Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

rena273
20. apr 2011

@katka040 no ja som rodila v ruzinove tento rok 16.2. nemala som zazmluvneneho lekara ☹ ...v ten den ked som rodila bolo devat porodov a ja som bola deviata....a myslim si ze len koli tomu ze som nemala zazmluvneneho lekara..preto ma aj nechali prenasat do 42tt ☹ .....koli tomu mala moja dcerka obojstrany zapal pluc,a boli sme v nemocnici 14dni....7 z tych 14dni bola malinka na JISke....nahltala sa uz zelenej plodovej vody...ale teraz je zdravucka musim si zaklopat 🙂 ...keby som mala ist znovu rodit tak si lekara urcite zazmluvnim 🙂

katka040
20. apr 2011

@rena273 ahoj, to verim ja som toto iste prezila prd 6rokmi s prvou dcerou,tiez ma nechali prenasat do 42 tyzdna, rodila som dvanasta v poradi, posledna, aj s epiduralkou na mna zabudli, pichli mi ju hodinu pred porodom, takze bolesti som si uzila az az, nastastie vsetko dobre dopadlo a mala bola v poriadku.Preto som mala teraz dilemu ci si niekoho nezazmluvnim a nakoniec som tak aj spravila, este min.tyzden som sa bola dohodnut s jednou doktorkou, tak uvidim ten rozdiel. Termin mam zaciatkom maja, tak dufam ze nebude akurat natresk ako tu citam ze posielaju rodicky prec.

dankadina
20. apr 2011

@jankaslamka nosestričky ani mi nehovor, my ideme dnes na tbc, všetko inak mame ok, v pondelok bola u nás detská doktorka a máme príst do poradne až vo štvrtok po velkej noci.

edie63
20. apr 2011

@lucia1181 Ahoj. Ja som tiez rodila za 700€ (dr. janek) a slubili mi po porode, ze ma daju na nadstandard (ked ma previezli na izbu, vraj nebol volny nadstandard), ale potom ma tam nedali, i ked som to mala napisane velkymi pismenami v mojich papieroch a kazdy den som sa na to pytala a setstricky sa mi vysmievali, ze mozem byt rada, ze som tam a nie este chciet nadstandard... 🤐 Viem na 100%, ze potom sa uvolnili izby, pretoze zeny, ktore rodili po mne (videla som ich tam okolo, boli sme spolu na cakacke) sa tam dostali. ja som to dokonca mala aj zaplatene, pretoze par dni pred porodom som lezala na 10.p., a takto som dopadla. Nestazujem sa, dalo sa to vydrzat, pretoze na izbe som bola so super babami, ale aj tak... Drzim ti palce. 🙂

maropoko
20. apr 2011

tiez by som rada pridala svoj postreh z poslednych navstev v ruzinove. zatial tam chodim len na poradne, ale poviem vam, posledny tyzden mi teda dali zabrat. bola som tam minuly stvrtok, to bola poradna u Dr. Linhartovej (nemozem sa stazovat, velmi mila doktorka), rovno od nej som sla na monitor. vysledok - 4 hod. stravene v nemocnici. monitor mi vysiel uuuuplne zle, takzev piatok na kontrolny. to som tam (len na monitore) stravila 2,5 hod. opat mi vysiel velmi zle. tak ze sa mam teda cez vikend pozorovat (??) a v pondelok opat na mon. tak som tam teda v pond. nabehla, vysledok zasa strasny, takze ma Dr. Karkalik poslal hore na 10 na opakovanie, ze tam maju lepsi pristroj. aha, zabudla som povedat, ze sestricky dole v poliklinike velmi nadavali na ten ich monitor, ze je stary a nefunguje dobre. hore na 10 som si opat pockala, urobili mi 45 min monitor a ten uz bol OK, ale teda ze pre istotu v utorok (vcera) zasa mam prist. a ze radsej teda rovno hore na 10, kedze ten dole je o nicom. rekord toho pondelka spociva v tom, ze som tam stravila 6 hodin. ja som myslela, ze si snad uz zo mna robia srandu...to bola katastrofa. vcera som bola na 10 na kontrolnom mon., nastastie ten tiez bol v poho, stravila som tam "len" 2 hod. suma sumarum - od stvrtka ma drzali v napati, ze ma idu hospital., ze budu musiet predcasne ukoncit toto tehotenstvo, nehovoriac o case, ktory som tam stravila a cestach, ktore som musela 4 dni absolvovat. toto ma len utvrdilo v nazore, ze to mam zato, ze som moc spekulovala a nezaplatila si lekara. len si ma tak pohadzovali od jedneho lekara k druhemu, dost bolo citit, ze to maju v pazi, kedze k nikomu nepatrim...teraz mam tyzden do terminu, uz si nikoho zazmluvnovat nepojdem, hoci muz na mna tlaci, ale uz z principu to neurobim. ked som to uz vydrzala doteraz, tak snad ten porod zvladnem, hoci...ako spomina
@rena273 stat sa moze hocico. kebyze idem rodit treti krat (co teda neplanujem), tak uz jedine s lekarom. pretoze fakt nejde len o ten porod samotny, ale aj tieto veci okolo. ja som s tymto neratala a aha...

sirinka
20. apr 2011

@rena273 no s tou zelenou vodou, to sa da tazko dopredu odhadnut...ja som rodila v 38tt akutnym CR kvoli zlemu monitoru a teda malinka bola v hustej zelenej plodovke...ako sa vyjadrila jedna mila pediatricka "hnojovke"... nasadili jej hned preventivne ATB, ale nakoniec vsetky vysledky boli negativne...

@maropoko to sa cudujem, ze s takymi vysledkami ta poslali domov...mne urobil CTG doktor na ambulancii, bol zly, poslal ma o par hodin na kontrolny do nemocnice a hned mi aj sli robit CR, kedze pri kontrakciach uz to bolo uplne zle a nakoniec mi povedali, ze tak maximalne este dva dni by malinka v brusku vydrzala...

maropoko
20. apr 2011

@sirinka ja som chcela (okrem ineho) poukazat na rozdielnost tych monitorov. v poliklinike dole maju otrasny, ten mi nameral uplne zle vzdy, a hore na 10 posch. zasa uplne v poriadku...a teraz si vyber. nehovorim, kebyze aj ten z 10 p. je zly, tak neni o com, sama by som sa tam pytala na hospital. ale naco je teda dole taka otrasna stara masina?? darmo tym len stresuju zeny...

sirinka
20. apr 2011

@maropoko no dobre, ale oni sa tam spolahli na to, ze je zla masina...mali ta hned po prvom poslat hore na kontrolu 😒

maropoko
20. apr 2011

@sirinka presne tak, toto mali urobit hned. 😖

jankaslamka
20. apr 2011

@dankadina no ja musim ist tiez na tbc..si tam volala ci mozes prist? ja pojdem az po velkej noci na to.. lebo my musime ist este na sono obliciek a mozgu a to sa robi len pondelok a piatok..tak to musim nejako zosuladit aby sme tam nemuseli ist na 100krat... u nas tiez bola doktorka doma v pondelok a dnes sme boli v poradni...a schudli sme od kedy sme doma 100g, tak som na nervy z toho troska..mame len 2590g dnes

jankaslamka
20. apr 2011

@maropoko mne dolny monitor tiez vysiel zly a poslali ma hore a ten vysiel tiez zly a hned si ma tam doktor nechal ...tyzden som chodila 5krat na monitor plus 2krat zatazovy test a nakoniec sme isli vyvolavackou rodit kvoli monitorom... ale je fakt skoda, ze ten dolny je taky..on nezazanamenava kontrakcie ako doktor hovoril

asma
20. apr 2011

@jankaslamka Ahoj vam nerobili to sono pri prepustani z nemocnice? Mne malu zaockovali, urobili sono hlavičky aj obličiek a to sme isli domov uz na 4 den..

jankaslamka
20. apr 2011

@asma no kedze nas prepustali v sobotu, tak nam to nespravili bohuzial..lebo ze v sobotu sa tieto veci nerobia..takze fasa cosi budeme hovorit

dankadina
20. apr 2011

@jankaslamka neboj ta vaha pojde hore, my sme sa na to tbc objednali rovno v nedelu ked nas prepuštali

inkn
20. apr 2011

Chcem sa spytat ze ako to je s tym monitorom. Mne doktor povedal ze mam ist na monitor do ruzinova do nejakej nizkej budovy a mam sa spytat na vratnici na ambulancie. Ako tu citam vsetci pisu ze chodia v stvrtok na poradnu do ruzinova (na vseobecnu alebo k zazmluvnenemu) a potom ich z poradne poslu na monitor. Mna vsak poslal len na monitor ( do knizky mi napisal ze prosi o ctg monitoring) a ziadny stvrtok mi nespominal.

Ja chodim na poradnu kazdy tyzden do sukromnej kliniky - k doktorovi z ruzinova (v ruzinove operuje aj rodi a v sukrom. klin. ma ambulanciu). Zda sa mi blbost aby som isla na poradnu v utorok do sukr. kliniky a vo stvrtok na poradnu zas do ruzinova.

Na druhej strane tu vsak citam, ze do vseobecnej poradne chodia ty co nemaju zazmluvneneho doktora. Ja som si ho zatial nezazmluvnila, nakolko tento moj odisiel dnes na dovolenku a vratit sa ma az 4 dni po mojom termine. Ak vsak do vtedy vydrzime, tak nas odrodi on (tak znela dohoda). Pocas svojej dovolenky ma prehodil (az do porodu) do poradne v sukr. klinike k svojej koleginy (tiez doktorka z ruzinova).

Mam ist aj tak do tej vseobecnej poradne v ruzinove (i ked chodim na poradnu inde) a potom na monitor, alebo sa da ist na ten monitor aj bez poradne?
Robia naozaj ten monitor len vo stvrtok v case poradne (t. j od 8.00 - 12.00), alebo sa da ktorykolvek den v tomto case?
Kde sa ten monitor nachadza, prip. kde sa robi ta poradna?

sirinka
20. apr 2011

@jankaslamka
@dankadina este si to s tym tbc rozmyslite...od noveho roka to maju uplne zrusit a je to dost nebezpecna vakcina....
http://rizikaockovania.sk/dok/bcg_vakcina_proti...

jankaslamka
20. apr 2011

@dankadina no super..asi ta prepustala ina doktorka ako mna..mne nic take nepovedala...len ze si mam zavolat, ci maju dost ockovacich latok a ak ano mozem prist..

@sirinka ja tam mam prist na premeranie toho uska...da sa toto povinne ockovanie odmietnut?

jankaslamka
20. apr 2011

@inkn ak sa chodi do vseobecnej poradne tak sa chodi vo stvrtok..ja som chodila vtedy kedy si ma doktor objednal..vacsinou v utorok po jeho ordinacnych hodinach..a monitor mi spravili hoc kedy..nie je to tam presne urcene..ale asi budes musiet ist vo stvrtok do tej vseobecnej poradne..alebo mozno sa da objednat priamo na monitor..ved na to treba len tu sestricku aby ta napojila a odpojila ... a je to v nizkej budove za bufetom do lava, hned do prava a az na koniec chodby ..tam cez dvere a tam je to hned oproti jak vojdes

sirinka
20. apr 2011

@jankaslamka samozrejme ze da...mozes povedat, ze to chces az po zaockovani vsetky ostatnych zakladnych latok...
http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...
uz sme jediny stat v EU, kde sa ockuju touto hnusnou vakcinou take male deti...uz aj CR to posunula na neskor...

nina55
20. apr 2011

@sirinka ahojte, tiez som mojho pokladika nedala v porodnici ockovat TBC a s detskou lekarkou som sa dohodla, ze akoze dam zaockovat az po vsetkych povinnych ockovaniach. Lekarka to brala uplne v pohode a nemala k mojej poziadavke ziadny komentar. Napokon i tak to vraj od toho noveho roka zrusia.
Nechapem preco co neurobili uz davno. Vlastne chapem, ze ide tak trocha aj lobbing farmaceutickych firiem 😖

sirinka
20. apr 2011

@nina55 tak tak...aj moja dr. to zobrala uplne v pohode...

elllla
20. apr 2011

@maropoko @sirinka @jankaslamka baby, ja som dnes bola na monitore.. ale je to normalne, ze to zapisovalo dnes len ozvy babetka a nie aj tu spodnu ciaru, kde by mali byt kontrakcie? bola tam taka mlada sestricka (s cedulkou Student) a podla mna z toho zaznamu vela nevycitaju...
a spravili mi rovno aj poradnu, aby som nemusela prist aj zajtra...

@inkn monitor ti spravia v budove polikliniky (nalavo od vysokej budovy), je to cislo dveri 60.

sirinka
20. apr 2011

@elllla a mala si na brusku dva tie pasy?

elllla
20. apr 2011

@sirinka no ved praveze nie.. len jeden... nechapem, preco mi tam dala ta sestricka len jeden pas.. no comment..

sirinka
20. apr 2011

@elllla no tak neviem, asi ich nezaujima kontrakcna cinnost, alebo mozno ten pas maju pokazeny...ktovie...ale fakt je sila, kolko tam clovek necha penazi za nadstandart, otecko pri porode, porodnika apod a nic z tych penazi nevidno, zeby bolo preinvestovane prave do zlepsenia tychto sluzieb... 😒

slniecko.15
20. apr 2011

@jankaslamka Zvladneš to, hlavne to nevzdavaj. Stoho mojho sa stal teraz závislák na prsník. Len ten ho vie za každých okolností upokojiť. Ale už som sa ho naučila kojiť aj postojačky ...hihihi. &lebo ľudia sú jak drblí a keď ti plače dieťa tak na Teba kukajú ako keby si ho týrala ....a drobci proste niekedy plačú len tak z nudy ....
Neznášam tie pohlady ..dokázala by som vraždiť ....

slniecko.15
20. apr 2011

@sirinka Ja som ho nechcela dať očkovať, len ťahať sa teraz po súdoch .ja viem, že zdravie dieťaťa je prednešie ale na Slovensku sa pravdy nedočkáme. Malinkému to teraz hnisá, dnes ho kôli tomu ani neočkovali a ideme do nemocnice, kde mu to pravdepodobne budú rezať. A to nemusí byť konečné. Proste som stoho na nervy koľko si tý naši krpatý musia odtrpieť kôli očkovaniam ktoré zaviedli ešte za čias Hitlera.

slniecko.15
20. apr 2011

@nina55 NO ja som sa s mojou lekarkou nestihla dohodnúť, lebo mňe malého zobrali, že na višetrenia ktoré majú prebehnúť pri prepúšťaní a vrátili mi ho už zaočkovaného ....sa ma nepýtali.

jankaslamka
21. apr 2011

@elllla ja ked som bola dole na tom monitore tak ma poslal hore lebo ze ten dole nezaznamenava kontrakcie..tak asi preto ti ho nedali..ale ak si mala ozvy babatka dobre..no neviem..ked ti to tam pekne skakalo tak sa asi neboja nicoho..mne za hodinu co som tam lezala neskocila ta krivka ani raz a to sa mala hmirila jak das

@slniecko.15 postojacky? dobra si 🙂) ako teraz by som ju este udrzala, ale tak o pol roka si to neviem predsatvit 🙂)) jasne, ze to este nevzdavame 🙂 snazime sa kazdy den a bojujeme za to mliecko..teda asi skor ja..ale tak nevadi 🙂

sirinka
21. apr 2011

@slniecko.15 hej nepytaju sa...pokial sa matka sama neozve, robia to pausalne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre