Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

babica
20. okt 2008

Ahoj maminy,
reagujem na vaše dotazy k môjmu príspevku. Čo sa týka toho WC papiera - iste, stáva sa aj to, že ani my nemáme čo rozdávať, ale skutočne zriedka. Horšie to už býva s nočnými košeľami, je tam veľký pohyb mamičiek a práčovňa nám to nestíha prať a posielať späť. Čo sa týka stravy, dávam vám za pravdu že jej zloženie nie je vhodné pre dojčiace matky, nakoľko každé druhé jedlo je hráškové, fazuľové alebo kapustové - bojujeme s tým už niekoľko rokov, ale žiaľ, nič sa nemení a my to nevieme ovplyvniť. Ale možno keby ste sa sťažovali vy a začalo by to chodiť vo väčších množstvách poštou, možno by s tým niečo poriešili. Fakt iné neviem poradiť. Čo sa týka odlíšenia personálu oblečením - sestričky vo všetkých FNsP Bratislava majú jednotné uniformy na všetkých oddeleniach celej nemocnice, rovnako ako i iný personál. Takže nemyslím, že by to nejak riešili aj v budúcnosti inak. Menovky by sme mali povinne nosiť všetky, je to pravda (PS ja ju mám vždy, a čo sledujem odkedy som si s vami začala písať, väčšina sestier u nás tiež), ale to je tiež tak, že povinné to je, no nie každý to dodržiava, žiaľ. Ak by ste mali ešte niečo, pokojne sa ohláste, odpoviem. Pozdravujem a držím palce.

dula_renka
20. okt 2008

babica...mozno by bolo dobre, keby ste dopredu mamičkám poradili, aby si priniesli svoju nočnú košelu a WC papier...pre istotu, ked ho aj nepoužijú, ale nemusia zažívať stresujúce situácie, kvôli takým veciam 🙂

etnicka
20. okt 2008

babica, je super, ze komunikujes s mamickami a snazis sa zlepsovat situaciu, drzim Ti palce a dakujem Ti za to 🙂 keby bolo takych viac 😉

mackaa
20. okt 2008

ahojte, ja som tiez rodila v Ružinove. Bolo to celkom v pohode, až na to, že som dostala vyvolavačku a tým pádom som bola na rade posledná. Už som úplne umierala a stále som sa prechádzala na chodbe až kým mi sestrička nepovedla, že už som na rade.Ležala som 5 minút, všetci odišli. Potom som musela zakričať, že malý sa tlačí von. A o 5 minút bol na svete. Celkový pôrod bol super. Potom som ležala na nadštandarde, nemôžem sa sťažovať, až na niektoré sestričky, ale ja som ich radšej nevolala, kým nebolo velmi treba. Prvé dni som potrebovala mlieko pre synčeka, bohužial v noci to bola hruza ho zohnat, alebo vlastne zohnat sestričku, ktorá ho dávala. Ale v podstate som bola rada, že som rodila v Ružinove.

mackaa
20. okt 2008

ozaj, dula_renka, viete, podla mna je normálne, že si žena zbalí do nemocnice wc papier a hlavne nočnú košelu, ja som bola radšej, že som mala svoju.

dula_renka
21. okt 2008

mackaa...no mozno si pamatame, to co sme mali cele roky nakoncipovane. Volakedy bolo zakazane na gynekologiu a porodnicu nosit vlastnu nocnu koselu. Ja som mala pred dvanastimi rokmi tajne a iba v noci svoju koselu. Dnes sa tomu smejem 😀 😀 😀 . Najlepsie je jednoducho informovat, aby nasim udelom nebolo nedorozumenie 🙂

adulik16
21. okt 2008

leony83 - ja som sice este u dr. Orosa nerodila, ale chystam sa a mam ho uz aj zazmluvneneho. Teraz vo stvrtok mam poslednu poradnu a podla vsetkeho cez vikend uz idem do nemocnice, malinky je otoceny dole zadockom, takze budem mat cisarsky. Ale potom od toho doktora odchadzam, ale nechcem sa rozpisovat preco. Nie som spokojna.

Baby,tie,ktore ste rodili planovanym cisarskym, vzdy sa chodi do porodnice den dopredu a cisarsky sa robi na druhy den?Robia planovane cisarske aj cez vikend?

dula_renka
21. okt 2008

adulik16 myslim, ze planovane cisarske sa cez vikend nerobia, jedine, ze si ho naplanujes s panom doktorom. Vacsinou sa ide den vopred do nemocnice na predoperacne vysetrenie. Mozno sa da aj inak. Treba sa pytat, urcite mas prestavu, tak sa treba opytat, ci sa da realizovat 🙂

gween
21. okt 2008

Babica- som hrdá na to , že si moja kamarátka! 😀 😀 😀

seva
22. okt 2008

ahojte kocky 🙂

dakujeme krasne za gratulacie,
caruzo - dr. drab bol uzasny, odporucam vsetkymi 10 - timi , urcite by som sla k nemu zas ...
hamiltona mi, myslim, nerobil, ked som prisla v pondelok do nemocky, vysetril, povedal, ze "veci sa celkom pekne pohli" oproti nalezu z min. tyzdna ( na 1,5 prsta otvorena a krcok 1 cm), a teda, ze ci suhlasim, ze na dalsi den ideme na to ...
ja som sa opytala, ci je moznost, ze sa to indukciou nerozbehne, alebo co, povedal, ze sa nemam bat, ze ma nenecha trapit sa, a kedze som mu plne doverovala, sli sme do toho ...
v utorok o 7.00 tabletka do krcka, trochu roztahovanie, potom som zhruba do 9.30 chodila, vcelku v poho, kontrakcie nic, len jedna taka silnejsia menzesova bolest,
o 10.00 otvorena na 4 cm, dr. mi pichol plodovu vodu, trochu roztahovanie krcku , monitor ...
o 13.00 na 5 - 6 cm, EPI
14:35 - rodime
14:40 ... Nelka je na svete 🙂

seva
22. okt 2008

este som zabudla ... dr. sa bol na mna pozerat prve 3 dni po porode kazdy den na izbu ...
a pocas porodu mi povedal, ze aj ked tam nebude cely cas (pendloval medzi 9. a 10. posch.), vzdy sme sa dohodli na case, kedy ma pride skontrolovat, ako porod postupuje, a povedal, ze keby hocico, mam mu volat...
volala som, ked som uz bola ready na EPI, dobehol za 5 min...

seva
22. okt 2008

adulik .... silno silno drzim palce ...
nech mas drobceka co najskor pri sebe !
😉

adulik16
22. okt 2008

seva, gratulujem ti k malinkej🙂 takze uz to mas za sebou, super🙂 bola si na nadstandarde?Ako to tam teraz vyzera prosim ta, je vela rodiciek?Ja uz to chcem mat hrozne za sebou lebo toto je uz iba trapenie.

dula_renka
22. okt 2008

adulik16....ziadne trapenie, vsetko ma svoj cas. Nikam sa neponahlaj, este si babatka uzijes. 🙂

adulik16
22. okt 2008

dula_renka, napisala som to presne tak ako to citim, neviem, ako to maju tu ine baby, ktore cakaju babatko, ale mna uz vsetko boli.... krize, dole brucho ako pri menstruacii, tvrdne mi brucho, stale chodim na zachod...nie je to uz ziadna zabava a to nehovorim o tom, ze sa uz ledva hybem, nemam si co obliect, nespim uz niekolko mesiacov a tak....maly je otoceny dole zadockom, pre mna nova situacia, velmi ma dole tlaci, kope, je to velmi neprijemne...viem, ze to vyznie velmi pesimisticky, ale su to moje pocity, takze prave preto by som uz chcela mat malinkeho vonku pri sebe.

dula_renka
22. okt 2008

adulik16... takze je mozne, ze pojdes na cisarsky? Kedy ides na poradnu?

adulik16
22. okt 2008

dula_renka, do poradne idem zajtra a naposledy. Maly sa na poslednu chvilu otocil zadockom dole, cely cas sme sa s doktorom bavili o normalnom porode, toto som sa dozvedela minuly tyzden, takze nic blizsie este neviem. Cakame s doktorom este do zajtra, ci sa nahodou malinky neotoci este normalne, comu ja ale uz velku sancu nedevam, kedze uz minuly tyzden vazil cca 3600g, teraz po tyzdni bude urcite zase o nieco vacsi. Uz minuly tyzden sme sa bavili s doktorom o tom, ze zajtra si na poradni povieme, kedy by sme ten cisarsky spravili, ze uz to nebudeme zbytocne natahovat a isla by som rodit cez vikend alebo hned v pondelok buduci tyzden. Takze zajtra sa vsetko dozviem....preto som sa aj vcera pytala tu na konikovi, ci sa robia planovane cisarske aj cez vikendy, ale odpovedala si mi len ty:(ja podla mojich pocitov by som isla najradsej do porodnice uz hned v piatok a v sobotu by som rodila.

dula_renka
22. okt 2008

adulik16 na ten planovany cisarsky sa pytaj, mozno ma lekar sluzbu a pojde to. Ja by som Ti to priala, je tam mensi zhon. Koho mas lekara? Prepac ak som sa uz pytala, ale sustavne si Ta mylim s talinkou. Neviem preco. Tie fotky su strasne male ☹ a si tam dost daleko....

seva
22. okt 2008

adulik, poslala som ti IP ...

adulik16
22. okt 2008

seva, dakujem, idem si precitat🙂

dula_renka, chodim k dr. Orosovi...a ano pytala si sa ma uz na to, ale nevadi, ze si nepamatas🙂

caruzo19
22. okt 2008

seva,to roztahovanie krcku je hamilton 😀
a aspon pod epiduralom,alebo bolelo?

dula_renka
22. okt 2008

adulik, uz som v obraze 😉 ...tak sa informuj, budem drzat palceky, aby si bola uz v sobotu maminka 🙂

seva
22. okt 2008

caru 🙂, tak teda asi jo,
ja som si myslela, ze hamilton je nejake oddelenie plodovych obalov, ci co ... niekde som to citala u bab cesiek,
tam sa to robi dost bezne ...
ale tak s krckom mi nieco dr. robil, nemala som este EPI, bolelo, ale nie nejako neznesitelne, proste som si zaaukala a bolo ...
epi bolo uzasne, uvolnila som sa a hodinu som s muzom vtipkovala, az kym som nebola na 8 - 9 cm, potom som dostala 2. davku, ale to uz som citila tlak, a konecne prisli kontrakcie (aj ked neviem, ake by boli bez EPI), to trvalo asi pol hodky a potom uz finale ...

caruzo19
22. okt 2008

zaaaavidiiim taky porod
ten hamilton je to co pises,je to oddelenie membran v krcku ak som to spravne pochopila 😕 ,ale kazdopadne je to co opisujes.kamosku nebolelo vobec,ja som skoro umrela od bolesti.asi ako je telo pripravene
skoda ze taketo pan doktor oblubuje,chcela som si ho zazmluvnit 😒
tak nech ste obe zdravucke

katarinaa
22. okt 2008

caruzo: ak mas taky neprekonatelny strach z toho hamiltona, skus zvazit ineho doktora. ved casu na rozmyslanie a hladanie toho spravneho dr. mas este dost. ja ti mozem odpourcit mladeho dr. Krizka, ziaden hamilton sa unho nekonal a je vazne skvely.

seva
22. okt 2008

caru: dakujeme ...
este k tomu haniltonu: neviem, nemala som pocit, ze by mu to zrovna robilo radost
😝 ,
v mojom pripade slo o to, ze kvoli preeklempsii som mala porod vyvolavany pred terminom,
a kedze som nechcela na izbe cakateliek tvrdnut dlho (strasne som sa bala, ze sa porod nerozbehne,
jedna kocka, ktora rodila tesne predomnou, uz rodila od predchadzajuceho dna vecera, cez noc si vypocula
porody 😖 a rano potom unavena rodila ... )
a kvoli tomuto som bola ochotna podstupit aj nejake to urychlenie otvarania ... fakt netusim co presne to bolo...
ale myslim, ze pokial zacne normalne spontanne porodna cinnost, urcite by ti dr. nic s krckom nemanipuloval,
alebo by som mu normalka povedala, ze to nechces ...
mne osobne dr. velmi pomohol ...

plumka
22. okt 2008

ahojte aj ja som rodila u dr.draba, pred 5,5 mesiacmi. tiez mi robil toho hamiltona, neskutocne ma to bolelo, dokonca viac ako cely porod, len som bohuzial vtedy nevedela co to je 😒 aj som ho prosila aby prestal, ale povedal mi nech nie som taka citliva, ze co budem robit pri porode potom? pri porode mi robil nastrih ked som uz rodila, prestala mi pred tym ucinkovat epi, takze som to paradne citila a tiez to strasne bolelo. cely cas mi nic nepovedal, ked mi isiel nieco robit, bol dost odmerany a ked sa mala narodila, az od manzela som sa dozvedela, ze je to dievcatko, nikto nam nic nepovedal, a to som ho mala zazmluvneneho. po porode sa ani raz na mna nebol pozriet a ked som ho nahodou stretla asi po 6 dnoch, tak sa cudoval, co tam este robim a ze sa ospravedlnuje, ze chcel prist za mnou, ale nejak nemal cas. 😠
citala som pred porodom na neho len same chvaly preto som si ho zazmluvnila, ale asi som mala smolu a nemal pri mne svoj den. no co uz, nabuduce si zazmluvnim radsej niekoho ineho, alebo nikoho

caruzo19
23. okt 2008

no ved to,ja som nanho pocula tiez same chvaly,aj som ho doporucila jednej cez forum,lebo som bola presvedcena ze je ten najlepsi a plumka,ako keby som ju pocula,resp.citala po porode,keby si mala kliestovy porod,myslela by som si ze si to ty
seva,ja si myslim ze ze ak si bola akutny pripad,mali ti urobit cisarak... neviem,ale ak si ty spokojna a mas zdrave babo,tak neni o com sa tu bavit 😉

katarinaa,nejde o neprekonatelny strach,len mne ten hamilton,nehovoriac o tom aky bol neprijemny a necakany a ponizujuci,porod zastavil,zle som sa po nom otvarala a hrozne krvacala,mala mala pootom zle ozvy,museli jej na hlavicku namontovat monitor este vo mne...aby nie,po 22 hodinach...
takze by som urednostnila nieco menej invazivne,bud pustit vodu,alebo dat dalsi prostaglandin...alebo ked uz,tak oznamit rodicke,lebo ja rozumiem jeho reci,ze co ide robit.a pod epiduralom hlavne.jasne ze dieta si neohrozim,ked treba,tak treba,ale nepaci sa mi ze sa to robi pausalne,len preto,aby som stihol odrodit pocas sluzby

katarinaa
23. okt 2008

caruzo: ved ja suhlasim s tebou. preto hovorim, ak mas opakovane referencie, ze to robi a nehcces to, tak si hladaj ineho porodnika. sak ich tam je mrte 😉

caruzo19
23. okt 2008

no ved to,ze na kazdeho pocuvas same chvaly a potom ked sa uz rozhodnes,tak sa dozvies taketo veci.uvazujem este nad dr.hrabcakom,pripadne zvazim dr,krizka mladsieho,ale toho ani neviem kde hladat a ako sa k nemu dostat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre