Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

ziza55
4. jan 2011

@michellina jasne je to na kazdej z nas ci da alebo nie..ale ja si myslim ze ruzinov je jedna z nemocnic...kde to citit tu starostlivost zo strany lekarov...ked das a ked nie...

michellina
4. jan 2011

@ziza55 ach jaj, veru je to tak asi ako vravis a skoda, ze niektore mamicky nemaju na to , aby si to mohli zaplatit ☹

sirinka
4. jan 2011

@michellina ja osobne by som asi nezazmluvnovala pokial by to mal byt iba "niekto" kto ma nepozna, koho ja nepoznam...len aby som mala zazmluvneneho...radsej uz v predstihu pocas tehu si najst dr. ktory vas potom aj odrodi....vtedy to ma zmysel zazmluvnovat....

santana
4. jan 2011

@michellina ja som mala prvy porod bez zazmluvnenia a pri druhom som si zazmluvnila dr. V pristupe nevidim rozdiel, personal aj dr boli uzasni v oboch pripadoch, rozdiel je asi v tom, ze zazmluvneny dr za mnou chodil aj po porode, bola som u nho aj na stehy a dokonca idem k nemu aj na kontrolu po sestonedeli, a to nieje moj gynekolog.
Ja som si zazmluvnila dr. len preto ze som vedela ze budem mat cisarsky a preto som chcela nech uz ma ten konkretny dr sleduje nejaky cas pred porodom. Mala som Mudr Krizka, vrele odporucam....ale keby som mala mat normalny porod, tak asi nebudem nikoho hladat a zazmluvnovat...
Co sa tyka dr. s 30-rocnou praxou.....tak prave takeho som nechcela, vybrala som si mladeho dr. proste som mala pocit ze nemam naladu na staru skolu a zastarale nazory.... Moja svagrina rodila v sept. u takehoto starsieho dr. ktory vraj rodil este mojho manzela pred 36 rokmi...jej mala bola KP a on sa rozhodol pre prirodzeny porod, z coho mala malinka vazne problemys pluckami a dodnes nehybe rucickami.....samozrejme ze mu doverovali a smola ze to dopadlo tak ako to dopadlo, len mne to nespravilo moc dobre par mesiacov pred porodom...navyse mam z tych starsich dr. pocit ze sa spravaju dost povysenecky a zjedli vsetku mudrost sveta....ale to je moj nazor a skusenost

miika
4. jan 2011

@michellina ja som rodila v Ruzinove 2x - 2004, 2009 a za chvilu treti krat, vzdy bez zazmluvnenia, a veru necitila som na chovani lekarov ani sestriciek ziadnu diskriminaciu. Vsetci boli super, profesionalni, mili, tak naco platit?
Ale je pravda, ze mi hrozilo pri tretom ze sa neotoci dolu hlavickou a bude sekcia a tam by som si asi zazmluvnila lekara, to uz nie je len taky obycajny porod.

michellina
5. jan 2011

dakujem vam babule za vase nazory 🙂

emily327
5. jan 2011

ahojte, dlho som tu nebola. Rodila som v Ruzinove. Myslim,ze je uplne jedno, ci mate zazmluvneneho lekara alebo nie. Sestricky sa ku kazdej rodicke chovaju ako sa chovaju. Su dobre sestricky a horsie. Ja mam velmi dobru skusenost a v podstate im to moze byt jedno, ci je lekar zazmluvneny alebo nie. Oni z tych penazi nevidia ani cent. A co sa lekara tyka, kazdy z nich musi odrodit zenu najlepsie ako vie. Ci uz dostal zaplatene a je zazmluvneny alebo nie. Lekar je za porod zodpovedny a nemoze si dovolit nieco pokaslat, lebo potom za to nesie zodpovednost. Takze je to len na nas. Ak chceme aby lekar, ku ktoremu sme chodili cele tehu alebo do poradne pred tehu bol aj pri porode, sme nan zvyknute a hlavne ho pozname, tak si ho zazmluvnit a ak je nam to jedno, tak netreba zbytocne vyhodene peniaze.

sirinka
6. jan 2011

no ja ako sestricka zase mladym velmi nedoverujem, nemaju vela skusenosti,ak nastanu komplikacie, vzdy sa radsej zavola starsi lekar. preto aj porody ako KP mlady lekar vzdy radsej ukonci CR,lebo taky nikdy neodrodil....a ani sa nikdy nenauci odrodit....
a to je trosku strasidelne pre mna, ak vymrie starsia generacia porodnikov, najme v mensich mestach nebudu naozaj skuseny a zrejme cim dalej tym viac porodov bude koncit CR....
a ze su arogantni to je pravda, to je bohuzial nasledok tej doby, ked sa doktorom len uplatky nosili, nikto sa neopovazil vyjadrit nesuhlas s niecim....atd.

mandarinkaa
7. jan 2011

Ahojte kocky,
no momentalne som 37tt, v pondelok zacinam 38tt a este stale ma neposlali do nemocnice v ruzinove na poradnu. V pondelok este stale idem k svojej doktorke v GPN.
Asi si mysli, ze budem rodit v marci alebo co 🙂
No len teda myslim, ze ma posle v 38tt prvykrat do poradne do nemocnice, len sa chcem spytat, ze ak si teda chcem niekoho zazmluvnit, ci to ma vobec vyznam, ci k nemu vobec stihnem ist. Ako to funguje? Pocula som chvaly na Redecha, Divekyho, Krizka ml.,Otapkovu,...Najdem ich tam v nejakych ambulanciach, alebo sa mam na nich pytat priamo na poradni???
dakujem za infosky

mandarinkaa
7. jan 2011

Kocky, Mudr.Duracka? mate s nim niektora skusenost?
dakujem

mimifred
7. jan 2011

Ahoj sirinka. Dovolujem si ta oslovit lebo som konecne nasla niekoho, kto má ten isty termín porodu ako ja.
Idem rodit do Ružinova druhe babatko. Som v 30tt a termín mam v marci 2011 presne 10.marca.
Cakaš dcerku alebo synčeka? 🙂

lucia1181
7. jan 2011

@mandarinkaa ja som mala pri oboch porodoch Mudr.Divekyho,je to skvely lekar a staral sa o mna perfektne.len pri oboch porodoch sme mali na zaciatku problem sa mu dovolat.nezodvihol telefon a to mu volali asi hodinu aj sestricky z nemocnici.ale nakoniec to dobre dopadlo 🙂.teraz budem mat Mudr.Janeka,tak to bude nieco nove.nemali ste ho niektora pri porode?

mimifred
7. jan 2011

@mandarinkaa
Ahoj. Ja chodík k doktorovi Divekymu a bola a nadalej som s ním nadovsetko spokojna. Je velmi príjemny.Aj som ho mala zazmluvneného pri prvom porode a urobím to aj teraz. Ak by si mala nejake otazky tak staci napísat. 🙂

mimifred
7. jan 2011

Ahoj sirinka este raz.
Ospravedlnujem sa ti len ta správa nepatrí tebe, ale michellin. Prepac. Trocha som to doplietla 🙂

mimifred
7. jan 2011

Ktora ma este termin porodu v marci? napíste 🙂

sirinka
7. jan 2011

@mimifred v pohode....ja mam termin az 22. marca 😉

danka86
7. jan 2011

Baby, ja som tiez rodila v ruzinove,ale vobec neviem u koho 😒 ale bola som s nim velmi spokojna, bol taky mladsi.. Nie su niekde zverejnene ich mena a fotky? 😅

dany03
7. jan 2011

Ahojte dievcata,
dakujem za drzanie palcekov, pomohlo! Este v stredu 29.12. ako mi zacali rano kontrakcie, tak o 22 h. sme ficali do porodky a 30.12. o 01:50 hod. sa nam narodila dcerka Dianka, 3400 gr, 50 cm 😎
Cize do 22 hodin od prvej kontrakcie bola na svete, samotny porod cistych 5 minut, na 4 zatlacenia doslova vyletela doktorovi do ruk 😝 ale mam pocit ze sa narodila cez konecnik, takze kolko si budem hojit sitie v okoli konecnika, to netusim ☹ bolestou mi to dalo zabrat, nestihli mi nic napichat, isla som na ostro, ale hadam bude dobre, vsetko sa rychlo zahoji a pri pohlade na malicku nic nelutujem 😀
Keby ste chceli vediet infosky ako som to prezila v Ruzinove pri druhom porode po 8 rokoch, pytajte sa 😉 a zasa vy mi mozte helfnut, cim si mozem osetrovat sitie po porode, zatial osetrujem repikom, iny tip som nenasla... dakujem, papa 🙂

miika
8. jan 2011

@mandarinkaa
Ahoj, mna sa moj gynekolog pytal ci budem mat zazmluvneneho porodnika uz veeeelmi davno, cize zjavne sa posiela k porodnikovi mamicka skor ako takto tesne pred porodom. Tusim uz v 7-8.mesiaci by si mala zacat chodit k porodnikovi, ktory ta bude rodit. A ja - kedze som nikdy v Ruzinove nikoho nezazmluvnovala, porodnika dohodnuteho nemam, preto som v 38tt este stale u svojho gynekologa v poradni, nie v nemocnici.
Ale snad este nie je neskoro. Asi najviac chval som citala na Krizka ml. v predoslych odpovediach ohladne Ruzinova, ale vraj je uz tak vychytany skrz dobre referencie, ze ta mozno uz kvoli kapacite ani nezoberie, fakt netusim, ale skusit mozes. Na Divekyho som tiez casto citala ze nedviha telefon ked to na teba pride. Redecha je tusim gynekolog ktory ma skoro rodil pri druhom porode, velmi prijemny, ale nechodila som k nemu do poradne. Kedze mi prestali kontrakcie v ten den, nakoniec ma rodila o dva dni jedna mlada lekarka, netusim ako sa volala.
Ak planujes normalny porod a nemas ziadne komplikacie, zostan u svojej gynekologicky a prid do Ruzinova len odrodit, bude to ok, neboj. Len si zaplat epidural, kedze je to tvoj prvy porod, asi bude lepsie ked budes rodit s EPI.

pegas174
9. jan 2011

@mimifred ja mam termin 7.3. budem rodit u MUDr. Behunovej

dany03
9. jan 2011

@jaavaa
Dakujem jaavaa, palceky pomohli, chytila som na porod Mudr. Krizka ml. takze prezili sme v plnom zdravi cely porod aj pobyt v Ruzinovskej porodnici a odchadzali sme domov v absolutnej pohode 😎
Papa 🙂

peach
9. jan 2011

@dany03 super, blahozelam ze ti to tak dobre vyslo. ako dlho si bola v nemo ke ked neratam den porodu?

sonicka315
9. jan 2011

@mimifred aj ja mam termin 15marca 🙂 tiez ruzinov a tiez dr.diveky 🙂

mimifred
10. jan 2011

@pegas174 Ahoj. A budes v ružinovskej nemocnici rodit? Ja ano 🙂

mimifred
10. jan 2011

@sonicka315 Jéééj tak to je ale náhoda. Super. Možno sme sa už aj v gyneax videli, ci?
Kedy ides do poradne? Ja 24.1. 🙂

ziza55
10. jan 2011

@emily327 nooo sestricky su v pohode,zlaticka...ale zo strany lekarov si myslim ze to citit je...viacere kamosky mali komplikacie ktorym sa dalo predist keby bola z ich strany lepsia starostlivost a viac zaujmu..jasne ze su aj pripady ..ze niektore pacientky ktore maju stastie a natrafia na dobreho lekara..ale nie je to tak vzdy!!!**(vid.chudatko bonninka)*ja som robila na sestonedeli v ruzinove tak nieco o tom viem....

sonicka315
10. jan 2011

@mimifred ja mam poradnu 31.1.:-)
akurat rozmyslam, ci budem chodit na psychofyz.pripravu na porod, dostala som taky letacik, je to od 32t, ty si chodila pri prvom?myslis, ze to k niecomu je?

arrett
10. jan 2011

Tak dnes som v ruzinove doobeda porodila svoje druhé dieťatko. Pôrod bol super, aj keď trosku bolel. Prístup vynikajuci. Trosku má mrzelo, že po pôrode som musela byt 2 hodky na vozíku na chodbe, box sme museli uvolnit. Ležím na nadstandarde, sama. Užívam si klud.
Ďakujem porodnicKe, asistentkam a sestram za krásny pôrod. Ste super!!!

dany03
10. jan 2011

@peach
Dakujeeeem 🙂
V stredu rano o 03:50 som dostala prvu kontrakciu, cely den som si este porobila doma a vecer po 19tej sa kontrakcie zosilnili a uz chodili cca kazdych 4-5 minut, tak som sa pochystala, osprsila a po 22 h. sme vyrazili do Ruzinova... cca od 23 h. som bola na vzdycharni, o 01:50 vo stvrtok 30.12. sa narodila mala a v nedelu okolo 14tej nas pustili domov, samozrejme, trosku aj na moje naliehanie, inak by nas tam veselo natahovali este min. do pondelka - utorka... ale je dost plno, porod za porodom, hotovy babyboom takze som mala stastie aj na dobrych lekarov na vizite v ten den a tak sme boli v porodke v podstate necele 4 dni 😎

sirinka
10. jan 2011

@arrett jeeej, gratulujeme!!!

ja som dnes po poradni a dalsia princezna co si sedi na zadocku....tak som zvedava, ci tejto sa uraci otocit alebo nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre