Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

renatkas
1. feb 2010

supi to este neviem ci pojdem sekciou, to rozhodne lekar. Len mam tehotensku curkovku, maly mal v 35+6tt uz 3kg a keby som ho normalne donosila, tak bude mat asi nad 4kg. A okrem toho mam pruh na pupku, som velmi nizka a utla. Tak uvidime ako sa lekar rozhodne, ja mu doverujem takze ako rozhodne tak bude 😎

dadika baby tu pisali ze keby sa mi neusiel nadstandard tak ma daju na standard a ked sa uvolni tak sa pridu spytat ci sa nechcem premiestnit. Uprednostnuju sa pacientky ktore si zazmluvnili lekara, alebo to na to nema ziadny vplyv? A na nadstandarde mi nosia jedlo na izbu a na standardne nie?
a v nemocnici dostaneme aj nejaky balicek pripravkov pre babatka, ako je to napr. na kramaroch?

tweety ja budem u Dr.Divekyho.

byggyt
1. feb 2010

renatkas na Dr. Divekyho sa môžeš úplne spolahnúť ja som u neho rodila v decembri malá mala 4080g narodila sa 11 dní pred termínom ja som rodila prirodzene ale keby išla na termín tak by som asi aj ja išla sekciou.Chcela som natštandard ale sa mi neušiel, o deň neskôr sa uvolnil ale mne sa nechcelo sťahovať sa oni sa ťa opýtajú pred tým ako ideš rodiť akú chceš izbu keď neni volné tak akonáhle sa uvolní prídu ti povedať. Pre bábo dostaneš tašku so vzorkami a pri odchode klinik box s ďalšími vzorkami

renatkas
1. feb 2010

byggyt a Dr.ta preventivne nastrihol, alebo si sa dotrhala? Nebavili ste sa o cisarskom ked mala nad 4kg?

dadika1977
1. feb 2010

Tikuska - samozrejme, mali sme tam take maminy. My sme davali skoro vzdy MM (materske mlieko), ale ked ho bolo malo, alebo sa minulo, dokrmujeme Nutrilonom. Ak ale nechces, staci poziadat a oni ti ho nebudu dokrmovat umelym mliekom. Dokonca naposledy si jedna mamina so sebou doniesla mrazene MM zakupene v banke, my sme jej ho dali do mrazaku a kym sa nevytvorilo jej vlastne, babo sa dokrmovalo tym jej MM. Takze da sa.

dadika1977
1. feb 2010

renatkas - tak ako pisala byggyt - ak nie je miesto na nadstandarte a neskor sa uvolni, opytaju sa ta, ci sa chces prestahovat alebo nie. A neuprednostnuju nikoho, je jedno ci mas zazmluvneneho lekara alebo nie. Tak isto s jedlom - na standarte nenosia jedla na izbu, tam sa je "vpredu" na chodbe kde papaju maminy spolu. Balicek pre babatka dostanes. Ale je dobre doniest si vlhke utierky na zadocek a nejake plienky. Dostanes 5 ks na den, ale to je dost malo, nebude ti to stacit. Inak pre babo nic viac nepotrebujes.

renatkas
1. feb 2010

dadika a oblecko pre babatka nie je velmi optrebovane? A tie erarne zupany su tie ktore maju aj na tom 10-tom, pasikave bielo modre?

m.i.r.i
1. feb 2010

ja som prave vybalila teda odsavacku..som si chcela vziat svoju, ale ako vidim, tak mi tam pozicaju...tak aspon o jednu ved menej v taske...staci ze zupan zabera pol tasky a deka druhu...

byggyt
1. feb 2010

renatkas dr. ma nastrihol ale nie velmi vôbec som to necítila a na šitie mi to opichol takže ani to nebolelo, ja som cisársky nechcela no ale keby bola ešte ťažia tak by som sa tomu asi nebránila 😉 , oblečko pre babatka bolo v pohodke dávali im bodynko a polodupky a mne osobne sa nestalo že by bolo opotrebované ani druhé baby nič nehovorili, tie župany sú také ako na 10 tom. Ja osobne som tam bola velmi spokojná akurát mi chýbal záves v sprche lebo ten čo tam bol už odžil svoje a záchody sa nedali zavrieť ale poviem ti pravdu že mi to bolo potom šuma fuk

dadika1977
1. feb 2010

m.i.r.i. - radsej si tu odsavacku zase zbal. 🙂 Obcas sa stane (ako napr. tak pred dvoma tyzdnami), ze je tak satrsne vela porodov, ze sme uz nemali volne odsavacky pre maminy. Teda odsavacky boli, ale motorceky si museli maminy striedat, lebo tych je menej. Takze si mohla odsavat vzdy len jedna. Stava sa to malo, ale stava sa. Tak je lepsie, ak mas pre istotu jednu v zalohe. 🙂

renatkas - to oblecko je v pohode, v nemocnici ti to moze byt aj tak jedno. Je to bodynko s dlhym rukavom a k tomu take dupackove "nohavice". Je to uplne normalne, neposkodene. Hlavne je to vzdy ciste. Kazdy vecer sa babatka kupu a dostavaju ciste oblecko, aj perinku. Ak by sa ti cez den precikalo alebo ogrckalo, vypytas si ciste - bez problemov dostanes.

tikuska
2. feb 2010

...Pýtam sa na mliečko kvôli tomu, pretože všade čítam že bábätká po narodení stratia 10 % svojej váhy, a mliečko ktoré mám ja je omnoho lepšie ako dokrmovanie.

Ja idem dnes do poradne k Dr. Divekymu, som zvedavá kolko už maličý váži. 😅 Už by som to chcela mať za sebou, cítim sa ako dinosaurus v bublinkovej obálke. Začínam mať zadok ako skriňová Avia. Nemôžem sa ani normálne obliecť.

Čo je dobré na bolavý chrbát? Už nevydržím mať ani podprsenku, strašne ma to znervózňuje. ☹

bibulienka
2. feb 2010

ano babatka mozu stratit az 10% svojej porodnej vahy, prve dni budes mat len kolostrum ale aj ked ho je malo je dostatocne vyzivne a babatku staci, moju dcerku vobec neprikrmovali, musis stale prikladat, aby sa tvorba mliecka stimulovala..
drzim palce na poradni...nech je vsetko v poriadku
uzivaj si kym je babo v brusku, ked sa narodi budes mat na seba malo casu...
to prirovnanie s dinosaurom je super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
si tehotna...uzivaj si ten super pocit....je to krasne....

tikuska
2. feb 2010

To ano tehotenstvo je krásna vec, ja už sa maličkého neviem dočkať. Prvé čo ho naučím bude aby ma pohladkal a povedal moja maminka 😅 Teda ked už bude vedieť rozprávať.

Chcela by som ísť ku kaderníčke ale zatial platím len šeky a stále mi nič nezostáva, aj vy máte pocit že odkedy je euro máte stále malo peňazí ? ☹

Už by som aj chcela ísť na materskú ale musím to odložiť, máme žiadosť v banke a potrebujem tam mať príjem, kvôli manželovi sa ešťe musím obetovať. Hrozné čo všetko robíme pre chlapov.
Keby sa aspoň naučil upratovať a žehliť. 😀

bibulienka
2. feb 2010

pockaj ked budes na materskej a potom na rodicovskom prispevku...to je tych eur este len malo 😵 😵 😵 😵 😵 😖 😖 😖 😖 😖 😝 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠 😠 😠
ja som na MD od 32tt a uz mi to bytie doma lezie na nervy....hned by som isla do roboty...ale babo ma prednost

tikuska
2. feb 2010

Za to sa môžeme podakovať pani Tomanovej, ona je taká socialna že ma to až na pätách kúše.
Hlavne že ona má dosť peňazí.
Ešťe ked si predstavím kolko z mojich odvodov ide tým cigánkam na východ, čo im deti holé behajú tak mi je s toho nanič. Som zvedavá kedy sa o to začne niekto zaujmať.

slniecko01
2. feb 2010

Tikuska to štve aj mňa, že to ide všetko do osad akože na deti. To len aby mali na cigarety a chlast, ale to už nikto nerieši. Obyčajný človek ma hypo a nikoho netrápi či to má z čoho platiť a páni cigáni pridu k bytom ako slepí k husliam.

Ja som rodila minulý týždeň v Ružinove a bola tem jedna taká počerná, ktorá mala ešte aj zvlášť WC a sprchu a to si určite nič neodvádza. Ale mala to tam ako Interhotel.
Ale radšej nech to mala sama, aby sme od nej nič nechytili 😒

dadika1977
2. feb 2010

Slniecko01 - dobre hovoris, to su zeny, ktore maju vsetko zvlast, ale presne preto, aby ste od nich nic nechytili. Oni totiz ani nevedia co je to poradna, nikdy nenavstivili pocas tehotenstva lekara, takze nemaju ziadne krvne vysledky na HBsAg alebo BWR (syfilis) pocas tehotenstva. Je to svinsky nespravodlive, ale nas system je bohuzial taky. Tiez mi je z toho zle.

byggyt
2. feb 2010

Ahojte 🙂
tikuska presne aj ja mám ten istý pocit že odkedy je euro nič v peňaženke ☹ ☹ ☹ a s tými cigánkami si dobre napísala že žijú z našich odvodov 😠 😠 😠 😠 😠

bibulienka hovoríš mi z duše ja som tiež na materskej od 32 tt a už ma doma mrle žerú

slniecko a ona bola na natštandarde, alebo ako keď mala zvlášť wc aj sprchu??

bibulienka
2. feb 2010

je to nespravodlive, ale na zabezpecenie bezpecnosti casto dolezite....musia byt oddelene aby chranili ostatne mamicky...
byggyt...no a to si len necele 2 mes. po porode , ja uz skoro pol roka....ale Lucinka ma zamestnava...len mi chyba kontakt s dospelymi...a robota... chybaju mi moji pacienti, kolegovia...ten "stres" v robote...

byggyt
2. feb 2010

bibulienka- presne aj mne normálne chýba ten stres a to som sa tešila že budem mať doma klud, no neviem čím to je asi som si zvykla stále niečo riešiť a hlavne ja som bola stále v pohybe

bibulienka
2. feb 2010

presne... rychly zivot....robota a robota, sluzby....stale som niekde behala a nieco robila, aj v tehotenstve.. a teraz som vacsinou doma s Luckou, chodime stale von ale je to ine...chyba mi to...

tikuska
2. feb 2010

Ahojte, mi sme sa pred chvílou vrátili s Bratislavy. Neviem ani či som unavená čii hladná, alebo len smädná. Ale som OFF 😒
Maličký je dole hlavičkou, foto nemám - pozeral sa mi do chrbáta. ☹ Je o týždeň väčší ako má byť, ale hlavne že je zdravý. 😀

. . . ja nie som rasista ale všetkého je dosť. Oni sa množia ako zajace dostanú tie isté peniaze čo mi a lásku deťom nedajú žiadnu. Tie deti za to nemôžu ale sú odsúdene dokonca života.
Známa sa rozviedla a nemala s čoho hradiť nájom a podobné veci lebo všetko dávala deťom. Dávala im všetku lásku aj od úst by si odtrhla, nakoniec jej ale deti zobrali do domova. Takej cigánke deti nevezmú. A toto je sravodlivosť tohoto štátu. tým dôchodcom čo volili túto vládu a nemysleli pri tom na svoje deti a vnúčatá len na svoj zvýšený dôchodok by som ruky dolámala.

dadika1977
2. feb 2010

Tikuska plne s tebou suhlasim. Ani si nevies predstavit, ako som na to mala v robote nervy. Aj ked ako zdravotnik som si nemohla dovolit nejako to komentovat alebo vyjadrovat svoj nazor - islo ma roztrhnut. Naposledy sme tam mali 24-rocnu ciganku, ktora priviedla na svet stvrte (!!!) dieta, tak ako aj prve tri aj to stvrte dala hned na adopciu a este k tomu su tie deti zavisle na heroine a pod. Vyspi sa v cistom v nemocnici a na druhy den zdrhne, pricom decko necha tam. Tak nech mi kurva (fakt sorry za vyraz, ale neda mi inak) niekto povie, preco toto nie je v nasich zakonoch trestne ???!!! Privadzat taketo deti bezstrestne na svet, zaplnat nimi detske domovy a potom sa idu v telke ohanat ludskymi pravami. Tomu sa hovori DRZOST !!!

byggyt
3. feb 2010

dadika 😀 ,vôbec sa nemusíš ospravedlňovať za výraz, svätá pravda čo si napísala, no totiž títo spoluobčania môžu všééééétko na svete, iba my musíme držať hubu a krok

tikuska
3. feb 2010

Presne, všade kam sa pohnem a zbadám tam nejakého cigana alebo cigánku z detskami prejde mi po chrbte mráz. Neviem či si mám schovať peňaženku alebo či nedostanem nôž pod rebrá. Ešťe sa sťažujú že diskriminácia!
V tescu kradnú potom Vás vonku otravujú aby ste si to kúpili. Minule sme boli v Piešťanoch A chlap so ženskou sa pred tescom bili o flašu lacného vína. A chodte potom s dieťatom a vysvetlujte mu prečo sa tak ludia chovajú. Už len ja sa cítim nanič ked to vidím.
Je to ostuda ked s tým nič nerobia. Fico machruje v telke ako on ludom pomáha a svoje kradnutie zakríva tým že vyťahujú na seba s Dzurindom špinavosti.

Ja som na živnosti a každý mesiac si platím odvody do socialnej p. okolo 87 € a do zdravotky okolo 45 €.
Prídem k lekárovy za všetko platím, idem na PN dostanem 206 €. Toto je čo za právo ludí na slušný život.
Ide ma doslovne rozdrapiť ked viem že 18 % s toho ide na cigánky a ich materské. 😠 😠 😠

slniecko01
3. feb 2010

byggyt nebola na nadštandarte. To ešte keď som ležala na 10 poschodí 🙂 A myslím že sa zotavila za 1 -2 dni. Ale ešte v ten deň chcela ísť domov 😀 zotavenie mala rýchle herečka 😀

slniecko01
3. feb 2010

Baby a prečo nám chýba ten stres z roboty. Ja som vždy nadávala že som v strese aj keď som bola 3 mesiace PN tak som už chcela ísť do robotky. Ale to už bola dlhá doba 😀 a čo po 3 rokoch 😒

bibulienka
3. feb 2010

slniecko asi preto ze sme tak boli zvyknute...stale stres a v robote, a zrazu si doma a nieco ti chyba....mam babo-mam vela (vlastne to najkrajsie) ale ludska bytost uz je taka...stale chce to co nema... teraz by som isla do roboty, a ked tam uz budem budem chciet yt doma...ale tak to ma asi byt...nikdy nie s,me spokojni s tym co mame...preto vzdy chceme viac 😎 😎 😎 😎

mizulienka
3. feb 2010

dievcata neviete, ci ruzinovska porodnica organizuje nieco take ako prehliadku? ze si pozriete, ako to tam vyzera, ako vyzera standard alebo nadstandard....neviem sa rozhodnut, ci si priplatit za nadstandard...niekto spominal, ze tie sprchy a vecka su na standarde hrozne...

ma kazda izba sprchu a vecko, alebo treba prejst niekam cez chodbu? dakujem

slniecko01
3. feb 2010

Myslím že aj na ich stránke je nejaké číslo, kde sa treba objednať aby si mohla ísť na prehliadku. Nonaozaj je štandart otras, ale vydržala som to. Ale radšej by som šla na nadštandart, mne sa neušiel, ale vyzeral pekne 🙂

tikuska
3. feb 2010

Oni robia prehliadky, má to na starosti nejaká sestrička.
Ja pôjdem rozhodne na nadstandard už len kvoli sprchám a aby som mala malého stále pri sebe. Na Myjave v pôrodnici teraz skoro zamenili bábätká, to by som asi neprežila.
23.2 už pôjdem na vyšetrenie do nemocnice dúfam že zasa vleziem do zlých dverí 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre