Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

danka86
24. jan 2011

@daniela1974 ale ved ano, bolo by to pre nas maminy prijatelnejsie, keby ju ockovali vtedy ked nekojime, ale tak je tam vela mamiciek a nemozu na kazdu cakat, to je asi nerealne.. 😒
a ta mamicka vravela, ze trpla, ci jej nezaockovali male dvakrat, ale zda sa mi,ze tak nespravili.. Ale tak jasne, to uz nie je sranda, co sa tyka tohto..
A ja som sa chvalabohu na nadstandard dostala a tam som si malicku kupala sama a ta sestricka, ktora mi to ukazovala, kedze som tam bola sa spravala k malej pekne.. A ta ista mi ju raz aj v noci zobrala, ked mi mala uz niekolko hodin plakala a prisla som o 3h s placom, ze neviem co u z s nou a ked som jej povedala, ze place uz par hodin, tak mi povedala, ze co som neprisla skor.. Asi za hodinu ju doniesla, sice stale plakala 😅 ale aspon som si na hodinu schrupla.. 🙂
Ja si myslim, ze netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca.. Niektore sestricky sa spravaju ludsky, len je skoda, ze nie vsetky..

daniela1974
24. jan 2011

@danka86 ale ano, ved ja som uz fakt moc zla, neviem preco som taka agresivna ale neskutocne bezbranne sa citim, ked mi sestra odpovie, na moje konstatovanie ze idem kupat s nou, ze co sa bojim ze decku hlavu odtrhnem?
Nemala by som ich hadzat do jedneho vreca, musim si vstupit do svedomia 😎 😎 😎 lebo takto naladena ist rodit bude pohroma a moj muz bude musiet za mna zehlit prusery. 😝 😝

danka86
24. jan 2011

@daniela1974 a to tak sestricka povedala?? 😒 tak o tomto hovorila, ze taketo sestricky tam nemaju co hladat.. ale su tam aj take, ktore su podla mna v pohode a snazia sa pomoct kolko stihaju..

skippy7
25. jan 2011

ahojte,
ja sa chystam rodiť v Ružinove, tak sa vas chcem opytať, vy čo ste teraz niekedy rodili, že či vam bábo hned priložili, ale nie že na 2 minuty, ale či aj na dlhšie, alebo či si to treba vyslovene vyžiadať- ak sa dá, neviem ako to tam chodí....ďakujem

jankaslamka
25. jan 2011

@daniela1974 ty uz sa tolko nerozculuj, lebo ked sa ti mala narodi, bude tiez stale nervna 🙂)) a uz si si rozmyslela rodit doma? ci to stale zvazujes?
No skoda, ze nasi manzelia nemozu byt stale s nami aj na izbe..jak by sa tam o nas starali 🙂)

daniela1974
25. jan 2011

@jankaslamka 😀 😀 moje chuda nervne. Nie ja som uz kludna, len mi to dviha tlak niekedy 🙂
v PN moze byt manzel na izbe ked je volny nadstandard, je to fajn aj preto, ze ked je manzel normalne premyslajuci clovek tak si sestra nedovoli pred nim byt arogantna.
ja to stale zvazujem ten porod, ale je to tak 50 na 50.

jankaslamka
25. jan 2011

@daniela1974 to je super 🙂 to tu v BA nehrozi...ja sa budem musiet uspokojit s nejakou mamickou alebo prinajhorsom troma mamickami 🙂)
wow to ta budem obdivovat ak to podniknes doma 🙂

daniela1974
25. jan 2011

@jankaslamka ja sa tiez budem obdivovat, moj muz uz zavrhol AT ze je to drahe 😒 , do porodky sa mi nechce kvoli negativnym vplyvom ale nechcem tu uz o tom pisat, lebo si od supermatiek precitam o svojej nezodpovednosti. Inak som sa rano zabavala na jedneh mamicke z okresu Galanta ako reagovala na saunu v tehotenstve a tak si vravim s panom bohom ak si jedna priemerne vzdelana zena z Galanty mysli ze jej nazory su erudovanejsie ako nazory svetovych kapacit z mediciny po niekolkorocnom studiu a praxi tak konecna.

jankaslamka
25. jan 2011

@daniela1974 tak vsetko zavisi od konkretneho babatka a od konkretnej situacie a kopu inych veci 🙂 ja to nezavrhujem, ale tiez by som tam nesla..ja mam slabu astmu a pre mne by to bola smrt 🙂)) no ale sak ini nech idu 🙂 v tom Rakusku to kolko stoji ten porod?

daniela1974
25. jan 2011

@jankaslamka zatial co sme ponachadzali tak sa to hybe okolo 2000€. Moj muz je teraz v Isbrucku tak zistuje aj tam, ale vravel, ze to je priserna cena. Ja zasa vravim, ze ked mam porodit v absolutnom klude v pohode v intimite tak ako ja citim v polohe aku si vyberiem sama alebo s niekym s respektom k dietatu - mne to zato stoji ale ja tie prasule nemam 😀 ma ich on 🙂.

jankaslamka
25. jan 2011

@daniela1974 a tak este mas v podstate dost casu na rozhodnutie 🙂 tak ho mozno ukecas 😀 😀

zipsy
25. jan 2011

ahojte, neviete nahodou ci by mi platitlo poucenie o EPI aj v inej porodnici, ak sa nahodou rozhodnem, ze pojdem inam?
nemozete sa to prosim niektora opytat, ked tam pojdete?

mimifred
25. jan 2011

@aderka
Tak to más pravdu. pospoznávas pri kocikovani.
A inak ku ktorému doktorovi ides rodit? Mas vybraného alebo aky bude?

sirinka
25. jan 2011

@skippy7 mas vybraneho porodnika? to prilozenie si musis ziadat, musis na tom trvat...inac je tam bezna prax najprv dietatko skontrolovat pediatrom, zvazit, zabalit do perinky....potom na chvilku na bradavku a hotovo....
ak mas vybraneho lekara na porod, treba to prebrat s nim....

skippy7
25. jan 2011

@sirinka no nemam vybrateho porodnika, ani som neplanovala, tak to sa na mna asi potom všetci vykašlu- na moje požiadavky.....ale aj so zazmluvnenym to niekdy nedopadá dobre, tak neviem....či do toho ísť, su rozne nazory 😨

sirinka
25. jan 2011

@skippy7 napr. ja som chcela aby mi pri druhom porode polozili babo na brusko, ale moj dr. k tomu nema pozitivny vztah...ale pre mna zase bolo dolezitejsie, aby porod prebehol v poriadku a na neho sa spolieham, len kvoli tomuto by som ho nevymenila...a nakoniec aj tak som mala CR...takze nebolo miesto na odlozenie miminka 😝
ale co sa tyka toho prilozenia, kedze zu BFH, maju to v podstate v povinnostiach, treba sa toho hlasno dozadovat pocas celeho porodu, ak budes mat doprovod, nech to tiez stale pripomina, je tam mlada generacia dr. ktora je tymto veciam uz viac naklonena...

skippy7
25. jan 2011

@sirinka inak mojho bratranca žena mala Dr.Orosa a veľmi si ho chvalila....
no ja sa budem snažiť byť asertívna, aj ked neviem v akom fyzickom a psychickom stave budem 😀 a čoho budem teda schopná, a uvidíme, či aj moj doprovod mi bude v niečom nápomocný 😀
však...možno sa tam aj stretneme 😉 ...ideš teraz prirodzene rodiť?či CR?

aderka
25. jan 2011

@mimifred chcela by som Krizka.

daniela1974
25. jan 2011

@skippy7 nevykaslu ked si napises porodny plan das im ho podpisat a k informovanemu suhlasu napises ze je neplatny bez Tvojho porodneho planu. Musia sa tym riadit.

sirinka
25. jan 2011

@skippy7 no zatial je to vo hviezdach...prvotne je na plane vaginalny, ale na poslednej kontrole este stale bola mala KP...tak uvidime, asi sa to rozhodne az okolo terminu.... 🙂

@daniela1974 mas s tym uz nejaku skusenost, zeby to naozaj pomohlo?

daniela1974
25. jan 2011

@sirinka osobnu nie, moje deti som rodila pred 11 rokmi (vtedy to neexistovalo) ale svoj terajsi porodny plan mam napisany a viem z praxe, z internetu, z casopisov, odtialto od zien co rodili s porodnym planom, navody su vsade na nete.

sirinka
25. jan 2011

@daniela1974 no ale ci to skutocne potom ten personal aj dodrziaval...ci to ma taku vahu, ze keby si sa stazovala....ze napr. nechces nastrih a aj tak ti ho urobia a doktor k tomu da odborne stanovisko...ako sa da proti tomu potom obhajit....

gangulienka
25. jan 2011

ja som nemala zaplateneho porodnika, malu mi prilozili hned po porode na chvilku a potom uz v perinke zase na prsnik....

daniela1974
25. jan 2011

@sirinka dolezite je si polozit otazku ci skutocne porodny plan zostavit chces a ake mas ocakavania od porodu. Ak chces tak si daj do googla Porodny plan alebo Porodne prianie. Ak je to vylucne o nastrihu tak to je potom zbytocne.
Je to zavazny dokument pre nemocnicu ale samozrejme, ze ked budu dovody pre nastrih, tak Ti nastrih vykonaju avsak ked tam budes mat napisane, ze nechces holenie, nechces klystir, nechces oxytocin a podobne chces vsetko oznamovat a konzultovat - musia to dodrzat. Ked to nedodrzia mozes sa stazovat na Urade pre dohlad alebo priamo podat zalobu na sud.
Je tu jedna mama co ju velmi oklamali v tomto sice nemala PP ale chcela ist domov a chceli na nu volat policajtov a psychiatrov a aj zavolali tak to je uz uplne zle, Ty si matka, Tvoje dieta to je, a ked Ty nechces aby Ti dieta ockovali bez Tvojho vedomia tak to MUSIA dodrzat. V tomto oni tahaju za kratky koniec ale malo asi nikto to nevie.

jankaslamka
25. jan 2011

@zipsy ja som bola dnes na predporodnej priprave a pytali sa tam na to...a nie neplati..v kazdej nemocnici si to musis vybavit nanovo..specialne na to upozornovali

dari
25. jan 2011

@gangulienka ahoj, tak to je super! a rodila si v ruzinove...asi?

sirinka
25. jan 2011

@daniela1974 ja viem co je porodny plan, kedze budem rodit uz tretie dieta u mojho gynekologa porodnika ani nemam zaujem si ho zostavovat....
a kedysi davno som na sk aj robila sestricku, tak preto sa len pytam, nakolko velku vahu moze mat porodny plan...lebo mne je v podstate jedno, ci ma niekto bude holit alebo nie...to v mojom zivote zohrava velmi malu rolu, na druhej strane, ak je potrebny nastrih, oholenie je vhodne....atd....
ale co sa tyka ockovania deti, to hadam nespada do porodneho planu a kedze na sk je to zakonom predpisane, tak neviem, ci bez vaznych dovodov sa da uplne odmietnut...
na druhej strane, prilozenie babatka hned po porode ruzinovska porodnica garantuje uz tym, ze je BFH a porusenie kodexu moze znamenat jej vylucenie, co by eventualne mohlo znizit jej reputaciu, ale kam uz by sme sa vsetky maminy napchali...
ja osobne som sa tam zatial nestretla s dostatocnou podporou dojcenia, ani nejakym extra pristupom k prvemu prilozeniu, skor to bolo take pro forma a preto si myslim, ze treba mat najme velke usta a hlasno sa toho dozadovat...lebo spatne sa to da iba tazko dokazat, ze v tomto bode nedodrzali porodny plan alebo rodickinu volbu, jedine, ze by to mala azda natocene na videu....

daniela1974
26. jan 2011

@sirinka ockovanie spada do PP lebo PP sa tyka aj obdobia po porode a podpisuje ho aj primar/ka novorodeneckeho. Ale to je uz extrem s tym ockovanim 😀 su vsak mamky co ho nechcu a treba to respektovat.
To prilozenie po porode v Ruzinove robia uz dlhe roky, mne uz pred 15 rokmi prilozili malu ale to bolo asi 10 sekundove prilozenie akoze vytiahli mi bradavku, pricucli dieta tym ze ho drzali oni a po par sekundach ze ok prisala sa dovi dopo a dietata nikde. Asi o to ide ze ja chcem aby mi dieta nechali 2 hodiny na tele ked sa narodi a merania nech uskutocnia az na druhy den.
A co sa tyka dojcenia tak v pp si mozes stanovit ze nechces aby Ti babatko prikrmovali umelym mliekom a tak.

Drzim palce, ja osobne by som do Ruzinova uz nesla ale uvidime ci tie moje plany budu lepsie 😀

a co sa tyka nastrihu, ked budes cvicit, robit si masas hradze a rodit pomaly 😀 teda pockas si s tlacenim kym nebude skutocne cas tak Ta strihat nemusia, nemali by to robit rutinne - stale im to opakuj, ja som napriklad prestala tlacit a sadla si a odmietla porodit ked lekarka zobrala noznice aby si to ulahcila. 😵 😵 😵

gangulienka
26. jan 2011

@dari ano v ruzinove, ja som bola naozaj spokojna, niektore veci my sice vadili ale ziadna tragedia to nebola 🙂

sirinka
26. jan 2011

@daniela1974 no ved to s tym prilozenim mam rovnaky nazor....treba za to hlasno bojovat....
a co sa tyka nastrihu, mna nech radsej nastrihne, ako by som sa mala roztrhnut.... 😝 v tomto sa ja do roboty odbornikom nemiesam...pri prvej som mala velmi maly nastrih a pri druhej mi rezali brucho, takze zlaty nastrih pre mna 😀 a teraz ako bude, ja netusim...
inac ani ja by som uz zrejme nesla do ruzinova po prvej skusenosti s odd. sestonedelia, ale s porodnicou ako takou som bola vzdy spokojna...ale tak ja idem za mojim dr....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre