Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

katarinaa
25. okt 2008

hehe, enynka, to poznam. kym som mala len starsiu malu, bola som na inete pomaly viac, ako ked sme boli bezdetni 🙂 mala si vzdy hodila 2-3 hodinove spanky nacucnuta na mne, nic ine sa robit nedalo 😀

etnicka
25. okt 2008

myslite si, ze je mozny prirodzeny porod v ruzinovskej porodnici?

katarinaa
25. okt 2008

etnicka: skor si myslim, ze nie. oni si tam rodia svojim naucenym sposobom, aj akceptovanie malych poziadaviek je uspechom, takze sa na to moc nespoliehaj.

enynka1
25. okt 2008

maminky, troska mimo temu, ale mam dilemu, ako teraz obliekate svojich drobcov?? uz ich davate do fusaku?

katarinaa
25. okt 2008

enynka: ja mam taku emitexovu zavinovacku do autosedacky (nieco taketo je to dvojvrstvovy fleece http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...), tak chodime v tom. ale keby som to nemala, tak je uz vo fusaku. len ten nas je tiez emitexovy a strasne hruby, zvonku neprefukavy, takze este sa mi zda nanho teplo. ale od takych 7-8 C uz bude vo fusaku. ja som vseobecne proti prilisnemu obliekaniu deti, v tej zavinovacke ma len take akoze pyzamko celotelove a na tom tricko s dlhym rukavom a fleecovy kabatik.

claudinka
25. okt 2008

ja este do fusaku nedavam.. vsak co chudacik potom bude robit v zime.. my sme obleceni a v zavinovacke a dekou prikryty..

dula_renka
25. okt 2008

etnicka 😉

etnicka
26. okt 2008

renka 😉

julibee
27. okt 2008

ahojte, poradte mi ako ste zvládali starostlivosť o dieťatko hneď po pôrode. Ako to celé prebiehalo na izbe a kedy vám bábo priniesli po pôrode 🙂

dula_renka
27. okt 2008

jlibee...zvlada sa to v pohodicke, ja som pred 17 rokmi nemohla mat dceru pri sebe a stale som za nou plakala, take nieco ako rooming bola len fikcia ☹ po cisarskom som mala maleho pri sebe, ked mi dotiekli infuzie a citila som sa ovela lepsie....som sa nemohla na neho vynadivat .... 🙂 taky bol krasny 🙂

julibee
27. okt 2008

ďakujem za odpoveď dula_renka, a v nadštand. si ho aj sama kúpala? Mám len obavy či to zvládnem hneď po pôrode

ivankaba
27. okt 2008

julibee...mne priniesli maleho po troch hodinach...stake bol pri mne, okrem kupania...kupali ho sestricky..ja som ho prvy krat kupala sama az doma

dula_renka
27. okt 2008

julibee....nemala som nadstandart, vtedy to bol standar a dnes je to vraj nadstandart 🙂 . Rodila som totiz v Skalici a na tie casy to tam vtedy bolo super. A maleho som si kupala az som vladala, boli tam strasne zlate sestricky, kupali ho na izbe a ja som asistovala a po kupani uz som ho ja olejickovala atd.

mercy
27. okt 2008

renka, ja mám opačný problém. Ja určite budem rodiť cisárskym a neviem si predtsviť, že budem mať bábo pri sebe.Len neviem, či nebudem vyzerať ako krkavčia mater, keď to v Ružinove poviem.-tam budem rodiť prvý raz.

dula_renka
27. okt 2008

mercy-zatial sa tym nezatazuj, sama najlepsie uvidis, kolko zvladnes, dovtedy sa moze vela veci zmenit 🙂 a nemyslim si, ze je to prejav krkavcej matky, skor mozes mat nizko prah bolesti, dovody su rozne a rozumni ludia to vedia pochopit 🙂

ivushka
27. okt 2008

Ahoj julibee,
ja som rodila v Ruzinove pred dvomi rokmi dvojicky, vsetko v pohode az na jednu blbu sestricku, ale take su asi vsade. No a prvy vecer ich kupali oni, ja som sa pozerala a od druheho vecera som musela kupat aj ja. Bola som na nadstandarde. Ale bolo to dobre, aspon mi poradili, co a ako robim dobre a zle. Kupkania sa neboj, mne raz ktosi povedal, ze ked to babo preslo porodnymi cestami, nie je predsa take krehunke, ako sa zda... Treba ho pevne a s laskou drzat a nic nepokazis ;) Ved su tam asi tak 3 cm vodicky, drzim palce.
😵

dula_renka
27. okt 2008

ivushka..veru, netreba sa bat, vsak sa poznate a zili ste spolu 9 mesiacov v sulade 🙂

caruzo19
27. okt 2008

julibee,ak budes na nadstandarde,tak si babo budes kupat sama,prvy krat ti to ukaze sestricka,ona je v kupelni s vami,keby sa nieco dialo,poradi ti(kupu vzdy 2 maminy naraz,oni tam na to maju specialnu miestnost,nekupes sama na izbe)ak na normalnej izbe,tak deticky kupu sestricky.ak budes v poriadku,prinesu ti babo cca po 3 hodinach,ak sa nebudes citit dobre,postaraju sa oni

mercy,teraz rodila kamoska cisarom v ruzinove a malu jej dali na 3 den,dovtedy len nosili na kojenie,takze neboj,nebudu si o tebe nic zle mysliet 😉

kucerka0507
28. okt 2008

Ahojte, tak ja to už mám za sebou, narodila sa mi dcéra 20.10. v Ružinove.
No ale musím povedať, že som bola veľmi, veľmi sklamaná,
mala som v pondelok cisársky a v piatok nás už o 12-tej pustili domov,
chválabohu, aj keď som nič nevedela, neukázali nám ako kúpať bábo, ako kojiť, jednoducho nič. Ke´d som sa opýtala ohľadom kojenia na niečo tak lekárka na mňa na kričala, no čo som prvorodička, tak to je normálne, že neviem níč...

Ten prístup sestričiek bol strašný, a to nie som padavka

caruzo19
28. okt 2008

kucerka,blahozelam k zdravemu babatku a neboj,zabudnes 😒
moje druhe tehotenstvo je toho dokazom 😉

kucerka0507
28. okt 2008

caruzo19,
ďakujem, len nech máme zdravé bábätká to je hlavné,
hneď po cisárskom som si povedala, že už nikdy v živote,
ale na tretí deň som už zabudla na tie bolesti 🙂
tak potom o tri roky ďalšie 🙂

etnicka
28. okt 2008

kucerka skus sa skontaktovat s laktacnou poradkynou, napr. na stranke dietaaja.sk 😉 robia inak aj vyborne kurzy pre rodicov

kucerka0507
28. okt 2008

mercy
neboj, aj ja som mala cisársky, bola som dosť bezvládna z toho, ale to prežiješ, uvidíš 🙂
malú mi doniesli až na štvrtý deň, dovtredy ju len nosili na hodinku 3 krát denne

evka_
28. okt 2008

Kucerka tiez moooc gratulujem k babetku 😉

claudinka
28. okt 2008

kucerka blahozelam.. neboj, vsetko sa sama casom naucis alebo si nastudujes 😉 chvilku to bude sice trvat, ako kazdej prvorodicke, ale uvidis, ze si na tie prve dni ani nespomenies na svoju neschopnost
😝

julibee
29. okt 2008

Ahoj claudinka, všimla som si, že si nedávno rodila, rodila si cisárskym, alebo normál. A mohla by si napísať priebeh ,,pobytu,, v Ružinove? Vo februáry budem rodiť a chcem sa čo najviac dozvedieť.
Je lepšie si doktora zazmluvniť, alebo nie?????

ivushka
29. okt 2008

kucerka,
gratulujem!! hlavne ze ste zdrave 😉 mna tam tiez podaktore individua deptali, ony si snad vobec neuvedomuju, ze pre mnohe z nas je to naozaj prvykrat.. ale su tam aj zlate duse.. nuz, hlavne ze uz ste doma a nik ta neokrikuje. vsetko pojde casom samo, najdete si rezim, system a bude.. podarilo sa to s mojimi dvojickami, podari sa aj tebe s dcerenkou 😀

julibee,
ja som mala zaisteneho doktora a bola som rada, lenze ja som mala dvojicky a tak som skutocne chcela mat pri sebe niekoho, kto ma pozna od zaciatku.. rodila som prirodzene a bez epiduralky 😀 ) ..pretoze boli tam aj taki doktori, ktorych "vyfasovat" nahodne by som naozaj nechcela, aj ked nepochybujem, ze su odbornici, no ide tam aj o ich ludsky pristup. povedala som si, ze nerodim predsa kazdy den a tak som tie peniaze rada obetovala. hlavne pre dobry pocit a pocit bezpecia, ktory som pri svojom lekarovi mala. lebo ak budes v pohode ty, bude aj cely porod prijemnejsi... no bolo tam kopec zien, ktore nemali dohodnuteho lekara a vsetky dopadli dobre (bola som v nemocnici 5 tyzdnov pred porodom, takze som ich spoznala kopec - aj zien, aj doktorov 😉 )

dula_renka
29. okt 2008

ivushka super, dvojičky prirodzene, si šikulka 🙂 A koho si si zazmluvnila?

claudinka
29. okt 2008

julibee ahoj 😉 rodila som prirodzene a doktora som zazmluvneneho nemala 🙂 ak by si potrebovala nejake info, kludne mi napis IP-cku a ja ti rada odpoviem 😉
priebeh porodu mam rozpisany tu, kludne si precitaj 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ivushka
30. okt 2008

dula_renka, dik 😅
mala som divekyho.. pocula som uz na neho kadeco, ale u mna sa vzdy prejavil velmi pekne a v podstate mu vdacim za to, ze moj jakubko, ktory isiel von druhy, je v poriadku.. druhe dvojca byva vzdy trosku ohrozene a on zvladol kubka (aj unavenu a trosku hystericku "mňa" 😀 ) uplne na jednotku. je zlaty, no ma toho vela, mozno preto obcas "neni k mání", ale ako vravim, ja mam len dobre skusenosti.
😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre