Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tara2
24. júl 2008

dobre, ved hadam nosia aj menovky, tak sa kuknem a ked uvidim to meno, hned si spomeniem na teba 😀 . A u koho si rodila?

claudinka
24. júl 2008

trpezliva dobre vediet..

s tou rekonstrukciou v ruzinove, ma zacat o dva tyzdne a zevraj slavica2 hovorila, ze klimu robia na nadstandarde.. a vcera na cvicenie zase sa hovorilo, ze asi na standarde robia kupelky.. neviete, co tam idu teda robit? a kolko to bude asi trvat?
a preco sa nerobia tento ani buduci tyzdne prehliadky porodnice?

aktak
24. júl 2008

nestraste s tou rekonstrukciou, o 2 tyzdne tam akurat mozno budem, aj to nejak ovplybnuje prevazdku alebo kapacity?

skrecok
24. júl 2008

Aktak, naozaj tam budu rekonstruovat, ale porodnice budu aj tak fungovat....
Nam zas vcera povedali, ze rekonstrukcia bude trvat tyzden, max. 2 tyzdne. Ja uz fakt neviem kto hovori pravdu kedy a ako dlho bude trvat. Len nech je co najskor hotove... 😅

aktak
24. júl 2008

🙄 co uz, nejak to tam prezijeme hadam

skrecok
24. júl 2008

Neboj sa, vsetci tam prezijeme 😉 . Uvidis, ked budeme mat drobcekov pri sebe, tak na ostatne sa vykasleme.

daisy33
24. júl 2008

ja som rodila v ruzinove pred troma mesiacmi, ked som este len cakala na izbe cakateliek, tak tiez chodila sestra a chcela vydiet vlozku, ked som krvacala. ale po porode, na vizite - len prisla doktorka a ona sa pozrela, nic viac. a na velkej vizite sice prislo ich viacej lekarov ale len primar prisiel k pacientke a pozrel sa, ostatni boli bokom a to este pred tym nas sestra prikryla a len tesne vtedy ako podysiel primar tak sme sa odokryli.tiez som mala z toho hrozu ale nebolo to az take strasne.

yara2
24. júl 2008

kocky a to ked lezim po porode na izbe a medzi nohami ta vlozka,o ktoru sa tam vsetci tak strasne zaujimaju,tak ona tam ako drzi?? lebo tu citam,ze na vizite nemozes mat spodne pradlo,tak si neviem predstavit ako ju tam upevnit,na co prilepit?? ci to len tak volne ju tam mam polozenu???
mozno somarinu sa pytam,ale pre mna su aj somariny dolezite 😉

daisy33
24. júl 2008

ja som mala nohavicky a ked som vedela ze pride vizita tak som si ich vyzliekla, alebo aj ked uz bola doktorka v izbe

tessa
24. júl 2008

yara,
ono ti to je čudné, ale tá vložka tam drží, ja som nemala žiadne nohavičky po celý čas na sebe, len vložku medzi nohami...dokonca 2 vložky až 😉

yara2
24. júl 2008

dik dievcata. 🙂 ale ked sa pootocim,alebo v spanku sa nejako posuniem... ved zakrvacam vsetko okolo len nie to co treba. to by som musela lezat bez pohnutia jak neboztik v truhle,aby sa na mne udrzalo nieco,co je len tak volne polozene. no neviem si to teda predstavit...preco vlastne nemozem mat oblecene nohavicky??? jednu mamicku dokonca sestra vykricala,ze ich ma oblecene... 😒

livika
24. júl 2008

Ja som tiez mala tie jednorazove nohavicky a ked mala byt vizita,dala som si ich dole.Ale cuduj sa svet,ona tam fakt drzala 😨

claudinka
24. júl 2008

tak na tu zazracne drziacu vlozku som uz teraz zvedava 😀 😀

tessa
24. júl 2008

yara, môžeš si pod seba dať tú podložku takú modrú alebo zelenú vatovú aká býva pod chorými. Je to super vec, lebo na plachtu ti krv nepretečie, len na tú podložku.. ja som mala aj 2 vedľa seba.
V ružinove dávajú také podložky sestričky, aj keď záleží od sestričky, či ti dá aj viac, alebo len jednu.. Ja som si ich kúpila v zdravotníckych potrebách. 😉
A či už budeš rodiť sekciou, alebo prirodzene, budeš rada, ak nebudeš musieť mať nič na sebe, čo by ťa obmedzovalo 😉

zabka1003
24. júl 2008

Baby, nebojte sa 😉
toto všetko som riešila pred siedmimi mesiacmi...a fakt mi to bolo všetko nepredstaviteľné..
a tam to už bolo všetko nejaké prirodzené a nerozmýšľalo sa nad tým..

Držím vám všetkým palce, hlavne nech to rýchlo a čo najbezbolestnejšie máte za sebou, a hlavne, potom sem napíšte detailne, ako to prebiehalo 😉 aby som vedela pre druhýkrát 😉 😉 😉

yara2
24. júl 2008

tessa - tak to je pravda,ze by ma mohli nohavicky tlacit alebo skriabat...ona je nejaka velka,ako mala plienka alebo aka? a ani nema na spodku ten lepiaci pruzok???

claudinka - aj ja som zvedava, ja rozmyslam nad tolkymi vecami a detailami a somarinami,a napada ma tolko otazok,ze by som bola schopna ich klast 24.hod denne...niekedy sa ale az bojim alebo hanbim opytat,lebo si tu baby pomyslia ze nie som normalna ze sa take veci pytam 🙂 😀

enynka1
24. júl 2008

yara2 - neboj sa nie si jedina co nad vsetkymi tymi detailami a kolkokrat blbostami rozmysla 🙂. A praveze je super, ze sa nehanbis opytat na vsetky tie veci, ktore mi prvorodicky vobec nevieme, narozdiel odo mna co mlcim jak pen 😒 a s tou vlozkou, kym nezacala tato diskusia ani som nevedela ze nejaka zazracna vlozka co drzi bez nohaviciek existuje...

tessa
24. júl 2008

tá vložka je vatová, ako sa voľakedy také hrubé nosili, keď ešte Allwaysky neboli 😀 Je bez lepiaceho pásika...proste vložíš medzi nohy a ideš, ver, že ti tam bude držať, vlastne stehnami ju držíš. A neviem ako ostatné baby, ale ja som vždy cítila,keď tiekla zo mňa krv, tak ja som vždy išla na WCko a vymenila ďalšiu, práve kvôli tejto hygiene som bola ochotná zaplatiť si nadštandard, lebo som mala sprchu a WCko hneď na izbe 😉

yara2
24. júl 2008

enynka - 😀 supeeeer,tak to som rada,ze ma za moje otazky aj niekto pochvalil a ze som zacala diskusiu,ktora zaujima aj niekoho ineho. ja sa neviem nepytat,ja som strasny zvedavec a detailista.
ale vies kolko krat mi kocky na moje otazky daju odpoved tipu: "...nad takymi vecami ako sa pytas sa tam vobec nebudes zamyslat.." alebo" ... to bude to posledne ,na co v tej chvili pomyslis" alebo " vtedy ti to aj tak bude jedno"....
no miesto toho ,aby mi odpovedali,mi hovoria na co budem alebo nebudem mysliet a co vsetko mi bude jedno... ale ked sa na nieco konkretne pytam,tak asi preto ze je to pre mna dolezite,aj ked pre niekoho to dolezite nie je.no ja sama najlepsie viem,co je pre mna zaujimave sa dozvediet a co chcem vediet a preto sa to pytam...
ale vacsina je takych,ktore mi odpovedaju aj na somariny... 🙂
a aj ty sa pytaj,nemlc ako pen. nemas sa za co hanbit,ved tu na fore ta aj tak nikto nepozna,je nas tu strasne vela a nato to tu forum je,aby sme sa pyatli.
takze dotoho s otazkami 😉

lenki13
24. júl 2008

babulky ja som bola minuly tyzden na "exkurzii" v Ruzinove a stanicna hovorila, ze od zajtra teda v piatok zacinaju s rekonstrukciou nadstandardu, takze nebude na priblizne tyzden k dispozicii ☹ idu rekonstruovat kupelne a v case ked nebude fungovat nadstandard budu pouzivat okrem klasickych izieb na 9.poschodi aj standardne na 10.poschodi....takze tolko k novinkam 🙂

yara2
24. júl 2008

lenki13 -ahoj. a aka bola ta exkurzia??? aj za nieco stala,videla si vsetko potrebne?? ja by som tiez velmi chcela ist,som strasne zvedava,dufam ze ked uz tam budem na tej exkurzii,tak nezabudnem zatvorit usta pri tom pozornom sledovani vsetkeho co mi tam ukazu?? co vsetko vlastne ukazu??

aktak
24. júl 2008

lenki takze o nejaky tyzden uz by to malo byt hotove myslis? to tam musi byt drsne teraz 🤐

enynka1
24. júl 2008

yara2, no sak kazda sme ina..ja patrim tiez do kategorie zvedavec a detailista 🙂 dobre budem sa viac pytat a menej hanbit 🙂,ozaj kedy mas termin? mozno sa tam stretneme a mozme spolocne bombardovat lekarov vsemoznymi otazkami 😀

zabka1003
24. júl 2008

Ja som bola na prehliadke, ked som rodila, a bolo to fajn..aspon som mala predstavu, co ma čaká..teda ako to tam vyzerá a tak..
Akurát, že na pôrodnej sále sme neboli, lebo bolo plno 🙂

Ale tá staničná sestra aj dosť veľa povedala, čo sa pôrodu týka, takže ja odporúčam..

lenki13
24. júl 2008

Yara, exkurzie robia v ruzinove kazdu stredu a piatok o jednej hodine....teda treba tam rano zavolat a opytat sa ci v ten den robia, lebo ked tam maju vela porodov v ten den, tak vtedy sa tusim exkurzie nekonaju. Ja som sa rozhodla ze si pojdem obzriet saly, izby ,chodby....skratka "at vim do ceho jdu" 😀 lebo som proste chcela vidiet v akom prostredi budem travit cas a lepsie sa mi to predstavuje teraz ked to viem a mozem si robit nejaku vizualizaciu... No a videli sme nadstandardne izby, ktore idu prerabat, potom jednu z porodnych sal, lebo v tej dalsej sa rodilo, chodbu kde travis cas, novorodenecke oddelenie, kupelna kde kupes babatka a tak.

Aktak ved prave...ja si myslim ze na buduci vikend, resp. od toho dalsieho pondelka uz by to malo zas fungovat...neviem ako to tam bude teraz, ale presne som sa pytala na to co s tymi babami ktore by boli na nadstandarde , kedze je tradicne Ruzinov taky vytazeny a oni ze miesta je dost, lebo to 10.poschodie ma dost izieb. No len pri mojom stasti porodim skor a akurat buduci tyzden 😒

aktak
24. júl 2008

v skratke:
v porodnici v podstate len lezite a obdivujete svoje babetko, kojite, obcas idete na zachod, nikto si vas 23,5 hodiny nevsima, mate pod sebou podlozku takze by ste nemali nci zaspinit, vloziek je vsade ako maku (este aj dlazku s nimi utieraju tak ich maju vela), krvacate rovnako ako dalsich 30 zien na vasej chodbe, fakt to neni nic hrozne - skor uplne prirodzene, vizita je len par minutove spestrenie dna, vobec na to nemyslite, ved ked vas bude boliet jazva alebo nieco ine tak budete len radi ze vas doktor skontroluje a uisti ze sa vam to dobre hoji 😉

aktak
24. júl 2008

lenki musime vydrzat, mozno sa stretneme 😉

cicushka
24. júl 2008

hih...vozka drzi medzi tvojimi stehnami..si vsimni niekedy, ako baby po porode suchotaju nozkami...lebo dria vlozku...ale ja som si davala tie sietove gatky a pred vizitou som si ich dala dole. Inac som ich mala aj v noci a k tomu prieistotu podlozku pod seba.

tu informaciu o pricuchnuti ku vlozke nemam z Ruzivnoa, ale zo Senice 😀

Tara si este tu, chcem sa ta nieco opytat, kedze tam robis. Napis mi Ip, ked tu budes. DIk.

aktak
24. júl 2008

baby ked budete vediet neco o tej rekonstrukcii ze ci je uz hotova dajte vediet, dovtedy sa pokusim nohy drzat pri sebe 😀

lenki13
24. júl 2008

No je to mozne Aktak....ved ty si uz druhorodicka ...no a to moje babatenko uz ma porodnu vahu ako v 41tt , takze asi pojdem skor nez toho 9.augusta....a u koho budes rodit ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre