Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

petrinka
3. júl 2011

@ajkoajanka cakam dievcatko, teda dufam, ze sa nikto nepomylil, lebo bude stale v ruzovom a aj v ruzovom kociku 😀

frola
3. júl 2011

@petrinka ahoj prosim ta a ako sa mam na tu mudr rybansku nakontaktovat? ma nejake ordinacne hodiny kedy sa k nej da ist na tie posledne 4 kontroly pred porodom? alebo ako to funguje to zazmluvnenie a kolko to stoji?

a neviete ako je to s nadstandartnou izbou? byva vela obsadena?

ivulik20
3. júl 2011

@lemge ďakujem, bola som na nadštandarte. Čo sa týka sestričiek gynekologickýh, teda pre mamičky, na tie sa sťažovať nemôžem, ale novorodenecké sestričky, okrem dvoch, to bola katastrofa. A hlavne jedna, ako nejaká gestapáčka.... tak ťa zhodila za všetko, všetko mamičky robili zle s deťmi, no fakt akože katastrofa. ☹ Tolko neochoty ako tam som už dlho nevidela.

petrinka
3. júl 2011

@frola ja som sa s mudr. rybanskou stretla na oddeleni, ked som tam lezala. vlastnu ordinaciu nema, robi len na oddeleni a asi aj na poradni, ale tam sa striedaju viaceri, takze neviem presne kedy tam je.
ak by si chcela, mozem sa jej spytat, ci by ta zobrala a pripadne sa jej spytat, kedy by si za nou mohla skocit. napis mi do IP a ja sa ti potom ozvem.
vyber porodnika stoji nieco vyse 230E.

minizu
4. júl 2011

@ajkoajanka ahoj, odporucam mudr, divekyho. Odrodil aj moje sesternice a zname, tak som k nemu nabehla, ked som otehotnela. Vyborny odbornik a skvely clovek. Velmi mily. Aj som si ho zazmluvnila a porod bol vynikajuci 😉

janka830
4. júl 2011

@lucia1181 ahoj ani nás nezaočkovali a volala som tam dneska a že stále nemajú vakcínu, že si máme volať každý týždeň...

ajkoajanka
4. júl 2011

@minizu dakujem velmi pekne ;)

lenkao
4. júl 2011

Ahojte. Prosim o radu co aktulne preste treba priniest do porodnice v ruzinove pre a mna pre babatko? Maju aj monitory dychu alebo sa da priniest vlastny? Mali ste ho tam niekto? A ako to prebieha s oteckami pri porode? Pustia ich az k samotnemu porodu alebo moze byt celu dobu s vami aj na cakacke? Treba aj pre neho nieco vybavovat ci staci zaneho len zaplatit? Dakujem 🙂

jussti
4. júl 2011

@ivulik20 to je fakt katastrofa, aby sa na novorodeneckom sestry spravali ako gestapacky v akozeBFH ...to je sila, drzim ti palce

ivulik20
5. júl 2011

@lenkao ahoj, pre seba si dones normálne klasika čo budeš potrebovať. Nočné košele, hygienické potreby a tak. Pre bábo si zober aj plienky, mne síce stačili tie ktoré dávali, ale pre istotu si zober keby ti bolo málo. No a cumlík si nezabudni pre bábo, teda aspoň ja som mala. Monitory neviem či tam sú, my sme nemali. ja som rodila v noci a velmi rýchlo, takže so mnou bol priatel celý čas na sále. treba zaplatiť a myslím, že nejaké prezuvky bude potrebovať. my sme nemali lebo sme došli na poslednú chvílu. 🙂

katkaajurko
6. júl 2011

baby kde sa vyberaju stichy po cisarskom? hore na 9tom poschodi alebo dole kde su poradne ? 😕

nena62
6. júl 2011

@katkaajurko dole,kde sú poradne...aj mne tam vyberali

lenkao
6. júl 2011

@ivulik20 Dakujem za radu. Cize tie poporodne vlozky a podlozky niesu treba? a co sa tyka oblecenia tak netreba pre babo nic?
Ten monitor dychu mi niekto neviete este niekto poradit?

ivulik20
7. júl 2011

@lenkao vložiek je tam dosť a aj podložky si berieš podla potreby. Pre bábo ti netreba nič, len oblečko na odchod z porodky. 🙂

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minizu
7. júl 2011

@katkaajurko aj mne ich podobne ako @helka193 vyberal moj porodnik na 9. Poschodi. Zrejme, ak ti nepovie nejaky lekar, aby si prisla priamo za nim, tak potom dole ako su poradne.

@lenkao vloziek a tych podloziek maju sestricky na svojom pultiku kopec a chodis si po ne ako potrebujes. Aj nocnu koselu ti vymenia, ked ju mas celu od krv - aspon nespinis a nenicis vlastne 😉 babo ti kazdy den prezlecu do erarneho cisteho bodycka, takze staci, aby si mala len na cestu domov. Ked som ja rodila, tak monitor dychu nepouzivala ziadna mamicka a pochybujem, ze tam nieco take budu mat. Za otecka staci zaplatit. Ja som rodila planovanym cisarskym a mm prisiel v dohodnutu hodinu pred salu, ale kym sme cakali pred salou a pozorovali tam mamicky, ktore mali kontrakcie a cakali, tak tam boli vsetky same, takze otecka asi pustia, az ked pride ten spravny porodny cas 🙂

katkaajurko
7. júl 2011

diky baby, uz su vonku 🙂 tiez som bola hore...

lenkao
7. júl 2011

@minizu To s tym oteckom mi pride divne aby on cakal vonku a ja sama dnu. Pri malej bol celu dobu so mnou a chcela by som aby bol aj teraz.
Ktora ste mali mm pri sebe? Ako to je?

hellokitty
8. júl 2011

@lenkao ahoj, monitor dychu maju, daju ti ho automaticky ked usudia, ze ho dietatko potrebuje. ja som rodila vo februari, predcasne, maly mal 1800g a ked uz nebol v inkubatore, ale so mnou na izbe mali sme cely cas (16dni) aj monitor. Ak budes mat ale zdrave donosene dietatko, tak asi len ked nebude obsadeny, neviem kolko ich maju, ja som videla 2.

nanynka76
11. júl 2011

@lowa no ja k nemu chodím myslím k špankovi a tiež sa rozpráva na rovinu a keď sa mu niečo nezdá hneď ma posiela po vyšetreniach ja som s ním zatiaľ spokojná. len som nevedela či stojí zazmluvnenie toľko isto ako u ostatných alebo si pýta viac. A chcem sa spýtať kedy sa dávajú peniaze zato zazmluvnenie?

emily327
11. júl 2011

@lenkao ahoj, tak ja som rodila v Ruzinove a mm bol pri porode. Ked sme prisli do porodnice ( odtiekla mi plodova voda) tak som sla na prijem na 9.poschodie, tam ma vysetrili, dali mi cipok, sla som na wc, potom som sa sla osprchovat a ked ma sli napajat na monitor tak to uz som mohla zavolat aj mm ku mne- ale to trvalo 2 hodky, kym mohol prist... je to individualne.. zalezi to od toho ako rychlo ti zaberie cipok, ako rychlo vypisu papiere, ako rychlo sa osprchujes a nachystas atd. ale od vtedy tam bol so mnou. Takze dalsie 3 hodiny bol pri mne a aj po porode, cobolo super, lebo mi tlacil na brucho, aby sa stiahla maternica. Mozem povedat,ze bol cely cas so mnou. Iba ked mi sli pichat epi, tak ho poslali von. Cely cas sedel pri mne a drzal ma za ruku a kecali sme. Bolo to fakt super,ze tam bol... velka opora..
co sa tyka monitora dychu, tak tak ako ti hellokitty pise, pokial je dietatko v inkubatore alebo ma problem so srdieckom,tak ti monitor daju... mali sme na izbe monitor dychu pod jednym dietatkom, to malo problem so srdieckom. Nedavaju to automaticky kazdemu dietatku do vozika....

emily327
11. júl 2011

@lenkao zabudla som napisat,ze som rodila v noci a ziadnu inu mamicku som tam nevidela... mm vravel,ze nejaka jedna tam bola... ale tym,ze mne odtiekla plodova voda, tak asi preto som hned bola napojena na monitor a nebola som ani v tej vzdycharni, ci ako to volaju....

lenkao
11. júl 2011

@emily327 Dakujem za info. Neviem aky budem mat porod teraz ale pri malej som bola uz v nemocnici nakolko som mala hroziaci predcasny poror a rodila som 36tt. Tiez mi vraveli ze mozem mat mm pri sebe ale keby som nenaliehala ze ho chcem zavolat tak to ani nestihne lebo o 21:00 odtiekla plodova voda a 22:36 som mala porodene. Prisiel mm bol tam asi 10min. a hned sme isli na salu. Pred tym ako mi odtiekla plodova voda som mala kontrakciu mozno tak raz za viac ako 30minut, nejak som to nestopovala, boli nepravidelne a len slabucke. Ako mi odiekla plodovka nastali hned silne a pravdu povediac najhorsie mi bolo asi vtedy ked ma nechali samu a cakala som na mm. To ze prisiel bola pre mna obrovska ulava a bola som ovela kludnejsia. Ani si neviem predstavit ako by som to bez neho zvladala. Rada by som ho mala pri sebe aj teraz 😀

lowa
11. júl 2011

@nanynka76 platí sa pred pôrodom, ja som platila asi týždeň- dva pred tým,

nanynka76
11. júl 2011

@lowa dakujem ti za radu 🙂

emily327
11. júl 2011

@nanynka76 ja som platila po porode, lebo moj Dr. nemal podpisanu zmluvu, takze mm to bol pocas mojho 4 dnoveho pobytu v nemocnici zaplatit v pokladni.

nanynka76
12. júl 2011

@emily327 hej no šak uvidím čo mi povie no. Nechám sa prekvapiť 🙂

jankaslamka
13. júl 2011

@dankadina gratulujem k trom mesiacikom 😵

cherrry7
13. júl 2011

@tigri ahoj,ja chodim k Mudr.Behunovej,sice sme len zacali,ale mam z nej dobry pocit,aspon ked sme tam boli tak bola uplne fajn,ale naozaj len zaciname.Mam dlhy protokol,kopec otazok v hlave,vsetky tie skratky co sa tu pisu su pre mna nove ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre