Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

emily327
6. aug 2010

@dara76 aha no tie cipky asi su lepsie nie? Ci? A postarala si sa v pohode? 😀

dara76
6. aug 2010

@emily327 no cipky su prijemnejsie, len mi dost dlho trvalo, kym ma to chytilo narozdiel od klistyru. 😀

emily327
6. aug 2010

@dara76 no nadstandard chcem aj ja. Ked som sa na to pytala povedali mi,ze aj tak prvu noc na standarde a potom ak je volne miesto tak nadstandard. Tak uvidim. A co sa tyka babatka na izbe a prikladania ako to chodi v Ruzinove? Je mozne aby babatko bolo cely cas na izbe so mnou? A aby som ho mohla uz od zaciatku prikladat? A hygiena babatka, to nam tam vsetko ukazu? Mozem byt pri kupkani, ci iba ja si ho budem kupkat?

dara76
6. aug 2010

@emily327 No, ja som rodila, ked bol uplne plny stav porodnice. Dokonca vecerne porody presmerovali do Petrzalky a na Kramare, lebo nebolo nic volne. Takze po porode som lezala na 10tom a babatko na 9tom na novorodeneckom. Mohla som ho ist pozriet - ale to si sestricky urcovali, kedy. Mali tam toho strasne vela. Rodila som vo stvrtok na obed a na 9te som sa dostala az na druhy den poobede. Nastastie hned na nadstandard. Az tam som dostala malu k sebe. Odvtedy sme boli stale spolu na izbe. Ukazali mi ako ju prilozit a vsetko co som potrebovala. Na nadstandarde si kupes babo sama. Prvy krat ti to ukazu a druhy krat robis sama, ak si netrufas, tak ti samozrejme pomozu. Na beznom oddeleni kupu babatka sestricky a robia iba ukazku kupania.

karmelka77
6. aug 2010

@emily327 neviem ja som nestihla mat strach ale tesne pred som sa skoro pototo🙂) pre teba do porodnice - skor co si nebrat - nemusis odsavacku maju dobre, ja som svoju tiez poslala domov...neviem ja som bola po cisarskom, a zisli sa mi lieky na bolest, ale len panadol...nemala som ani mlieko tak som si to mohla dovolit. Rodny list je tusim do tyzdna, to vybavi nemocnica a mm potom ide prenho. Do poistovne musis ist do 60 dni s rodnym listom ktory uz budes mat. Moj maly bude mat teraz 4 mesiace a uz je vsetko v poriadku, uz sme si na seba zvykli viem co sa deje ked place atd...je to super. Uzivame si, dost spinka, takze mam cas aj na ine veci. Prespime celu noc...papame umele mliecko, takze si myslim ze aj to je pricina toho ze je taky spachtosko...a rastie juuj ma uz nejakych 66cm a 8.5 kg.🙂)

emily327
6. aug 2010

@dara76 fuuha tak to muselo byt fakt huste. Ale z toho co pisete, tak ten nadstandard ma viac vyhod ako len ten zachod a sprchu na izbe. Tak dufam,ze sa mi podari sa nan dostat. Dakujem za info.

@karmelka77 vdaka za radu,za tu odsavacku, lebo tu som mala v plane si zobrat so sebou. Je to super,ze maly ti spinka celu noc a ze mas cas aj na ine veci. Dufam,ze aj nasa mala bude taka 🙂

A co sa tyka tych poporodnych nohaviciek, kolko ich treba do porodonice? A mate aj nejaku znacku s ktorou ste boli spokojni? Ja mam doma jedny ale som kupila maxi velkost,ze L/XL a zdaju sa mi byt velmi velmi velke. Vravite,ze poporodne vlozky nosit netreba? A bavlnene nohavicky sa potom neskor mozu po porode, pocas hospitalizacie? A co speci z kozmetiky pre maminu odporucate? DAKUJEM 😉

dara76
6. aug 2010

@emily327 na nadsdandarde ste na izbe 2, kym na beznom odd. 4 + 4 babatka(hroza) a sestricky maju viac casu. Stravu ti nosia az na izbu. Na chodbe je klud.
Ja som si brala troje sietkovane nohavicky (kupila som ich dole v jednom obchodiku) a starsie bavlnene. Tie sietkovane som si preprala ako bolo treba - stacili mi vlastne dvoje. Nikto ta nebude kontrolovat ake nohavicky mas, len na vizitu musia ist dole 😉
Vlozky fakt netreba, je ich tam dost a su dobre. Je vsak dobre si nachystat nejake na doma.

karmelka77
6. aug 2010

@emily327 tie jednorazove nohavicky su najlepsie fakt v tom obchode dole pod nemocnicou, nemaju velkosti je to jedna velkost ale su super, ani normalne nebudes potrebovat drzia dobre...kozmetiku nepotrebujes speci ziadnu iba ak nieco na bradavky na zaciatok🙂)

gangulienka
6. aug 2010

@emily327 mame skoro rovnaky termin tak sa mozno stretneme, aspon na poradni 🙂 , ja tiez nebudem mat zazmluvneneho dr. ani pri prvej dcerke som nemala a bolo to v pohode nemozem a stazovat 🙂 , epi si isto dam a aj nadstandard by bol fajn keby som sa dostala

emily327
6. aug 2010

@dara76 dakujem pekne za info ohladom nohaviciek. Super aspon mam predstavu,ze ako to vlastne funguje. Mam zatial 2 baliky poporodnych doma v zasobe, tak na zaciatok budu hadam stacit.

@karmelka77 aj tebe moja dakujem urcite si ich pojdem v tom obchodiku kupit.

@gangulienka jej no to sa mozno stretneme v porodnici 🙂 To by bolo super. K akemu lekarovi chodis? Ja mam dalsiu poradnu u Dr. Foltina 18.8. Ja si epi davat nebudem a nadstandard ano, aspon dufam,ze pre nas budu mat volne miesta 😉

ake vlozky su dobre po porode? Fakt iba tie poporodne alebo su dobre aj bezne ako always? Kamoska hned po porode pouzivala always. Ale to bolo v IRL. A po porode ked ma pustia z nemocnice tiez iba tie poporodne alebo neskor pocas sestnedelia aj iner? vdaka
Zacinam mat fakt stres co vsetko treba do porodnice. Na stranke nemocnice som nasla co treba, tak vezmem to co tam je napisane a ak nieco zabudnem tak mi donesu.... Treba aj tie nepremokave podlozky na postel?

cheerlady
6. aug 2010

@emily327 z mojej skusenosti allwaysky urcite nie-ked som prisla domov,skusila som si ich dat,ale vobec ta rana cez to nedychala,len sa to zbytocne zaparovalo,tie poporodne su fakt najlepsie,su jemne a rana ti lepsie dycha 😉 nemusia to byt vyslovene poporodne,mozu to byt aj klasicke,co sa lepia na nohavicky,len nech su neni take dierkovane ako allwaysky,ale take tie hrubsie-vies,co ficali predtym,nez vymysleli allwaysky-neviem,ci som to spravne vysvetlila,myslim,ze Lidie su take..

zucha
6. aug 2010

@emily327 ja som pouzivala take tie fakt najlacnejsie, ktore dostat v kazdom obchode. A doma som co najviac chodila uplne bez vsetkeho. Len v dlhom tricku, ci nocnej koseli. Spavala som tak, ako v porodnici, podlozka podo mnou. Teda dovtedy, kym sa nezahojila ako tak rana a stichy nezacali odpadavat.

gangulienka
7. aug 2010

@emily327 ja zatial chodim k svojmu dr. on nerobi v Ruzinove, idem k nemu na poslednu poradnu koncom mesiaca a potom uz budem chodit do Ruzinova do poradne...

emily327
7. aug 2010

@cheerlady ano ano dakujem pochopila som 😉 Aj mne sa zda,ze sice always piju dovnutra vlozky krv ale,ze nedychaju. Dakujem 😉 A ako sa ma malinky? A aj kojis?

@zucha tak to si mala dobre, ono to asi zavisi aj od sitia a sile krvacania,ze? Ved uvidim,ze ako to bude so mnou.

@gangulienka aha, no ja tym,ze si vsetko platim sama, tak moje prve vysetrenie na Slovensku bolo uz u porodnika. Aj preto,ze moja gynekologicka len nedavno porodila a povedala som si,ze ak nepojdem k nej ( je to zatial najcitlivejsia gynekologicka aku som mala, skoda,ze je na materskej) tak je asi lepsie ist rovno k porodnikovi, ktory ma mozno bude rodit ako platit 2 krat za to iste vysetrenie. A do poradne do Ruzinova sa chodi ako? To ta objednaju a ktory lekar tam je, tak k tomu ides?

Prepacte,ze sa tu vypytujem take mozno banalne veci, ale 4 roky som zila v zahranici a kedze je to moje prve dietatko, tak nemam ani sajn ako to funguje v Slovenskych nemocniciach 😖

lucia.kl
7. aug 2010

@emily327 len čo sa tyka veci čo su na zozname že potrebuješ do oôrodnice, tak podložky pod seba aj poporodne vložky dostaneš v nemocnici, nepotrebuješ ani pohar a pribor ak nechceš použivať vlastny. a pre dieťa akurat plienky a vlhke utierky budeš v pôrodnici potrebovať.

emily327
7. aug 2010

@lucia.kl dakujem pekne za info. Tusim do porodnice netreba prilis vela veci. Vela zien sa nabali a potom jej to tam zavadzia. Ved ked bude nieco treba, tak mi donesu. A co sa tyka nocnych kosiel? Kolko si si brala? Ci davaju aj tie erarne? Zupan mi je jasne,ze treba a aj papuce a zapky do sprchy. A kozmetika pre mna. Pouzivala si nejaku specialnu mast na bradavky?

Ja len si velmi prajem, aby mi malu prikladali od zaciatku a hlavne aby som mala mliecko. A to asi bude zavisiet aj od pomoci sestriciek.....

emily327
7. aug 2010

@lucia.kl gratulujem k dvojickam 🙂 Aj moj drahy chcel dvojicky, no mozno sa podari nabuduce 🙂

lucia.kl
7. aug 2010

@emily327 ja som mala jednu tašku zo sebou, nočne košele som mala 3 a aj to kôli poteniu ale davaju aj tie erarne ak chceš. masť na bradavky som mala z obchodu DM ale moc som nepouživala - nebolo treba. ak budeš mať malú pri sebe, tak si ju môžeš prikladať ako často chceš, ja som dostala deti až na treti deň a bola som na inom oddeleni ako oni, tak som nemohla ale ani sa mi mlieko nepustilo ani s odsavačkou ☹

dara76
7. aug 2010

zupan davaju tiez erarny aj nocne kosele - naci spinit vlaste 🙂 tie su dobre na navstevy

cheerlady
7. aug 2010

@emily327 dakujem,malinky sa ma super,rastie ako z vody-teda z mliecka 😀 nastastie kojim,aj ked v nemocke sa mi to moc nedarilo,4dni stagnoval na vahe,az na piaty pribral 20gramov,tak nas pustili domov a doma sa to krasne rozbehlo,tam robilo svoje aj to prostredie,doma je predsa len doma 😉 tak som zavidela babam,co na druhy den po porode uz museli odsavat mlieko,co ho tolko mali a moj drobcek si ledva nieco vytiahol,no ale ako hovorim,nastastie sa to doma rozbehlo.budem ti drzat palce,nech mas bezproblemovy porod,zdrave babatko a vela mliecka 😵

cheerlady
7. aug 2010

ja som mala 2nocne kosele,ale veru mohla som si vziat aj 3-bola som tam 5dni a dost som sa potila-aj pri kupani maleho-tam je strasne teplo a ked to chcu mat sestricky rychlo za sebou,tak som sa citila jak na pretekoch,za 3minuty bol maly okupany aj so vsetkym okolo toho a ja mokra jak mys 😝

gangulienka
7. aug 2010

no posledny mesiac sa chodi do poradne do nemocnice, bud mas zazmluvneneho porodnika a chodis k nemu, alebo ked nemas chodis do vseobecnej poradne vzdy vo stvrtok a tam sa myslim doktori striedaju

baby na nadstandarde si kupe mamina babo sama ? lebo pri Tamarke som nebola na nadst. a babatka kupali sestricky...

cheerlady
7. aug 2010

@gangulienka ano,na nadstandarde si kupu mamicky same samozrejme pod dozorom sestricky.prvy den ti to ukazu ako na to a na druhy uz kupes sama-ale ak treba,tak ti aj potom pomozu.to sa mi okrem ineho na nadstandarde velmi pacilo,lebo si neviem predstavit prve pokusy kupania doma,keby som si to tam predtym neskusila,chudak drobec 😀

emily327
7. aug 2010

@lucia.kl aha toho sa najviac bojim,ze mala bude inde ako budem ja. Preto dufam,ze sa mi podari dostat na nadstandard. Ale uvidim ako to bude v reale. Mrzi ma,ze si nemala mliecko a ze sa ani nespustilo.
Tu mast si pre istotu kupim aj ja. Dakujem aspon viem kde.

@dara76 zoberiem si nejake svoje nocne kosele a uvidim ako ich vyuzijem. Dakujem.

@cheerlady tak to je dobre,ze sa ti mliecko rozbehlo. Poznam baby, co preto,ze ich spustenie mliecka velmi bolelo a aj zaciatky kojenia,ze prestali kojit. Je to fakt take bolestive? Ci je to zase individualne?

Zienky maminy, pouzivate nejaku specialnu kozmetiku a lieky pre babatka? Co pouzivate na osetrovanie pupika? Mam v plane urobit nakup pre babatko co sa kozmetiky a liekov tyka, len na nete je vela zoznamov a ja by som skor prijala nejake rady z praxe. Dakujem.Este otazocka davali vasim babatkam v nemocnici po nadorodeni nejake lieky - kvapky?

lucia.kl
7. aug 2010

@emily327 ja som bola najprv na desiatom lebo na deviatom nebolo miesto a novorodenci su na deviatom, na druhy deň som sa sťahovala ale deti som si vzala až an treti deň - stratila som pri pôrode vela krvi a bolo mi stale strašne zle a sa mi točila hlava, bola som na štandarde a už som mala deti nonstop pri sebe.
čo sa kozmetiky pre deti tyka, tak mame johnson - na dobre spanie + seba med body lotion a pupok sme ošetrovali liehom a gazičkou...

cheerlady
7. aug 2010

@emily327 rozkusanym bradavkam som sa ani ja nevyhla,ale ani na chvilu som nepomyslela na to,ze by som kvoli tomu prestala kojit.hned po ceste z nemocnice som si kupila klobuciky-chranice na bradavky a 2dni kojila s nimi,aby sa mi ako-tak bradavky zregenerovali,natierala som si ich kalciovou mastickou.aj ked tie chranice moc neschvalujem,lebo je to umelina a maly mal vzdy po kojeni pri pusinke cervene flaky,tak som sa potom na ne vykaslala a zacala kojit normalne-sice ma to este bolelo,ale postupne sa zahojili a odvtedy s tym nemam problem.asi kazda si tym musi prejst,aby si bradavky zvykli na novu funkciu 😀
pre babatko pouzivam len krem na ritku-sudocream (do nemocnice ho ale nepotrebujes,tam ti daju zarobenu rybaciu mast),mydlo do kupela a olejcek,to je vsetko,myslim,ze to netreba prehanat 🙂
a babatku davaju po porode do oci kvapky kvoli infekcii.

cherryblossomgirl
7. aug 2010

@emily327 noo, veru, aj mna mal niekto varovat, ze kojenie je na zaciatku velmi bolestive.. prve dva tyzdne som plakala ja od bolesti a mala od hladu 😔 ale potom som si krasne zvykla a teraz si to obidve vychutnavame, je to najprirodzenejsi proces na svete 😵 btw pekne meno si vybrala 😝

emily327
7. aug 2010

@cherryblossomgirl no je to krasny pocit, ked zena moze kojit. Hlavne,ze si to zvladla a ze je uz vsetko ok. Prajem nech mas dost mliecka a uz si to iba vychutnavate spolocne. Dakujem, mali sme iba po jednom mene pre babatko. A mne sa predtym ako som otehotnela snivalo,ze som porodila malu Sonicku. Tak meno zostalo a ked som sa v 21tt dozvedela,ze to bude dievcatko, tak som sa len pousmiala,ze sa mi sen splnil a to nie len,ze budem mamina ale aj ten co sa mi snival 🙂 Smiem vediet meno tej tvojej princeznej? A ty si rodila v Ruzinove?

emily327
7. aug 2010

@lucia.kl a bola si na standarde spokojna? Ja dufam,ze sa podari nadstandard ale ak nie,tak tych par dni prezijem aj na standarde. Hlavne by som chcela aby mala bola pri mne, ked sa narodi.

@cheerlady no tomu sa tazko asi da predist ak babatko rozhryzie bradavky. Ja uz mam kupene chranice na bradavky a tie si vezmem do nemocnice pre istotu. Ale chcem zacat bez. lebo predsa je to len umelina a aby to nebolo tak,ze zacnem chranicmi a potom ked budem chciet aby papkala bez, nebude chciet. Ale je dobre ich mat po ruke. Si obetava mamina, ked si dokazala prekonat bolest a neupustila od kojenia. Vela zien to neurobi pre svoje pohodlie a ked ju to boli, tak radsej prestane kojit ako keby mali trpiet. Uvidime ako to bude u mna 😀 Dam potom vediet. Sudocream som si doniesla z IRL aj ja, si s nim spokojna? A tiez mam v plane iba olejcek a mydlo na kupkanie.

lucia.kl
7. aug 2010

@emily327 ja som bola na štandarde velmi spokojna, bola som sama na izbe a dokonca som tam mala aj WC a sestričky mali stanovište hned oproti mojej izbe, no mala som sa ako v bavlnke..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre