Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
7. máj 2008

Livika.dakujem moc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tribitka
7. máj 2008

zoldy, ja som sa s tebou asi nestretla, lebo som celý čas po cisaráku ležala na pooperačnom, ale každá matka si určite velmi cení odpovede na nevypovedané otázky, tak ako si to urobila ty 😵
inak, zoldy, na 10B robí jedna staršia sestrička, viem len to, že sa volá Vieročka...nevieš kedy má službu?

diana1
7. máj 2008

Ahojte mamicky,

za par tyzdnov idem rodit do Ruzinova, bude to moj druhy porod, ale prvy na Sk. Precitala som si parstranok dozadu a pisete tam, ze oteckovia vidia babatka len cez sklo. Zaujimalo by ma preto, ci ked si zaplati nadstandard, ci bude moct otecko vidiet babatko aj na zivo, alebo to od toho nezavisi.

Dakujem za odpovede

diana1
7. máj 2008

Ahojte mamicky,

o niekolko tyzdnov idem rodit do Ruzinova. Bude to moj druhy porod, ale prvy na SK. Precitala som si zopar stranok dozadu a tam pisete, ze oteckovia vidia svoje babatka len cez sklo. Preto by ma zaujimalo, ci ked si zaplatim nadstandard, ci si babatko bude moct aj vziat na ruky, alebo ci to od toho vobec nezavisi.

Dakujem za odpovede

pietra
7. máj 2008

diana, aj na nadstandarte len cez sklo 😉

seva
7. máj 2008

ahojte tehulky,

ja mám ešte síce dosť času do "dňa D" 😉 , ale aj tak by som sa rada spýtala, najmä zoldy,
ale aj vás, ktoré máte osobnú skúsenosť s Dr. Drábom ...
chcela by som si ho zazmluvniť, zatiaľ mám na neho len samé pozitívne referencie, až sa mi to nezdá 🙂,
( buď je to živý anjel, alebo som iba nepočula aj názory "z druhej strany"... )
práve preto sa chcem opýtať vás, pls poraďte ... rozhodla som sa správne ??
ešte som sa s ním nikdy nestretla, preto mi na tom naozaj záleží ... napíšte mi ... kľudne aj do IP.
Ďakujem a želám krásne dotehulkovanie a zdravunké detičky 😉

diana1
7. máj 2008

Dik pietra za odpoved, tak to si ma nepotesila. Ked si to uvedomim, tak mi je z toho zle. A ked to poviem muzovi, neviem, ako to predycha....

tribitka
7. máj 2008

diana,
môjmu drahému dovolili byť lekári pri cisaráku v celkovej anestéze, aj si ma sám odviezol na sálu, prvý videl malú a kým bola v Ružinove v inkubátore, mal k nej volný prístup, bol aj pri tom, ked ju prevážali na Antolskú....

lyrra
7. máj 2008

diana moj manzel bol pri porode a potom, kym som ja nemala maleho na izbe a bol v inkubatore ho mohol vidiet on, dokonca sa nanho boli pozriet aj jeho a moji rodicia, v dalsie dni uz len cez sklo

diana1
7. máj 2008

Babule, tak to je teda zaujimave.. KEd je dieta v inkubatore, tak je to mozne, ale ked mu nic nie je, tak si ho ani nemoze zobrat na ruky.
Viem, ze na Antolskej to funguje tak isto, neviete, ako je to na Kramaroch?

tribitka
7. máj 2008

diana, viem o mamičkách, ktoré boli v Ružinove na nadštandarde a muži chodili k nim na izbu...

trpezliva
7. máj 2008

tribit, ja som bola tiez v Ruzinove a muzov nepustali vobec na izby..ani na nadstandarde! Len cez sklo mohli vidiet babo. Ja som mojho prepasovala do izby raz. lebo akoze mi doniesol tazke mineraly a ja som nemohla po cisaraku dvihat veci, no sestricka ho hned vyhodila, ked videla, ze sa zdrzal na izbe viac ako 10 sekund 😠 . A este raz mohol chytit nasu malu...vo dverach som mu ju strcila v perinke do ruky. To bolo vlastne prvy krat, co ju drzal..lebo po porode ju hned odniesli prec na novorodenecke.

horajda
7. máj 2008

ahojte baby,ja som tiez este daleko od porodu ale teraz ste ma velmi prekvapili,ze snubenec nebude vidiet babatko hned po porode to sa mi zda skoro az nemozne,naozaj to tak je aj ked sa zaplati nadstandart?
Nemate niektora skusenosti s tym ze ste tam manzela mohli mat??????a ked ste mali zazmluvneneho lekara ani tak nie ze vam to vybavil?no z tohoto som velmi smutna,snad to zmenia!sak ja by som chcela aby bol otecko pri porode toto sa moze v ruzinove ze? aspon som citala za poplatok ze ano. a preco potom nemoze byt na izbe nechapem ☹

tribitka
7. máj 2008

baby, všetko sa dá..... chápete.... 😉

telusa
7. máj 2008

Ahojte, ja sa chystam v piatok do porodnice ... porod mi idu vyvolavat. Rozmyslam, ci ist na nadstandard alebo nie ... este uvidim, aj ked toho casu vela nie je. 🙂 Zarazilo ma, ked som sa tu docitala, ze ocino potom nebude moct ist na izbu. Aj ked chapem, ze vsetko sa da.... 🙂

Nie je tu nahodou nejaka maminka cakatelka, ktora tam tiez onedlho zavita?

pietra
7. máj 2008

baby, tesne po porode otecko malicke dostane na ruky, moze byt pri cisteni, vazeni a takychto veciach. Ale na izbu nema ist. Ja som bola tomu inak rada, ze navstevy len cez sklo. Ved nikdy neviete, ci ten clovek, co ide dnu, je ozaj zdravy, ci nema nejaku zacinajucu chripku a tak a keby sa tam premavalo tolko ludi ... Ved po porode si ho moze podrzat na rukach a potom to tych par dni vydrzi 😉

pietra
7. máj 2008

inak ked je nadstandart volny, tak si pobyt moze zaplatit aj manzel a vtedy dokonca moze male aj kupat.

zuzpolka
7. máj 2008

ahojte 😀
ja mam tiež ešte chvilu čas, ale tiež budem rodit v Ružinove.....nemam zamluveneho žiadneho lekara, ale snad natrafim na nejakeho dobreho 😀 😀 😀

to že babatka ukazuju len cez sklo ani mne nevadi, tatinko par dni vydrži 😝

čo sa tyka tych čipiek, tak to mam velke obavy že nezaberu,(sem tam použivam a nič moc) budem si musiet vypytat klystir 😀

emogeon
7. máj 2008

pietra pochybujem ze nadstard bude volny aj ja som myslela ze tam budems manzelom a bola som rada ze ja som mala nadst.
zuzpolka ani mne nezabrali ☹
aj moj bol 2 x na izbe, poprosila som sestru a v poho...

zuzpolka
7. máj 2008

ahoj emogeon
a dali ti potom klystir???

pizzamati
7. máj 2008

Telusa. Ahoj aj ja idem rodiť do Ružinova, termín som mala 3.5. a do pondelka ak neporodím tak nastupujem tiež na vyvolanie. Bojím sa. Ak budeš mať po tom daj nejako vedieť ako si dopadla budem na teba v piatok myslieť a držať palce. 😀

lyrra
7. máj 2008

mne ked cipok nezabral, dali mi este jeden a ked nezabral ani ten, viac to neriesili 😉

telusa
7. máj 2008

Ahoj pizzamati, dakujem. Ja sa tiez velmi bojim. Pravdepodobne sa tam stretneme ... hadam, to nejako zvladneme, ale do pondelka mas este cas, tak mozno si to Dominka rozmysli ... 🙂

cicushka
7. máj 2008

diana) ono to ma svoje opodstatnenie, preco to je cez sklo, ale ja som malu podala cez dvere tatovi, aby si ju pomojkal... 😝

zoldy) ja si ta vobec neviem vybavit 😒 ty si asi tiez mna nepamatas...som bola taka bezna mamina...prisla...odrodila...odisla 😀 😀 😀

ale tiez som bola spokojna so vsetkym.

manefan
7. máj 2008

Pizzamati, Telusa, nebojte sa, aj ja som mala vyvolany porod a do 6 hodin od podania tabletky bola dcerka na svete. Dnes, s odstupom, mozem povedat, ze oba porody - prvy po spontannom odteceni plodovej vody, ale nasledne indukovanom, boli rovnako "prezitelne", ani jeden nebol od toho druheho lahsi/tazsi.
Manzel bol pri porode, nasledne dve hodiny po porode so mnou, aj ma odprevadil do izby (nadstandard), a rovnako v oboch pripadoch nam doniesli este dcerky na izbu. Potom ju "nazivo" drzal na rukach az pri odchode domov.

zoldy
8. máj 2008

Mile mamicky.nepustanie oteckov na oddelenie ma svoje velke opodstatnenie...je to robene vo vasom zaujme o vase babatko,ved tatinko si ho doma este uzije az az... 😉

diana1
8. máj 2008

Zoldy, ja chapem, ze to ma svoje opodstatnenie, ale nemozu sa babatka nakazit aj od mamiciek? A nedalo by sa to vyriesit ruskom na tvari?

manefan
8. máj 2008

Suhlasim so Zoldy... male telicka su nachylne naozaj "lapit" cokolvek, a ak by sa tak nedajboze stalo, hladanie vinnika a spytovanie sa preco, sa stane nocnou morou.. Samozrejme, hned nam napada aj otazka, ako to, ze inde, napriklad v zahranici, je to mozne...Holt, iny zdravotny system...ale nazatracujme ani ten nas - slovensky. A co ked prideme domov, tam uz netreba 5-dnove babatko "ochranovat" (ked ho musime "chranit" v porodnici)? Tiez ho chranime, ani u nas/vas si navstevy, ludovo povedane, hned nepodavali klucky. A vieme/viete, koho doma mame 😉 Co o osobach, ktore by sa v pripade vacsej, alebo celkovej otvorenosti poporodnych oddeleni tam pohybovali, povedat nemozeme. Nevedeli by sme, ci su 100% zdravi, z akych socialnych prostredi pochadzaju... To je moj nazor. Styri/pat dni sa da vydrzat, a nemyslim si, ze by budujuci sa vztah medzi mojim manzelom a jeho/nasimi dcerami nejako utrpel, resp. vyvija/vyvijal by sa inak 😉

telusa
8. máj 2008

manefan, tvoj prispevok ma povzbudil,... tak dufam, ze to zajtra nebude dlho trvat a hlavne, ze maly bude v poriadku. Idem teda skontrolovat kufor ... aby som nahodou nieco nezabudla 🙂 S tymi oteckami mate asi nakoniec pravdu ... ved doma si ich potom uziju naozaj dost!!! 🙂

denisamka
8. máj 2008

SEVA: Dr. Drab nie je anjel, lebo nema kridla 😉 JE to velmi zlaty clovek. Ja chodim k nemui do poradne a aj osobne ho poznam. Ak by sa mohol, rozdal by sa uplne. Je velmi chapavy voci potrebam tehotnych a dokaze rychlo kazdu ukludnit. Ja si ho samozrejme tiez zazmluvnim. A ver tym pozitivnym hodnoteniam. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre