Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

skrecok
5. júl 2008

Chcem sa vas spytat, ked ste boli na nadstantarte, tak ste mali malicke stale pri sebe? A co mamicky, ktore malii normalnu izbu. Niektori hovoria, ze ak je mamicka unavena, tak malicke zoberu a nechaju na novorodeneckom oddeleni, aby mohla mamicka v klude pospat.

lienocka235
5. júl 2008

pokial viem zoberu len ak je vazny dovod napr. dietatko ide pod lampu alebo mamicka stratila dost krvi a pod.. inak nechcu lebo je tam malo sestriciek a vela deticiek... resp.. mozno ak sa nejako dohodnes.. /cosi das/

skrecok
5. júl 2008

Boze moj, to fakt neviem ako to zvladnem kedze ma caka cisarsky rez... No, zrejme budem musiet nejako vyriesit. Inak dakujem.

jesssie
5. júl 2008

Ja som bola na nadštandarde a mala som bábo stále pri sebe. Aj na štandarde majú bábätká na izbe. Bábo by ti mali doniesť na izbu do 6-tich hodín po pôrode a už ti ho tam nechajú. 🙂

manefan
6. júl 2008

KOcky a coho sa bojite a obavate? Nechapem...Ze sa nevyspite? 😀 Ale vazne: ja som dvakrat rodila v Ruzinove, dvakrat som bola na nadstandarde, vzdy som mala obe deti par hodin po porode uz pri sebe. Ak porod prebehol okej, rodicka aj dieta je v poriadku, nie je dovod nemat ho pri sebe 24 hodin. Jedine jeden sebecky, ze sa nevyspim, nebudem vladat... 😉 Nebojte sa, endorfin tak neskutocne funguje, ze ani oka nezazmurite a pojdete akoby na zotrvacnik a potom zaspite vzdy, ked bude spat aj babatko, aj ked len na pol hodinku... A po obidva razy som mala na izbe kocky po cisarskom, dietatka im doniesli nastalo vzdy az vtedy, ked sa citili uz okej, vladali ich udrzat na rukach, vedeli sa o ne postarat... Ale stale plati, ze cim skor sa po porode postavite na vlastne nohy, je to pre vas aj vase dieta len a len dobre

daisy33
6. júl 2008

manefan , tak ja som bola po porode v pohode, vladala som chodit, ale ked mala stale plakala, aj v noci aj cez den, prisat sa moc nechcela a ked aj tak plakala, lebo zrejme chcela jest a ked som nemala mlieko, chuda tak nakoniec len cumel cmulala, a po 2 noci som nespala a cez den tiez nie, tak neviem ako mozem na zotrvacnik fungovat - druhu noc som myslela ze tam omdliem od unavy co som malu stale na rukach nosila a po dalsie dni som mala neskutocnu svalovicu na chrbte, kazdy sval ma bolel a nohy mi opuchli. bola som rada ze mam malu pri sebe, ale keby boli sestry a personal normalni (az na vynimky), davno by ju prikrmili a mala by tak neplakala, neschudla by tolko a ja by som nebola total vycerpana. taraz uz mam dost mlieka a mala krasne rastie, ma 2 mesiace a 2 tyzdne a 6180 g.

daisy33
6. júl 2008

a to som este zabudla, ta jedna sestra mi v prvu noc povedala, ze ako je to mozne ze mala place ked je pri mame, ze by mala citit materinsku lasku, to ako ze je ju nechcem alebo co?? najradsej by som ju niekam kopla ked si na to spomeniem. a este vraj ze malej asi nieco bude - nejaka chora ked tak place, to povedala aj spolubyvajuca, ta bola tiez akasi divna. moja mala je v poriadku, zdrava a strasne rada a vela papa, a v porodnici musela hladovat. aspon ze v dalsie dni som uz mala novu spolubyvajucu, s ktorou sme si rozumeli a nasli sa aj vynimky u sestier.

dari
6. júl 2008

ahoj skrecok, prvy den po CR budes aj tak lezat, takze babo ti budu nosit a prve 2, ci 3 ? dni mas narok aby ti babo zobrali na noc.

lyrra
6. júl 2008

tiez mam neprijemnu skusenost s jednou sestrickou na sestonedeli - na kazdej vizite nam prizvukovali, ze si babatko mame stale prikladat, aby sa naucilo prisat sa, no a ked mi v noci maly plakal a ja som to s nim skusala (mliecko som vtedy uz mala) dobehla za mnou sestricka, ze preco si nejdem vypytat k nej mliecko, ked je babatko hladne. Tak som jej povedala, ze ja mliecko mam a skusam naucit maleho prisat, povedala mi ze to mam skusat cez den a nie v noci, lebo pobudime cele oddelenie... vzapati dobehla za mnou do izby s dvomi striekackami nutrilonu... na druhy den to moja spolubyvajuca spomenula na vizite primarke a ta sa nas spytala, ktora sestricka mi to povedala a ze ona si to s nou vybavi 🙂

a je pravda co pisali kocky, ja som bola po porode v euforii a to ze sa mam starat o maleho mi prislo uplne prirodzene a nemala som s tym ziadny problem, babatko vam doda neskutocnu energiu

a viem ze kociek, ktore boli po cisaraku sa pytali, ci si uz trufaju starat sa o babatko a az ked sa na to citili, priniesli im ho - spolubyvajuca sa s nimi dokonca dohodla tak, ze cez den mala malu pri sebe a na noc nie

elenamarek
7. júl 2008

ahoj skrecok 🙂 babetko ti po cisarskom hned na izbu na nadstandarte nedaju,prvi den mi ho doniesli po cisaraku ukazat,druhy kazde 3hodiny,3sme ho mali cez den a aj na noc uz,ja som mala stastie ze bol somnou manzel tak sme sa striedali a aj ako podpora pomohol mala som problem po cisarskom reze,mala som strasne bolesti a nevedela som sa posadit a ani chodit.az na 3den to bolo dobre.ale ostatne mamicky uz behali na 2den,aj ja som sa postavila aj sama isla na zachod len sa mi pohorsilo,aj teraz sa budem snazit chodit cim skor,len mne nastal problem chcela som ciastocnu anestezu len nezabrala epidural,a citila som ked ma rezali tak ma museli uspat

jesssie
7. júl 2008

lyrra: my sme sa nestretli v Ružinove? Nikolka sa narodila 14.2. a bola som na nadštandarde - izba oproti kúpeľni kde sma kúpali bábätká. Chlapci tam boli vtedy tuším v menšine 😉

skrecok
7. júl 2008

Tak to ste ma ukludnili 🙂 . Ak budem vladat, tak kludne by som mohla mat babatko cely den.

lyrra
7. júl 2008

jesssie urcite sme sa tam stretli - ja som bola tiez na nadstandarde na izbe 41 - bolo to skoro oproti kupelni 🙂 nekupali sme nahodou aj niekedy spolu? 😉 a nesli sme nahodou aj domov v rovnaky den? my sme odchadzali 18.2. 🙂

jesssie
7. júl 2008

My sme boli na č. 940, tak to sme boli vedľa seba. 😵
Pozrela som tvoje fotočky, ja si vás pamätám. Aj my sme odchádzali domov 18.02. - pondelok okolo 14.00. 😀
A ktorá sestrička sa prosím ťa k tebe takto v noci zachovala? Mne Nikolka tiež jednu noc veľa plakala, ale nikto za nami neprišiel aj keď som vtedy čakala pomoc. Teraz som vlastne rada, že nás nechali samé.
Keď tak nad tým spätne rozmýšľam, tak ani jedna sestrička tam mi nepodala kvalifikované infos o správnej technike prisatia bábätka, resp. o kojení vôbec, a to som sa im prosíkala každú chvíľku. A aj to čo mi povedali, bolo nakoniec o ničom. 😠

zuz11
7. júl 2008

ja som tam tiez bola na nad a rodila som cisarskym malu mi prve dni iba nosili ukazat na druhy resp treti den som ju mal aobcas aj niekolko hodin ale iba cez den a na treti mi ju doniesli nastalo 😉
inak ja sa nemozem na sestricky stazoivat, ale mozno sa zmenili resp su tam ine 🤐

zabka1003
8. júl 2008

No baby pridávam sa, že čo sa týka nejakého poradenstva o kojení, tak v Ružinove fakt veľká bieda..
mne sa malá vôbec nevedela prisať, a odplakala som si tam svoje..
A ked som bola poprosiť sestričku, nech mi pomôže, povedala, že mi pošle druhú sestričku, a tá neprišla dodnes 😀 😀 😀

našťastie som sa ale potrápila a doma sa nám kojenie rozbehlo.. 😵

jesssie
8. júl 2008

Tiež sme sa doma natrápili, bolo to tažké zo začiatku. Sama som si naštudovala všetko okolo kojenia aj správne prisatie sme si vytrénovali, často cez slzy, a teraz som happy, že moja babuľka krásne rastie a priberá vďaka svojej mamine 🙂

enynka1
8. júl 2008

Ahojte babulky, som prvorodicka, neskusena a strasne sa bojim porodu ☹ Tak cele dni len beham po strankach a citam, ktora nemocnica a lekar by bol najlepsi, a tie niektore vase zle skusenosti mi k dobrej psychyckej pohode nepomahaju:( Uz som si vybrala ruzinov a moj lekar mi poradil Dr. Mariana Krizka, tak by som sa chcela opytat ci s nim mate nejake skusenosti a aky je. Dakujem 🙂

liluska
8. júl 2008

eninka ja som rodila u DR. Križka Mariána ml. Mala som ho aj zazmluvneného a bol perfektný. Možno to bolo tým že som mala perfektný a bezkomlikovaný pôrod. Sú určite aj iný dobrý pôrodníci ale ja som z týmto bola nadmieru spokojná. Je málo zhovorčivý a taký tichučký ale je super 😉

enynka1
8. júl 2008

liluska, dakujem ale este jedna otazocka, ked pises ze Krizko ml. to znamena ze tam robi aj Krizko starsi? lebo potom neviem ktoreho moj doki myslel..

jesssie
8. júl 2008

enynka1
Rodila som u neho prvú dcéru. Už som tu o tom písala vyššie. Bola som spokojná, ale je pravda, že bol tichý a neodpovedal mi dokonca ani vtedy keď som sa ho niečo priamo pýtala, čo som nepochopila. 😕
Ale inak v pohode. Aj sestričku zahriakol keď ma chcela príliš usmerňovať.
Prečo tie obavy z pôrodu?

liluska
9. júl 2008

Je tam aj Dr. Križko st. je to jeho otec a neviem či ešte robí aj pôrodníka ale mna vyšetroval vo vyšetrovni 2t pred pôrodom aj on. 😉

evkavacka
9. júl 2008

Ja som bola u Križka ml. na 3D, bol super. Mala som pripravených kopec otázok, ale nemala som šancu mu ich položiťk, lebo všetko nám perfektne ukázal a povedal. Mala som z neho dobrý pocit.

evkavacka
9. júl 2008

chcem sa ešte opýtať, bola ste niektorá na prehliadke pôrodnice. Nie som si istá, či tam mám ísť, či ma to neodradí 🙂

jesssie
9. júl 2008

Ja som bola na prehliadke pôrodnice. Určite tam choď. Je lepšie vedieť, aj vidieť, do čoho ideš. Ja som sa rozhodovala kam ísť rodiť práve na základe toho čo som v pôrodniciach videla. My sme obehli všetky v BA. 😀

evkavacka
9. júl 2008

Jesssie a z Ružinova si mala najlepší pocit?

enynka1
9. júl 2008

Jesssie, viem citala som to aj vyssie, len som chcela troska viac infa o nom, ja kym sa pre nieco rozhodnem vela zvazujem. A tie obavy, no bojim sa celkovo aby to dopadlo dobre a ja aj maly aby sme boli zdravi, ako to bude prebiahat, co ma caka, a tak celkovo si uz dopredu v hlave vytvaram depky 😒. Som citala aj niektore skusenosti mamiciek z ruzinovskej ako napriklad, ze ked je prvorodicka tak si ju tam nikto nevsima a zanedbavaju ju a pod. a ja som navyse dost mlada,, nepotrebujem aby okolo mna lietali a lutovali ma, ja len chcem aby nic nezanedbali aby mi maly prisiel na svet zdravucky.

zuz11
9. júl 2008

yara2 • Dnes o 14:18
Ahojte mamicky aj buduce mamicky. chcem sa opytat,ci ma niektora skusenost alebo nazor na MUDr.ZALZALE z Ruzinova. rodila pri nom niektora z vas?? ja som sa s nim stretla len raz,zdal sa mily ale chcem vediet ci ma dost skusenosti a aky ma pristup k pacientkam... poradi mi niekto?? dakujem

livika
9. júl 2008

Ahojte!
Ja som rodila u primara Holleho a bola som nadmieru spokojna.
Vsetko mi vysvetloval,bol mily a niekedy ma aj ukludnoval. 😀

jesssie
9. júl 2008

evkavacka: z Ružinova som mala najlepší pocit, rodila som tam obidve deti

enynka1: Druhý pôrod som mala rýchly, ale pri prvom som si tam pobudla asi 4 hodinky. Boli sme s manželom väčšinou samy. Sestričky na mňa nakukli sem-tam cez sklo a asi raz za hodinu prišiel doktor pozrieť nakoľko som otvorená. Dobehli až keď videli že idem rodiť. Medzitým netuším kde všetci boli a čo robili, lebo bola noc a žiadny iný pôrod nemali. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre