Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

caruzo19
21. feb 2009

jasne.len som tym myslela ze zrazu nikto nepise,predtym 3 strany za den a teraz nic

ewa1311
21. feb 2009

Ahojte Dievčatá 🙂
Ja sa pripravujem na porod v Ružinove .Občas tu nakuknem na tuto tému.
Bola by som rada keby ste mi poradili či sa oplatí si kupovat nadšandard.??
A ešte som tu nevidela dievča ktoré by písalo o doktorovi Orosovi???
Ako ste boli spokojné a ták celkovo?či ste nosili sestričkám darčeky ?
A hlavne či je tam aj novorodenecké ARO....iba pre istotu...

zaburka28
21. feb 2009

babulky aj ja by som vas chcela poprosit o radu:
ci sa za manzela pri porode plati - resp. kolko a kedy?
a aky cas moze so mnou zotrvat pred a po porode?
a tiez som celkom nepochopila, ked ste par stran dozadu pisali, ze manzela nepustia za mamickou resp. manzelkou na izbu? ... ja by som si chcela zaplatit nadstandartku a tam pred a po porode nemoze byt so mnou? 😢

caruzo19
21. feb 2009

ewa,nadstandard je vlastne standard,od normalnej izby sa lisi tym,ze to nemocnicne jedlo ti nosia na izbu,je tam tv,wc a sprcha a ste tam len dve
na normalnom oddeleni je wc na chodbe a aj sprcha,spolocne pre vsetkych a na izbach su po 3-4 maminy,poapat chodia do jedalne a deticky si maminy nekupu same,ale im ich vezme sestricka na kupanie.plati sa 500za den
zaburka,za manzela pri porode sa plati 500sk,pustia ho za tebou ked je porod rozbehnuty(ked sa zastavia kontrakcia a teba poslu si pospat na cakacku,jeho poslu domov)po porode je s tebou este tie 2 hodiny co si na sale a potom ak ides na nadstandard,moze ti tam odniest veci a pomoct povykladat co treba.potom uz ked ty si na sestonedeli,tak ho uz za tebou nepustia,pokial niesi imobilna,moze za tebou prist na chodbu cez navstevne hodiny,ale babo ty nechas za sklom na oddeleni a ty mozes vyjst za navstevou von.v pripade,ze by bol volny nadstandard,moze byt ubytovany za 500za den ale myslim bez stravy s tebou na izbe,ale myslim ze nemoze behat horedole.ale malokedy byva volne,ked je natresk(co je vzdy),tak on musii ist prec a daju tam maminu nejaku

zaburka28
21. feb 2009

caruzo19 - dakujem velmi pekne za infosky 🙂
... je mi to velmi luto, ze tam nemoze byt so mnou cely cas ☹ a jemu asi viac ☹ ... ale asi to tak ma byt ... no co uz ...

lucia963
21. feb 2009

Ahojte,ja som tiež rodila v ružinove,mala som taku mladu prijemnu lekarku,ocina poslali domov,že daju mi vedieť kedy bude nutne aby prišiel,ked mi povedali aby som mu zavolala aby prišiel že to asi za hodinku začne,tak to začalo za chvilku a manžel prišiel ked malu odnašali takže mu ju ani neukazali,platí sa 500 sk za to ked chce byť pri pôrode,mala som nadštandard ale sestričky fakt drzé,nikomu som nič nedala takže darčeky si nemusíte brať..
Nadštandard je naozaj iba štandard neviem si predstaviť prístum na normalnej izbe,na chodbe je napísane že oteckovia ktorý mali zaplatený poplatok za prítomnosť pri pôrode možu isť do vstupneho vestibulu k mamičke a babätku,no mojho manžela vyhnali von a druhého tam kludne nechali pol dňa,bola som tam hrozne nespokojná ale podľa skúsenosti kamarátok s kramármi a s antolskou v petržalke som rada že som rodila v ružinove, nieje to nič moc ale ten týždeň to tam nejako vydržíte

lucia963
21. feb 2009

a ešte ked vam povedia že otecko ma isť domov,že vam potom daju vedieť kedy ma prísť,kludne na tom trvajte že chcete aby tam čakal s vami,može!!keď ma zaplatene keby som to vedela skôr že tam može zostať tak na tom trvám,spolurodička už rodila druhý krat a vedela že tam može zostať tak tam mala celý deň podporu a ja som tam celý deň v bolestiach bola sama a zavidela jej ked sa s nou manžel prechádzal a masíroval jej chrbat,hladkal bruško.. ☹

zoldy
21. feb 2009

Ewa: ARO detske je iba u nas,cize v DFNsP,v Ruzinove je iba JIS.Ak treba babo previest k nam,musi sa cakat na nasu mobilnu jednotku...

zoldy
21. feb 2009

Lucia963:Drze setricky,to je parada...Nic si nezasluzime to mate pravdu...To si asi nestretla mna...Netraba nas vsetky hadzat do jedneho vreca...ani mamicky nie su najmilsie,teda podaktore...

jabera
21. feb 2009

eva mudr. oros bol kedysi moj doktor, co by si chcela o nom vediet?

zoldy
21. feb 2009

Oros je perfektny operater.ako gynekolog,neviem,ale pri porode je dobry,ale pri s.c je perfektny

a.d.r.i.k.a
22. feb 2009

zoldy,nehneváááááj sa 😉 😉 😉 ...vieš,maminy,a vo všeobecnosti pacienti vidia predovšetkým seba...to že ty máš 12-ku,nestíhaš sa niekedy ani ist vycikat a najest...to bohužial vela ludí nevidí... 😒

lucia963
22. feb 2009

adrika to nirjr o tom či sa stihne ist vicikať to je o tom že ked sa tam dve hodimy doprosuješ o trošku mliečka bre tvoje babetko ktoré plače od hladu a oni ti ho nechcu dať s tým odvôvodnením že mlieko maš ale ako to oni môžu vedieť či máš ked ti ani jedna nechytí prsník či ho naozaj maš??daju ti hnusnu glukozu ktorú ti miminko hned vyvracia a je zasa hladne!!

lucia963
22. feb 2009

A zoldy prepač ale asi som ta tam naozaj nestretla,neviem či si setrička pre detičky alebo pre mamičky.. nechcem vas hadzať do jedneho vrecia ale väčšina je tam horšia..

a.d.r.i.k.a
22. feb 2009

lucia,ja som rodila 31.1,a narazila som za celý týžden fakt len na príjemné a ochotné sestry...ako na šestonedelí tak aj na novorodeneckom (bola som na štandardre) takže som mala asi štastie... 😵
ináč neviem ako to maju na novorod.odd.zadelené,lebo som mala pocit že za tú smenu tam vždy s babetkami kmitala len 1 setra,čo robia tam "za dverami" tie ostatné...resp.kolko ich je na smene,to mi zostava zahadou...
Ja som sa mliečka doprosovať nemusela,prikladala som maleho ako šialena 😀 ,a pýtat sme sme boli až na 2.den večer a v noci-spolu asi 3x...vždy ochotne dali a ukazali mi ako striekacku použiť.Na další den sa mi už rozbehla laktacia,takže sme UM nepotrebovali 🙂 🙂 🙂

patricia1971
22. feb 2009

no ahojte baby, tak ja som bola na chalupe od štvrtka,bez netu,takže....jasné,že tu niki chýba, dnes som si s ňou písala,ale nebolo toho veľa, že zajtra,alebo pozajtra ju pustia,tak hneď bude písať,tak to tu popíšeme aj 5 strán za deň 🙂 🙂 🙂 🙂 .....asi mala aj nejaký problém,len viem,že malý bol omotanýn krku pupočnou šnúrou, nechcel ísť von,tak išlo o čas....ale určite sú v pohode......ale vždy mi napíše, že keď pride domov, hneď bude písať celý príbeh.... idem si ešte prečítať,čo ste tu stihli za tie 4 dni popísať, nech som v obraze.... 😵

sirinka
22. feb 2009

ewa ja som uz o nom pisala a je tu aj tema...ja som s nim spokojna

pre mna sa nadstandart iste oplati, kvoli socialnemu zariadeniu na izbe...

zabka1003
22. feb 2009

No na správičky od Niki všetky netrpezlivo čakáme..to budú aktuálne ružinovské..

patricia1971
22. feb 2009

sirinka ahojky, podľa mňa sa tešíš na nadštandart kvôli tomu jedlu,tomu výberu,že???... 🙂 🙂 🙂 a ja som si fakt naivne myslela,že tam ten výber zo 4 druhov bude niečo super, no ale aspoň ste si mohli vyberať a ja chúďatko som musela jesť to,čo mi dali 😠......

sirinka
22. feb 2009

patricia vies ze aj ja som sa na to tesila a potom to bolo dost zle...tentokrat si necham jedlo nosit aspon par kart, ked uz nie kazdy den...

diuska6
23. feb 2009

ahojte. mam sa radsej oholit uz teraz, keby to na mna prislo predcasne, alebo to urobia v nemocnici? mam dost velke brusko, ani nie je uz tak vysoko. 😀 asi sa to uz blizi.

patricia1971
23. feb 2009

ahoj,akurát som to tu niekde čítala, 2 str.späť....v nemocnici neholia,šupnú ti do ruky žiletku a ohol sa sama,ich nezaujíma tvoje brucho.....ja som sa holila priebežne, pre istotu....ale pre 17 rokmi,keď som rodila syna, tk v pôrodnici ťa na koze holil sanitár!!!to bola aká haluz,skoro som tam odpadla...pri ďaľších dvoch deťoch som to robila radšej sama a doma,bolo to istejšie.... 🙂

a ostatné baby kde ste??? sirinka,caruso,lenuiatko???? moja malá spí,tak mám čas,popri upratovaní a varení stíham ešte aj sledovať miminky z Ružinova.....do detských tém nejdem,tam sa stále len hádajú a nedá sa to ani čítať,ale tu je to super.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dankadina
23. feb 2009

ja som sa pre istotu holila sama doma so zrkadielkom a teraz to v ruzinove neberu uz tak vazne staci ked si oholena od pyskou dolu hlavne na hradzi a to kvoli nastrihu a naslednom šití, lepšie sa to potom ošetruje a holí

zaburka28
23. feb 2009

ahojcek,
no ja sa holim tiez priebezne ... ale tento krat s pomocou manzela, pretoze si uz nic nevidim 😀 ... tak najskor sme skusali so zrkadielkom ... to bola sranda 😀 ale teraz to uz nechavam uplne na manzelika 🙂

patricia1971
23. feb 2009

tak to je super....ja som si tam nevidela,ale nejako som to bruško tlačila všade tade a išlo to....ja som si už po dcére pred 9 rokmi zvykla tak holiť a robím to doteraz,tak ja už s tým problém nemám.... 😝

caruzo19
23. feb 2009

ahojte.ja som este tuuuuu!!!
ale akurat sa chystam k doktorovi a uvidime ako sa tvari krcok,tak poobede uz budem vediet ci vyvolavame alebo nie
pekne ho navalalo inac,jak sme tak ometalo auto,tak som si hovorila ze naco vyvolavacku,poometam este par aut a idem rodit 😀

diuska6
23. feb 2009

tak ktomu budem potrebovat pomoc priatela. odkedy mi tak narastko brucho, ani som sa ktomu moc nevenovala. teraz to bude ovela horsie. 🙂

patricia1971
23. feb 2009

no ahoj caruzo!!!!!! nám treba odhrnúť sneh spred garáže,tak by si aj mohla prísť,čo ty na to??? a ja ťa potom odveziem do pôrodnice, mám to kúsok!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 ....tak daj vedieť, ako si dopadla.....za chvíľu tu asi všetky aj porodíte... 🙂

quetka
23. feb 2009

pred dvoma rokmi ked som rodila, v nemocnici ma oholili. teda respektive, ja som sa pravidelne holila a ked dosiel porod mala som tak 1.5 tyzdnove ochlpenie, bolo malicke, ale aj tak ma oholili a robila to sestricka. Lekarka ma akurat pozrela ako som otvorena a ked som uz sla dole tak sestricka sa jej spytala, ze holit netreba vsak? a ona hej trocha hej, tak ma len tak dvoma smahmi este oholila. Neverim, ze vam v case kontrakcii ked sa neviete ako ulozit daju do ruky ziletku aby ste sa holili....
Este ked som lezala na rizikovom, ze ma pojdu podsivat tak mi pre istotu sestricka povedala nech sa oholim, a ked mam s tym problem(to som bola cca 22tt) tak ma oholi ona.Takze vtedy v ruzinove holili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre