Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tara2
19. mar 2011

@jankaslamka - ja si myslim, ze ked uz chodis k nemu tak k svojej dokine uz chodit nemusis, bolo by to zbytocne... a jasne, daj vediet 😉

mimave
20. mar 2011

@elllla ahoj,kocky nejak sa tu neviem docitat ktory den sa robia tie poradne v ruzinove? zalezi to od toho ci mate zazmluvneneho doktora asi,ze? ja nemam ani nebudem mat,tak sa chcem spytat ci je tu nejaky podobny pripad a hlavne kedy ( ktory den) je pre nas ta poradna. jedna kamoska mi povie ze v utorok,druha ze nie,asi v stredu a jedna mi povedala ze vo stvrtok,no a na hambu sveta rodili cca pol roka dozadu a nepamataju si to. ja tam potrebujem ist uz buduci tyzden a ozaj sa mi nechce vstavat dva krat do tyzdna a motat sa tak skoro po meste. dakujem

jankaslamka
20. mar 2011

@mimave vo stvrtok od 8,00 do 12,00 č. dveri 41 ..treba si zobrat casenku..to je vseobecna poradna pre tie co nemaju zazmluvneneho doktora

mimave
20. mar 2011

@jankaslamka velmi pekne dakujem,uz sa neviem dockat vraj tam byva poriadny natresk,ale tak zas na druhej strane uz toho moc na robote clovek nema ked len caka kedy to uz bude🙂))

jankaslamka
20. mar 2011

@mimave no je to dost mozne..neviem..ja tam nechodievam 🙂 tak vela trpezlivosti prajem 🙂

99janka99
20. mar 2011

ahojte 🙂 mala tu niektora z kociek porod alebo ho planuju mat u doktora Duracku? dakujem 🙂

vriend
20. mar 2011

@mimave ahoj, ja chodim stvrtky c. dveri 53, ale tam ma poslal moj gynekolog, stvrtky chodi viac bab hlavne nove, nabuduce ma dali na piatok, ze oni si to tak delia tie co maju tesne pred porodom si objednavaju aj na ine dni aby nemali naval tehuliek na stvrtok, nezabudni si zobrat casenku na recepcii ( budka pred bufetom)

maropoko
21. mar 2011

@vriend ja si gynekologa tiez nezazmluvnujem. buduci tyzden idem teda prvy krat na poradnu do ruzinova, kam ma poslal moj dr.; vo stvrtok, medzi 8-12 hod, c.d. 53. o casenkach mi sice nehovoril nic, ale kamoska ma na to pripravila, takze treba si ju pri prichode hned zobrat.
baby, co tam chodite (do dveri 53), prezradte, ako to tam prebieha, kolko sa caka, kedy je vhodne tam ist - hned zrana, ci az ku koncu.., proste ako to tam funguje. dik 🙂

janka830
21. mar 2011

Ahojte
chcela by som sa vás spýtať ako to prebieha keď si chcete zazmluvniť lekára, a hlavne ako dlho dopredu ho treba zazmluvniť? ja to mám síce až za 12tt, lepšie vedieť skorej ako neskoro 😉
ďakujem Vám..

danka86
21. mar 2011

@vriend ahoj a aki su lekari na tych poradnach? Prijemni, neprijemni, ci aj aj 😀 a kolkom casu tam zvyknes stravit?

elllla
21. mar 2011

@vriend @mimave mna by aj zaujimalo, co tieto vseobecne poradne obnasaju, co vsetko tam kontroluju a tak... moc si treba priniest v skumavke z domu? vazit sa mam doma alebo az priamo pocas poradne?

@janka830 priebeh by mal byt taky, ze si vyberies lekara, stretnes sa s nim a opytas sa ho, ci sa da s nim dohodnut k porodu, on ti da vypisat zmluvu, to podpises, to by mal nasledne podpisat este primar a potom s tym asi ides do pokladne... cele to moze trvat aj 3 tyzdne, takze asi cim skor, tym lepsie..

jankaslamka
21. mar 2011

@janka830 a este k tomu co napisala elllla, tak zalezi akeho lekara..niektori su dost vychytani a ked sa ohlasis "neskoro" uz ta nevezmu

@elllla elli ta poradna prebiehala tak, ze mi zmerala tlak, moc jasne v skumavke z domu a odvazila som sa tam priamo..popytala sa ma nejake veci, potom uz len s lekarom vsetko

mimave
21. mar 2011

@vriend dakujem,este som rozmyslala ze teda zajtra pojdem pre istotu pozret jak to ozaj je,ale ked nemusim tak pojdem az stvrtok.mne doktorka totiz nepovedala nic,len sa ma spytala kam chcem ist rodit,to je vsetko.este si musim ist k nej po vysledky na toho streptokoka,vraj to hned pytaju od teba,to by malo byt dufam vsetko... inak dost kamosiek nosilo zo sebou popri tehotenskej knizke aj vsetky vysledky z vysetreni,ale ja ich nielen ze nemam,ja som ich ani nevidela. mne doktorka vzdy len oznamila ze: v poriadku a vybavene. tak dufam ze to nebudu pytat. ved myslim ze vsetko podstatne mas v knizke,ci sa mylim?

jankaslamka
21. mar 2011

@mimave zalezi od lekara..odo mna nepytal nic..vysledky na streptokoka som si zistila dnes telefonicky a staci mu povedat.. ale ked ty budes chodit do vseobecnej asi by ti ich mala dr. dat..a myslim, ze ono sa to aj dava ked prechadzas takto do nemocnice na poradne..skus si to od nej vypytat..ale zas teoreticky mala by si ich mat aj tak vsetky zapisane v knizke..lebo sak ked ti ich nebude chciet dat, tak sa na hlavu nepostavis 🙂

bobora
22. mar 2011

@maropoko ja tam chodím hneď o 8.00 zmerajú mi tlak skontrolujú moč klasika ako v poradni a potom idem na monitor a tam si teda počkáš podla toho kolko žien je pred tebou lebo je iba jeden no a potom idem zase do poradne za doktorom je tam doktor Križko velmi milí aj sestričky.

tara2
22. mar 2011

@bobora - mas dobry datum porodu 😉 a aj ten vtip je dobry 😀 😀 😀

ja idem do poradne a na CTG buduci pondelok, snad tam nebudem dlho cakat na monitor... dnes isla @jankaslamka do poradne, snad dobre dopadne 🙂

jankaslamka
22. mar 2011

@tara2 no ahoj..tak nastastie som naspat doma..o tyzden idem na kontrolu..objednal si ma na 14.00hod a potom na monitor..no uvidim ako dlho tam skysnem..snad nie dlho..aj ked predomnou je tam objednana jedna baba..ale to tam uz nebyva tak vela ludi tusim v tom case 🙂 ...a ani len netusim kde to je..ze dvere c. 60..to je kde preboha

tara2
22. mar 2011

@jankaslamka - jani posad sa pred jeho ambulanciu a sestricka ta tam odvedie. Je to tam ako je sono len napravo, v tej istej miestnosti sa robi aj oGTT (test na cukrovku). A super, ze si doma 😉 . Krcok je teda v pohode?

jankaslamka
22. mar 2011

@tara2 no krcok je na tom tak isto ako v piatok..o troska viac otvoreny..ale vraj to nie je take dramaticke.. Inak tak mi napadlo, ze asi by som sa ho mala opytat na tu zmluvu..lebo on otom nic nepovedal a asi budem museit zacat ja mam pocit 🙂 ... super pojdem teda tam..ona mi asi spravi predtym poradnu co? inak to ked ma posle do kabinky tak sa tam mam vyzliect? alebo mam len cakat kym ma zavola..lebo som nevedela a som tam pobehovala s holym zadkom 😀 😀 museli tam mat zo mna sou 🙂

tara2
22. mar 2011

@jankaslamka - o zmluve mu nic nehovor, on to dava podpisat az tesne predtym, on nezabudne 😉 . A ked pojdes na buduci tyzden tak sa posad pred ambulanciu a ked vyjde sestricka Andrejka tak jej daj knizku a ona ta zoberie na monitor (ma zapisane v zaznamniku kto ide v ten den na monitor a kedy). Tam si lahnes na lehatko, napoji ti CTG pristroj a o 20 minut po teba zase pride. Potom uz vacsinou ides rovno do ambulancie (ona ti povie). V kabinke sa vyzlecies a pockas, kym ta zavolaju. Doki ta vysetri, pojdes sa obliect a potom ta sestricka odvazi, zmeria tlak a vysetri moc 🙂

jankaslamka
22. mar 2011

@tara2 dobre..som z toho troska v strese, aby na mna nezabudol ..ved nemoze si chudacisko pamatat vsetky zenske co tam chodime 🙂
juu tak dobre ze som sa vyzliekla 😅 ale aj tak to bola sranda..lebo tam prisla nejaka pani a ja som tam pred nou behala s holym zadkom..no nic prijemne..ale tak sak co uz 😀 Jejda 20min? sak sa tam pocikam dovtedy ..no ale super za rady, sak som jak mala ked tam idem..esteze mam tu EPI vybavenu..to bol tiez zazitok s tou pani 😀

tara2
22. mar 2011

@jankaslamka - mne tiez este nedal zmluvu, kamoske ju dal ked bola v 38 tt...nestresuj 😉 . A aj keby zabudol, odrodit ta pride to sa neboj, on je v tomto velmi ferovy a podpisat zmluvu by ti dal neskor (mne ju dal na porodnej sale).
A ta pani co ta videla vyzlecenu bola pacientka ci nejaky personal? Lebo sestricka si na to dava pozor, mne sa take este nestalo a uz tam chodim dlho... a neboj sa, ked ta sestricka napoji tak ti da na dosah telefon a povie klapku (keby si nieco potrebovala). Ja idem na EPI v pondelok

jankaslamka
22. mar 2011

@tara2 dobre teda..tak uz sa o zmluvu nestrachujem 🙂 aj tak sa ho chcem povypytovat este nejaek veci..sak ja som sa ho v podstate na nic nepytala..ze co ked to na mna dojde alebo tak 🙂))
no praveze ta pani co ma videla bola pacientka..ja som bola na tej 53ke..ono sestricka na mna zabudla, ze som tam..lebo som sa vystrcila, a ona ze jeejda este vy ste tu? som na vas zabudla..utekajte k doktorovi 🙂)) tak ze diky moja 🙂 No som zvedava co to je na tom monitore..to asi len malu snima? ako jej bije srdiecko? ... No som zvedava, co povies na tu tetu na EPI 🙂)

tara2
22. mar 2011

@jankaslamka - aha, ja chodim k nemu na 57, tam je ina sestricka, tak asi preto... a CTG snima srdcove ozvy babatka a tiez maternicu (kontrakcie). Tak ked tam pojdes, tak radsej tej sestricke povedz ze mas ist aj na monitor (neviem ci si to ta zapisuje, v tej ambulancii som bola len raz). A aku tetu na EPI myslis? Doktorku ci sestricku?

jankaslamka
22. mar 2011

@tara2 v piatok som bola na 57cke..tak to je ina supa tam ta sestricka..skvela..taku zlatu som davno nevidela a to moja dr. ma tiez super sestricku 🙂 ..tato tu je troska neprijemna, odmerana..ale ked sa jej pekne prihovorim tak sa dokonca aj usmiala 😀 hej dr. povedal, ze sa mam prist ohlasit..tak som zvedava ..mohol by si ma potom objednat na 57cku..ale asi nehrozi kedze budem chodit asi utorky do poradne :/ skoda... Doktorku na EPI myslim..zlata..ale kym povedala vetu skroo som zaspala 😀

jankaslamka
22. mar 2011

@tara2 A hlaska dna, ze precitali ste si to? asi si to musite precitat aj 5krat aby vam to nieco povedalo..lekar to tiez musi citat viackrat aby pochopil..ja som to citala 5krat osobne 😀

silvie101
22. mar 2011

Ahojte,
mohla by ste mi niektorá napísať podrobnejšie informácie ako to prebieha na predpôrodnej príprave v Ružinove?
A či ste boli spokojné. Ďakujem.

tara2
22. mar 2011

@jankaslamka - jani ved sa spytaj, ci nemozes prist v pondelok alebo vo stvrtok (to je na 57cke). A poucenie o EPI som citala uz velakrat, museli sme to davat pacientom a ked nejaky nemal okuliare tak som mu to musela precitat
😅. A opytat sa ta to musia, ved poucenie aj podpisujes...aby sa niekto nemohol neskor stazovat, ze nebol pouceny a nemal informacie o komplikaciach...

@silvie101 - na predporodnej priprave som nebola, akurat v prvom tehu som tam chodila na cvicenie ale to ti asi nepomoze...

jankaslamka
22. mar 2011

@silvie101 ja som tam nebola..bola som sukromne u jednej porodnej asistentky ..takze nepomozem bohuzial

@tara2 aa dobre vediet 🙂 skusim si to potom dohodnut tak 🙂 No tak to uz vies to poucenie aj naspamat co? 😀

tara2
22. mar 2011

@jankaslamka - za 9 rokov aj hej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre