Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zuzuz1
29. okt 2012

@adka22 no tak to sa tam stretneme myslim u andela 🙂 ja som tusim na 10:00 😉 a keby ne tak podla mna je vysokopravdepodobne ze v ruzinove sa urco stretneme :D heheh

didianac
29. okt 2012

@tinasc
@elllla no baby, tak ja som veeeeeelmi zajtra zvedava, ze co a ako a kedy nam vypocitaju, na prijem. ale tinka, ti mas termin o den skor :D tak prepokladam, ze ak nic tak v pondelok, resp, utorok tam skoncime :D Ella a mi sa zajtra vidime :D

tinasc
29. okt 2012

@didianac asi ti povie to, čo mne... že ak sa to nepohne do pondelka, tak sa budeš na príjme hlásiť... 🙂 ale snáď tebe to nebude treba... ako sa cítiš? lebo mňa už brucho pobolieva, tak som zvedavá 😉 doktorka hovorila, že max. 5 dní nechajú prenášať...

didianac
29. okt 2012

@tinasc ja sa citim az moc dobre, obcas trosku podbrusko, obcas slabiny, obcas krize ale nic co by nasvedcovalo tomu ze uz to tu ma byt :D takze tak.. ja sa len stale cudujem, ze uz 2 tyzdne som otvorena a nic ... clovek by cakal, ze to pojde uz nejako samo. hm... a to som rada, ze max 5 dni. lebo niektory nechavaju aj 9 a viac, inak ty mas zaplateneho nejakeho lekara ci nie?

adka22
29. okt 2012

@zuzuz1 ja idem na pol 11 talze idem pravdepodobne po tebe 😉

tinasc
29. okt 2012

@didianac aha, tak ty si dokonca otvorená a nič sa nedeje... hmmmm.... nie ja nemám nikoho zaplateného, uvidím na koho natrafím 🙂

adka22
29. okt 2012

@elllla dakujem za odpoved a veeelmi sa tesim na to cakanie 😖 ja som bola taka spokojna ze to nemusim absolvovat tak ma dneska sokoval ze musim chodit tam.

didianac
29. okt 2012

@tinasc no ved to :D uz dva tyzdne mam CS 6 , cize uz zacinajuca latentna faza porodu :D tak som si myslela, ze to pojde :D

didianac
29. okt 2012

@tinasc a tiez nemam nikoho zaplateneho :D

adka22
29. okt 2012

inak ako vas tu citam tak som rada ze nie som jedina co si nejde platit dr. 😉

vivianaba
30. okt 2012

ahojte "Ruzinovcanky" tak my sme uz 1+1, Dianka sa nam narodila v stredu 24.10. Porod bol uplne idealny, rychlo a bez jedineho skrabnutia aj ked mala Dianka 3880g a 52cm. V porodnici som bola dokopy 2 hodiny (kontrakcie doma predtym boli znesitelne a nie tak casto tak sme sa neponahlali do porodnice). Vsetok personal bol velmi mily a ochotny aj v porodnici aj na sestonedeli. Tentoraz som sa dostala na nadstandard, bolo poloprazdno, dokonca prvu noc som bola sama na izbe. Ale na druhy den sa spustilo nejako vela porodov a cele oddelenie sa zaplnilo. Ak sa da urcite odporucam nadstandard, hlavne ta kupelna na izbe je na nezaplatenie!!! Aj cela atmosfera izieb - teple farby, prijemne makke periny, pekne postelne pradlo, citila som sa tam dobre. Sestricky (hlavne novorodenecke) boli velmi mile a ochotne. Mozno aj vdaka takejto celkovej pohode mam uplne kludne babo a s rozbehom laktacie nebol ziaden problem.
Co je odveci je strava - sice sa na nadstandarde vybera, nie je tam skoro nic vhodne pre dojciace zeny, same strukoviny v jedalnicku pripadne veci ktore sa pri dojceni nemaju napr. jahodovy jogurt alebo rozok s maslom a MEDOM.
A este hrozne su navstevne hodiny, milion ludi na chodbe, vydychany vzduch, je to velmi unavne. Lepsie je volat si navstevy pred alebo po navstevnych hodinach, dalo sa bez problemov dostat do budovy.
A este taka malickost - niekedy sa mi zdalo ze to maju zle skoordinovane, napr. doniesli ranajky a kratko na to sestra zahlasila ze ide detska vizita mame pripravit babatka. Takze sa nedalo v klude najest. Ale nebolo to pravidlo, len parkrat som mala taky pocit ze trosku lepsia koordinacia aktivit by nebola odveci.

Kludne sa pytajte ak vas nieco konkretne zaujima, rada odpoviem ked sa znovu dostanem na pocitac, snad dnes vecer alebo zajtra.

Drzim palce vsetkym tehulkam nech maju z porodu a pobytu v porodnici super zazitok.

tinasc
30. okt 2012

@vivianaba no veď to ma aj zaujímalo, že či je v poslednom období veľa pôrodov... lebo ak by sa dalo, aj ja by som rada na nadštandard... no uvidíme kedy to na nás príde... gratulujem k dcérke, nech je hlavne zdravučká v tomto počasí... 🙂 jaj som už nadštandard zažila, neviem ako je to na normálnych izbách...

elllla
30. okt 2012

no uvidime.. podla toho, kolko nas chodi do poradne, tak bude plno.. a hlavne to vidim v pondelok na natresk, ked vsetkych budu posielat na prijem.. takze najlepsie je ist rodit v sobotu 🙂)

tinasc
30. okt 2012

@elllla jaj kiežby sa deti vypýtali samé... no snáď nebude nátresk 🙂

didianac
30. okt 2012

@vivianaba ja mam taku otazku mozno trosku mimo , ale naaahodou nevies aky pristup maju lekari k nastrihu? dnes som si citala o tom clanok :D tak ma to zaujima :D ze ako je to v ruzinove, ci ste sa o tom nebavili medzi sebou . dakujem 🙂

didianac
30. okt 2012

@elllla
@tinasc babyyy, v pondelok sa vidime :D na prime :D
@adka22 a nie si jedina, je nas dost co si nikoho neplatime, uvidime ako to bude 🙂 drzim palce a hlavne vela sil na zvladnutie tych poradni 🙂

elllla
30. okt 2012

@didianac ja myslim, ze hlavne u prvorodiciek volia radsej rutinne nastrih, ako keby si sa mala potrhat az do polky stehien..

didianac
30. okt 2012

@elllla to si ma moc nepotesila :( ach jo...

mato_zuzka
30. okt 2012

ahojte baby.....ako je to s tými časenkami v poradni???? prvý krát som bola minulý týždeň, prišla som ráno cca o pol 9 a žiadnu časenku som nemala, tak som teraz z toho mimo 🙂

pralinkaaa
30. okt 2012

@didianac mňa nastrihli oba razy.

tinasc
30. okt 2012

@didianac mňa sa nepýtali a nastrihli ma a to dosť... aj teraz s tým rátam... takže radšej sa na to priprav...

tinasc
30. okt 2012

@mato_zuzka poradové číslo si treba pýtať na recepcii...

vivianaba
31. okt 2012

@didianac ja som nebola nastrihnuta ani pri jednom porode. Cvicila som s balonikom epino aby sa hradza a porodne cesty pripravili a zafungovalo to. Ale to nestaci, musi byt aj doktor ktory ma pre toto pochopenie a nestriha automaticky. V Ruzinove je to Dr. Krizko, obe deti som rodila unho a uplna pohoda, som mu velmi vdacna. Aj som sa s nim o tom rozpravala a on nerobi nastrih rutinne, vie odhadnut kedy treba a kedy nie, aj mi podla toho hovoril kedy tlacit a kedy nie, dokonca raz som musela len parkrat zakaslat a nie tlacit. Proste to vie regulovat. Hovoril ze vela mladych doktorov to este nevie posudit a preto radsej strihnu. Co poznam dve baby co teraz rodili u Dr. Redechu (inak tiez mily doktor podla mna) tak obe boli nastrihnute.

jaavaa
31. okt 2012

Ja mam podobnu skusenost ako vivianaba. Prvu malu som rodila tiez u Dr. Krizka a nenastrihoval ma, aj ked ma malinka trochu dotrhala - ja som necvicila s tym balonikom epino. Ale uz na druhy den som v pohode sedela. TEraz sa chystam tiez rodit u neho. Vyzera,ze toto bude vacsie babo ako bola mala, ale ja mu uplne doverujem.Velmi zlaty doktor 🙂

concarne
31. okt 2012

dievčatá,čo je potrebné do pôrodnice vskutočnosti???díky za rady

tinasc
31. okt 2012

@concarne keď začneš chodiť do poradne, mali by ti dať zoznam, aspoň mne dali, sú to papiere s rôznymi ponaučeniami a je tam tiež zoznam, čo by si si mala zobrať do pôrodnice 😉

concarne
31. okt 2012

@tinasc ja tn zoznam mám,len by ma zaujímalo,čo z neho sa v skutočnosti potrebuje a čo nie.

tinasc
31. okt 2012

@concarne ja mám z toho všetko a ešte niečo navyše... jedna veľká cestovná kabela 😉 neviem, čo z toho konkrétne sa bude potrebovať alebo nebude...

concarne
31. okt 2012

@tinasc veď práve preto by som chcela vedieť,či kočky ktoré to majú za sebou už,by vedeli poradiť,aby sme nešli ovešané ako oné 🙂

elllla
31. okt 2012

@concarne ja som zbalila toto, co si pamatam spred roka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre