Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

fanta
3. feb 2012

Baby toto ste už videli? Zase pozvyšovali ceny. Pôrodník 300 EUR, EPI 152 EUR, nadštandardná izba 18 EUR, prítomnosť otca pri pôrode 30 EUR. Šľak ma trafí, oni už fakt nevedia čo si majú pýtať 😖 To sa už pomaly oplatí súkromná pôrodnica.

http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozh...

sirell
5. feb 2012

@fanta 30 EUR za pritomnost otca pri porode sa mi zda uz prehnane. zvlast ak sa rodi sekciou. Ak chce otec vidiet babetko po porode a odfotit si ho, pripadne aj na chvilku podrzat, musi zpalatit tento poplatok aj ked pri porode vlastne ani nie je,

veve23
7. feb 2012

@sirell pri sekcii sa neplati, ja som tak rodila a maleho videl tato hned, aj ho fotili a mal ho na rukach. A nikto nic nenamietal.

sirell
7. feb 2012

@veve23 tak ja z vlastnej skusenosti viem ze sa plati. rodila som planovanou sekciou pred 3 tyzdnami a pokial by sme neuhradili poplatok otec pri porode, manzela by nepustili do porodneho traktu, takze by si nemohol maleho odfotit ani podrzat na rukach.

veve23
7. feb 2012

@sirell hmm, tak na kazdeho maju iny meter, ja som tam rodila cisarskym a boli sme tam obaja, pocas cisarskeho sedel tato za dverami. Maly ma sice uz skoro 6 mesiacov, mozno sa nieco zmenilo, ale u mna tam otca v pohode pustili a dohonca aj po cisarskom sme boli chvilu spolu. Takze je to skorej otom kto ma sluzbu.

monicka23
14. feb 2012

Ja som rodila v Ruzinove 02.02.2012 a bola som nadmieru spokojna. Jedine co mi prekazalo bolo to,ze som rodila v prostrednom porodnom boxe a pripadala som si ako na "dialnici" - vecne tade niekto prechadzal z jedneho boxu do druheho atd. Taktiez sa mi nepacila pritomnost mladych medikov pri porode ale ked sa manzel ohradil tak sa stiahli. Inak sestricky z novorodeneckeho aj sestonedelia uplne super.Bola som spokojna. 😉

jankaslamka
14. feb 2012

baby nevieete mi daktora poslat cislo do IP na dr. Krizka ml.? dakujem

kohutovci
14. feb 2012

Ahojte.. ja som rodila v Ruzinove 8.2.. porodny tim super.. sice sa pri mne vystriedali 3 smeny.. ale vsetcia boli skveli.. treba robit co vam hovoria a vsetko bude oki.. co sa tyka oddelenia na sestonedeli.. sestry z gyny super.. a z novorodeneckeho jeden velky otras.. zle vztahy.. neodovzavaju si medzi sebou informacie.. nedodrzuju zakladne veci ako nepodavat dietatku cumel.. ako prvorodicka som bola stratena, zmatena.. naucili ma zle prikladat.. dakujem sestricke Hanke.. ktora spravila poriadky na oddeleni a robilo sa ako sa malo robit.. rozbehla mi kolostrum.. sice sme stale na prikrme.. ale uz mam mlieko.. dojcim..odsavam.. zachranujem co sa da.. co tam oni pobabrali..

kaby
14. feb 2012

@kohutovci Gratulujem k princezničke 🙂

monicka23
15. feb 2012

@kohutovci suhlasim so sestrickami z novorodeneckeho,ale zalezi ktora smena......mne tiez dokopy nic neukazali ako prikladat maleho,techniku drzania a pod ale chvalabohu mala som vela nastudovaneho z netu a mala som vynikajucu spolubyvajucu druhorodicku ktora mi velmi pomohla.

kohutovci
15. feb 2012

@kaby dakujeeem 🙂

greguska
29. feb 2012

ahojte, mám ísť na plánovanú sekciu do Ružinova, na čo si mám dať pozor ? alebo čo nezabudnúť doniesť ? ako to prebieha po zákroku, neviete ?

lienka7
1. mar 2012

@greguska ...tak predsa ides na sekciu?
skoda....som sa tesila ze sa tam okolo 13.3 stretneme ☹

greguska
3. mar 2012

@lienka7 áno, idem, už zajtra...

lienka7
3. mar 2012

@greguska tak budem drzat palce nech vsetko dobre dopadne. Nech je male aj ty fit a nech ste zase skoro doma

jammka
8. mar 2012

aj ja som rodila v Ruzinove, nemala som zazmluvneneho porodnika, ani nadstandard, kedze nebol volny, ale i napriek tomu som bola velmi spokojna a planujem tam ist rodit opät.
Chcem sa Vas ale opytat, ci nemate niektora skusenosti s "dochadzanim " na kontroly posledny mesiac pred porodom do nemocnice. Je to povinne ich absolvovat tam? Alebo je ich mozne absolvovat u mojho gynekologa?
Moj problem je to, ze sme sa medzi casom prestahovali, cca 100 km od Bratislavy a chodit tam na kontroly posledny mesiac sa mi nezda zrovna najpohodlnejsie...
Ako ste to riesili vy? Vdaka za reakcie.

iinuska
8. mar 2012

@jammka pokial ja viem, tak posledny mesiac treba chodit do nemocnice, kde planujes rodit. Takze to dochadzanie asi budes musiet absolvovat.

janka830
11. mar 2012

@jammka ja som chodila tam na poradne posledný mesiac ale myslím že niektoré kamarátky mi spomínali že chodili k pôrodníkovi ale to museli mať zazmluvneného...veď skús sa informovať tam ...

monicka23
13. mar 2012

@jammka ja mam gynekologa ktory je aj porodnikom v Ruzinove a nechodila som do nemocnice ale k nemu do sukromnej ambulancie. V nemocnici som bola prvykrat az ked som sla rodit 🙂

jammka
14. mar 2012

@monicka23 @janka830 @iinuska diky kocky za info, skusim si to tam pre istotu zistit osobne🙂

skrecok
14. mar 2012

@kohutovci Gratulujem. Verim, ze ak sa budes stale snazit tak pojde to. Drzim palce.
Inak ako vidim, je to stale rovnake ako pred 4 rokmi ked som rodila. Sestricky z novorodeneckeho katastrofa, okrem jednej sestricky, uz neviem ako sa vola. Az spoluleziaca ma naucila ako prikladat, dojcit, co robit...bola som po cisarskom, ubolena prvorodicka ktora nemala ziadne skusenosti s takym malickym babatkom aj ked som studovala knihy... Nevedela som, ze treba stale prikladat a striedat prsniky, co bohuzial sa mi jeden prsnik zapalil a mala som velke problemy. O podrobnostiach radsej nepisem...Nastastie aj napriek takymi problemami som dojcila maleho krasnych 19 mesiacov co je podla mna uspech. 🙂

A co sa tyka poplatkov, tak ja som rodila cisarskym, dostala som aj epiduralku a spinalku. Nemusela som platit epidural aj ked som dostala. Len otca pri porode som musela aj ked sme mali prave tam znamosti. Inak by ho nepustili. 😒

petruska2385
25. mar 2012

Ahojte baby, mam termin 18.7 a chcem sa vas čo ste tento rok rodili v ružinove či sa tam tiež robieva monitor pri každej poradi, počula som že na kramaroch je to už teraz samozrejmost, ako je to v ružinove???, dakujem moc za odpovede🙂

woman04
25. mar 2012

@petruska2385 ..rodila som síce minulý rok,ale monitor mi robili na každej poradni 🙂

petruska2385
26. mar 2012

@woman04 dakujem, ja som tam rodila 2009 a to mi ho robili len raz, tak nech viem čo ma čaka 🙂

tetapetra
27. mar 2012

ahojte, chcem sa spytat ako do poradne. mam sa objednat alebo len vtrhnut? 🙂

woman04
27. mar 2012

@tetapetra prídeš na recepciu,vytlačia ti číslo a posadíš sa pred dvere,volajú 😉

jajamalka
27. mar 2012

@tetapetra každý štvrtok, dvere č.53 celý deň alebo dvere č.41 od 8-10 myslím a nezabudni na moč 😉

tetapetra
27. mar 2012

@jajamalka, @woman04 dakujem 😉

kohutovci
28. mar 2012

Ahojte maminy.. boli ste niektora na kyretazi po porode v Ruzinove? ako to tam prebieha? kedy vas pustili domov? mohli ste mat dietatko u seba? dakujem za odpovede..

petapit
28. mar 2012

@kohutovci Ahoj, bola som na kyretazi pred mesiacom. Pristup lekarov bol velmi mili a citlivy, hlavne Dr. Krizko ml. Dietatko u seba mat nemozes, ale po dohode a ak bude tvoj stav bez komplikacii ta pustia. Mna cakalo doma 10 mes babatko. Zakrok mi robili vecer o 18:00 a o 23:00 som bola doma. Sedem hodin pred zakrokom nesmies jest ani pit, inak ti ho neurobia a o to dlhsie budes v nemocnici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre