Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jaja257
5. jan 2009

babulky, ked ste boli v porodnici, ste zazili aj hromadnu vizitu alebo nie. Ja si to neviem ani predstavit 😕 ved budem mat traumu do konca zivota a bojim se, ze by som uz potom nechcela dalsie dieta ☹

dula_renka
5. jan 2009

jaja257 asi by som dopredu povedala, ze ma to traumatizuje a skusila by som sa dohodnut, v zaujme zachovania rodu 😉

egyptanka
5. jan 2009

katarinka,dakujem pekne 🙂

Ja uz som fakt zufala, vobec neviem v ktorej porodnici rodit.

snehulienka
5. jan 2009

jaja, ja sa hanbim jak slak, aj pred mojou mamou, ale mala som velku vizitu v pazi.. tesis sa z mimi a ze pojdes domov.kasli na to..neries.

livika
5. jan 2009

Jaja,aj ja som sa toho obavala a stale som na to myslela 😖
Ale tam mi to bolo nejak jedno,ani mi to nedoslo 😕

sophy
5. jan 2009

ja som tam zazila velku vizitu, okrem spolubyvajucej boli na izbe tusim okrem primara len dve sestry a nejaka doktorka sa krcila v chodbicke, medzi nohy sa kukal vlastne len primar, zhruba tak stvrt sekundy mu to zabralo, zrovna tolko pohlad na pooperacnu ranu, inak vsetci pozerali stranou, sestricka co odkryva sa pozerala na mna (skor tak do oci), takze ziadne okukovanie ani strata dostojnosti, ved koniec koncov na porodnej sale toho lekari a sestry z cloveka vidia omnoho viac... a vsetko fakt prebieha v takej rychlosti, a bezna ranna vizita je taka ze lekar si sadne k stolu s kartou, nieco si tam zapisuje na dva metre len tak nakukne, ked sestricka odokryje, pripadne sa tusim posledny den len opytali ci je vsetko v poriadku, pre mna bolo nocnou morou ked mi prehmatavali tu opuchnutu, velmi bolavu a modrinami pokrytu pooperacnu ranu po cisarskom

sophy
5. jan 2009

egyptanka, o nadstandart si hned povedz ako sa ta opytaju po prichode, ja som mala stastie ze ma prijali na oddelenie hned skoro rano a aj ked som porodila az neskoro vecer, tak som tam to miesto uz mala rezervovane a baby co porodili predomnou ale na oddelenie prisli az po mne sa uz nezmestili, ja som vtedy chytila posledne volne miesto na oddeleni... ale vtedy bolo 28 porodov za vikend, takze bol natresk

tara2
6. jan 2009

ja som tiez zazila velku vizitu a presne ako pise sophy, nikto ma tam neocumoval. Profesor kukol a ostatni stali asi niekde na chodbe lebo som ich ani nevidela 😅 . Vobec som z toho nemala zly pocit...neviem, ako je to v inych porodniciach, ale toto bolo uplne v pohode 🙂

jaja257
6. jan 2009

vdaka babulky, ukludnili ste ma 😀 uz som si predstavovala hororove scenare a dufam, ze to bude tak ako ste povedali.

sophy
7. jan 2009

jaja vobec si z toho nerob horor, ja som sa tam citila v ramci moznosti fakt dobre, nikto ma do nicoho nenutil, sestricky i lekari boli ustretovi, respektovali ked som kojila, odlozili napriklad vystrenie ci mne alebo malemu, pockali, co sme potrebovali, to nam priniesli, dokonca sestricka navarila mojej spolubyvajucej caj, lebo bola cerstvo po porode a nesmela este chodit a to bolo fakt nad ramec jej povinnosti, a vzdy boli moc mili, takze sa tych par dni v nemocnici netreba bat... ale dolezite je byt v pohode a tesit sa z babatka

snehulienka
8. jan 2009

no co sa tyka niektorych sestier boli mile, ale som sa stretla aj s tym, ze som potrebovala pichnut inzulin -teh. cukrovka- a sestraa mi ho nechcela pichnut ,lebo ona je z novorodeneckeho a mam ist za normalnymi nasimi, tie pofajcovali na balkone, tak som cakala, potom som jednej povedala, nedosli, tak som isla zase za nimi a pichli a to som mala pichat 15 min pred jedlom, cize som cakala este 15 min. co bolo ale aj tak jedno, lebo jedlo bolo vzdy studene.

petinka11
8. jan 2009

snehulienka asi nemas moc dobre spomienky na ruzinov,a s porodom si bola spokojna????????

egyptanka
8. jan 2009

dik sophy.

snehulienka
8. jan 2009

peta, celkovo som bola spokojna, okrem studeneho jedla, ale toto bola jedna z mala negativnych skusenosti.
porod bol rychly a lahky s epi. s lekarom a personalom som bola velmi spokojna. bol to taky vzorovy porod z mojho pohladu.
nikdy som nebola v nemocke, ale dalo sa to prezit. keby rodim zas, tak chcem vsetko tak isto. okrem toho teh diabetes a pichania inzulinu...

funy
9. jan 2009

ahojte,

sme doma. prisli sme vcera.
maly sa narodil 02.01.2009 po 18,5 hodine.
po 17 hodinach prirodzeneho porodu sa nakoniec lekari rozhodli pre cisarsky a musela som ist do celkovej narkozy, pretoze mi nezaberala epiduralka a keby ma umrtvili od pasa dole, citila by som to.
takze maly sa narodil nakoniec cisarskym.
vazil 3840 a meral 52

vsetkym buducim maminam odporucam ruzinov. je tam vynikajuci cely personal.
od lekarov po sestricky.
klobuk dole. bola som velmi spokojna.
bola som na nadstandarde, co odporucam. mat sprchu a wc na izbe. mate tam tv, posluzi ako svetlo na noc, aby ste nemuseli zapinat neonku a videli ste na babatko.
sestricky vam ochotne poradia.
ked mate nejaku prosbu pomozu, poradia....
bola som tam dlho, pretoze som chytila virozu a dostavala som infuzie, maleho vtedy zobrali na par dni na novorodenecke nech si ja oddychnem.
pekne mi pribera, kojim ho a ked ho na papanie nezobudim tak on nepyta.
spi aj 6 hodin. a ked ho chcem pozriet ci nema plnu plienku ani sa na to nezobudi. dufam, ze sa to nezmeni a nebude z neho cert a necha nas spinkat nadalej 🙂

alisve
9. jan 2009

FAny, gratulujem k takemu poslusnemu spinkajucemu babuliatku 😉 😉 😉 😉 si stastna mamina 😉 ...a u koho si rodila? Mala si dokiho zazmluvneneho? Je tam plno alebo sa da v pohode dostat na nadstandard? U mna to vyzera tak ze este tyzden aj nieco a uz sa rozapdnem, tak sa informujem co to da 🙂 🙂 🙂

funy
9. jan 2009

alise,

moj lekar mal zhodou okolnosti sluzbu ked som rodila. tak nemusel prist specialne koli mne.
napisem ti do ip u koho som rodila.

nadstandard je plny. naozaj som nevidela prazdnu izbu, tak neviem ci to bolo stastie ze bolo volne ked som rodila, alebo den predtym odislo vela maminiek domov....

jaja257
9. jan 2009

funy, gratulujem. Je super ze ti to tak vyslo. Aj ja uz chcem. len mala nechce. Mozno sa boji,. ze nam uplne zastavia plyn a doma zamrzne, tak si povedala, ze este radsej vydrzi v teple. 😀

dula_renka
9. jan 2009

funy, gratulujem k babatku. pekne si zhodnotila nemocku v ruzinove, musim to odkazat babulkam, ked tam budem nabuduce, aby mali radost 🙂

kristinka.s
9. jan 2009

Ahojte babule, aj ja sa chystam ist rodit do Ruzinova - tak o 3 mesiace 🙂
Spominate tu nadstandard a chcela by som sa opytat kolko to stoji, ako sa to vybavuje.
Dakujem za odpoved.

elenamarek
9. jan 2009

ahoj Kristinka,500sk na den,a treba povedat ked ides rodit sestricke, podla toho ta napisu do zoznamu ked je volne tak ides hned.ja som sa dostala hned bolo dost volneho

kristinka.s
9. jan 2009

dakujem za odpoved, este ma napadla dalsia otazka, ak sa tam nahodou nedostanem, na normalnom oddeleni ostava babetko na novorodeneckom alebo mi ho daju na izbu?

zulok
9. jan 2009

Kristinka..ja som bola na nromalnom odd. rodila som v noci, babatko mi dali rano a na chvilu si ho este zobrali a potom poobede...
co rodili v ten den ale poobede.. tak bbatko im priniesli tusim po vecernom kupani, alebo este skor??? za par hodin tusim..
a ked som tam bola ja, nadstandard bol prepchaty a maminky sa nan dostali tak na dalsi den alebo o dva, ale to sme sa medzitym super skamosili, tak zosatal s nami na nromalnom oddeleni 😀

jaja257
10. jan 2009

Baby, este mi napadla jedna otazka. Co ak nebudem mat mlieko, ako sa to riesi v ruzinove? Bude tam sestricka cakat kym sa mi mozno vytvori alebo mi daju pre malu nieco na jedenie?

alisve
10. jan 2009

Funy, diky za info 😉 n 😉

Kristinka,..babatko davaju mamine na izbu 6 hodin potom ako ta prevezu na izbu(alebo 6 hodin po porode-to si uz presne nepamatam 😒 )..a aj na normalnom oddeleni mas babo pri sebe,tak ako na nadstandarde..v tom nie su rozdieli 😉

Jaja, no ja ked som bola s drobcami v porodke, tak ked bolo malo mlieka, tak najprv davali glukozu a inak dokrmovali nutrilonom, a ked som si mlieko odsavala, a bolo malemu malo,tak potom som isla za sestrickou a ona mi to moje dala, teraz neviem ako to tam je..zavisi to aj od sestriciek 😒

lemge
10. jan 2009

jaja257,na sestricky by som sa mocc nespoliehala 😖 teda ked som ja rodila neboli moc ustretove poradit,co sa tyka dojcenia.ale bud silna,ked pride nejaka trampota,spytaj sa sestriciek,mozno len ja som mala smolu.a ak by neboli v pohode,neboj,treba trpezlivost a zvladnes vsetko.zaciatok kojenia mozno bude tazsi ale potpm uz to pojde hladko.uvidis.
a inak mamicky co maju prebytok mliecka,odovzdavaju ho sestricke.a tie maminy co mliecko potrbuju,tym daju toto mliecko.
inak personal na porodnej sale bol super.ja som nemala zazmluv.doktora,ale ten co ma rodil,taky mlady.myslim Redecha sa vola bol fajn.z caleho porodu som mala pozitivny zazitok.myslela som ze to bude viac boliet 😉

sophy
10. jan 2009

s mliekom je to tak ze je tam mliecna kuchynka a treba si ist pytat, necakat kym sa babatko uplne vyhladovie, prvych 24 hodin nedavaju babu nic jest, este nepotrebuje, ale dalsi den uz dokrmuju - mojmu davali nutrilon, lebo mlieko som mala az na treti den, ale ak nie je dost mliecka, tak si treba pytat, nahanat sestricku, nebat sa opytat, kde ju najdete aj v noci, lebo vtedy je to tam vyludnene (myslim co sa personalu tyka, niektore sestry, cest vynimkam, sa dokazu poriadne schovat a mozete ich zhanat cele hodiny)

funy
11. jan 2009

jaja,
ja som si maleho nevedela prisat. mam ploche bradavky, horko tazko nieco stiahol, sestricky ked maju cas, tak ti ukazu ako male prilozit. mne to ukazali. a ked bol maly hladny, tak v ml. banke mi dali mlieko a dokrmila som ho.
to kojenie je len o praxi. nakoniec som to zvladla a i napriek malym bradavkam kojim, maly si ma vie chytit, obcas mu to trosku trva, ale zvladame to.
🙂

slunce3
12. jan 2009

sewas holky takže dá sa to tam vydržať tých pár dní, ja vy ssom chcela ísť tam lebo to mám najbližšie ale som počula dosť zlé ohlasy hlavne na tie sestričky&.. no ale to prežijem

livika
12. jan 2009

Ja som natrefila akurat na jednu,ale nedala som si a za dva dni sa chovala uplne fantasticky.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre