Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

brutka
3. feb 2013

@tulky ďakujem, lebo som naozaj nevedela ktoré dni tam treba chodiť. 🙂

dollydo
6. feb 2013

Ahojte, tiež budem rodiť v Ružinove. Termín mám začiatkom marca. Pôrodníkaa budem mať doktora Ferianca. Máte s ním skúsenosť? akceptujú v ruržinove pôrodné plámy? a čo také priloženie bábetka po pôrode? priložili vám ho? ako ste si to vybavili?
Ďakujem za odpovede.

supi
6. feb 2013

Maminky z Ba, v ruzinove na 10.poschodi je tiez moznost volby nadstandar. izby ako na 9. poschodi???????

kivinka
6. feb 2013

@dollydo k tomu prilozeniu - babo ti donesu az zabalene do plienok, hned po porode ho vezmu totiz na par minut prec (odvazit, zabalit, neviem co este)
ale vela od toho necakaj, ked som chcela dat malej prsnik do ust, tak mi ju sestra brala, ze to je len akoze. v podstate ti babo donesu aby si sa s nim mohla odfotit...
neviem, mozno keby ma prave nesili a keby ma to zrovna dost nebolelo, tak by som aj protestovala, ale kym som nieco stihla, bolo neskoro

barunka
7. feb 2013

@dollydo mne malého priložili hneď, ešte špinavého 🙂 potom ho vzali umyť a skontrolovať a doniesli späť. nechali ho pri nás cca hodinku. manžel bol so mnou

mandarinkaa
7. feb 2013

@dollydo maleho doniesli az cisteho zabaleneho v plienke a dali mi ho tak na 2 minuty, len akoze a brali ho prec. takze o nejakom prilozeni by som vobec nehovorila a o porodnych planoch uz vobec nie.

kivinka
7. feb 2013

@barunka a to si im sama povedala, nech ti ho daju hned a nech ho tam nechaju tu hodinku s vami? lebo mne sa to nestalo ani raz.. tak ze ci to zavisi od sestry alebo od coho vlastne?

margarita
7. feb 2013

@kivinka
mne pred 4 rokmi malu ledva prilozili komplet zabalenu a umytu az po vysetreni, o prisati ani reci, a hned ju brali prec, pricom bola uplne velka, zdrava - apgar ukazkove vsetko.
tak som si pri druhom porode ani nic neslubovala, lebo ved preco by to malo byt inak.
a
zrazu som ostala milo prekvapena - syna mi hodili na brucho rovno hned krvaveho len v plachticke, len co doki prestrihol pupocnik, vysetrovali priamo na mne, a potom ho povazili, pomerali, trochu umyli a zabaleneho som ho mala na sebe pocas sitia a celkovo vyse 2 hodin po porode na sale.
pritom bol taktiez ako dcera, zdravy velky donoseny, vsetko ok.
a ked sme sa s mm pytali, ze aka zmena, tak nas neonatologicka upozornila, ze to sa oni snazia uz takto to teraz robit, ale len ak sa da - rozumej, babo je absolutne ok, a nemaju naraz 4 dalsie porody vedla.
my sme mali asi stastie, lebo v to dopoludnie okrem mna rodila len jedna baba - aj to sekciou.
pri dcere sa rodilo vsade a simultanne, tusim este aj na chodbe 😀
takze ak je cas a vola - mozno to zazijes tentoraz aj Ty 🙂

hviezdicka77
8. feb 2013

@supi ano, aj tam je nadstandard, teda aspon mi ho ponukali 🙂

silviami
8. feb 2013

@margarita dúfam, že budeme mať takéto šťastie a v júni tam nebude veľa ľudí

syslica
8. feb 2013

@margarita
@silviami
@kivinka
No, žienky, som veľmi rada, že to tu čítam, pretože ja som v Ružinove rodila už dvakrát, oba razy deti bez problémov, s inak akceptovaným pôrodným plánom - len na okamžité priloženie sa vždy vykašľali 😠 , čo ma teraz do tretice trápilo natoľko, že sme s mužom zvažovali zmenu pôrodnice (navyše Ružinov dopadol v prieskume z bratislavských najhoršie ☹ )
Takže je nádej, že sa zaužívané skostnatelé prístupy menia? Fajn... možno sa v júni v Ružinove uvidíme 😉 .

barunka
8. feb 2013

@kivinka nie, nič som nevravela... hneď potom mi ho priložila pôrodná asistentka na mňa, potom ho odniesli preč na tie vyšetrenia a umytie - manžela volali so sebou... ten sa potom vrátil a po chvíľke mi ho sestrička priniesla a nechala ho s nami 😀

katussska24
8. feb 2013

@supi ano aj tam je nadstandart. 🙂

tulky
8. feb 2013

Baby, da sa niekde zistit ktori Dr. rodia v nejaky konkretny den?

kivinka
8. feb 2013

@margarita
@barunka
no to ste ma potesili. ja som mala 2krat zdrave donosene dieta, je pravda ze 1.krat tam bol dost frmol lebo nas rodilo vela naraz, ale 2. raz bol uplny pokoj a aj tak mi sestra povedala, ze to prilozenie je len akoze ☹ navyse tie 2hodky po porode som stravila obidva razy na chodbe, aj vtedy ked tam vobec nebolo vela porodov... tak tam by mi dieta asi nenechali
uvidime do tretice ako sa podari.. lebo poznam baby co rodili v lete aj teraz v januari a ani jedna nic takeho nespominala... ale snad svita na lepsie casy 🙂

@syslica a tebe ostatne veci v porodnom plane akceptovali? mala si zazmluvneneho dakeho lekara?

syslica
9. feb 2013

@kivinka Nie, zásadne nezazmluvňujem (vyhodené peniaze 😝 ). Prvýkrát rodil Dr. Dráb a akceptoval všetko, ešte sa aj ospravedlnil, že ma predsa len musí nastrihnúť, lebo malý mal obtočenú pupočnú šnúru okolo krku a bolo mu treba pomôcť čo najskôr von. Druhýkrát som PP formulovala ako "pôrodné želania", rodil Dr. Papcún a bez problémov. Ale musím povedať, že to neboli nijaké radikálne požiadavky... Ozaj ma vždy najviac mrzelo, že sa nijaké priloženie k prsníku a už vôbec nie na brucho nekonalo. 😖

magimary
9. feb 2013

no, ja som rodila v Ružinove už "dávno" (pred 9. a 8.rokmi) a synov mi vždy priložili hneď po narodení, ešte aj s pupočníkom (toho druhého), mala som vtedy pocit, že to závisleo od lekára, lebo sestričky ich síce chceli hneď vziať, ale doktor im povedal, že nie-najprv na brucho a tak som ich aj mala niekoľko minút na mne nacucnutých ako malé prísavčičky (netuším, koľko minut to trvalo, v takej som bola eufórii), máme aj také fotky, ako na mne ležia nahučkí a krehučkí...potom ich ale setsrička vzala vedľa, kde ich vyšetrili, očistili a priniesli späť ku mne už v perinke a dali mi ho na prsník (to už bolo len také formálnejšie, keďže malí už driemali)...

kivinka
10. feb 2013

@syslica to si ma celkom potesila, tiez si predbezne neplanujem nikoho zazmluvnovat. draba aj papcuna ml. som uz stretla, s nimi som bola spokojna. naposledy pri porode som mala daku mladu lekarku, ktorej meno ani neviem, ta sa mi tiez ospravedlnovala ze ma musi nastrihnut a ani som jej predtym nehovorila, ze to nechcem. takze ked chcu, vedia byt slusni 🙂
ty si si ten porodny plan teda len spisala na papier a vzala so sebou ked si isla rodit? potom to staci dat lekarovi do ruky?

syslica
11. feb 2013

@kivinka Pôrodné plány som mala tuším tri - jeden mal manžel, druhý ja so sebou cestou do pôrodnice v deň D a tretí exemplár pricviknutý v tehotenskej knižke (ten som zvyčajne ešte prekonzultovala s lekárom v poradni). Problémy neboli.

kivinka
12. feb 2013

@syslica dakujem za info, tusim sa necham inspirovat 🙂 ak mozem este otravovat, co si tam priblizne mala napisane ze si zelas/nezelas?

luciahromadkova
12. feb 2013

ja som rodila pred dvoma rokmi, zazmluvnený lekár Marián Križko ml. - veľká spokojnosť, nemala som pôrodný plán- nebolo to pre mna az tak dolezite, manzel bol pri mne od zaciatku a dieta mi priložili keďže som si ho pýtala, aj keď až po oblečení. nadstandard bol obsadený, takže na standard izbe sme boli stale 4 😒 a ta fakt v tej malej izbe bolo narocne, stazovat sa na sestricky zenske nemozem vobec, dokonca po porode bola sestricka so mnou v sprche a pomohla mi, kedze som sprchu chcela ale este sama som sa neodvazila.dokonca ked maly plakal pomohla skor zenská sestra ako novorodenecka. akurat ma hnevali novorodenecke sestry, teda az na výnimky a pediatricky tiez niektore nic moc- skor som mala pocit, ze mamicky zneistovali ako pomahali, nastastie ja som mala dost ohladom dojcenia nastudovane.... a drobec bol ok.

syslica
13. feb 2013

@kivinka Spomínam si, že medzi "želám" bolo: prítomnosť manžela počas celého pôrodu, ak nenastanú komplikácie (neboli), umiestnenie na nadštandard (raz áno, raz nie) a priloženie bábätka bezprostredne po narodení (prvýkrát vôbec, druhýkrát taký náznak) a medzi "neželám si" bol nástrih hrádze (masírovala som), holenie (absolvovala som doma)... no a to je asi všetko. 😉
Obidvakrát sa doktori vyjadrili v zmysle, že "rozumný plán, realizovateľný". 😀

miub
13. feb 2013

Ahojte, zabludila som sem len nahodou...ale mozno stoji na uvazenie- par faktov z mojho porodu. Rodila som v Ruzinove v r. 2012-akutny cisarsky rez, dost problematicke posledne dva mesiace tehotenstva. Co sa tyka samotnej operacie, musim dakovat doktorom a celemu timu na operacke. Jednoducho pracu odviedli zodpovedne a profesionalne. Avsak na samotny pobyt na odd.sestonedelia a novorodeneckeho spominam v zlom... Malicku mi neprilozili-po cisarskom sa minimalne den neviete ani pohnut-len mi ju polozili vedla mna tak ze som na nu nevidela a po pol hodine ju zobrali prec. O nejakom klude a pristupe ku komplikovanym pripadom ako som bola ja nemoze byt ani rec... Je tam zopar sestriciek, ktore su mile a napomocne, ale ani tie sa vam nemozu venovat, ked je sama na celu chodbu, lebo jej mladsia zakomlexovana kolegyna oddychuje - popripade si ide na nocnu pospat....psychicky ma tam tak doriadili, ze som prisla o mlieko a sme na UM...
Naviac-nadstandard sa neoplati, okrem sprchy a WC - ktorych hygiena bola katastrofalna- nie je nic naviac. A stoji to nehorazne peniaze. Toto doporucujem si naozaj zvazit....

ekinkala
13. feb 2013

@zuz11 ahoj ja vam vysvetlim zadarmo hiii

ekinkala
13. feb 2013

ahoj ja som rodila na antolskej bola som spokojna doktory mili a maleho mi priniesli na druhy den rano po porode a od vtedy bol nonstop somnou chi az do teraz

valentina6
13. feb 2013

ahojte, prosim vas ake sono pouziva MUDr. Jozef Španka? 2D, alebo 3D?
Dakujem.

balli
13. feb 2013

Caute baby 🙂 no ten ruzinov ma desi, ale ked tam mam doktora tak ked budeme tehu tak to skusnem.
Mam dve otazky - rodili ste niekto s Dr. Redechom ml?
Ten nadstandard sa riesi/objednava dopredu? Alebo na mieste? Co ak nebude volne? Lebo ja som som sice vlcica, prekusnem vela, ale spolocne sprachy a zachody pre xy zien je na mna vela asi.

kivinka
13. feb 2013

@syslica diky, myslimze to naozaj niesu ziadne prehnane poziadavky 🙂
ja by som tam este dala ze nechcem klystir ci cipok ci co tam davaju, ale nastastie som ho nikdy nestihla. A ani to holenie

kivinka
13. feb 2013

@balli nadstandard sa dopredu objednat neda, nevies predsa ktory den presne budes rodit ani ako dlho budes muset nakoniec v porodnici ostat. Pocas porodu sa ta spytaju, ci ho chces ci nie. Ak je po porode volne miesto, daju ta hned tam. Ak nie, daju ta na normalne oddelenie a ked sa uvolni miesto na nadstandarde, pridu sa ta spytat, ci sa tam chces presunut
o tych sprchach a zachodoch som sa napocuvala hrozne veci, ale ked som to mala nazivo, take strasne sa mi to nezdalo.

balli
13. feb 2013

@kivinka dakujem moc, aj som si myslela, nejako sa neviem nastartovat na to neplanovat dieta a porod a vsetko okolo toho. Som az prilis planovacny typ. ja si myslim ze zena znesie vsetko. a stale verim ze radost z dietatka bude velika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre