Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
8. feb 2009

Hm o tej som este nepocula.. a bolo v pohode rodit bez zazmluvneneho lekara???

nikollette
8. feb 2009

To je tu tak malo ružinovskych rodičiek, večne je tu prázdno 😠

sirinka
8. feb 2009

ja som jednoznacne za dvojo papuc.... 😉 to nie je komplikacia ale naopak pomoc...snad nebudem behat v mokrych gumenych slapkach po izbe, este hrozi posmyknutie...

nikollette
8. feb 2009

Sirinka ty si konkretne z Sc???
Lebo aj ja.. tam som chodila aj ku gyn, najprv... 🙂

zabka1003
8. feb 2009

Sirinka ja neobhajujem všetky sestričky, možno som mala šťastie na také, ktoré boli vždy slušné, ked aj ja k nim..
Ale určite sú aj také prípady, že to s nimi nejde nijako ani po dobrom ani po zlom...
Prajem Vám hlavne, aby ste také nestretli babulky 😉

Nikolette ja som bola na štandarde, nadštandard bol plný a potom keď mi ponúkli, že sa uvoľnilo, už som nechcela ísť, už som sa zabývala.. 😎
Návštevy sa dodržiavali dosť presne ale viem že baby vybehli aj neskôr večer za manželmi a bábätko postrážili spolupacientky na izbe..

A papučky som mala tiež dvoje, zišli sa..jedny som si zbalila do tašky na pôrod a druhé do tašky do pôrodnice..

Inak fakt odporúčam, neviem či ste boli, návštevu pôrodnice, tam som dostala odpoveď na všetky tieto otázky..

nikollette
8. feb 2009

Takze da sa vybehnut aj neskor, ked zamnou niekto pride.. ak ma kto postrazit babatko, nie?
A cely cas je babatko s tebou?? pri posteli???

sirinka
8. feb 2009

niki v podstate som priamo z sc...ale ku gyn ja zase chodim do ba 🙂

ja som bola na nadstandarte a dufam, ze zase budem moct byt...ja mam dost velky problem pouzivat spolocne a verejne zachody, tak iba kvoli tomu...tam sme na to boli iba dve.

nikollette
8. feb 2009

ja ja chcem nadstandard to je jasne..
u koho sa chystas rodit tentokrat, a u koho si rodila predtym..
A ty si povodom sencanka, ???

patricia1971
8. feb 2009

niki ty si ešte celá? prechádzka nejako nezaberá....ale chlapci sa na svet neponáhľajú,takže...a papučky bez dvoje,j som mala také jedny žabky len do sprchy...a keď budeš po normálnom pôrode je dobre sa veľa sprchovať,rana sa tak lepšie hojí,teda taká bola moja skúsenosť vždy a aj baby na izbe tak robili....a tá sprcha je dosť špinavá a od vlasov,tak ja by som tak určite bosá nebehala,mne sa to teda dosť hnusý a to nie som aaž taká fajnovka... 😵

nikollette
8. feb 2009

No bereim dvoej papucky hej pre istotu, vsak ich potomdonesem spat, to je upne jedno.. nemozu ma tam obmedzit ze mam nejak vela veci, ci dve tasky ze?? 😅
Pati, no prechadzka nepomohla, chcela som ist aj dnes, ale je skaredo, tak som stepovala trocha z miesta na miesto v izbe 😀 😝 ale ajtak nic..
Utorok idem do poradne tak som cchela aby bol uz nejaky pokrok, naj keby si ma tam uz aj nechali 😀
Ale zatial sa mi to nezda, ze bys a mi brusko posuvalo dole..

lante
8. feb 2009

Ja som mala dvoje. Teda normálne ktoré nosím aj doma a druhé "žabky" tie som mala do sprchy...........a využila som, človek sa aspoň menej ohrozí nejakými plesňami nôh.

sirinka
8. feb 2009

niki uz som ti pisala...dr. oros...on je aj moj gyn.
nie som povodom sencanka, byvame tu nieco cez dva roky.

dula_renka
8. feb 2009

nikollette, neboj sa, nijako ťa nebudú obmedzovať v taškách, maminky mávajú zväčša dosť veľké cestovné tašky, tým sa žiaľ niekedy stratí prehľad ☹ . Mala taška ku pôrodu je naozaj fajn, aby si sa nemusela prehrabávať medzi vecami na šestonedelie. Zvyčajne, to čo potrebujem najviac býva ako na potvoru 😀 zahrabané celkom dole 😒 . Ale kulmofen, špirálu a rúž môžeš pokojne nechať doma. 😉 . 😉 😉

nikollette
8. feb 2009

Aha, ano jasne 😉

patricia1971
8. feb 2009

tašky nemáš obmedzené,ja som mala tiež dve a veľké....a napíšem ti môj príbeh pred mojim pôrodom, bola v poradni vo štvrtok, s doktorkou sme sa dohodli že na ďaľšiu stredu ráno ma bere na vyvolávačku,pozerala ma,brucho bolo hore,vôbec ani náznak na pôrod...mala som mať vtedy termín v nedeľu...v ten štvrtok som stále niekde behala,potom som išla na rodičko synovi,teda peši,potom prechádzka večer s mužom...večer som padla vvyšťavená do postele....no a okolo 3 hod.ráno začali jemné bolesti...išla som do obývačky a začala si písať presné minúty, o 5 hod.to bolo už hrozné,ležala som vo vani....o 6 hod. som volala doki,už sa obliekala a padala do roboty, o 6.30 hod.som už bola hore na pôrodnici,šup ma na monitor,bolesti ako sviňa,prišla moja doki, a že rýchlo na pôrodnicu,ve´d už rodíme...a malá bola o 7 hod.na svete....pre mňa to bol šok,lebo prvé 2 deti som si 18 dní prenášala a pôrod mi museli vyvolávať...a pri tejto tretej to išlo moc rýchlo....takže v ten deň to na pôrod nevyzeralo a vidíš, na druhý deň už bola na svete.....

idem vybrať malú z vane,kúpe sa s mužom,potom nakojím a prídem na net....pa 😉

nikollette
8. feb 2009

heh patricia, dobréé 😀
No ved to, ze keby to aspon zacalo vyzerat na úorod, ze by som mala bolesti, abo aspon keby mi brusko zacalo padat, ale zatil vobec.. je hore, stale pevne ako mala lopta 😀
aj ja by som chcela taky rychly porod 😉

dula_renka
8. feb 2009

nikollette.....ešte si užívaj, kým ste 2 v 1. Ešte si toho s bábatkom užiješ, ešte to má byť takto, všetko má svoj čas 🙂

patricia1971
8. feb 2009

niki,dularenka má pravdu, tiež som ti to včera písala, že síce je to dlhé čakanie,ale treba si to ešte užiť...no a keď pôjdeš rodiť tretie,tak to už bude šup šup....

a ešte k tým sestričkám, nejaká mamička tu písala,že keď budeš ty k nim normálna,budú aj oni k tebe...ja som nemala žiadny problém s nimi,boli super, vždy pomohli...napr.mňa bolela strašne hlava,ale dali mi nejaký liek,ktorý mi nezabral,išla som za sestričkou a ona mi dala ibalgin zo svojej tašky,aj mi povedala,že je to medzi nami...no bola super...a sestričkyz detského boli tiež ok, ja som tam stále a nimi chodila, pýtala si mlliečko pre malú,pretože so ešte svoje nemala a vždy boli ochotné...áno,mali toho veľa,ale ja so za tých 5 dní nemala žiadny problém...akurát s detskou lekárkou...lebo malá mi nepriberala,tak ma nechceli pustiť domov,pretože kojiť som začala až na 4 deň...a vtedy ma zachránia sestrička, pripísala,že malá papala viac...no boli dobré... 🙂

livika
8. feb 2009

Zoldy,my sme sa so zabkou uz davno dohodli,ze pojdeme spolu rodit,len teraz to treba nejako zosuladit 😅

nikollette
8. feb 2009

ja viem, este neprenasam, ale takisto uz nie som ani pred terminom, maly je uz donosene babatko, a sa bojim cim bude vacsi ze porod bude tažší 😕 😅
A uz ho chcem mat pri sebe, ist na prechadzku,objat ho, mojkat..
takto sa citim, ako slon, uz len cakam aj cakam 😠 😀

nikollette
9. feb 2009

ahojte maminy 🙂

sirinka
9. feb 2009

nikollette a ty si si niekoho uz zazmluvnila??? ja mam dnes poradnu, som zvedava co mi doki povie... 🙂

nikollette
9. feb 2009

Ja som si zazmluvnila hej, pre istotu..
Ja ma zase zajtra poradnu, som zvedava..uz b mohol byt nejaky pokrok, na porod 😀

sirinka
9. feb 2009

niki...chlapci vraj radi idu neskor... 😝 a uz mas vyriesenu prepravu do porodnice? mm je k dispozicii?

nikollette
9. feb 2009

jaj to ani nevrav.. nech sa uz pomaličky vykotúla zo mna 😀
No priatel dobehne aj z roboty keby daco, do 20min.. takze preprava je vyriesna, a ked bude doma, tak este lepsie...
nevies co pomoze na urychlenie porodu?? Aby uz nastal, lebo necitim nic, citim sa az moc dobre, brusko nepada dole, som plna sili, vladzme vsetko.. az ma to udivuje, a mam pocit ako keby bol porod este daaaaaleko, co nechcem.. 😝

nikollette
9. feb 2009

Uz neviem co mam doma robit 😖
Veci uz mam zabalene do porodnice, veci pre maleho nachystane, vsetko oprate , vyvarene cumliky 😀
nudim, sa a ledva cakam den D 😉
len ma trapi, ze si neviem vybrat ten hlupy piercing, ktory mam 😠 viem ze pri klasickom porode to nie je nutne, ale keby nahodou meslea byt sekcia, a nieco sa stalo, tak nesmiem mat na sebe zaodny kov.. a mne ten piercnig, nejde odmontovat, do kelu 😠 😖 co mi ho tam odstrihnu potom nejakymi kliestami ,ci co 😕 😨 😅

sirinka
9. feb 2009

niki no ja neviem, mne cely cas hrozil predcasny porod a v 37tt som aj rodila....takze u mna bol opacny problem...ale co hovoria baby, tak dlhe prechadzky, teply kupel a milovanie 🙂

nikollette
9. feb 2009

toho milovania sa bojim, ze to moze byt aj nebezpecne pre maleho.. teply kupel davam kazdy den,a anic 😒
prechadzka, nooo... skusala som a nic.. a ked nie vonku tak stepujem v dome 😀 a nic...
zajtra idem do poraden, a som zvedvaa ci bude nejaka zmena na postupo porodu 🙂 ale nejako necitim ze by bolo, tak neviem 😠

caruzo19
9. feb 2009

nikollette,milovania sa neboj,pokial ti neodisla hlienova zatka,alebo nebodaj voda,je to uplne bezpecne.nejde o ten akt ako taky,ide o to,ze ejakulat obsahuje prostaglandin,co je latka,ktora napomaha k dozretiu krcka(ked ti vyvolavaju porod,davaju ti do krcka prostaglandinove tablety)
ale ked telo este nieje pripravene tak mozes robit hocico,ja som vyskusala naozaj vsetko a nakoniec mi porod vyvolavali v 42tt
inac,to ze sa citis skvele a si v plnej sile praveze moze znamenat ze sa to blizi,priroda nieje blbec,vie co robi,keby si bola zvieratko,chystas hniezdo,kam porodit...,preto tolko energie

nikollette
9. feb 2009

Caruzo mysliš??? mna prave prejvapolvalo to ze vsetko vladzem , chodit, zohybat sa, aj drepy bez problemov 😀
Opuchy ziadne, ani hlien neodisisel, tak neviem... preto mam pocit ako keby sa mi to vzadovalo, a nie priblizovalo 😠
Hm ale ked vravis, ze aj ty si vyskusala vsetko, a nic nezabralo, tak potom je to asi zbytocne... 😕 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre