Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tinasc
3. okt 2012

@didianac no na budúci týždeň tam veru idem 🙂 a ešte predtým si idem k svojmu obvodnému pre výsledky sterov 🙂

didianac
3. okt 2012

@tinasc mne stery bude robit v pondelok a vo stvrtok by som chcela ist na poradnu do porodnice :D uvidime ako to pojde :D mozno sa stretneme, nahodou keby som to nestihla , tu poradnu, budem si pytat infosky :D

tinasc
3. okt 2012

@didianac oki 🙂 som zvedavá, ako to bude 🙂

vivianaba
4. okt 2012

@beaas ahoj, len dodavam ze stale maju len 1 monitor a teda to cakanie je niekedy riadne dlhe, hlavne ked su pred tebou 2-3 mamicky. Takze rataj s tym ze stravis na poradni aj pol dna ak prave vychytis 'rad' na monitor.

@zuzuz1ahoj, epi sa vybavuje v ambulancii KAIM, ale pozor, prestahovali sa! Ked som rodila pred 2 rokmi boli v suterene, teraz su na prizemi, ked vojdes do nemocnicnej polikliniky je to prva (a jedina) chodba doprava. Ambulancia je vlavo v tej chodbe v takom vyklenku, epi sa da vybavit kazdy den medzi 13-14hod. V cakarni lezia dotazniky, ktore vyplnis a naraz pozvu dnu viacero mamiciek.
Epi a otec pri porode sa plati bud v pokladni v nemocnicnej poliklinike (maju ale obmedzene hodiny, neviem dokedy su tam, ale ratam ze tak max. do 14.00) alebo v pokladni na centralnom prijme pri bufete, ta je otvorena nonstop.

amandamath
4. okt 2012

@didianac len prist zobrat casenku a cakat 😉

didianac
4. okt 2012

@amandamath inak ked si nestihnem zobrat casenku? kolko ich davaju ? :D dakujem

amandamath
4. okt 2012

@didianac casenky su "neobmedzene". Pri vchode do nemocnice - ambulancii je informatorka v takej budke a ona ich tlaci z pocitaca. Ja som mavala tak c 34 a v pohode vybavili aj 40, takze sa netreba bat. Myslim, ze aspon v ambulancii (neviem monitor ako je teraz) vybavia vsetky v dany den.

didianac
4. okt 2012

@amandamath dakujem 🙂

amandamath
4. okt 2012

@didianac niet za co, kludne sa pytajte. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

tinasc
4. okt 2012

@amandamath a nevieš kedy je najlepšie prísť na poradňu v ktorom čase?

amandamath
5. okt 2012

@tinasc uz som to pisala na predchadzajucej strane. Ja som chodila tak na 9:30 - 10:00 a do 11:00 - 11:30 som bola vybavena niekedy aj s monitorom lebo tam uz nikoho nebolo.

tinasc
5. okt 2012

@amandamath aha, ok, dík za info 🙂

beaas
5. okt 2012

@didianac ahoj, pozerala som, ze ty si uz 37. tyzden a este si nebola v Ruzinove na poradni? Mas zazmluvneneho svojho doktora? Neviem, kedy presne ist, pise sa ze od 36. tyzdna... ALe neviem, ci 36+nejake dni, alebo myslia 35+dni... Vies mi poradit?
Vdaka.

didianac
7. okt 2012

@beaas no veru nebola som, ale ked som sa pytala sestricky tak je to od ukonceneho 36tt, cize 36 + , lenze ja mam este jednu kontrolu zajtra u svojho lekara a sestricka povedala, ze to nie je problem, ze tak pridem v 37tt,len ze by bolo fajn aby som prisla cim skor potom, takze vo stvrtok utekam do poradne do porodnice, :🙂 celkom som zvedava ako to tam bude prebiehat 🙂

elllla
8. okt 2012

@didianac ja som tiez teraz uz 36tt, ale do ruzinova sa chystam az buduci tyzden vo stvrtok, lebo buduci tyzden v utorok mam este psolednu poradnu u mojej dokyny.. dnes mam v plane si ist vybavit tie papiere na epiduralku..

elllla
8. okt 2012

hehe, kto bol dnes na tej prednaske o epi? ta otrava, co vas tam vyrusila (s kocikom) som bola ja 🙂))

kubkatka
8. okt 2012

ahojte babulky, chcem sa spytat, do rizikovej poradne v ruzinove sa objednava, ci si tam proste mozem len tak sadnut a pockat kym na mna pride podla cisla rad? vdaka a este cosi, oplati sa ist na ten kurz prednaskovy o dojceni, co byva treti pondelok v mesiaci? a ide niektora? ja by som sla.... vdaka.

tinasc
8. okt 2012

@elllla ahoj, ja som si bola dnes vybaviť epi, sestrička ma lanárila na prednášku, ale som jej povedala, že ja viem, do čoho leziem 😀 tak som to vybavila s doktorkou, bola tam taká milá, mladá doktorka, bola som rýchlo vybavená 🙂 alebo, žeby bolo na prednáške niečo nové čo ešte nepoznám?

elllla
8. okt 2012

@tinasc kedy si tam bola? lebo ja som prisla okolo stvrt na dve, tak ma sestricka poslala za tou mladou lekarkou na tu prednasku, tam som len zaklopala, vysvetlila, o co ide, ked uvidela, ze miska sa narodila cisarskym (pred 7 rokmi), tak mi epi hned neschvalila, napisala aj do papierov, ze to neodporuca, vysvetlila to aj ostatnym na prednaske a bolo.. no co uz.. viki som pred rokom a pol zvladla prirodzene bez epi, tak hadam aj maleho zvladnem bez epi 🙂

tinasc
8. okt 2012

@elllla no ja som tam prišla okolo pol jednej, že som prišla skoro, tak som si bola kúpiť noviny, však že si tam posedím a počítam si 🙂 tak som tam sedela, bola tam jedna pani, ktorá asi išla na operáciu, tak tú vybavili, mne sestrička dala papiere na vyplnenie, potom ma zobrala a bola som hotová pred jednou... takže dobre som prišla, lebo by som ju tam potom nestihla a bola by na tej prednáške... ja som už epidurál mala, takže som o tom vedela 😉 a len tak pre zaujímavosť, prečo sa epi neodporúča, ak si rodila už sekciou? ale samozrejme zvládneš, ak by bolo najhoršie, alebo by pôrod postupoval rýchlo, tak by som vydržala aj bez epi 🙂

elllla
8. okt 2012

@tinasc neodporuca sa preto, ze by som necitila, keby sa trhala jazva po sekcii.. a pred rokom a pol mi vpohode epi schvalili, len tam napisali, ze treba monitorovat priebezne hrubku jazvy po sekcii.. to tam bol este taky stary lekar..

tinasc
8. okt 2012

@elllla hm tak to určite vedia, čo hovoria 😉

vivianaba
8. okt 2012

@elllla hmmm pride mi to cudne ze takto to riesia hlavne ak od CS uz ubehlo 7 rokov a odvtedy si rodila uz aj normalne. Prajem lahky a rychly porod! Nebola to doktorka Vankova, taka mlada a mila?

didianac
9. okt 2012

ahojte baby, ktora sa chystate tento stvrtok na poradnu do porodnice? ja hej 🙂 snad sa s niekym uvidime :D inak rozhodla som sa , ze si epi nedam. uvidime, ako budem ci nebudem lutovat toto rozhodnutie.

tinasc
9. okt 2012

@didianac áno ja idem do poradne 🙂 ja som nad epi rozmýšľala dlho, ale povedala som si, že v každom prípade bude dobre, keď to budem mať vybavené a keď doktor povie, že to je zbytočné, že pôrod rýchlo postupuje, tak vydržím aj bez toho 🙂

didianac
9. okt 2012

@tinasc a ides prvy krat ? ja prvy, tak dufam, ze to tam najdem :D a ja som si vypocula ohladne epi vela komentarov, ale vcera som sa bavila o tom priamo s mojim gyn a ako porodnik mi ju neodporucil, vraj mam vsetky predpoklady na rychly porod, vraj sa nemam bat a ze existuje vela inych moznosti tlmenia bolesti, ktore su menej ,,skodlive,, ako epi 🙂 takze to ma presvedcilo 🙂

tinasc
9. okt 2012

@didianac hej idem prvý krát... včera som si to tam bola obzrieť 🙂 ja neviem uvidím, ako to s tou epi bude, neviem či v Ružinove ponúkajú aj iné možnosti tlmenia bolesti, mne pri prvom pôrode nič neponúkli, iba toto čo som mala vybavené... pritom v papieroch sa píše, že epi nie je škodlivá pre dieťa...

didianac
9. okt 2012

@tinasc mne tiez lekar nepovedal ze je to skodlive, ale hovoril mi o pripadoch kedy to odporuca, ale su pripady kedy je lepsie nechat to na prirodu, 🙂 ono to bola taka zvlastna konverzacia, len mne ju kvazy nie ze neodporucil, len ze nevidi dovod na to aby som si ju davala. navyse, lepsie zena spolupracuje bez epi ako s nou. 🙂 a ja som sa pytala na ine moznosti a ze su obstreky pri siti , a pri dlhych kontrakciach podavaju infuzie s latkou proti bolesti 🙂

tinasc
9. okt 2012

@didianac no ja neviem, ja mám aj vyšší tlak a opuchy, tak vraj s epi sa tlak znižuje a zvyšuje sa prietok krvi... tak dúfam, že som čitala dobre... ale všetko sa uvidí až pri pôrode, dopredu ťažko niečo predpokladať 🙂

didianac
9. okt 2012

@tinasc no ja nastastie s tymto nemam problem, ved uvidime co nam svtrtok povedia 🙂 som celkom zvedava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre