Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

vivianaba
31. okt 2012

@concarne vlozky a podlozky do postele nebudes potrebovat, tych je v Ruzinove dost, mozes si brat kolko potrebujes. Plienky pre babo odporucam urcite mat aj svoje, nam tych 5ks na den od nich nie vzdy stacilo, hlavne ten prvy den ked mi kakala straasne vela smolky.
Caj na dojcenie je dobre mat, na nadstandarde bola varna konvica, ja som si vzala aj termosku a do nej som si robila caj. Ako alternativa je dobre mat nejaky instantny napoj na dojcenie (napr. Hipp pre dojciace mamicky - ten som mala ja, dostat v DM) pre pripad zeby konvica nebola. Neviem ci na standarde maju varnu konvicu k dispozicii.
Odsavacku mlieka podla mna tiez netreba, ked som potrebovala pozicali mi a potom som mi uz bola pridelena a mala som ju az do odchodu domov (aj ked som ju potrebovala len raz).

concarne
2. nov 2012

@vivianaba sa asi zbláznim už teraz veď polovicu vecí nemám 🙂

adka22
2. nov 2012

baby a mate vsetko v jednej taske alebo jednu malu k porodu a potom velku do porodnice(prinese manzel)?a este neviem davnejsie som citala tuto temu a pisali ze v jednych dverach je neprijemna dr a v druhych su prijemny lekari neviete nic blizsie? Ja teda neviem dr ktory ma rodil prvy krat tam uz nerobi a a kedze mi neslo tlacit tak ten mmi pomahal tlacit brusko dr Krizko ten bol mily ostatnych nepoznam.

didianac
4. nov 2012

Baby, zajtra idem na príjem do nemocnice, malej sa nechce samej na svet. Nahodou nemáte niektora skusenosti s tým, co sa deje po prime? Aké vysetrenia, ako to prebieha, kedy dávajú vyvolavacku? Ďakujem

elllla
4. nov 2012

@didianac ja som tak isla pred rokom a pol.. nebola volna postel a tak ma nechali na cakacke.. neskor sa uvolnilo miesto na nadstandarde, ale na cakacke mi bolo celkom fajn a tak som tam stravila tri dni.. vyvolavacku (prostaglandin) mi dali az po tom, co o tom rozhodol prednosta.. rano o pol osmej a cakalo sa, ako zareagujem.. dovtedy mi asi 3x denne (mozno aj castejsie) kontrolovali ozvy.. viem, ze sa este u niektorych bab robi aj oxytocinovy zatazovy test, ale ten som nezazila.. drzim palce. a ak by nieco, daj vediet..
o kolkej tam ides? rano? ja asi na deviatu na monitor, ako budem stihat s detmi..

didianac
4. nov 2012

@elllla pojdem asi rano okolo 8. Lebo môjmm musí ísť potom do prace. A ja tak trosku dúfam, že nebudú cakat a este zajtra mi dajú vyvolavacku. Ale hlavne že budem pod kontrolou, tak sa snad nic zle nestane. Napisem ti hned ako budem vediet viac, co so mnou budú robit. A dakujem.

edyc
5. nov 2012

ahojte baby, prosim, vas, na monitor sa netreba specialne objednat, vsak?ked dr. povedala v stredu, tak o mne vedia... a od kolkej rano su tam? idem totiz prvykrat.dakujem

beaas
5. nov 2012

@edyc ahoj, netreba sa objednavat, su tam cca od 8 dokedy treba, cca do tretej by mali robit. Apson tak mi hovorila sestricka. Musis si vysediet radu, jeden monitor trva min. 20 min., ak je vsetko ok. Drzim palce

tinushka13
5. nov 2012

Ahojte kočky.. možno ste to tu spomínali.. ale porosím Vás.. koľko stojí pôrodník v Ružinove? Ak podpisujem zmluvu s Nemocnicou tak je to 300 ci 400 Eur? Ak nerátam ďalšie výdavky a poplatky.. ďakujem

sonagolisova
5. nov 2012

pokial budes rodit cisarskym tak moze byt...ak nemas istotu a pravdepodobne budes rodit prirodzene tak V ZIADNOM PRIPADE !!!!! aj mam najhorsie skusenosti ... hrozne, obycajne izby , hroza , 4 matky na izbe, ani chvilu sa nevyspis lebo niektore babo bude stale hore a plakat ...z 20 sestriciek boli asi 2 mile a ochotne pomoct...zvysok by som ihned prepustila...zachody 2 ks na 20-28 zien ? plechove dvere kt. sa nedali zavriet , toaletny papier siu musis doniest, mydlo na ruky tiez lebo nie je ani to a to sme v 21 storoci ... sprchy podobne nieco ako zachody ..

barunka
6. nov 2012

baby, ak som bola v pondelok na poslednej kontrole u mojej dr. kde mi merala tlak a kontrolovala moč, ale nevyšetrovala ma odspodu, tak stačí ak pôjdem do ružinovskej poradne až budúci štvrtok, alebo mám ísť už teraz??? u mojej dr. som si bola teraz pre výsledky HSB skríningu...
ďakujem 😀 😀

elllla
6. nov 2012

@barunka staci az buduci stvrtok..

adka22
6. nov 2012

baby tu na stranke pisu ze poradne su v utorok a a stvrtok to je nejaka novinka alebo to tam maju po starom.lebo minuly tyzden mi to este neslo nacitat nieco prerabali na stranke a teraz je tam toto,ze ci sa nieco nezmenilo🙂 http://www.unb.sk/Nemocnica-Ruzinov/oddelenie/2...

zuzuz1
9. nov 2012

@adka22 no ja ked som sa tam bola pytat (som si vybavovala epi tak som sa tam rovno pomotala ze co ma caka) tak som akurat vymakla doktorku a ta povedala ze poradne byvaju v utorok a vo stvrtokale odporucala chodit vo stvrtok bo je toho strasne vela... vo stvrtok im dokonca vypomaha ina ambulania /dvere tusim 53/ ale len do 10:00... uvidim co dnes povie andel

kubkatka
9. nov 2012

@adka22 chodi sa vo stvrtok (pokial ti uz na poradni nepovedali inak), na recepcii si vypytas poradovy listok na prenatalnu poradnu, dostanes dva a rozhodnes sa, ci pojdes na c. dveri 41 alebo 53. to rozhodnutie je na tebe. 🙂

kubkatka
9. nov 2012

@adka22 a este k tej taske, mysleal som si ze dam do jednej moje veci a do druhej malemu, ale nakoniec som pobalila jednu tasku, dve su zbytocne, nemas to aj tak kde dat, bude to len pod postelou, ved skrine tam nie su. ale to je asi len na tebe ako sa zbalis adka.

ela_26
9. nov 2012

ahojte, baby. prosim vas, nema niekto fotky ako to vyzera v tejto porodnici na 600nedeli ako na standardnych izbach, wc, sprcha a tiez na nadstandardoch? pripadne nejaky link. googlila som a nenasla 😠 (kazdy tyzden menim nazor kde budem rodit, pripadam si ako schizofrenik 😀 😀 na rodinka.sk, je napisane, ze su soc. zariadenia spolocne, 12 izieb maju vlastne a 10 nadstandard. pochopila som spravne? a tie navstevne hodiny su tak ako sa pise? od tretej do piatej, alebo nerobia s tym okolky a v pohode pustaju i mimo toho. ci je rozdiel na nadstandarde? tam pustia aj na izbu a viacmenej kedykolvek? a manzela pustia ku vam az ked ste na 3-4cm otvorena? ci zalezi od porodnika, ked si zazmluvnim, tak mozno sa podari i po cely cas? 🙂 dakujem velmi pekne za odpoved.

tinasc
9. nov 2012

@ela_26 na štandarde som nebola, tak neviem ako to vyzerá, ale tam tuším majú wc a sprchy spoločné, na nadštandarde je na každej izbe kúpeľňa s wc... návštevné hodiny sú cez týždeň od 15 do 17.00 cez víkendy od 14.00 do 17.00... inak mňa raz manžel navštívil o 18.00 a sestričky nemali námietky, tak sa dá 😉 na nadštandard za tebou manžel na izbu ísť nemôže, návštevy sú povolené len vo vestibule... na izby púšťajú len tých oteckov, ktorých manželky sú po sekcii, môžu ich ísť navštíviť raz a to deň po sekcii... na pôrodnú sálu otecka pustia podľa toho ako rozhodne lekár... v tomto si ale nie som moc istá...

zeytin
9. nov 2012

@ela_26
Suhlasim s tym co povedala @tinasc a doplnam: Pri prvej som bola na standarde, lebo na nadstandarde nebolo miesto. Na izbe boli 4 postele, ale iba 3 boli obsadene. Sprchy boli iba spolocne na chodbe a bola to dost katastrofa. S nemocnicou som bola maximalne spokojna, s doktormi aj s personalom (az na jednu sestricku na sestonedeli :-/). Naozaj odporucam!!! Ale treba ist na nadstandard. Tam ti nosia aj jedlo na izbu, pri standarde chodis jest do spolocnych priestorov. Aj sprchy a wc su cistejsie, pretoze su na izbe... celkove je to tam lepsie. Ale prezila som aj standart. Ved tych par dni to prezijes a budes mat pri sebe dietatko... Nemocnica nie je hotel... Partner moze byt pri tebe podla toho, kolko caka na cakacke rodiciek... ak malo, alebo pripadne ak si tam sama, tak tam moze byt s tebou od zaciatku, ak vas tam je viac, tak az potom neskor. No najidealnejsie je prist do nemocky az ked mas kontrakcie kazdych 5 min. tak, aby si tam travila co najmenej casu.... Lepsie je prezit si to doma, ako v porodnici... a tam prist naozaj iba "odrodit"... Pri druhej mi to krasne vyslo, prisla som otvorena na 7, malicka sa narodila ani nie do hodiny od prichodu na centralny prijem. Naozaj ti Ruzinov odporucam!

elllla
10. nov 2012

@tinasc jeeeej, gratulujem k malickemu 🙂 si sa neozyvala, tak som nevedela, ako je to s vami 🙂 som zvedava na detaily, u mna nic nove, dnes termin a nic sa nedeje, najblizsia poradna+CTG zase vo stvrtok, haha..

tinasc
10. nov 2012

@elllla ahaaa, zabudla som sa pochváliť 🙂 tuším do októbroviek som to písala 🙂 že sme aj tak novembroví 😉 pôrod dosť zaujímavý, drobec nechcel zostupovať dole, takže dosť bolestivé, hlavne po oxytocíne 🙂 bola som na nadštandarde, celkom som spokojná, už som rada, že je to za mnou a že som doma z nemocnice 🙂 držím ti palce 🙂

danielaaa212
11. nov 2012

ahojte baby.. mozno pomozem .. mojimi pocitmi .. v piatok som sa vratila z porodnice ... mala som rodit na kramaroch , ale zachranka ma brala do ruzinova... prve momenty su tazke.. pretoze na porodnici , to mozno nevyzera uuuplne najlepsie.. ale saly su ok.. a ja za seba mozem povedat.. ze je to uplne jedno .. ako to vyzera.. podstatne je, aby ste boli odrodene v zdravi a stasti. dostala som sa na cakacku o pol druhej v noci, cakala do jedenastej rana... sledovali ma kazdu hodinku, dostala som infuzie, potom som chodila po chodbe.. aby sa spustili kontrakcie.. o tretej nove infuzie... a o stvrtej sme zacali mat silne bolesti... porodila som o pol siedmej. co sa tyka lekarov.. netusim aki su.. ale ja som sa velmi zlakla lekarky , ktora v konecnom dosledku je anjel. vela ludi o nej hovori,ze je to zena s nevyberanym slovnikom.. ale vdaka nej sme dopadli tak ako sme dopadli. ze vdaka jej prisnemu pristupu.. a doslednosti a vedomostiam , sme odrodili tak,ze sme obaja zdravi. Hovorim o doktorke Kozelkovej, ktora v dany den odrodila viac ako 8 porodov a pre nu pacienka je v poriadku vtedy, ked ochadza a zatvara dvere. nehovorim , ze je mila.. lebo aj mne na sale povedala ci setrim na epiduralke :D, ale vysvetlili sme jej ,ze sme nestihli vybavit nic .. vzhladom na to,ze sme rodili v 36+1 . co as tykalo muzov na sale.. dokonca bola taka uzasna.. ze ked muz nechcel ist pozriet.. a zena chcela.. tak poslala sestricku aby ho sla vytahat za usi.. a potiahnut do saly.. aspon odfotit svoje dieta :D. jedine com i vadilo , bola jedna neprijemna sestricka ktora ma prijimala .. a nechala ma vziat si veci samu.. no to sa pomaly zabuda :D. co sa tyka sestonedelia... 98 percentna spokojnost. vsekeho sme mali dostatok, sestry mile.. poradili, kazda ma iny pristup, ale dalo sa. sla som domov plna vedomosti.. a nebola jedna, ktora by nebola ochotna odpovedat.. vsetko je o pristupe pacient / sestra. pomahali mi aj s chodenim na wc.. nevadilo,ze zvonim... ked som potrebovala.. jednoducho ziadne pripomienky .. tak ako som tam nechcela rodit, nakoniec som bola spokojna. nadstandard za 18 eur odporucam... wc maju len dve zeny svoje, vlozky dostanete, plienky tak isto... nebol nejak extra problem si doprosit este nejaku... krem na ritku poskytnu... pri kupani daju vsetko ... oblecu vam babo .. pomozu obliect, ked idete domov... nelutujem ani jednu korunu , ktoru som do tej izby venovala... lebo stalo to za to... a pridavam aj fotky , aby ste videli .. neviem ako to je v inych nemocniciach... ale mne nato, aky som mala tazky porod... bolo v ruzinove paradoxne dobre.. aj ked smutno samozrejme .. za manzelom 🙂

danielaaa212
11. nov 2012
radecica
11. nov 2012

@danielaaa212 ja som tiez rodila u mudr kozolkovej, prisna zena,so svojskym slovnikom a humorom, ale zato perfektna. cely cas po vyvolavacke sa ma chodila pytat "tak co veduca"🙂?

danielaaa212
11. nov 2012

@radecica ani nebudem hovorit... co vsetko povedala mne :D.. hlavne o muzoch :D. jednej babe tak vyvolala porod... ze ta baba ani len netusila jak rychlo porodi :D. najprv nemala kontrakcie... a po vysetreni doktorkou ... porodila do hodiny :D.. urobila zjavne nejaky manever .. ktorym spustila to , co mala. ja mozem povedat.. ze na jednej strane je exot , lebo nevybera si co povie.. a slabsie povahy by sa mohli zrutit.. aleeee co sa tyka odobrnosti... aj sestricky povedali, budte rada, ze mate prave ju. ze je to zena, ktora rodi 30 rokov.. a je skvela. a to uz ked sestry povedia.. tak to uz je co povedat. ja som mala na izbe zenu.. ktora rodila cisarakom, ale strasne tazku porodnu anamnezu mala.. zlomena panva dvakrat, zavedeny kateter, zavedena epiduralna.. zavedeny oblickovy kateter.. lebo problemy mala.. a doktorka ju chodila pozerat kazdu chvilu... starala sa o nas. mne zasa povedala... ze moj syn je krasny, ale mna vrany okakali :D. ja som totiz pri porode .. tlacila sice dobre.. ale... tak silno, ze som mala koplet celu tvar posiatu cievkami ... akoze .. viem,ze som nebola najlepsia v tlaceni... aleee oni urobili co mohli.. a to manevrovali s malym.. a mrzelo ju , ako som sa potrhala.. a ako som bola zasivana .. klobuk dole pred nou

radecica
11. nov 2012

@danielaaa212 no mne ju odporucila kolegyna, jej dcera u nej rodila. po prvej poradni som odchadzala skoro s placom, ale nakoniec som si zvykla na nu a som rada, bola velmi ochotna. rodila som okolo 21vej, malu mi mali doniest az nadranom do izby a ked ma o polnoci odnasali na izbu a pytala som sa ze kedy mi ju donesu, vybavila u nastvanej sestry aby mi ju na chvilu priniesli🙂
s tymi slabsimi povahami mas pravdu, treba ju brat s rezervou🙂
zelam vela stasticka s drobcom🙂

sakura
11. nov 2012

@danielaaa212
jeeej aj ja som rodila u dr. Kozolkovej 🙂 Porodila som ani nie za 2 hodky..zašívaná durch ale 2 hodky po porode som behala ako prepelica 🙂) Teraz by sme chceli druhé a určite budem rodiť u nej 🙂 Je úúžasná 🙂

emogeon
12. nov 2012

@danielaaa212 a nadstandard si dostala hned v den porodu?

danielaaa212
12. nov 2012

@emogeon ked porodis , budu sa ta pytat na aku izbu chces ist... neda sa to dopredu, ale hned po porode.. alebo tesne pred sa sestra opyta .. takze s tym nieje problem.

emogeon
12. nov 2012

@danielaaa212 pred 5 rokmi sa ma sestra pytala rano ked som dosla pred porodom a to sa malovala vtedy ina porodnica a dostala som hned prvu noc nadstandard.... tak som chcela vediet ako je to teraz 😉 ci je natresk..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre