Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

supi
3. jan 2013

@zeytin ahoj a u ktorej Dr. si prosim rodila?

hviezdicka77
3. jan 2013

@skriatocek tak ja som v ruzinove rodila 2x, 2x sekcia a nemozem povedat ani pol slova 🙂 ci uz sa tyka personalu na desiatom poschodi, alebo uz na deviatom. teraz v auguste som mala aj nadstandard, a sestricky, doktorky, vsetok personal boli skvely. draheho hned ako ma doviezli na izbu pustili za mnou, ukazali mu malu, boli mily. sestricka bola v noci kazdu chvilu pri mne ci nieco nepotrebujem. takze moja skusenost je asi takato, a to nebudem ani vychvalovat tim ktory bol pri zakroku. proste ja som bola maximalne spokojna 🙂

zeytin
3. jan 2013

@supi Prvy krat u Dr. Kozolkovej. Tu si niektori chvalia, ini by ju vrazdili 🙂))) Ma taky specificky humor, niekedy velmi drsny, ale je fakt proficka. Ja nepatrim k tym uplakanym a hysterickym maminkam, tak sme si celkom vychadzali, dokonca ma bola na druhy den pozriet, lebo som jej asi milion krat opakovala, ze nechcem nastrih ak nemusi byt, ze aby som na druhy den mohla sediet... tak prisla za mnou a pytala sa, ci mozem sediet :DDD A ja ze bezproblemov 🙂 Ale je taka trosku "drasticka"... ked ma to bolelo a zavzdychala som, tak mi vravi: "Nevzdychajte mi tu, to si nechajte s muzom do spalne a teraz tlacte..." Mozno utlocitlivej maminy by sa to dotklo, ale ja som si kusla do jazyka a tlacila 🙂 A bol to super porod.
Druhy som mala u takeho mladeho Dr. Chuda. Bol velmi citlivy, taky slusny a sympaticky 🙂 Hovorim mu, ze aby mi uz zavolali toho manzela, lebo inak chytim pocas kontrakcie jeho... a on mi vravi, ze... "Kludne, len od pasa vyssie prosim 🙂"...
Ale zajednaneho lekara som nemala, lebo su to podla mna iba vyhodene prachy, ktore su potrebne inde...

supi
3. jan 2013

@zeytin ja tiez rozmyslam nad Kozolkovou lebo prve som mala sekciou a teraz by som chcela mozno skusit prirodzene ale potrebovala by som pri sebe fakt odbornika, ktory ak dieta nepojde tak to v pravy cas stopne a urobi sekciu bez toho aby male tahali zvonom a podobnymi nastrojmi...

supi
3. jan 2013

@hviezdicka77 a koho si prosim ta mala, kto ti robil sekciu?

amanra
3. jan 2013

ja som rodila v ruzinove sekciou a bola som spokojna so vsetkym, izbu som mala nadstandardku a bola dobra, personal bol tiez uplne super az na jednu sestricku co doniesla krpca ukazat po porode, ta bola fakt divna 😀

hviezdicka77
3. jan 2013

@supi prvu sekciu mi robil dr. spanka, a pri druhej som mala fantasticku dr. plichtovu 🙂 bola uzasna

zeytin
3. jan 2013

@supi Tak si myslim, ze ona je naozaj velmi dobry odbornik, len sa musis vediet vysporiadat s jej povahou... Teda, neviem, ci ju poznas... Ako som povedala, profesionalne je super, ale po tej ludskej stranke - asi zalezi na tom, ako sa vyspi 🙂))
Ak chces napisem ti o nej viac do IP, nechcem sa tu velmi rozpisovat 🙂

jaavaa
4. jan 2013

Ja som tam tiez rodila obidve dcerky. Prvu s epiduralom a druhu bez, lebo kym sme prisli do porodnice uz som bola otvorena pri druhej(a to mi kontrakcie zacali o 6:30 a po 9 tej uz bola malicka na svete.). Porod bol riadna rychlovka. Ledva stihol dobehnut moj Dr 🙂. Vsetci boli velmi mili. Tiez som nemala nohy vobec priviazane a ani na brucho mi netlacili vobec. Sestricky povzbudzovali a radili ako tlacit.Takze ja mam na obidva porody, len tie najkrajsie spomienky. Musim povedat,ze ten druhy bez epiduralu sa mi pacil este viac 🙂

dionyzka
4. jan 2013

ja dobre skusenosti nemam, nikdy viac. Narodili sa mi tam obidve deticky. Vacsina sestriciek totalne neochotna. Bez intimity, o zachodoch a sprchach v hroznom stave i na nadstandarte nebudem hovorit. Jediny, kto naozaj pomohol ukocirovat tento otrasny personal bol moj zaplateny porodnik. Ked ho nebolo, boli otrasne. Laktacne poradenstvo nulove. Nemyslim si, ze v inych porodniciach je to ine. Vsade je plny stav, personal pretazeny, zle plateny. Ak rodite bez problemov, da sa to zvladnut. Ak su problemy a personal musi aj nieco robit, tak dovidenia. Zial, dobre skusenosti nemam.

vivianaba
5. jan 2013

@azmuk ja som rodila v Ruzinove 2x (2010 a 2012) a ziadne privazovanie noh, tie polohovacie porodne lozka mi pripadali velmi pohodlne, ako siroka postel a mozes si nastavit ci chces viac sediet, polosed, lezat. Pri prvom ma boleli krize tak som chcela aby mi to dvihli viac, pri druhom som takmer lezala ale ani som si to nestihala uvedomit lebo porod bol rychlovka. Az dokym som nesla tlacit som sa mohla prechadzat, vlastne na chodbe som zacala citit brutal tlaky tak som isla povedat a oni ze to je dobre a uz sme rovno isli na vec. Na personal nemozem povedat nic zle, ale plati ze ako sa k nim spravas ty tak sa oni spravaju k tebe. Akurat laktacne poradenstvo nula bodov.

azmuk
6. jan 2013

@vivianaba dakujem za recenziu 😉 mala si aj zazmluvneneho doktora? ako to funguje, ze dojde v ten den jak ta hospitalizuju? ci uz ked ides tlacit...vobec si to neviem predstavit 😒

vivianaba
6. jan 2013

@azmuk ano oba razy som mala zazmluvneneho toho isteho doktora. Ked som uz mala pocit ze mam kontrakcie tak som mu zavolala a on mi uz dalej daval instrukcie kedy a kam mam prist. Prvy raz som isla rovno do nemocky ale prijal ma najprv na 10.posch ze ci sa porod rozbehne, druhy raz ma pozrel na ambulancii v poliklinike a rovno sme isli hore na porodnicu. Oba razy tam bol cely porod so mnou, teda nestal vedla mna celych XY hodin ale chodil ma pozerat. Raz niekam odisiel na par hodin tak ma zveril kolegyni ktora ma pozrela, ale inak vzdy len on. Aj do poradne som chodila vzdy iba k nemu, ak nahodou operoval tak ho zastupoval niekto iny ale to sa stalo len malokedy. Ak mas zazmluvneneho nemusis tam dlho cakat v poradni lebo vacsinou som chodila poobede ked tam uz nikto nebol. A kazdy raz aj na monitor, ak nemas zazmluvneneho tusim neposielaju v kazdej poradni na monitor.

azmuk
6. jan 2013

@vivianaba uz je mo to jasnejsie..a u koho si rodila?ja chcem rodit u Ferianca, je to aj moj gynekolog.

vivianaba
6. jan 2013

@azmuk ja som rodila u Krizka. U Ferianca som raz bola na uzv este v prvom tehu ale nejako mi nesadol, asi je to vec nazoru ty si asi spokojna ked je to aj tvoj gynekolog aj chces unho rodit.

azmuk
6. jan 2013

@vivianaba no ja som s nim spokojna 😉 ako gynekolog je super...asi si ho chytila v zlej nalade 😒

jaavaa
7. jan 2013

@vivianaba Tiez som rodila obidve u Krizka.Najlepsi doktor na svete 🙂.Este ze byva tak blizko nemocnice. Lebo tiez som mala druhy porod velmi rychly. Za 15 minut ako som mu volala uz bol aj v porodnici 🙂

monicka23
7. jan 2013

@azmuk ja som rodila v Ruzinove vo februari 2012 u Ferianca,je to tiez moj gynekolog. Bola som s nim spokojna. Co sa tyka polohovania tak ja som lezala od pol 8 do 12stej ked sa maly narodil v jednej polohe v ktorej mi pekne odchadzali krize. Sestricky mi povedali ze sa nemozem inac otocit lebo som mala napichnutu infuzku a aj epiduralku. Ked som sa opytala jeho ci sa mozem otocit na bok povedal ze ano a dokonca mi prikazal prejst sa po chodbe a aj ist na wcko ked potrebujem. Co sa tyka 2.doby porodnej tlacenia tak na to nemam dobre spomienky nakolko som kvoli epiduralke necitila ci vobec tlacim alebo nie,dve sestricky sa mi hadzali po bruchu az som tam mala modriny a maly sa nakoniec zasekol v porodnych cestach lebo mal omotanu pupocnu snuru okolo krku. Takze porod sa nakoniec skoncil ako kliestovy. Chvalabohu je to zdravy chlapec 🙂

azmuk
7. jan 2013

@monicka23 ufff, tak to znie hrozivo 😖 takze neodporucas epiduralku...a to nezistil predtym ci ma omotanu snuru? zacinam byt zneistena 😒

azmuk
7. jan 2013

no to je sen kazdej mamicky 🙂

amexa
7. jan 2013

@monicka23 ahoj mozem sa spytat ako to prebieha ked mas lekara zazmluvneneho? kedy ku tebe prichadza a odkedy ta sleduju uz len on? ja mam totiz tiez ferianca ale netusim ako to funguje 🙂

vivianaba
7. jan 2013

@azmuk epidural zaberie kazdemu inak. Ja som mala pri oboch porodoch a normalne som mohla chodit a robit co som chcela. Akurat ked dostanes davku si musis odlezat 20min kvoli monitoru potom mozes ist chodit. Pri prvom porode som dostala viac davok epiduralu a viem ze poslednu hodinu pred ocakavanym tlacenim uz davku nedavaju presne preto aby si citila kedy mas tlacit. Najprv som z toho mala paniku ze uz nebudem mat epidural ale tlacenie bolo uplne v pohode nic ma nebolelo ale citila som. Jednej znamej tak zabral epidural ze este pol dna po porode si necitila nohy ani chodit nevedela.
Pri druhom mi stihli dat len jednu davku ktora aj tak vobec nezabrala lebo kontrakcie som citila presne tak ako predtym. Tlacenie som citila uplne vsetko. Takze tentoraz bol epidural vyhodene peniaze. Nevies dopredu ako ti epidural zaucinkuje ale ak ta to psychicky ukludni daj si ho. Ja by som si ho pri dalsom uz nedavala kedze viem ze to bolo v pohode aj bez epiduralu. Ale ako prvorodicka by som urcite do epiduralu isla este raz uz len pre pokoj duse 😵

senka111
8. jan 2013

Tak moja skúsenosť je s pred dvoch týždňov-rodili sme 25.12. v Ružinove, bol to moj druhý pôrod a porodila som do 5 hodín aj s epidurálom, kebyže mám 10 detí tak stále by bol epidurál, teraz to bolo rýchle a mala som len 2 dávky ale mne zabrali aj ked tlaky som cítila, ale neviem kedy ma nastrihli a ani ako ma šili, nebolelo to a sedela som od prvej chvíle normálne, žiadne na pol zadku tak ma dobre žašil dr. Vrelo odporúčam Mudr.Kriška ml. úžasný, jemný, citlivý ochotný prísť hocikedy.kedže mal dovolenku a boli vianoce prišielllllllllllll- volala som mu o 4.50 z nemocnice kde mi odtiekla voda vonku na parkovisku, kázal nech ma vyšetria a dajú na monitor a mám mu zavolať- došiel o 7hod a o 11 už bol doma. Personál na sále výborný, mala som aj muža so sebou, a neskutočne mi pomáhal, kedže prvé 2hod bolesti som si odkrútila ale ked pršiel epi bola to úľava. Hneď na izbe mala som nadštandart, ma muž odprevadil na WC a odvtedy som chodila, osprchovala sa a fungovala aj s malou. Sestričky na novorodeneckom tiež veľmi milé ochotné, treba sa pýtať ked neviete ale mňa sa vždy spýtali či je všetko ok.Ja mám len dobré skúsenosti a môžem odporučiť-kedže boli sviatky bol tam pokoj, rodili sme len dve a pred týždňom, boli ženy po chodbách.A čo sa týka zazmluvnenia, my sme sa s lekárom dohodli, že dojde určite, a zmluvu sme spísali až po pôrode, ja som mu chcela dať do obálky ale nechcel, len oficialne-on je ešte neskazený .Takže ružinov odporúčam, Lekára Mudr.Kriška ml-jemný neviete ani kedy Vás pozerá.

senka111
8. jan 2013

A ešte niečo mňa tiež pri monitore jedna nechcela pustit na WC, ale prišla druhá a odpojila ma aj sme dosť chodili po chodbe, klystír sa nedáva, len čípky, ale stačí to, ale čo ma zarazilo ja som rodila v r.2005 a teraz 2012 a bábetká už neodsávajú po pôrode a mála mi vracala plodovú vodu celú noc, už by sa ani pupček podľa najnovších info nemá ošetrovať, a netreba tlačiť ani brucho po pôrode, veci na nadštandarte sme dostali plienky, niekedy 5alebo 3, podložky, vložky-ja nemám čo vyčitáť ja som bola spokojná naozaj a prepustili ma po 3 dňoch.

vivianaba
8. jan 2013

@jaavaa uuuplne suhlasim, Krizko je najlepsi doktor na svete!

@senka111 - netlacit na brucho po porode? Mne kazali tlacit pri oboch, pri prvom (v 2010) som dokonca dostala nejake vrecko s pieskom co bolo pohodlnejsie ako si rukou tlacit brucho 2 hodiny.
Aj moja vracala plodovu vodu, myslim ze je to normalne. A pupcek sa osetruje liehom, aspon podla mojej pediatricky, nic sa nezmenilo oproti r. 2010. Akurat sa zmenilo to ze babatka uz neockuju v porodnici proti tbc, kto chce moze si dat zaockovat (a zaplatit) po skonceni serie povinnych ockovani teda az nieco po prvom roku dietata.

jaavaa
8. jan 2013

@senka111 Jeej tak Ty si ta mamicka, co mi spominal Krizko, ze aj vcera 25.12. rodil jednu mamicku tak rano a na druhy den 26.12. rano rodil zas mna rano 🙂. Aspon ze na Vianoce sme mu ,,urobili,, este volno 🙂

barunka
8. jan 2013

@senka111 tak to pred týždňom po chodbách som bola ja... to bolo čosi príšerné... 😀 😀

janett2222
8. jan 2013

Aahojte chcem sa spytat ci vie neakeho dobreho doktora poradit niektora a kolko stoji zazmluvnit lekara.dakujem

senka111
9. jan 2013

@janett2222 tak jednoznačne Kriško ml. a cena 300e cez zmluvu.

tadaminka
9. jan 2013

@azmuk nechodim nikam cvicit, asi by som mala zacat, ale ani neviem kam. ty si si uz nasla nejake cvicenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre