Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lucinda51
11. júl 2013

Ahoj dakujem za info, ja idem k nej rodit ku koncu tohto mesiaca, no nedala mi na seba ani cislo, vobec ma o nicom neinformuje, ani o tej epiduralke mi nepovedala, resp o pouceni, na ultrazvuku som bola v 30tom tt a mam pocit, ze ju to .vobec nezaujima. Ani vtedy si ten ultrazvuk nepozrela, tak mam trosku obavy, ked som sa pytala na nejake info ohladom porodu resp postupu ak ma to chyti, tak mi povedala, ze neporodim este, dovidenia🙂), zrusila ma. Na to poucenie, prosim ta, kde tam mam ist? Ktory den pripadne hodinu su tam? Dakujem moc za akukolvek pomoc a informaciu

magimary
11. júl 2013

@lucinda51 ale priprav sa na to, že je VEĽMI svojská...
odborníčka, ale...

lucinda51
11. júl 2013

No ved to som si uz vsimla, krici po mne kazdu poradnu🙂 vzdy za nieco ine a spytat sa nemozem nic, lebo zdrzujem

magimary
11. júl 2013

@lucinda51 práve preto sa na to radšej priprav, aby si si to moc nepripúšťala...
to je skrátka jej štýl... 😖 🙄 😝

maruskaaaa
12. júl 2013

@lucinda51 Ahoj, nechcem ťa ľakať, ale je naozaj dosť svojská ako píše magimary. Ja som síce u nej našťastie nerodila, ale keď som bola na šestonedelí, tak tam kričala po chodbe ako zmyslov zbavená a aj na mňa revala, že zle odsávam. Len vbehla do izby, kde ležala aj jej pacientka a začala na mňa nezmyselne revať, doteraz nechápem o čo jej išlo, ale počula som aj dosť negatív na ňu ohľadom správania, ohľadom odbornosti neviem, lebo som u nej nerodila.

janka_k
12. júl 2013

@lucinda51 tel cislo nepotrebujes, sak ked prides do nemocnice zavolaju tvojmu doktorovi, nemyslim si ze tie cisla len tak rozdavaju aj ked mas zazmluvneneho doktora. ja som tiez nemala cislo

janka_k
12. júl 2013

@romy31 ja som bola celkovo spokojna, nadstandard to je rozne asi. ja ked som prisla, tak bolo prave volne jedno miesto, a cez vikend som bola dokonca sama na izbe, cez vikend je menej planovanych veci, tak celkovo rych rodiciek tam pride menej.

enynka30
13. júl 2013

Babule, prosim vas, tie ktore chodite do poradni do Ruzinova, tak ako to tam chodi?? Do ktorych dveri treba ist, treba sa tam niekde predtym zahlasit, a treba si asi aj moc priniest so sebou, vsak? dakujem, lebo ja mam svojho doktora v ruzinove, ale ten je tyzden teraz na dovolenke, takze musim ist do prvej poradne do nemocky do tej vseobecnej, a vobec neviem ako to tam chodi 😕 Akurat viem, ze musim ist stvrtok 😉

luciap333
13. júl 2013

no ja som tam chodila minuly rok v septembri, ale myslim, ze stale to funguje takto (tak je to uz niekolko rokov 🙂 : zahlasovat sa dopredu netreba, len tam rovno ist vo stvrtok, funguju od rana od siedmej, bud na cisle dveri 53 alebo 41 (ale tam su len do desiatej), treba si vziat u tety za okienkom na tej dlhej vstupnej chodbe poradove ciselko (ona sa pravdepodobne opyta, do ktorych z tych dvoch dveri chces ist) a potom si sadkat a cakat, kym prides na rad 🙂 a treba samozrejme treba mat so sebou tehotensku knizku, karticku poistenca a ranny moc

sakura
14. júl 2013

@lucinda51
xi xi xi neboj..ona vie čo robí 🙂) To je celá ona..u mňa bolo to isté..tiež som mala stresy čo a ako..ale všetko malo svoj čas 🙂
No hej...ona je svojská..servítok si pred ústa nedáva.. mne to ale nevadí 🙂 Ide mi o jej odbornosť a ona odborník je 🙂 Budem za ňou cestovať vyše 100 km 🙂

enynka30
14. júl 2013

@luciap333 dakujem pekne 😉 a do ktorych dveri je lepsie ist? ci je to asi jedno, vsak? 🙂 a treba prist radsej rano hned, aby ma stihli kym skoncia zobrat??

luciap333
15. júl 2013

ja som chodila na 41, lebo tamojsia sestricka je moja znama z rodneho mesta, tak sme vzdy tak narychlo podebatovali medzi meranim tlaku a vazenim 🙂 chodila som dost skoro, bola som tam uz 6.45 (tak mi to vychadzalo busom z Pezinka), takze som bola bezpecne prva 🙂 len treba mysliet na to, ze tam naozaj robia len do desiatej a potom sa pacientky, ktore ostali, presuvaju na 53, kde uz ale od rana cakaju mamicky a ked sa tam presunu tie nevybavene zo 41, je problem s poradim, mne sa to stalo len raz, musela som ist na 53 a tam uz cakalo cca 15 mamiciek a ja som sa akoze mala zaradit az za ne, hoci som uz predtym cakala na 41... nastastie sa sestricka z 53 zlutovala a vzala ma skor 🙂 ale to bolo vtedy naozaj veeeelmi vela mamiciek , takze to do tej desiatej nestihli

mattillda
17. júl 2013

Ahojte, predtym, nez som isla do prvej poradne v Ruzinove, som si precitala vase prispevky a pomohli mi zorientovat sa. Preto aj ja pisem, mozno sa to niekomu zide 🙂 termin mam zaciatkom augusta, zajtra pojdem do druhej mojej poradne. Nooo, dovolenkove obdobie je tam hrozne citit, takze to cele bolo sup, sup, bez zbytocneho zdrziavania sa. Preto som bola rada, ze som isla na prehliadku oddelenia, kde sme toho sice vela nevideli, ale sestricka nam ochotne zodpovedala vsetky nase otazky. Takze tu som sa mohla pytat, co mi bolo este nejasne, v poradni na to (neviem, ci len v tomto obdobi), zial, urcite nie je priestor.

ikika
18. júl 2013

Ahojte maminy, prosim Vas, robi sa detickam v Ruzinove aj sono klbikov? Mne sa zda, ze ano, ale ci je to pravda... 😕 Pytam sa kvoli baleniu na siroko, kvoli usg v 1. mesiaci zivota - keby tam nieco bolo, tak asi by nam kazali balit... som totiz trosku rozcarovana, ze teraz nam kazali balit... 😖 ☹

Inak, ked uz som tu, tak podam uz aj referencie... 😅 Bola som velmi spokojna so vsetkym - od oddelenia, cez porodnika dr. Draba, porodnicu az po sestonedelie... 🙂

lenyy
18. júl 2013

rodila som v marci v ruzinove u dr. krizku a som spokojna. to ze porodnica nieje reprezentativna som vedela, vytkla by som aj napriek tomu len to ze pre rodicky je tam len jedno vecko a aj to v strasnom stave. oddelenie /nadstandart/ v pohode, len viac pozornosti a podpory kojenia najma pre prvorodicky by bolo fajn. v globale v pohode ale tie 4 dni na odd plne staci, potom je uz kazdemu lepsie doma🙂

maruskaaaa
19. júl 2013

@ikika Sono klbikov sa v Ružinove nerobí, balí sa iba do pampersiek. Až na kontrole po cca 6 týždňoch sa vyšetrujú kĺbiky, či je všetko ok, ak nie, tak sa musí baliť naširoko a ďalšia kontrola je o 6 mesiacov. 😉

maruskaaaa
19. júl 2013

@lenyy Súhlasím s tebou. Ja som tiež rodila v Ružinove, pôrod prebehol veľmi rýchlo a super na prvorodičku, do hodinky bol drobec na svete. Len bohužial podpora kojenia nebola žiadna, to sa majú ešte čo učiť.

enynka30
21. júl 2013

babulky, ja viem ze sa to tu popisalo x-krat, a viem aj co bolo treba doniest si do porodnice pred 5 rokmi, ale ci sa to nahodou nezmenilo. taaaakze 🙂 stale si netreba doniest do ruzinova ziadne vlozky, podlozky, kosele erarne ??? vsetko davaju? a kolko plienok na den pre babo davaju? dakujeeem

maruskaaaa
21. júl 2013

@enynka30 Ahoj, ja som rodila v Ružinove v máji, vložky a podložky si nenos, sú na chodbách a môžeš si zobrať koľko chceš. Zober si iba sieťkové gaťky, tie sme mohli nosiť. Košele som mala, lebo bolo teplo a dosť sa človek potil. Dávali iba jednu erárnu košeľu. Plienky si zober 1balenie, lebo dávali iba 4ks a keď nemali, tak niekedy nedali. Krém na zadoček - rybylku dostaneš. Ak môžem poradiť, zober aj nejaké oblečko pre drobca, lebo nám nedali, keď nemali, keď sa mi drobec precikal alebo pogrckal, tak musel byť v mokrom. Zober si pre istotu aj vlastnú odsávačku, lebo po nich bol veľký dopyt a neušla sa každej. Inak nič iné nepotrebuješ. 😉

tristia
21. júl 2013

Nikdy v zivote uz do ruzinova a kto moze nech sa vyhne gratulujem kockam co maju dobre skusenosti. Poviem to skratke bola som tam vyse tyzdna kvoli nadrozmernemu plodu mala som ist cisarskym. Nakoniec ma 5 dni vyvolavali bolesti jak svina rodila som pri 6 cm strihali ma na 4 krat. Nehovoriac o pumpe s ktorou ho tahal. Maly sa mi narodil a spal tak ho zobudilo a o pol hodinu ho museli ozivovat s extremneho soku. Mlieko mi odislo lebo som mala vselijake antibiotika. Maly ma doteraz nasledky.

Mimochodom plienky sme dostali prvy den potom uz nie zevraj vela babatiek. Vlozky len 10 potom uz musite mat vlastne. A skuste si nezaspinit postel lebo ostanete v tom spinavom cely pobyt. Ale nebola som na nadstandarte.

enynka30
21. júl 2013

@tristia a kedy si rodila prosim ta??

enynka30
21. júl 2013

@maruskaaaa dakujem pekne, tak vpodstate sa moc toho nezmenilo 😉

eva225
21. júl 2013

prajem pekný večer,
chcela som sa veľmi pekne poďakovať personálu v Ružinove. Vďaka sestričkám a niektorým lekárkam, som mala príjemný pobyt v období, kedy so mnou lomcovali hormóny. všetko mi ochotne vysvetlili a ukázali. ako prvorodička som nevedela, čo mám s bábatkom robiť,ale ako mi povedala jedna z úžasných sestričiek ,,však je vaša" 🙂 a už to šlo. ten drobček má hlavne svoju mamu. neviem, ako je to v iných nemocniciach, ale ja môžem ružinov ,ako pôrodnicu odporučiť. zohratý personál mi dodal odvahu a uistili ma,že všetko bude vporiadku a skoro vždy usmiate sestričky mi ukázali, že aj ja viem byť mama. počas pobytu na novorodeneckom oddelení som zistila,že týmto dámam je potrebné vzdať hold za to, ako sa chovajú k bábatkám, ale aj precitliveným mamičkám pretože byť celú službu pri kričiacich detičkách je viac ako únavné...

tristia
21. júl 2013

Eva225 :D to sa mi nechce verit ze si bola v ruzinove mozno na nadstandarte. Jedina kapacita sestricka bola pani Hanka ktora bola ochotna urobit to posledne kvoli babatku to bolo asi tak vsetko.

Enynka30 teraz v juni som bola

maruskaaaa
22. júl 2013

@enynka30 Nemáš za čo 🙂

maruskaaaa
22. júl 2013

@tristia Súhlasím s tebou, jedine Hanka a Editka boli super, o ostatných sa nebudem vyjadrovať. Ja som rodila v máji a 5 báb tam skončilo na psychiatrii a zobrali im bábo, lebo žiadna ochota sestričiek tam nebola a nemal kto poradiť. V laktačnej kuchynke ani raz nikto nebol a v noci sme ich museli zháňať. Citlivejšie mamičky majú čo robiť a hlavne ak sú prvorodičky. Ja keby som tam nemala svojho dr., tak tam nevkročím.

miub
23. júl 2013

@maruskaaaa
@tristia
Kocky, pripajam svoj suhlas s vami. Moje prispevky - aby som sa neopakovala, su na strane 454 a 455

silviami
23. júl 2013

Ahojte, vidím že tu nie je veľa chvály na Ružinov, ja som bola spokojná. Rodila som v júli, bola som na nadštandarde. Celý čas som bola v erárnej košeli a župane, s výmenou nebol problém, pre bábo som dostala všetko, len nemali podložku do postieľky, tak som dala svoju deku a tak to zostalo až do konca pobytu. Vložky a podložky boli nonstop k dispozícii pri sestričkách, bol tam aj čaj, ale asi ho varili ráno a keď sa minul, už nedopĺňali. A ako tu niekto písal, niekedy bolo málo odsávačiek. Ak máš, dones si, alebo si nechaj doniesť svoju. Bolo treba toaletný papier, mydlo a uteráky, to nebolo vôbec v izbe. Aj príbor nám dali, aj pohár na pitie. S plienkami to bolo horšie, dávali 4 na deň, ale stalo sa, že dva dni nedali vôbec. Podľa mňa sestričky boli v pohode, aj ženské aj novorodenecké, je však pravda, že ja som toho veľa od nich nepotrebovala, bola som hneď sebestačná a o dieťa som sa vedela postarať, s kojením som nemala problém. Ale nezdali sa mi neochotné. Mala som pocit, že ak sa človek slušne opýta tak dostane aj slušnú odpoveď. Inak teraz som bola s malým na OPL na Kramároch, a to by bola iná story o sestričkách a o systéme. Zlatý Ružinov.

danninkach
24. júl 2013

@lucinda51 Ahoj ona je moja bývala suseda 🙂 pozná ma od malička..je svojská strašne..hrozne kričí..nečudovala by som sa keby ťa poslala aj do pečka atď neznáša keď jej budúca mamička alebo tak povie že si niečo prečítala na nete atď to ju dokáže strašne nasrať..ale musím povedať napriek jej povahe je veľmi veľmi dobrá odborníčka rodia u nej aj "celebrity" a čo viem dokonca dáva občas "pozor" aj na svojich kolegov 🙂 príde aj o pol noci hoci aj keď je na dovolenke tak príde keď si ju zaplatíš dá ti adekvátnu službu..ja som ešte len na začiatku tehu ale tiež rozmýšlam že by som rodila u nej aj keď ten jej prístup ma niekedy samozrejme odrádza 🙂 ..

lucinda51
24. júl 2013

@danninkach tak nakoniec som porodila o dva tyzdne skor, takze uz mame po tom, rodila ma ona a uplne super, mozem nakoniec iba odporucit, porod trval dokopy tri hodinky🙂, ak nepocitam zasivanie a to, ze mi odtiekla po polnoci plodova voda a dalsich sedem hodin mi nezacinali kontrakcie, bola som uplne bez bolesti, potom prisla ona a do troch hodin bola malinka na svete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre