Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

domidomi
30. sep 2010

Aha novinka pre mňa, v každom prípade držím palce 😉 , nech ti to dobre všetko dopadne 😀

emily327
30. sep 2010

@domidomi dakujem pekne. Ved dam potom vediet, ked to pride 🙂

prettybaby
1. okt 2010

ahojte kocky, urcite sa to uz niekde pisalo, no dlho by trvalo, kym by som temu preluskala, ako to je ked mate prist na prijem? ide sa najprv niekam dole a potom vas poslu priamo na oddelenie alebo ako? ja som rodila na kramaroch, zistujem pre susedku .-)dakujeeeeem

sirinka
1. okt 2010

@prettybaby normalne na pohotovost na prijem, treba hned zaklopat na dvere, necakat!!! a povedat, ze ide na porod...

prettybaby
1. okt 2010

@sirinka deakujeeeem .-)

algi
3. okt 2010

ahojte, chcem sa spytat ci ucast osoby, otecka a pod, pri porode v ruzinove je podmieneny prednaskou, a kedy je vhodny cas ist absolvovat prednasku o epi, prip. si ju zaplatit... dakujem

luckam77
3. okt 2010

@algi no s tou epi sa musis dohodnut s dr.ked pojdes do poradne ale myslim ze to najdes aj na internete, a co sa tyka otecka pri porode môj muz bol pri pôrode a nic sme neabsolvovali...dosli sme uz rodit povedala som ze chcem aby bol pri pôrode a bolo 😀

algi
3. okt 2010

@luckam77 to by bolo super, lebo mm sa asi z prace nedostane na tu prednasku, teda dufam ze aspon na porod ho uvolnia z roboty 😒 ides opat rodit do ruzinova? ako si bola spokojna? ja mam uz z tych podonic gulas, milion nazorov a tenmoj sa meni asi kazdy tyzden 😀

luckam77
3. okt 2010

@algi no tentokrat som sa rozhodla pre trnavu...mam to blizsie a aj kôli terminu porodu (rodim v decembri 😀 😝 ) tentokrat si zaplatim aj dr. a vraj asi to vyzera na cisarsky....a som aj rada...bojim sa ale som aj rada...nemam dobru skusenost z prveho pôrodu tak asi preto...s ruzinovom som bola spokojna so vsetkym...na to ze som mala komplikacie boli okolo mna najlepsi doktori...takze klobuk dolu a nemusis sa bat... 😀 a izbu som mala nadstandard a to bolo super....tak sa drzte...😀

algi
3. okt 2010

@luckam77 dakujem za info a povzbudenie, nadstandart by som aj ja chcela len bude asi plno tak to budeme muset akosi zvladnut. drzim aj tebe palce 🙂

linduska27
3. okt 2010

@algi to menenie nazoru poznam uz mi z toho sibka neviem sa rozhodnut viac sa priklanam k antolskej ale stale som na vazkach

algi
3. okt 2010

@linduska27 🙂 no ja som zacinala ze antolska, ale tu som potom vylucila, vcera vecer to bola porodnica dokonca mimo BA 😀 ale kedze pojde o december tak radsej ostanem v BA, tak teraz sa to drzi asi na ruzinove .... o hodku uvidim mozno sa to zmeni. zajtra idem do poradne a ak sa ma dr. spyta ci uz som rozhodnuta no uvidim 🙂

linduska27
3. okt 2010

@algi hihi a preco si vylucila antolsku? keby bol nedajboze nejaky problem aj tak ta tam prevezu a preto ja asi pojdem rovno tam ale najprv si pojdeme s priatelom kuknut ako to tam vyzera

sirinka
3. okt 2010

@algi muz moze byt pri porode aj bez prednasky, ale musis to mat dopredu zaplatene a na epi musis mat zase absolvovanu navstevu aro ambulancie a podpisany suhlas od ich dr...a samozrejme tiez dopredu zaplatene

luckam77
3. okt 2010

@linduska27 ake problemy riesia na antolskej????ja som mala kliestovy...nechcem to tu opisovat je to neprijemne a faaaakt to neprajem ani jednej z vas...staci len povedat ze vdaka dr.KRISKOVI ml., dr.SPANKOVI ktory zachranil zivot malemu a dr.PAPCUNOVI st. a sestrickam vsetko dobre dopadlo a nemuseli ma prevazat do inej nemocky....zachranili nam obom zivoty...cize neviem cim sa môze dostat na antolsku???samozrejme ak to ma algi blizsie ako ruzinov a bude si volat sanitku tak ju vezmu do tej ktora je najblizsie, ale samozrejme ak mas zaplateneho svojho dr. musia ta odviezt tam kam ty chces kôli doktorovi... 😀 drzim palce dievcata

linduska27
3. okt 2010

@luckam77 ja neviem je to dost individualne mojmu kamaratovi maleho odviezli na antosku z ruzinova a 12 hodin mu nikto nevedel povedat kde ma dieta az si to sam zistil .. asi je vela pripadov a ze to len o stasti vsetko je jedno kam pojdeme a ci budeme mat zaplateneho doktora je to jedno asi

danka275
3. okt 2010

@bibula nocne kosele aj zupan dostanes ale jednu koselu si urcite zober lebo niekedy bol problem ze nemali ciste alebo naozaj chybali gombiky. Ta sa zide aj ked pride navsteva ja som to tak robila inak som mala nemocnicnu lebo stale krvacas. Pre dieta staci doniest veci az ked pojdete domov, ocino donesie len mu to treba pred odchodom ukazat aby nezabudol. So sebou treba WC papier, hygienicke veci, uterak, osuska, pre babetko len vlhcene utierky a par plienok lebo dostanes 5 na den, deku a ciapocku a pre istotu aj dudel, a vlozky do podprsenky ked sa ti rozbehne mlieko.

danka275
3. okt 2010

@linduska27 maleho odviezli na antolsku asi preto ze mu robili nejake vysetrenie, lebo antolska ako jedina porodnica v BA ma nejake zariadenia tusim na srdiecko ale najlepsi porodnici su v ruzinove, ak je dieta ok tak urcite ruzinov ale kazdy ma svoj nazor

zucha
3. okt 2010

k tym nocnym koseliam..........dostanete ich len, ak pridete cez den a satna pri prijme bude otvorena. Ak vas to chyti v noci a rovno z prijmu vas poslu do porodnice, tam uz kosele nedavaju. Takze urcite treba mat aspon jednu vlastnu.

lucadra
3. okt 2010

ahojte maminy, je tu niekto kto rodil v máji tohto roku?

luckam77
3. okt 2010

@linduska27 ahaaa no tak to neviem 😔 ja som dr. v ruzinove nemala plateneho ale teraz idem do tt ...

linduska27
3. okt 2010

@danka275 a podla coho usudzujes ze najlepsi porodnici su v Ruzinove?

sirinka
3. okt 2010

@zucha mne dali aj v porodnici bez problemov koselu...hadam nenechaju rodicku behat nahu, ak si neprinesie svoju 😉

danka275
3. okt 2010

lebo su tam najlepsi porodnici ale moj nazor, pretoze som tam rodila a niektori su tam fakt kapacity, na antolskej boli pripady ze zomrela mamicka alebo babetko a v ruzinove sa to nestalo takze aj preto

zucha
3. okt 2010

@sirinka mne pri prvej tiez dali, ale minuly tyzden som tam bola a nemali, tak mi nemali co dat ☹ Zalezi do toho, kolko je porodov vecer a niekedy uz po polnoci ti nemaju co dat a cista varka kosiel prichadza az rano

sirinka
3. okt 2010

@zucha no tak a co potom, budem rodit v bluzke a nohaviciach 😀 tak pre istotu si zbalte nejake starsie kosele na porod... 🙂

@danka275 uf...to si silne vyhlasenia...ty poznas statistiky mortality v tychto nemocniciach? zaujimali by ma celkom...

misha8
3. okt 2010

@arrett ahoj hladam niekoho kto tiež bude rodiť v januari 🙂 nebude ti vadiť ked sa ťa budem trošku pýtať ??

arrett
3. okt 2010

@misha8 Ahoj, jasne ze nie, kludne sa pytaj🙂

misha8
3. okt 2010

@arrett kedže som tu nováčik teda prvorodička len ma zaujíma či aj ty máš zazmluvneného lekára ??? ja som sa rozhodla pre ružinov ale nakoľko ich nepoznám asi nezvolím ani jedného ... a ešte som chcela vedieť ako to je s vecičkami pre bábo v nemocnici, obliekajú sa do toho čo prinesiem ??a kto kúpe babatka???ak nebudem na nadštandarde??

udada
3. okt 2010

@misha8 ahoj, ak ti aj ja môžem poradiť, tak v Ružinove kúpu každý večer o pol ôsmej deti sestričky a každú stredu a piatok je ukážka kúpeľa. Z vecičiek ti postačí: čiapočka, rukavičky, ponožky a deka. Oblečenie vôbec nepotrebuješ, bábätka tu obliekajú do ich erárnych vecí. Bolo by komplikované, aby sestričky triedili, ktoré sú ich vecí a ktoré mamičiek. Potom až keď pôjdeš domov s bábätkom, ti manžel-priateľ prinesie vecičky pre bábo, do ktorých ho oblečieš. Ja som nebola na nadštandarde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre