Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tara2
20. sep 2008

adulik - ja som nepisala, ze ty ohrozujes svoje dieta a uz vobec som ta nechcela vyplasit...ved som nevedela tvoju hodnotu hemoglobinu, tak by som si to ani nevolila ta plasit. Pisala som vseobecne lebo je rozdiel mat hladinu hemoglobinu napr. 80 a ine je mat 108 a viac. Niekde na fore je uz taka tema a tam maju baby pred porodom dost nizky hemoglobin...a museli po porode dostavat transfuzie 😒 . Neboj sa, ked budes uzivat zelezo, tak ti sa ti krvny obraz zlepsi 😉 . Len sa neplas, zelezo farbi stolicu do cierna...a mna z neho dost boli zaludok lebo ho treba jest nalacno pol hodiny pred jedlom a zapit velkym mnozstvom vody...

aj kamaratka rodil Dr. Oros a bola spokojna 🙂

tara2
20. sep 2008

caruzo - anemia v tehotenstve je sice bezna, ale mne povedala anesteziologicka ze mi ma gynekolog este urobit krvny odber kvoli tej hodnote hemoglobinu (117), moc sa jej to nepacilo 😖 . Neviem, ci hodnota hemoglobinu nejako ovplyvnuje zavedenie epiduralneho katetra, ja som to potvrdenie sice dostala, ale Dr. povedala, ze pri porode si tu hodnotu - teda vysledok Hb sluzbukonajuci anesteziolog este skontroluje. A nechcela som nikoho strasit, ja som zdravotnik, a pisem asi velmi priamo, tak preto to tak vyznelo 😕

caruzo19
21. sep 2008

aha,vlastne sa este robi kultivacia na streptokoka,zabudla som.
pri nizkej hladine hb sa znizuje krvny tlak,co sa moze aj pri epi,tak zrejme preto sa to nepacilo na are
ja som mala nizky hb a bolo mi zle po zeleze,tak som brala malo a mala som aj velmi tazky porod,tak som na transfuzii skoncila aj ja,preto radim papat zelezo,aj keby z toho cloveku malo byt zle 😉
inak keby ti nerobilo dobre zelezo,daj si od doktora predpisat iny druh,ja som nevedela existovat po jednom a potom sorbifer uz bol v pohode

claudinka
21. sep 2008

tari kujem krasne 😉

caruzo dakujem pekne 😉 tak to mas pravdu, si ta tam nikto nevsima a ja som sedela na tvrdej sedacke na chodbe a mala som teda dost.. aj fit-loptu som videla, ale nepouzila, o ostatnom nemam sajnu..

tara2
21. sep 2008

Caute
caruzo - ja uzivam sorbifer a ked ho jem nalacno, tak ma boli zaludok. Ale v letaku som nasla nieco take, ze ked ti nerobi dobre nalacno, tak ho mozes uzivat aj po jedle, tak asi skusim tak. Dufam, ze ja nebudem potrebovat transfuziu po porode lebo som Rh- a muz je pozitivny 😒

tara2
21. sep 2008

caruzo - nepamatas si aku si mala hladinu Hb pred porodom?

adulik16
21. sep 2008

tara, nevyplasila si ma🙂, len som sa zlakla trocha. Ale uz je to v pohode, budem brat tie lieky a snad sa to zlepsi. Mne predpisal doktor aktiferrin, ten sa neberie nalacno, ale pocas jedla 2x1 tabletku. Zatial mi z neho nie je zle, tak snad ani nebude.
Kultivaciu na streptokoka mam spravenu. Takze uz sa asi nerobi nic ine, len sa caka, ze?

caruzo19
21. sep 2008

adulik,tak len cakaj a uzivaj si klud 😉

tara,neviem vobec aku som mala hladinu hb,ani som to vobec neriesila,ale ko robili,tak zrejme boli hodnoty hranicne.myslim ale,keby som to zelezo brala,tak mam tej krvi viac.a co si chcela,ak transfuziu,tak jedine od muza ci co?nechapem

claudinka a na com ta to teda rodili,na posteli s nohami hore poleziacky,alebo na kresle a trocha polohovana?(ale tiez s priviazanymi nohami)

claudinka
21. sep 2008

caruzo to prve 😉 postel, poleziacky.. 🙂

caruzo19
21. sep 2008

hm,tak to si netrufam predstavit ako moze potom vyzerat klasicka porodnicka postel 😉

enynka1
21. sep 2008

kocky, na mna to uz kazdu chvilu moze prist, a pravdupovediac cakam a pevne verim ze to bude uz coskoro 🙂 a vlastne ani neviem kam mam ist ked to na mna pride..tam cez bocny vchod na prijem do nejakych dveri sa zahlasit, ze rodim alebo ako? 😀

kakusa
22. sep 2008

Ahojte,
claudinka maly je uuuzasny🙂 No baby to co tu pisete ako zazitok z porodu , tak vam poviem, ze uz zacinam mat strach☹
Inak ako som pochopila manzel bol pri claudinke asi tak hodky...celkom dobra taxca dat za to a byt nakoniec na vsetko sama´.... 😒

slavica2
22. sep 2008

kakusa, ja som rodila pred 3 tyzdnami v ruzinove a bola som maximalne spokojna s pristupom s doktormi aj zdravotnym personalom pocas porodu, nemas sa coho bat 🙂
mozno trochu horsie to bolo na oddeleni sestonedelia.

pipka
22. sep 2008

enynka, ak nebudes mat planovany porod, tak ked to na teba pride, tak treba ist zboku na centralny prijem, rovno zazvonit, tehotne necakaju, oni ta rovno poslu hore na porodnicu. Pripadne ak budes stihat, tak ta este prezlecu dole v satni.Neboj, zvladnes to... 😵

claudinka
22. sep 2008

kakusa kujeeeem 😉 a s tym mangelom mas pravdu.. nechapem, naco sa plati, ked tam s tebou nemoze byt cely cas.. je to podla mna uplne ubohe, mangelky tam prechadzaju po chodbe a muzi hned vedla na chodbe sedia a cakaju, co sa bude diat.. detinske a nelogicke, sak kludne mohli by byt zeny s nimi tam alebo muzi s nimi tam a najma vtedy, ked tam nikoho niet a zena tam je sama na vsetko.. ja som myslela, ze mi vlasy vypadaju.. neni to sranda byt tam sama 😒 nechapem, co to su za pravidla alebo co..
ale zvladnut to urcite zvladnes 😉 ani nebudes vediet ako a budes mat potom 😉

enynka1
22. sep 2008

pipka, dakujem, a v to dufam ze nebudem mat planovany cize vyvolavany porod, maly sa hadam popyta na svet do TP 🙂

claudinka
22. sep 2008

enynka vsak uvidis 😉 je uplne jedno, ako pojdes.. ci spontanne alebo vyvolavackou, hlavne, ze bude vsetko v poriadku.. lepsie vyvolavackou akoby si sa mala 20 hod trapit..

caruzo19
22. sep 2008

ja som sa s vyvolavackou trapila 22 😀

enynka1
22. sep 2008

claudinka, vsak to hej, hlavne nech mam uz toho pampusika zdravuckeho pri sebe ako ty 🙂 krasneho valibuka mas 😵 aj ja cakam podla ultrazvuku vacsieho xlapa, no uvidime 😉

zabka1003
22. sep 2008

claudi, ja som ti ešte nezagratulovala, blahoželám ku krásnemu chlapčekovi 😉

a s tými oteckami pri pôrode si to presne vystihla..pre mňa bolo horšie pri mojom 22 hod. pôrode horšie to, že som tam sama a ocino na chodbe, ako tie bolesti a všetko okolo toho..

strašne mi tam chýbal, a potom ked ho pustili, už to bolo úúplne o inom..

pipka
22. sep 2008

no u nas to bolo s ockom pri porode podobne, tiez si to chudak odsedel aj s ostatnymi ockami na chodbe 😒 😅 jeden fakt je, ze asi by ani nemal kde byt, lebo nas v ten den rodilo 16! a stali sme doslova v rade na porodnu salu, no keby bola snaha zo strany nemocnice, tak by sa podla mna vsetko dalo... no mame to stastne za sebou, babo je zdrave a to je hlavne 😵 ked zavolali konecne muza ku mne, tak som uz lezala na sale a ked dosiel, tak za 15 min bolo po vsetkom a za to sme zacvakali 500 sk 😅 😀
a to sme sa povodne s dokim dohodli, ze je dobre, aby bol muz so mnou najma v tej prvej dobe porodnej, nech mi sprijemni to cakanie...nuz nestalo sa 😅 nastastie to cakanie u mna dokopy trvalo len 3 hodiny 😉 😉 ale keby som sa mala trapit viac ako 5...tak im tam narobim čoro moro 😀 😀 😀 alebo nezaplatime 😀

skrecok
22. sep 2008

A manzelik uz moze byt so mnou na sale aj ked davaju epiduralku? Inak veru ubohe, ked pocas prvej doby porodnej musia byt sami, ved to trva aj hodiny...

katavinka
22. sep 2008

Ja som rodila 13. septembra a manžel bol pri mne celý čas od začiatku, aj pri pichaní EPI. Samozrejme, oteckovia, čo sa na to necítia, môžu vtedy vyjsť na chodbu.

caruzo19
22. sep 2008

so mnou manzel bol,som sa onho oprela a on ma tak na radu anesteziologicky objal pevne a pichli.tak myslim ze je tam ten partner velmi vitany,nemyslim ze by boli sestricky ochotne.inak sa picha myslim aj v lahu na boku

claudinka
22. sep 2008

katavinka bola si na nadstandarde potom? 😉

caruzo no pekne si ma zabila 😀 😀

zabka1003 dakujem kraaasne 😉 ale naozaj tomu nerozumiem, sak je medzi nimi len stena, tak preco nemozu byt spolu.. je to uplne nelogicke a ja by som sa tak rozcertila a vsetkych tam zbila 😀 😀

pipka to je jasne, ked ich tam je vela.. ale ja som tam sedela jak trapka sama na chodbe.. 😒 aspon vas bolo viac a mali ste aspon trosku komunikacie, nie ako ja s mobilom v ruke.. a tiez som muza chcela najma v prvej dobe porodnej ☹

skreci kludne tam moze byt, ale neni to nic hrozne, praveze mne to bolo prijemne, ked ti to tam dava a schladi sa ti chrbat.. uplne jak droga, ked to zacne ucinkovat, uplne o niecom inom tie kontrakcie potom.. som sa len usmievala na muza 🙂

pipka
22. sep 2008

claudi, no komunikacia bola fantasticka...v tych kontrakciach 😀 😅 😀
uuuf, uf uf uuuf uf uf 😀 😀 😀

kakusa
23. sep 2008

🙂 😀 no vam sa uz smeje...
Som zvedava kolko bude rodit nas...Inak na sestonedeli to tych par dni vydrzim, nemam pocit, ze by som tam niak zvlast sestricku potrebovalal uz bude princezna pri mne tak kaslem na ne na cuzy ak budu neprijemne...ja som si vybrala Ruzinov, bo vela ludi chvalilo sestricky,ale teraz ako vidim ich viac hania ako chvali,ale co uz...Prezili iny prezijemem aj my🙂

caruzo19
23. sep 2008

hlavne si ich netreba vsimat,jedna tam chodila ma kontrolovat,ci nahodou nekojim dlhsie nez 15minut a prikladala mi malu tak pre mna nepohodlne...prito ani doma mi mala nepila menej nez 20minut a to nieje ziadny slaby drobcek
druha zas vtrielila do izby ze nech polozim to (konecne spiace a spokojne)dieta do postielky,mala som ju na rukach sediac na posteli,lebo ze ked to uvidi primarka,tak ona z toho bude mat zle.som sa na nu usmiala asi moc chladne,lebo nepovedala nic a odisla 😀

kakusa
23. sep 2008

😀 😀 😀
ja rozumiem, ze teraz maju toho viac ako zvladaju, ze je vela deticiek a mamiciek,ale asi by tam enmali robit, zeny, co nikdy nerodili a nemaju deticky.
No uvidim...Ja som rodila 10 rokov dozaduv MA a tam boli uuuzasne sestricky, ci na sestonedeli, ci na detskom takze dufam, ze to aj tu prezijeme a ked nie tak aj my mame usta🙂

caruzo19
23. sep 2008

treba sa ozvat,slusne,ale treba.ale na nadstandarde su gynekologicke sestricky uplne super.tie detske su svojske,ale da sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre