Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lea1333
27. feb 2011

baby to ste tu ziadna nerodili u p.dr. Harbulakovej???????

aderka
28. feb 2011

@sirinka n odoktor vravel ze nemala by som prenasat, v piatok idem na kontrolu tak uvidim ci mi povie 😉

sirinka
28. feb 2011

@aderka a ma na to aj nejaky zdravotny dovod?

pepastev
1. mar 2011

Ahojte rodil niekto u dr. Divekyho?

zaira301
1. mar 2011

ahoj....ja nemám dobré skúsenosti s touto nemocnicou v Ružinove.....bola som tam na umelom prerušení tehotenstva z dôvodu genetickej vady dieťatka a doktor, ktorý ma vyšetroval nebol bohvieako dobrý.....jednoducho mi dal pocítiť, že buď som mu bola nesympatická z dôvodu, že prerušujem tehotenstvo, keďže moje dieťa malo daw. syndróm...alebo keď som mu nedala žiadny úplatok.......mal službu a neprišiel sa ani raz na mňa pozrieť, v bolestiach ma nechali aj sestričky a až na moje tretie naliehanie, kedy sa za mňa prihovorila spolu ležiaca na izbe, aby niečo so mnou robili a pozreli ma, že mám veľké bolesti, tak prišiel v noci a neochotne ma vyšetril.....moja bolesť, že musím rodiť normálnou cestou mŕtve dieťatko ho nezaujímala...žiadny súcit...celý čas som preplakala a mám z toho traumu dodnes.....až potom vyhlásil, že už je čas, že som otvorená, ešte poslal pre mňa nejakého sanitára, ktorý chcel odo mňa, aby som na vlastných nohách išla na pôrodnú sálu...keďže som nevládala ani stáť na nohách, tak sa zľutoval a povedal, že teda dobre, že ma odvezie na vozíku...neskutočná ignorácia ...dnes by som tam neišla za žiadnych okolností.....určite si vyberiem antolsku nemocnicu....

sirinka
1. mar 2011

@zaira301 a ty si bola na UPT alebo ti dietatko zomrelo?
a to je bezne, ze zena az do samotneho tlacenia sa je schopna pohybovat sama, ja som tam este nevidela, zeby niekoho na porod viezli...

mimifred
1. mar 2011

@pepastev Ahoj, ja som rodila pred 4 rokmi a teraz idem zase. Ja osobne som velmi spokojná a mozem na neho napísat len a len dobre referencie. Aj co sa týka porodu a aj co sa týka ked som s malým lezala na sestonedelí. Bol nesmierne ochotny poradit a pomoct vo vsetkom a ked som rodila bol jemny a vsetko vysvetloval, co a ako ide robit. Moj osobny názor : vyborný . 😀

mimifred
1. mar 2011

@zaira301
100 ludi 100 nazorov
Ale samozrejme je mi lúto ako to prebiehalo 😒

ajkask
1. mar 2011

ahojte ... ja som sice rodila v ruzinove pred 14 rokmi tiez sa nemozem stazovat. Ale potom co som tu vsetko precitala zacinam mat strach a zacinam uvazovat ze asi pojdem inam 😒
@mimifred mas pravdu 100 ludi 100 nazorov ... ale pozeram skor stej strany ktore mamicky tam rodili v poslednej dobe a zatial ziadne po zitiva 😖

arrett
1. mar 2011

@ajkask Ja som tam rodila 2x. Pred 15 mesiacmi a pred 8 tyzdnami a nemozem povedat nic zle na nemocnicu. Ak by sommala tretie, idem znova tam. 😉

zaira301
2. mar 2011

@sirinka ...ak by si 18 hodín bola v bolestiach tak neviem, ako by si to ty dokázala....ja som nemala klasický pôrod, môj priebeh otvárania sa nebol taký ľahký...plod v piatom mesiaci netlačí tak na krčok maternice, ako v 9 mesiaci.....takže tam sú iné bolesti... buď rada, že si to nezažila.....keď si taká hrdinka!!!!!!!

miika
2. mar 2011

@ajkask rodila som v Ruzinove uz 3x a posledne teraz v januari a tiez som s porodnicou velmi spokojna, nezazila som ani u inych mamiciek nejake zle zaobchadzanie a to si dost vsimam co sa okolo deje

miika
2. mar 2011

@zaira301 ako si prisla na to ze dietatko ma downov syndrom? pri amniocenteze? ja som na amnio odmietla ist, lebo mi vysli celkom dobre testy, tak naco drazdit hada bosou nohou... Tiez som sa stale zaoberala tym, co by som urobila keby mi dali na amnio jednoznacnu info ze cakam dietatko s DS, a asi by som tiez sla na umele prerusenie. Neviem preco ta sudia ludia ktori to nezazili osobne a neboli by ti, ktori by sa o take dietatko museli starat. Je to velky zavazok take dieta si nechat a aj hrozna trauma dieta si dat zobrat. Take z kaluze do blata... Len comu nerozumiem je to, ked to bolo umele prerusenie tehotenstva, preco si rodila defacto mrtve dietatko? Vobec vlastne netusim ako vyzera take umele prerusenie v 5.mesiaci...a preco sa to nerobi pod uplnou narkozou?

sirinka
2. mar 2011

@zaira301 ja sa nehram na hrdinku, iba som ti napisala, ze to je tam bezna prax a aj mamicky v deviatom mesiaci kolkokrat maju bolesti aj viac ako 24 hod kym porodia... nedalo sa v tvojom pripade vyuzit epidural? predsa len by si z toho mala mensiu traumu...
@miika no ved na to iste sa aj ja pytam, ako to vlastne prebieha, preco bolo babatko uz mrtve, ked rodila...

miika
2. mar 2011

@sirinka pozeram ze to mas za chvilu - termin porodu... my uz 6 tyzdnov valcime doma s malym, tak sa este ak ti to vobec tvoj stav dovoli nejako vyspi 😒 ty budes rodit v Ruzinove alebo pojdes inam?

a pozeram ze cakas tretiu babu? no ja som chcela aspon jednu !!! a mam troch chlapcov, co uz. Ale vy ste uz mozno aj chceli chlapca, ze?

bobora
2. mar 2011

Ahojte bud.týžden mám začať chodiť na poradne do Ružinova,ale už si nepamätám ako to tam prebiehalo,je to stále vedla polikliniky? treba ísť pred prvou poradňou niečo zaplatiť?

sirinka
2. mar 2011

@miika no spat by sa dalo, ale chora som, mam plny nos...chcela som to zvladnut bez liekov, ale asi nasadim atb, cela rodina totiz mala anginu... 😒

zaira301
2. mar 2011

@miika ...na to, že dieťa ma daw. syndrom mi vyšlo z amniocentézy......mala som riziko 1:75 a vysoký vek.....boli tam aj ženy, ktoré mali vyšší vek 42 rokov a mali riziko horšie 1:34 a tá mala dieťatko zdravé ako mi potom písala, takže nie všetci, ktorí majú zlé výsledky z krvi, tak budú mať zlé výsledky z amniocentézy.... Dieťatko som musela rodiť normálnou cestou....neviem prečo, ale že je to normálny postup.....prvý deň mi pichli nejakú injekciu priamo do maternice, takže táto injekcia mala mi otvárať kŕčok maternice.....a upozornili ma, že to budú väčšie bolesti, ako možno majú ženy, ktoré rodia zdravé dieťatko, ktorému už prišiel čas .....takže dieťatko ako príde na svet nemá šancu prežiť v 5 mesiaci, kedže nemá vyvinuté pľúca....asi preto sa to nepovažuje za pôrod, ale za potrat...tak mi to vysvetlila doktorka ja som bola prvorodička a tým som mala vyššie riziko daw. syndromu...takže ty ak máš už deti, tak tebe to nehrozí.....a prečo som bola taká vyčerpaná a vysilená? Asi preto, že odo dňa, kedy som zistila že moje dieťatko je choré, tak som plakala celé dni....nespávala som...a bola som vyčerpaná na maximum...ja viem, že pri pôrode si vytrpia tiež mamičky toho veľa, ale predstavte si situáciu, kedy čakáte v bolestiach na dieťa, ktoré bude zdravé a na situáciu, kedy bude dieťa choré......je šťastím a radosťou mať zdravé dieťa....tam by som nevnímala ani bolesť......asi ma pochopí iba ten, kto to zažil....

sirinka
2. mar 2011

@zaira301 a ten epidural si teda nechcela? alebo si nemohla mat...to ti verim, ze psychicky si na tom nebola dobre...to by asi ziadna z nas nebola 😔

miika
2. mar 2011

@sirinka my sme asi cez kopirak - tiez som v tom istom case ochorela pred porodom a nevedela som co s tym, aj som isla k lekarke, predpisala mi Sumamed - najslabsie ATB, ale nakoniec som bola polepena a nezobrala som ich. tak som si striekala lokalne bioparox - do hrdla aj do nosa a urobila som si babsky recept - cibulu s medom. Mna totiz hrozne trapilo nielen hrdlo, ale aj hrozny kasel - chudak dietatko v bruchu...otriasalo sa pod tymi salvami. Asi preto je teraz taky imunny voci hluku 😀

sirinka
2. mar 2011

@miika no ved mne tiez dr. povedala, ze hrdlo je ok, CRP nizke...ale uz tyzden sa zle citim, dutiny plne, dnes uz mi aj oko zacalo tiect a ked muz aj deti maju anginu, tak neviem, ci sa to nelepi aj na mna...
a to som od 4 rokov nemala vobec ziadne problemy v tomto smere....
a z toho kasla uz ma boli maternica....snad do porodu budeme ako tak v poriadku, nechcela by som hned malu vystavit viroze alebo infekcii...
a este k tomu predchadzajucemu dotazu...pri druhom tehu som dufala, ze bude chlapcek, ale teraz uz som si priala do tretice dievcatko, vela veci tak bude jednoduchsich, obliekanie, spolocne izby, zaujmy...ja som inac so styroch sestier...

martinaaaaa
2. mar 2011

@zaira301 citala som si tvoj smutny pribeh a chcela by som ti zapriat aspon jedno jedine zdrave dietatko starala som sa o babetko s dawnovym syndromom a poviem ti ze som to zvladala len vdaka tomu ze to nebolo moje dieta hoci som ho zboznovala 😔 len ti chcem povedat ze tvoje rozhodnutie by bolo aj mojim rozhodnutim vela stastia a hlavne prajem zdrave babetko

martinaaaaa
2. mar 2011

@mimifred ahoj ty sa este nechystas rodit 🙂 tomu mojmu zbojnikovi sa akosi nechce von ☹ termin mam 7.3. a mam tam prist este v utorok 8.3. 😔 😔

aderka
2. mar 2011

@sirinka myslis ze ci mam ja neaky zdr. problem na to ze nemozem prenasat? alebo kvoli tej kontrole?

sirinka
2. mar 2011

@aderka ze preco ti tvoj dr. povedal, ze by si nemala prenasat? ci to je len jeho odhad, ze dovtedy sa spusti porod alebo nechce, aby si kvoli niecomu prenasala...

zaira301
2. mar 2011

@martinaaaaa ...ďakujem veľmi pekne.....aj tebe želám len to najlepšie a nech ste zdraví obidvaja 🙂

aderka
3. mar 2011

jaaaaaaaj 🙂 myslel tym to ze kedze som uz od 36tyz otvorena a kazdy tyz sa otvaram o pol prsta tak je vysoky predpoklad ze ten porod sa zachvilu rozbehne ze asi nebudem prenasat 😉

sirinka
3. mar 2011

@aderka jaaaj....uz chapem 😀 tak bodaj by mal pravdu a pojde to rychlo 🙂

mimifred
3. mar 2011

@martinaaaaa ...ahoj, ja idem zajtra na prijem a uvidi sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre