Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
16. júl 2009

Ahojte...

Valka: návštevi pri bábatklu nie sú možné, nijak.. iba cez sklo!!!
Ak si na štandarde aj na nadštandarde babatko ti zhruba po 6tich hodinách prinesú, a je stalé s tebov už na izbe. na nadštandarde si ho kupes sama, na štandarde ho berú akurat vecer na kúpanie. Inak je stale pri tebe.
Prikladáš si ho podla potreby, to je asi tak kazde tri hodinky.
Vážiť si ho možes sama, na digi vahe co bude k dispozícií pre všetky maminy.

Lindush: to je pravda.. ani ja som nevedala v nemocke akú ma maly krvnáú skupinu, az ked sme kvoli dlhodobej novorodeneckej žôltacke chodli s malým na Kramare, tak tam mi povedali ze ma AB negat.. a ja mám AB pozit, a aj preto mal takú silnú žltačku, kvoli odlišným krvým skupinám.

lindush
16. júl 2009

Dik nikollette..
hm,tak to je blbe,rada by som vedela,ake bude mat moje babatko krvnu skupinu...vsak kde mi to potom povedia?Asi len u mojej pediatricky,ked ju poprosim o nejaky odber,nie?
Inak baby,ked ste isli do porodnice,je uz asi povinne mat vybratu pediatricku,ze?

nikollette
16. júl 2009

Stačí do odchodu z porodnice.. ja som este tiez nemal, az posledy den som nahlasila ku komu budem u nás chodiť 😉

bublinka34
16. júl 2009

ahoj.. my sme mali zapísanú krvnú skupinu v Simčinej prepúšťacej správe a nemuseli sme o to žiadať.. dokonca tam bola poznámka o "znovupremeraní" po roku - teraz má 0 neg.. 🙂

fanta
16. júl 2009

presne ako píše bublinka, rodila som v júni a krvnú skupinu máme tiež v prepúšťacej správe

nikollette
16. júl 2009

Bublinka, prečo krvná skup, sa moze zmenit??? 😕

miluska.h
16. júl 2009

ahojte 🙂 ja som rodila v ruzinove pred tromi mesiacmi a tiez mam krvnu skupinu maleho poznacenu v prepustacej sprave, dokonca mi ju doktorka na detskej vizite povedala...

bublinka34
16. júl 2009

neviem či to nie je len pre tú 0ku.. sranda je, že ja mám A2poz. a manžel B4pozit a malá má 0negat.. pýtala som sa hematológa v rodine a potvrdil mi, že je to možné a splietal niečo o antigénoch či čoma že sa to ešte do roka môže upraviť.. ??? - pre mňa neznáma krajina, no uvidíme..

valka
16. júl 2009

bublinka, ty mas od rodicov A0 a manzel asi B0. preto je to mozne...je to z genetiky, 😉 a co sa tyka upravy ...skor by som povedala, ze moze tam byt nejaka falosna pozitivita alebo nieco podobne, ale krvna skupina cela sa urcite nezmeni - je to znova genetika...
krvnu skupinu by vam mali zistovat rovno pri porode - pytala som sa na to gynekologicky. je to rutinne vysetrenie, pretoze moze nastat imunizacia matky - podobne ako pri roznych Rh faktoroch 😉

opica
18. júl 2009

ja som rodila pred tromi tyzdnami.
a ano, dieta malo v prepustacej sprave napisanu krvnu skupinu 🙂

bublinka34
18. júl 2009

valka - hej, aj on hovoril, že 0ka by jej už mala ostať a že je to možno aj tým, že moja starká má 0neg a svokor má 0pozit.. ja som sa len zľakla v prvom momente, že čo je potrebné zisťovať ohľadom krvy po roku.. 🙂 to vieš mi laici.. 😉

lindush
20. júl 2009

baby tak som smutna,obidvaja Krizkovci maju v mojom termine dovolenku a to som si chcela jedneho z nich zazmluvnit ☹

Dnes som bola posledny krat u mojho doktora(on ale nechodi k porodom),som mu hovorila,ze kedze maju Krizkovci dovolenku,tak rozmyslam nad Mudr.Divekym,na to mi povedal,ze si ho sice pacientky chvalia,ale ze viac krat sa mu aj stazovali,ze nestihol prist k porodu 😖 ...este mi odporucil doktorku Otapkovu,ale ta je vraj tehotna,tak nevie,ci pride k porodu...
Tak ja uz neviem co mam robit,kedze je dovolenkove obdobie,je to zlozitejsie ☹

Inak baby co ste rodili u Divekyho,neviete kde ma v Ruzinove ambulanciu?Lebo viem ze ma sukromnu prax na americkom namesti,ale tak snad ordinuje aj v Ruzinove,nie?

weronyca
20. júl 2009

Lindush, ja mam termin porodu az v januari... Ale o dc.Divekym som pocula same chvali..Dokonca ma obcas aj vysetroval,chodim k nemu do sukr.ambulancie ale k ienmu lekarovi.. Diveky je velmi zlaty, aj zasranduje.. vela kamosiek unho rodilo ..

A pokial viem len na tom americkom nam.kam chodim ordinuje

liki205
20. júl 2009

Ahoj lindush, aj ja si chcem Križka zazmluvniť , mám ísť k nemu 27.7 na prvú poradňu, ale teraz si ma zaskočila takže od kedy do kedy má tú dovolenku ???

liluska
20. júl 2009

ahojte,
ja chcem tiez krizka ale ja ho budem potrebovat az v decembri 😉
Mala som ho aj zazmluvneneho pri prvom porode a vsetko super 😉 😀

a.d.r.i.k.a
20. júl 2009

A H O J T E !!! 🙂

babule,čo nové?
Niki,malý v pohodičke,stále taký dobručký? 🙂
A Patricia,rodinka poslucha? 😀

miluska.h
20. júl 2009

lindush: dr. Diveky v Ruzinove ordinuje kazdy utorok dopoludnia v ambulancii c. 41. Ja som u neho rodila a mozem len odporucat 🙂

lindush
20. júl 2009

baby dakujem za info...
liki....no ja som s Krizkom ml.telefonovala min.tyzden a dal mi info, ze do 26.augusta ma dovolenku,ale odkedy,to neviem ☹ a jeho otec vraj cely august...

Tak ordinuje na ambulancii 41?To asi nie je v poliklinike tam na prizemi,ze?No kazdopadne dakujem,pojdem ho pohladat...

mary36
21. júl 2009

ahojte dievcence, tak uz to mame aj my za sebou.Adamko sa narodil 1.7. vazil 3430 a meral 51 cm.POrod isiel celkom rycho, nakoniec mi nestihli ani epiduralku pichnut a som rada.Porod vobec nebolel iba kontrakcie a to statocne.Som rada, ze to mame za sebou. Maly sa mal narodit dnes.V nemocnici to bolo tiez celkom fajn, len je smutne, ze fungoval iba jeden zachod a je to tam hrozne aj sprchy.Smutne, ze sa na slovensku sponzoruju rozne miss,ale aby v nemocnici fungovali slusne vecka a sprchy...
Dakujem vam za povzbudenie

nikollette
21. júl 2009

Adrika ahoj 🙂
no hej,na pocudovanie je maly stale odbrucky ako anjelik... neplacka stale, pekne spinka v noci, aj dost cez den.. je to kludas.. a co vy ako sa mate?

nikollette
21. júl 2009

MAry gratulujeeem 😉

veronika33
21. júl 2009

Lindush

dnes som Oťapkovu videla a ak je tehotná, tak to na nej ešte nie je vidno, ona ide na dovolenku od 15.8. ale neviem dokedy má dovolenku, to som sa jej nepýtala.

patricia1971
21. júl 2009

ahojte,nejako sem nestíham chodiť,no veď leto pekné,decká majú prázdniny,tak sme stále niekde 😵

niki ahojky,no super,že malý je taký perfektný stále 😵
adrika a vy ako?
zoldy kde si????
bublinka no vy ale rastiete!!!! 😵 ako sa máte????

jeej žeby bola Oťapková tehotná????je to pravda???

lindush
21. júl 2009

dokelu tak ak ma aj Otapkova v auguste dovolenku,tak som v keli ☹ to si rovno nemusim zazmluvnovat nikoho,ked vsetci moji favoriti maju dovolenku.....

A patricia.....vraj je tehulka,mne to povedal moj gynekolog a potvrdila to aj sestricka 🙂

bublinka34
21. júl 2009

ahoj Patrícia.. 🙂
no šas letí a Simonka rastie a napreduje svojím tempom.. 🙂 v kuse jej ide pusinka a už jej hovoríme hvižďalka, pretože to tak najviac vystihuje jej najobľúbenejšie zvuky.. 😉 momnetálne k tomu i bublinkuje (slintá) a vystrkuje jazýček ako jašterička.. 😀 no je proste skvelá.. máme nejakých 68cm a skoro 7kg.. 🙂
a ako sa má Tvoja banda? prázdninujete veselo, však? 😉
ktovie ako sa má Janulka pri tých svojich dvojpokladoch.. ???

patricia1971
22. júl 2009

lindush neboj,veď niekeho si nájdeš,myslím,že je tam veľa dobrých lekárov 😵 no super,že Oťapková je tehu,ešteže už neplánujem dalšie bábo,neviem,ku komu by som potom chodila 😝

bublinka áno,letí to,ja som v kuse v pohybe,nič nestíham,no 3 deti,tak veselo....Lili chodí odušu,je všade,tak musím dávať na ňu stále pozor....Pauli je ok,niekedy je u mojej mami,alebo u brata,ae dá sa....no a Erik trčí doma,nevybavil si žiadnu brigádu,nič také normálne nebolo volné.....no chodíme do Jablonice k svokrocom na dom,tam je super,ale len na víkendy,lebo môj muž robí vv novej robote a takto nám to vychádza...jeeej janulku si pamätám,ešte nejaké baby sem chodili,ale ja sem už moc nechodím...

tak sa majte pekne všetky a tehulky držte sa 😵 😵 😵

hanka274
22. júl 2009

caute,
tak ja som dnes vysla z poradne od Krizka st. ako preplieskana...
zajtra 7:15 dojdite...poobede sa chcem ist kupat... 😀 😀 😀
nasa debata trvala dlhsie, no strucne jasne, zajtra rodim a akonahle budem doma fit a schopna pisat, tak podam info o krizkovi...nebojim sa, vela som o nom pocula dobreho...takze sa tesim...aj ked som v soku, dnes som taku infosku z poradne necakala... 😀 😀 😀

lindush
22. júl 2009

To vazne Hani?No asi ta chce stihnut,kym odide na dovolenku 🙂
Tak ti drzim palce,aby si to mala cim skor za sebou a co najviac bezbolestne 😉

drz sa a potom daj info

nikollette
22. júl 2009

Han, no pekne 🙄 😅 😅 😅 ze poobede sa chcem ist kupať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dobre som sa zasmila... a drzim palce na zajtra 😉

hanka274
22. júl 2009

lindush, babam dam vediet sms...
dakujem.

nikollette, ja dufam, ze mu to splnim a tympadom aj on mne, ze to bude supito rychlo...
inac sa bude potit pri mojich stehnach... 😀 😀 dikes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre