Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zuzka6.6.
20. okt 2010

ahojte, chcem sa spytat ci mate niektora skusenosti s dulou. ak ano tak ake a ci by ste odporucili nejaku konkretnu v BA. uvazujem nad tym, ale tazko sa mi vybera len zo sucheho neosobneho zoznamu na ich webe. dakujem vopred vsetkym, ktore sa podelia o skusenost 🙂

gladiola
20. okt 2010

@sirinka: to by si sa cudovala, ako to pomohlo, nemala som vobec mlieko, ani odsavacka nepomohla a tak mi vlastne pomahala "zmykat" prsia, to je normalne na to metoda a pomohlo to, po kvapkach, a jasne, ze som si malu kazde dve hodiny prikladala

zebricka23
20. okt 2010

ja sa tiez chystam v decembri 🙂 aj prveho som tam odrodila,tak dufam,ze aj teraz to bude pohoda 🙂
ja som napr.prisla v noci a koselu mi dali.....mali tam na oddeleni tak mi dali...ale mala som aj svoju 🙂

sirinka
20. okt 2010

@gladiola tak tomu sa hovori rucne odstriekavanie mliecka...ale ked ho nemas, nepomoze to...zrejme pomohlo to pravidelne prikladanie a ona ti ho uz potom iba odstriekala...

gladiola
20. okt 2010

@sirinka: tak nejak

ziza55
20. okt 2010

baby neviete mi poradit..zajtra mam ist na 7.00na prijem na porodnu salu...dr.mi vravel ze mam ist normalne na centralny prijem rovno... ale jedna znama mi prave vravela ze musim ist aj cez nejaku gyn ambulanciu prijmovu?ze ona tak sla ked mala planovanu sekciu a sla na 10posch...len ja ked mam ist rovno na porodnicu tak neviem....

sirinka
20. okt 2010

chod na centralny prijem a ked tak, odtial ta poslu kam bude treba...

renatkas
20. okt 2010

@ziza55 zuzi ja som rano isla k Divekymu na kontrolu a ked povedal ze budeme rodit dal mi papier s ktorym som isla do prijmovej abmulancie kde sa prijimaju pacienti, odtial ma poslali do satne a hore na 9-te. Ja som nesla cez centralny prijem. Ved sa tam opytaj ze mas rodit ze co dalej... 😀 urcite ta domov neposlu 😉

emily327
20. okt 2010

@gilly ahoj, ja som rodila pred 2 tyzdnami a postolkove nohavicky sa nedavaju. Pre babatko ti stacia ponozticky, rukavicky a ciapocka. Ostatne davaju oni a vzdy ked sa babatko zaspini, tak si na novorodeneckom oddeleni vypytas nove. Zober si urcite do zasoby plienky jednorazove lebo davaju iba 3-5 na den, co je dost malo. A tiez navlhcene vreckovky na zadocek pre mimi.
Inak ja ked som prisla v noci, tak som ziadnu erarnu koselu v nemocnici nedostala. Kazali sa mi prezliect a tak som si dala svoju kosela a bola som prikryta zupanom, ktory som po porode dala mm domov na opranie lebo bol spinavy, ked cakas tolko hodin na porod a krvacas. Takze odporucam mat 2 zupany so sebou a minimalne 3 nocne kosele. Potom na izbe mi sestricky doniesli ich nocnu koselu, lebo po porode sa dost krvaca. A tak mi navrhli,ze mi daju ich, tak to som si zobrala a som rada, lebo fakt ked to zaspinis, tak sa nemusis bat,ze uz nemas svoje na vymenu. Ale je to individualne, kludne mozes mat iba svoje nocne kosele. Ak budes mat vsetko co je na tom zozname co si dostala v poradni,tak to uplne staci. Ja som mala este utierku na riad, ked som si umyvala pribor a pohar po jedle. A hlavne vela vela vody. Ale tu ti prinesie mm neskor. Co sa tyka vloziek, tie si vobec neber, maju ich tam velmi vela a pouzivaju ich hadam na vsetko 😀 A podlozky davaju tiez. Co sa postoliek tyka, tak tie netreba, nedavaju sa a ani ked sme odchadzali z nemocnice, tak mi sestricka pri obliekani povedala,ze to netreba. Ale ja som mala jedny velkost 1 kupene. Dufam,ze som ti pomohla, ak chces viac info, napis 😉 Rada poradim cmuk

emily327
20. okt 2010

@louisiana ahoj, no moj mm bol cely cas so mnou. Je pravda,ze prve 2 hodiny pokial mi nedali epi nemohol byt pri mne ale potom uz bol dalsie 3 hodiny az do samotneho porodu, Bola som stastna,ze tam je lebo ten cas sa potom akosi vliekol a hlavne aspon som tam nebola taka sama a opustena. A potom tie 2 hodiny po porode, kedy si tlacis brucho, tak moj mm bol pri mne a za to som mu neskutocne vdacna, lebo porod ma tak vycerpal a hlavne aj tym,ze to bolo celu noc a ja som uz bola velmi unavena,ze to urobil za mna. Cele 2 hodiny mi tlacil brusko a to bola neskutocna pomoc. Potom ked ma previezli na izbu,tak tiez siel so mnou a dokonca videl aj ako malinku cistia a potom mi ju prilozili k prsu atd. No bolo to super. A kedze mi cely den nebolo dobre, lebo som 3 krat odpadla, tak sestricky boli take super,ze mi navrhli, aby mohol prist mm za nami na izbu pocas navstevnych hodin. Nevravim,ze to tam bolo idealne, nikde nie je ale ked pojdem rodit tak pojdem zase rodit do Ruzinova. Ak clovek nie je moc narocny, tak je to ok. Ale to,ze som cely pobyt 4 dni vobec nespala ,lebo sme boli 4 na izbe a kazdu chvilku plakalo ine dietatko alebo si baby odsavali mliecko, tak to bolo fajn. Len pristup z novorodeneckeho mi vadil, ale to je zase o ludoch. Drz sa a ak sa rozhodnes pre Ruzinov, tak verim,ze budes spokojna cmuk

lucia.kl
21. okt 2010

@gilly ja len k tým poštolkám, ja som ich mala pripravene v taške s oblečením na cestu domov pre mimi a odo mňa ich vypýtali a aj mi ich kázali nosiť až do kontroli na ortopédii s babami, takže asi je to aj o sestričke či doktorke ktorá ti prepúšťa deti.
a ja som ich nočné košele nepoužila vôbec, došla som v noci, takže som si zobrala na pôrod tú najstaršiu čo som doma mala a potom už som bola stále vo svojich, ved som tam bola len 4 dni...

louisiana
21. okt 2010

@emily327 ahoj emily, velmi pekne dakujem za podrobnu odpoved. tesim sa za teba ze to vsetko tak dobre klaplo a mas krasne spomienky na porod a pobyt v nemocnici. Uzivaj babatko, prajem vela stastia!!! 🙂

aspinka
21. okt 2010

chcem sa spytat mamin ktore v tejto dobre rodili v ruzinove. pisali ste ze veci ako vlozky, podlozky ci niekolko plienok davaju plati to aj pre mamicky ktore nie si na nadstandarte? ja som rodila pred 5rokmi nemala som nadstandart a vsetko mi dali dokonca aj balicek na osetrovanie pupceka a veci ktore som si doniesla mi mm hned druhy den vzal domov. tak teraz neviem ci su neni zmeny. a este co s klystirom vraj davaju len cipky 😠 ja som vtedy mala svoj yal a sestricka mi ho aplikovala teraz len cipky? z toho som nemilo prekvapena preto rozmyslam ze ten yal urobim doma cipky na mna vobec neposobia. 🙄 vdaka za aktualne info!

alca85
21. okt 2010

@aspinka dávajú všetko aj keď nie si na nadštandarde....ja som z toho čo som si priniesla použila asi max 2-3 plienky 🙂 ...a áno dávajú len čípky 😒

aspinka
21. okt 2010

@alca85 velka vdaka. lebo pri malej som vsetko dotrepala v taske podla zoznamu co mi tam dali a nakoniec ma sestricky privitali ze mam vsetko dat manzelovi domov. a tie cipky neviem rozdychat to ja neporodim ked nebudem v pohode ja si ho urobim doma bez toho ani nepojdem do nemocky. 😉

alca85
21. okt 2010

@aspinka no aj ja som tam mala všetko dotrepané a len mi to tam zavadzalo 😒 .....ja som klystír tiež vyriešila už doma a v pôrodnici som mala pokoj 😀 😉

aspinka
21. okt 2010

@alca85 no my uz sme take dobove mamicky ja uz tam pride oholena, s klystirom pokusim sa uz byt aj na nejake centimetre otvorena 😀

alca85
21. okt 2010

no ja som len tie cm nespĺňala, ale aj to sa za takú hodinku vyriešilo 😅

algi
21. okt 2010

co sa tyka odsavaciek, poziciavaju v Ruzinove ci je lepsie si vziat svoju, a to aj flasky ci ako? uz som z toho zmagorena... to dopadne...

kikuliak
21. okt 2010

@algi odsávačky dávajú svoje elektrické a myslím, že sú celkom fajn tak sa nemusíš zaťažovať ani odsávačkou 😉 .A flašky sú tam tiež.

emily327
21. okt 2010

Odsavacky poziciavaju v nemocnici aj s flastickami. Ale tie elektricke dost nicia bradavky, skoro kazdej krvacali. Ja som si odsavala len par krat, lebo to dost bolelo. Doma si odsavam s rucnou aventkou a som velmi spokojna. Hoci je pravda,ze bradavky bolia, ale nekrvacaju 😉 Ale bude to asi individualne. Ved ked tam budes, vyskusas a uvidis 🙂

iwet001
21. okt 2010

baby, ja som tam bola pred pol rokom a predtym vraj primar vydal nejake nove nariadenie, ze sa nesmu pouzivat vlastne odsavacky ani flasky z hygienickych dovodov. takze aj ked sme mali aj vlastne, mohli sme pouzivat len tie nemocnicne, vlastne by nam ani nevysterilizovali. takze by ste si ich brali zbytocne.

lucia.kl
21. okt 2010

@iwet001 ja som rodila pred 4 mesiacmi a baba čo bola so mnou na izbe používala vlastnu odsavačku...

heni79
21. okt 2010

@algi
Odsávačky požičiavajú, pokiaľ majú aké. Ja som sa napr. ocitla v situácii, kedy som ju potrebovala dosť akútne, ale nebolo žiadnej voľnej. 😒 Až na ďalší deň a tú mi dali s tým, že si ju mám nechať a po každom použití iba umyť v horúcej vode! Určite ju nebrali na ďalšiu strerilizáciu (myslím po každom odsávaní).
A kopec báb malo svoje odsávačky. Oficiálne akože nesmú byť, ale mali, aj používali. A sestrička sa tvárila, že sa to nesmie, ale ako ti zakáže ju použiť? Azda ti ju nevezme? 😉

alca85
21. okt 2010

@iwet001 tak ako píšeš ...ale nám nesterilizovali ani tie ich....oplachovali sme len v horúcej vode 😒

monique02
21. okt 2010

k tym odsavackam, teraz pred dvoma tyzdnami davali 1xdenne vysterilizovane 😉 inak pocas dna len oplachnut v horucej vode a odsavacky maju medela electric, praveze mne pridu super, ja som si ju pri prvej potom kupila aj domov, aj ked som mala rucnu avent, s tou mi to praveze neslo, stale mi tam nieco preskakovalo, no mala som nervy na nu

@algi ak chces davat babatku mliecko tak ti daju nove striekacky 😉 z flasky velmi nechcu davat

sirinka
21. okt 2010

ja si tiez pamatam, ze raz denne pozbierali odsavacky a sterilizovali....ved ani doma som castejsie nie...po kazdom odsavani je to skutocne zbytocne...

gilly
21. okt 2010

dakujem baby za vsetky rady a info ohladom ruzinova

omrknem teda este aj tu laktacnu...viete mi nejaku poradit v ruzinove/trnavke?

ja som aj absolvovala kurz o starostlivoosti o babatko, sucastou bola aj priprava na dojcenie, ale tak ci tak sa mi to zda ako spanielska dedina... :( uz maleho prehovaram, aby sa pekne prisal bez problemov, no len ktovie ci ma posluchne 😀

gilly
21. okt 2010

@emily327 vdaka, to su cerstve info 🙂 akze jednu nocnu koselu pre istotu mat budem...
a ak mozem mala si prirodzeny porod ci cisarsky? a zazmluvneneho doktora alebo?

zucha
21. okt 2010

odsavacky menia kazdy den. Bola som v Ruzinove tri krat za tri roky a vzdy to tak bolo. Najprv som si musela vypytat, ked som potrebovala a potom uz denne sestricka chodila po izbach a dala mi novu a staru zobrala.
@gilly poznam jednu, co mi teraz pomaha. Kontakt ti dam do IP.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre