Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

daniela1974
22. jan 2011

@sharmana no jasne, ked som porodila, lebo mi stale bolo do placu, lebo ma vsetci rozculovali, lebo mi tam bolo velmi zle psychicky a tak som v noci vsetky sestry pobudila a postavila s vrchou do pozoru a povedala, ze bud pridu na konzilium alebo odchadzam domov. A tak na druhy den rano prisla dr.Mudra, ona je teraz tusim na md, je psychiater, bola mila, hodinu somnou stravila, videla ze nie som asocial, ze nie som nezodpovedna ale co je dost to je dost, ale mne skutocne bolo strasne zle z toho vsetkeho, hlavne som mala pocit, ze som vezen, ze ma nikam nepustia, je to tam despoticke a ponizujuce. Psychiatri spolupracuju so 600tonedelim, ved laktacku mozes dostat ihned po porode. Boli v pozore zo mna, nevedeli ci som v laktakcne psychoze alebo nevyrovnana alebo co som vlastne som. A potom ma pustili skor domov a mne bolo zrazu stasne dobre. Najlepsie na svete.

danka86
22. jan 2011

@jankaslamka ja uz by som mala najradsej drobca doma pri sebe.. Aj si davas epiduralku? Ja som pri prvej mala a neviem, ci si ju mam dat aj teraz..

sharmana
22. jan 2011

@janula123 ja som rodila koncom mája 2010... ale vieš, pomery sa tam ako vidím nezmenili 😉

janula123
22. jan 2011

@danka86
Ja som raz do jedného fóra napísala svoj zážitok s touto sestričkou, a jedna babena mi odpísala, že asi som ju zle pochopila, a že ona mi chlela dobre, že čo z toho robím také haló. Že ona mala len dobré zážitky, hlavne s tou sestričkou. Ja som ju len popísala narýchlo- vysoká, štíhla dlhé vlasy, tuším špinavý blond a hrooozne múdra.
Ja nehovorím, každý má nejaké zážitky.
Okolo pôrodu všetko OK, no až na jednu sestričku na nadštandarde na šestonedelí.

sharmana
22. jan 2011

@daniela1974 tak klobúk dolu, takto k nim treba pristupovat.... ja som si tiež ústa otvorila, lenže tam je jeden problém, presne ako píšeš, si akoby v zajatí... von odísť nemôžeš, ked si dnu a proste ti niečo odmietnu, tak si nahratá... preto som zabvlala mm, lebo mna to stálo vela síl tam chodit sa dožadovať a vysvetlovat, prečo chcem mlieko pre dieťa a presviedčať, že už som urobila všetko preto aby sa najedla a ona sa proste nenajedla a stále plače a nemôžeme sa vyspať ani na hodinu....

jankaslamka
22. jan 2011

@danka86 no epiduralka..tolko zavrhovana a tolko chvalena 🙂 nakolko netusim ako bude porod prebiehat tak si ju zaplatim..to ci si ju dam pichnut uz uvidim podla situacie..to vies ak by som mala rodit 12 hodin v silnych bolestiach tak preco nie..ale ak to pojde rychlo a bude sa to dat prezit, tak si ju nedam pichnut..ale chcem mat zadne dvierka pre istotu.. Ides si zazmluvnovat niekoho? ci pojdes na blint kto bude mat sluzbu

janula123
22. jan 2011

@sharmana
Ja v marci 2009. Asi stále rovnako.
Ja som bola taká naivná, že som radšej bola ticho, vôbec som sa neozvala, bo som sa stále bála, že keď mi napr. nedá mlieko pre malého, čo keď zase bude zjapať a pod.
No teraz som odhodlaná sa nedať. Ak by niečo nebolo v poriadku, určite sa ozvem.
Keď niekto robí nejakú prácu nasilu, tak to aj vyzerá.

daniela1974
22. jan 2011

@janula123 ze co robis halo s primitivom co Ti po porode staci prso a stekne na Teba Co je toto silikon!!!!!!!!!
Vies a preto je take zdravotnictvo a tak primitivne sestricky, lebo si to niektore mamicky nechaju.
Keby z toho mala sestra problem, ze je drza a arogantna, tak by ju tam netrpeli.
Je to neskutocne smutne az bolestive, ked si uvedomim, ze zeny chodia rodit so strachom ake budu sestricky a lekari. Nie ze by mysleli na to, ze to bude pekne, ze pride na svet novy cloviecik, ze jej k tomu pomozu, ze su tam nato aby sa starali, ze su za to plateni a skoleni.

danka86
22. jan 2011

@jankaslamka mne spomalila porod, teda otvaranie a nevedela som tlacit.. ale na niekoho to posobi presne naopak.. Ja to teraz zvazujem aj kvoli tej cene.. ale tiez si to asi zaplatim a keby som videla, ze sa otvaram celkom rychlo, tak si to pichnut nedam a ked to nebude mat konca, tak si ju dam.. No nech je to uz za nami 🙂
A zazmluvnovat si nebudem lekara. Ani pri malej som nemala a bol pri porode super lekar, len vobec neviem ako sa volal, co ma dost mrzi.. Len viem, ze bol mlady..

janula123
22. jan 2011

@daniela1974
A s tým silikónom, tak to isté aj u mňa. Keď som mlieko ešte nemala, tá istá poznámka. Ja len čumela jak puk.

daniela1974
22. jan 2011

@sharmana no ist mozes, ale budu sa vyhrazat policajtami a socialkou. Pricom nemaju v tomto tvrdeni ziadnu oporu v zakone.
Ale stale budes za asociala a nezodpovednu. To, ze za par rokov budu bezne ambulantne porody, to nikto neriesi. To, ze za par rokov, ked budes chciet kvasit v porodnici a nie ist par hodin po porode domov, budu brat ako Tvoju neschopnost a lenivost a zlahcovanie si situacie. Je to velmi smutne. Preto nechcem rodit v nemocnici.

jankaslamka
22. jan 2011

@danka86 ved to, ze neviem ako to na mna zaucinkuje..ach no bojim sa jak male decko toho porodu, ale tak prezili to ine prezijem to aj ja 🙂 a ved oni ti tie peniaze potom vratia ak si ju nedas pichnut..ale teda riadnu palku si za to pytaju 🙄

daniela1974
22. jan 2011

@janula123 mala si jej flasknut po ustach. Myslim, ze do smrti by slovo silikon nevyslovila, chudera primitivna.

danka86
22. jan 2011

@janula123 ja si ju uz velmi neviem vybavit.. ale bola chuda, vysoka, tusim tmave vlasy a nieco po 40-tke a vzdy bola mudrejsia nez ostatni..

sharmana
22. jan 2011

@janula123 ja zas neviem byť ticho, ja si hned ústa otváram, len predtým premyslím, komu a ako povedať, aby to pochopil...
ale viem, že sú ženy, ktoré sa nevedia brániť, proste každý máme inú povahu a tieto harpie to zneužívajú...

chcela by som ešte jedno mimi, ale ešte nie teraz, asi tak o 2 roky... len dúfam, že tu budem postupne čítat pozitívne zážitky, že sa to tam zmení, alebo že nejaká iná pôrodnica za to stojí.... zatial je to v BA dost zúfalé, všetky 3 pôrodnice sú kritizované za podobné zážitky....
ved si len vezmite, aby nejakej sestričke spadlo pri kúpaní dieťa na zem? to kde sme...

danka86
22. jan 2011

@jankaslamka ja sa nebojim porodu len z jedneho dovodu, ze mam doma Veroniku, ktora s nikym nechce ostat jedine so mnou alebo s muzom.. Takze ja sa nebojim porodu, ale ako vydrzi mala niekolko hodin s babkou alebo s niekym inym,kym budeme s muzom rodit.. 😀

janula123
22. jan 2011

@daniela1974
Ja som bola tak zdeptaná, už som si naozaj aj myslela, že som neschopná, keď mi to dávala stále najavo. Asi som jej liezla na nervy, keď som sa jej vždy slušne pýtala, čo robím zle a prosila ju, nech mi ukáže. Ona mi na to, že s vpáčenými bradavkami sa dá v pohode kojiť. Detská lekárka, že nie, že nech si obstarám klobúčiky. Na to tá sestrička, že klobúčiky sú na prd.
A na izbe som bola tiež s prvorodičkou, takže nemal kto poradiť.

jankaslamka
22. jan 2011

@danka86 neboj mala to prezije 🙂 nic ine jej neostane a teda nech ti to rychlo ubehne, aby mohol ist manzel co najskor za nou 🙂 a mozno budes nakoniec prijemne prekvapena a malej sa u babky zapaci 🙂

danka86
22. jan 2011

@janula123 presne tak som sa citila aj ja.. ze som neschopna.. lebo ked na teba niekto huci, ze nie si pripravena kojit, do toho babo place od hladu.. tak ozaj zacinas tomu verit.. ale pritom, ako sa ma zena na to pripravit, ked teoria je uplne ina, nez prax...

sharmana
22. jan 2011

@daniela1974 no vieš, ale ja som bola aj po cisárskom, takže ja som nemohla odísť tak či tak, ja som sa dávala dokopy..... s dieťaťom na rukách, ked som ho musela hojdať aj niekolko hodín, lebo v kuse plakalo.... úžasné zotavovanie sa.. to vás baby postaví na nohy ako nič iné!!!!

janula123
22. jan 2011

@danka86
Presne, veľmi múdra.
A na vizite, tak to bola zase nasilu milá, bo musela. No ja ten deň išla domov, tak som na ňu už kašlala. A ako naschvál sme si deti obliekali tam kde sa kúpu, a bola tam taká staršia pani, čo behala s papiermi ohľadom matriky a veľmi sa s malým mojkala, bola tak i tá hnusná sestrička, no našťastie bola ticho, ale ten kyselý výraz. ani slovo nepovedala.

danka86
22. jan 2011

@jankaslamka no ved dufam, ze ano 🙂 ze nebudem rodit dlhe, dlhe hodiny... 😝 aaale, tak nejak to zvladneme, ja to budem asi horsie znasat nez mala.. 😅

sisulita
22. jan 2011

Ahojte maminy a buduce maminy.
Povodne som bola rozhodnuta rodit v RUzinovskej nemocnici ale po tychto odpovediach som dost zmetena. 😒
Kedze to bude moj prvy porod tak sa dost bojim a po tychto vasich skusenostiach so sestrickami som dost mimo:( Snad sa tu objavi aj nejaky pozitivny zazitok..🙂
A je mi luto ze v dnesnej dobe je takyto personal pri najkrajsich chvilach zivota zeny.... :(

danka86
22. jan 2011

@janula123 mne ju ta hnusna sestricka este aj domov obliekala... len ju zdrapla za tu perinku, ze no pod sem vrskovka-vola sa vrskova.. ale uz som bola rada, ze mi ju oblieka domov..

jankaslamka
22. jan 2011

@danka86 neboj zvladnes to 🙂 potom mi daj prosim vediet ak nezabudnes ako si to zvladla a ako to dopadlo cele

jankaslamka
22. jan 2011

@sisulita vies uprimne, myslim, ze taketo zazitky si precitas v kazdej jednej teme co sa tyka BA porodnic..bohuzial ☹ nevyberes si

janula123
22. jan 2011

@sharmana
To máš pravdu.

No my sa teraz snažíme o druhé mimi, už od augusta. Ja meriam bazálnu teplotu. tak uvidíme.
Ale tak aj teraz by som chcela pôrodníka, ktorého som mala aj pri prvom a ten pracuje v Ružinove.
No teraz už mám skúsenosti, nielen okolo mimi, len to kojenie aby bolo OK ešte.
A na šestonedelí, tak to sa nedám. A budem sa aj sťažovať vyššie.

danka86
22. jan 2011

@jankaslamka ale nebude to hadam take zle.. Uz nebudem taka naivna ako pri prvom.. a ked bude nejaka sestricka neprijemna, tak ju skusim odignorovat a hotovo.. Dolezite je, aby porod dopadol dobre a co bude potom sa uvidi.. nejak sa cez to prenesiem tak, ako pri prvom.. 🙂 dam potom vediet.. 🙂

daniela1974
22. jan 2011

@danka86 jasne ze to zvladnes, len bud prosim asertivna, mas pravo pytat sa oni su na to aby Ti odpovedali, su za to platene, musia byt mile a citlive, stazuj sa minimalne muzovi, ked sa nebudes citit Ty tak on poriadok urobi. Maj svoj vlastny svet, nemaj predsudky (ja ich zial mam), nedaj sa.
Ale porod je krasny zazitok, pre mna zatial nic tak intenzivne v zivote nebolo ako porod, nedaj to tento zazitok pokazit, je to Tvoja chvila, Ty rasties, dozrievas, menis sa pri nom, vela pochopis vela sa naucis od seba.
Drzim palce.

jankaslamka
22. jan 2011

@danka86 tak toto je super..vies v podstate do coho ides a co ta caka 🙂 urcite to bude vsetko v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre