nehrozilo no veď ani teraz nie, ale na druhej strane ma dosť zarazilo že si tam podávali klučky poisťovací agenti. Ty si mala šťastie že si tam mohla mať aspoň na chvílu mužíka.

badzova
2. sep 2009

simonova815: jooj, tak silno drzim palce, nech je vsetko v poriadku.... 🙂

simonova815
3. sep 2009

Baby dakujem, urcite vam dam vediet co a ako!
moj muz vcera tuto informaciu chudak predychaval, vraj si nemyslel, ze uz, tak ja ze aspon budem skor doma. A mladsia dcerka smuti, ta chce ist do porodnice so mnou, vraj sa v podohe zmestime na jednu postel 😉

tinyleaf
3. sep 2009

szilvia, pre babatko si zober plienky a vlhcene utierky. Plienok sice dostanes 5 na den, ale to je malo, urcite budes potrebovat aj svoje. Kremik na ritku nam dali taky v tube Johnson&Johnson,ale mala sa z neho vyhadzala, tak som jej davala svoju rybaciu mast. Pre babo este ciapocku po kupani a rukavicky. Niekedy nemaju akurat nahradne oblecko, tak ak by sa Ti nahodou male precikalo, mozes si zobrat pre istotu aj svoje oblecko.
Pre seba si zober hyg. potreby, prezuvky, aj do sprchy, uterak, vodu na pitie, nabijacku na telefon, toalet.papier, ak chces svoju nocnu koselu /ale daju Ti bielu/

tinyleaf
3. sep 2009

Tak este raz podrobnejsi zoznam
maly vankus, doklady, osuska, uterak, slapky do sprchy, prezuvky, hyg.potreby-kefka, pasta, hreben, sampon, kondicioner, mydlo, sprch.gel, papierove vreckovky, ziletka, mast na bradavky, gumicka do vlasov
sietkove poporodne nohavicky, ponozky, caj na kojenie, flasa s vodou na pitie, nabijacka na telefon, podprsenka na kojenie, vlozky do podprsenky
ak chces svoje vlastne: zupan, nocna kosela

pre babo:
rukavicky, vlhcene utierky, ciapocka

pri odchode z nemocnice doniest:
oblecko pre babo, deku, latkovu plienku, postolky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre